Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kaj pa če čelado zdej naročim, pa jo ne pridem iskat in bo tko na zalogi, pa jo potem oktobra vzamem? :D, okej zdej se že mal hecam, če bo bi blo fajn, če ne bom pa enga izmed modelov, ki so na voljo vzel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje jest mam pa trenutno čelado shark RSF2 pa jo bom v kratkem zamenu pa se nekako ne morem odločiti med SHOEI in Arai pa me zanima kaj bi vi svetovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje jest mam pa trenutno čelado shark RSF2 pa jo bom v kratkem zamenu pa se nekako ne morem odločiti med SHOEI in Arai pa me zanima kaj bi vi svetovali.

Obe, shoei in arai sta dobri firmi, tudi njihove čelade so super.

vpraš me še, kaj naj ješ jutri za zajtrk ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje jest mam pa trenutno čelado shark RSF2 pa jo bom v kratkem zamenu pa se nekako ne morem odločiti med SHOEI in Arai pa me zanima kaj bi vi svetovali.

Svetoval ti nebom nič.

lahko pa to povem kakšne razlike sem med obema znamkama opazil. Arai je precej bol glasen in malenkost slabše pobarvan kot Shoei. (kolega ma rx7 arai, in je kr mal žalosten, kako zarad kamenčkov odleta barva) vem pa da ima Arai zelo dobro podporo. (če slučajno kej odlomiš, ali bi zamenjal kak kos podloge...) počutje v notranjosti je subjektivno. obe pa sta razred višje od vsega kar sem do sedaj vozil. (pa sem zadnje dve leti vozil kar precej različnih čelad)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera od nolanovih integralnih ali sistemskih celad je primerna za glavo, ki ima siroke licne kosti.

to je zlo tezko povedat, komu kaj pase. Mores it enostavno sam probat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera od nolanovih integralnih ali sistemskih celad je primerna za glavo, ki ima siroke licne kosti.

Kot je rekel Gixxer težko rečt ker so oblike čelad različnih proizvajalcev specifične. Imjo pa Nolan čelade možnost menjave ličnic za širše ali ožje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera od nolanovih integralnih ali sistemskih celad je primerna za glavo, ki ima siroke licne kosti.

V večino Nolanovih čelad novejše generacije lahko vgradimo različno debele obrazne blazinice, s katerimi lahko poljubno uravnamo kako tesno naj čelada sede obraz. Na ta način lahko prilagodimo čelado potrebam vsakega posameznika.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporablja se kdo čelado marushin??? in če je zadovoljen z njo???

kot sem že enkrat maja napisal - citiram:

včasih bila ful firma, sedaj pa vprašanje. kolega je kljub mojemu nasprotovanju kupil "športni model" marushina za cca 150 € (v akciji) na Imotu. vozil je gsx-r 750 r, sedaj pa novega K7 gsx-r 1000. na obeh motorjih je čelada neuporabna, piha mu pri vizirju, vrtinči povsod, glasna je,....itd. skratka sranje in to že od prvega kilometra, vsega skupaj ima sedaj mogoče 1000 km (ker še ni kupil nove dobre čelade) in jo seveda z veseljem proda (številka S).

PS: mislim da je še naprodaj :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že enkrat maja napisal - citiram:

včasih bila ful firma, sedaj pa vprašanje. kolega je kljub mojemu nasprotovanju kupil "športni model" marushina za cca 150 € (v akciji) na Imotu. vozil je gsx-r 750 r, sedaj pa novega K7 gsx-r 1000. na obeh motorjih je čelada neuporabna, piha mu pri vizirju, vrtinči povsod, glasna je,....itd. skratka sranje in to že od prvega kilometra, vsega skupaj ima sedaj mogoče 1000 km (ker še ni kupil nove dobre čelade) in jo seveda z veseljem proda (številka S).

PS: mislim da je še naprodaj :headbang:

kakršno reklamo mu delaš...bo še dolgo;)

mene pa zanima, če je kdo že kupil čelado OGK. Hvalijo se da so japonske, in se šlepajo na ugled Arai & Shoei. na prvi pogled čelada delije kar lepo narejena (suomy tudi, pa je po dveh leti spremenil barvo in obliko notranjosti :BUA: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se načeloma strinjam s tabo in se po temu tudi ravnam, sam lahko pa je kaka firma, ki jo pri "nas" ne poznamo, pa je zelo kvalitetna in drugod po svetu uveljavljena, ali pa zgolj kvalitetna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj silite v neke leve(neznane) firme, če pa imate dosti drugih, priznanih firm?

ne vem če je zate marushin neznana firma? ampak pol očitno res malo o čeladah :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj silite v neke leve(neznane) firme, če pa imate dosti drugih, priznanih firm?

once, uppon a time, je biu tud Arai neznana zadeva. po drugi strani je Schuberth strašno priznana firma. čelada pa katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj varna kot čelada znane firme je kapa (lahko volnena, lahko poljubno). ko jo vržeš iz bloka se čelada razbije, kapa pa ne. :naughty: :headbang:

Popravljeno . Popravil traktor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo.

