Skoči na vsebino

Klimatska naprava Diavia (Citroen Xsara)


gothmorg

Priporočene objave

Pred kakim mesecem in pol se je upokojil ventilator moje klimatske naprave Diavia, naknadno vgrajene v Citroen Xsaro (l. 98). Oglasil sem se pri pooblascenem serviserju, kjer sem narocil novega. Zal Diavia tega hudica prodaja samo skupaj s kondenzatorjem, ki seveda se zdalec ni zastonj/poceni. Ampak vseeno. Pa sem imel po mesecu in pol nategovanja dovolj ter vse skupaj poslal nekam - serviser pravi, da njega nateguje posrednik, tega menda zbadajo na carini in tako dalje. Skratka, kondenzatorja se ne da dobiti. Pa sem se oglasil pri nekem drugem serviserju, ki pravi, da lahko namesto Diavinega kondezatorja na isti kompresor priklopim tudi kakega drugega - potrebno je pac narediti nove cevi in to je baje to. Od vseh ljudi, ki sem jih spraseval, pa nihce ne prodaja samo ventilatorjev. No, pa bom ze prezivel - torej kondezator z ventilatorjem (ali dvema).

Sedaj pa me zanima - ali res lahko uporabim kondenzator kake druge zname (seveda za ta avto) in h komu bi se mi splacalo iti. Nisem ravno navdusen nad predolgim cakanjem, kajti zima je blizu (glede na dobavne roke je to zal se prevec res). Kaksne ideje? Obstaja sicer moznost, da bi sel v Italijo na kak odpad, vendar proti temu govorita dva razloga. Prvic - niti najmanj se mi ne sanja kam iti (pa se italijansko ne znam) in drugic - xsar je v Italiji relativno malo, tako da... Na pomoc.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pa se nekaj je - baje nosilci kliminega kondenzatorja niso originalni (second-hand avto - ne vem, kaj je lastnik tocno pocel z njimi). Torej potrebujem se nekoga, ki bi vse skupaj stlacil v sprednji del avtomobila - ko sem se pogovarjal z obema serviserjema, nobenemu niti na misel ni prislo, da bi malce improviziral (prevroce, prevec dela, ...?). A obstaja kje kak serviser klim, ki zna sam narediti kak nosilec - ce se mi prav dozdeva, se nobenemu ne ljubi, ker imajo tako ali tako dovolj dela s polnjenjem klim.

LP,

Andrej.

P.S. Ja, vem - "kupi si avto"! So mi ze prijatelji povedali, ampak meni je xsarica cisto vsec. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral :blink: :ph34r:

Zau, je vse, kar lahko storim, da ti recem SRECNO! :unsure: :)

Dej Max ne prodajej base!!!!!!!! :( :rolleyes: <_< ;)

Ciao,by Pero

PS:Glede na to da če crkne ventilator se po moje zamenja samo elektro motor in to je to!!!! :unsure: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da nihče ne prodaja samo ventilatorjev ni res. Sem videl pri enem klimarju (nekje okoli žalskega rondoja) lepo zalogo raznoraznih novih ventilatorjev.

Vsekakor bi pa pustil kondenzator pri miru, in eventuelno iz novega kondenzatorja vzel samo ventilator.

Drugače nas pa lahko prideš pogledat, pa kakšno neumnost izvedet na CITROËN BILTEN.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da nihče ne prodaja samo ventilatorjev ni res. Sem videl pri enem klimarju (nekje okoli žalskega rondoja) lepo zalogo raznoraznih novih ventilatorjev.

Odlicno! Ga bom poizkusil najti. Mimogrede, mi lahko pri tem s cim pomagas (naslov, ime firme). ;)

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nažalost ne vem nič od tega. Je na južni strani rondoja. V eni veliki garaži.

A si 100% da je motor ventilatorja fuč. Drugače pa odnesi motor ventilatorja komu, ki jih pevija, mogoče pa lahko popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nažalost ne vem nič od tega. Je na južni strani rondoja. V eni veliki garaži.

A si 100% da je motor ventilatorja fuč.  Drugače pa odnesi motor ventilatorja komu, ki jih pevija, mogoče pa lahko popravi.

No, vseeno hvala - bom poizkusil najti. Kaksno je stanje ventilatorja lahko sklepam samo po zvokih, ki so jih spuscali serviserji. Drugace pa je ta Diavin ventilator prilepljen/pritrjen na kondenzator, tako da se ga brez vecjega posega ne da odstraniti. Ampak hvala za nasvete - bom vse skupaj zapeljal se k enemu elektrikarju.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!