Eno vprasanje za kompija. Mam nolan n84 in se mi je v zadnjem casu zacela rosit notr (pac zutraj k je mrzlo in megleno pa stojis na semaforju itd.. ). Cudno mi je to zarad tega ker imam pinlock in se to ne bi smelo dogajat. Polega tega pa sem med pinlockom in vizirjem opazil da se je zadeva malo opraskala. Sem to ze enkrat razstavil in opral z navadno vodo spet sestavil in malo mocneje zategnil pinlock pa se je stvar spet zacela pojavljat.

Zanima me ce se da kaj naredit glede tega.

lp Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Eno vprasanje za kompija. Mam nolan n84 in se mi je v zadnjem casu zacela rosit notr (pac zutraj k je mrzlo in megleno pa stojis na semaforju itd.. ). Cudno mi je to zarad tega ker imam pinlock in se to ne bi smelo dogajat. Polega tega pa sem med pinlockom in vizirjem opazil da se je zadeva malo opraskala. Sem to ze enkrat razstavil in opral z navadno vodo spet sestavil in malo mocneje zategnil pinlock pa se je stvar spet zacela pojavljat.

Zanima me ce se da kaj naredit glede tega.

lp Ales

Nolanov NFR vložek proti meglenju je kemično obdelana ploščica, ki se enostavno vpne med dva čepka na vizirju. Meglenje vizirja učinkovito preprečuje le v primeru, ko se obe površini (vizirja in vložka) res tesno stikata. Ker pa je vložek vpet med čepka, se sčasoma krivi in izgublja kontakt z vizirjem. Med obe površini se v takem primeru zalezeta vlaga in prah. Med vožnjo zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske, vlaga pa povzroča meglenje vizirja.

Vložek proti meglenju in vizir je zato potrebno večkrat ločiti in oprati z vodo ali blago milnico. Vložek ni odporen na praske, zato ga ne brišemo, temveč mokrega le popivnamo s papirnato brisačo in posušimo s sušilnikom za lase. Tako očiščen vložek NFR, ki se je po daljšem času prisiljenega položaja ukrivil po podobi osnovnega vizirja, enostavno obrneš na drugo stran (180°) tako, da se bo ponovno tesno prilegal na površino vizirja in ga vstaviš med oba čepka. Če se vložek še vedno premika, ali pa se ne prilega tesno k vizirju, z izvijačem zavrti ekscentrično oblikovana čepka na obeh straneh vizirja in tako povečaj napetost naleganja vložka na vizir. Če se vizir ali vložek proti meglenju pri odpiranju zatikata ob tesnilo vizirja, potem je najbrž premaknjen mehanizem za nastavitev prileganja vizirja k čeladi, ali pa ta morda ni pravilno nastavljen. Ta poseg zahteva nekaj izkušenj, zato takšno nastavitev radi uredimo na našem servisu.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolanov NFR vložek proti meglenju je kemično obdelana ploščica, ki se enostavno vpne med dva čepka na vizirju. Meglenje vizirja učinkovito preprečuje le v primeru, ko se obe površini (vizirja in vložka) res tesno stikata. Ker pa je vložek vpet med čepka, se sčasoma krivi in izgublja kontakt z vizirjem. Med obe površini se v takem primeru zalezeta vlaga in prah. Med vožnjo zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske, vlaga pa povzroča meglenje vizirja.

Vložek proti meglenju in vizir je zato potrebno večkrat ločiti in oprati z vodo ali blago milnico. Vložek ni odporen na praske, zato ga ne brišemo, temveč mokrega le popivnamo s papirnato brisačo in posušimo s sušilnikom za lase. Tako očiščen vložek NFR, ki se je po daljšem času prisiljenega položaja ukrivil po podobi osnovnega vizirja, enostavno obrneš na drugo stran (180°) tako, da se bo ponovno tesno prilegal na površino vizirja in ga vstaviš med oba čepka. Če se vložek še vedno premika, ali pa se ne prilega tesno k vizirju, z izvijačem zavrti ekscentrično oblikovana čepka na obeh straneh vizirja in tako povečaj napetost naleganja vložka na vizir. Če se vizir ali vložek proti meglenju pri odpiranju zatikata ob tesnilo vizirja, potem je najbrž premaknjen mehanizem za nastavitev prileganja vizirja k čeladi, ali pa ta morda ni pravilno nastavljen. Ta poseg zahteva nekaj izkušenj, zato takšno nastavitev radi uredimo na našem servisu.

Lp, Boris Kompare B)

Najprej hvala za odgovor.

Ce prav razumem ga moras zategnit tako mocno da sta stisnjena skupaj? Hmn bom probal oprat se enkrat in zadevo obrnit in nastimat tako da bo res skupaj. Ce ne uspe pa pridem na izlet do Velenja :)

lp Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj fantje in dekleta:)

mene zanima neki mam čelado shark rsi lanconi pa je full glasna!!

a to so vse shark glasne al sam moj model?

kaj lahko nardim da nebi bla tok glasna?

hvala k nemislm kupovat nove k ni dnarja je pa stara 1mesec:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še neki me zanima full se mi rosi noter sm šou do morja in nazaj pa sm mele čist zarošen in vizir se mi ne zapre do koncatko kšn mm je lufta med vizirjem in gumo???

da to kej popravt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!