Skoči na vsebino

Podrazitev cigaret v D za 1 evro


BlazS

Priporočene objave

Kaj pravite na to?

Men se to zdi prav zanimiva resitev za povecanje letnega proracuna. Skatlica cigaret bo namrec drazja za 1 evro. To bi mogl se pr nas nardit. Sam poj se loh zgodi dvoje. Manj kadilcev al pa vec svercanja cigaret cez mejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balzam za našo državno zakladnico, bi bila taka podražitev cigaret v Italiji, v Avstriji, Na Madžarskem in na Hrvaškem. Oni bi kadili in bremenili njihove zdravstvene blagajne, naša zakladnica bi pa kasirala. :D

Izgleda, da je Nemce nemška združitev veljala mnogo, mnogo več, kot bodo kdaj koli pripravljeni priznati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabo berete naše časopise tudi pri nas so se cigareti podražili 30 junija po pol noči, zakaj pa mislite, da sem tako malo časa tu gor, preverjam obračune :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabo berete naše časopise tudi pri nas so se cigareti podražili 30 junija po pol noči, zakaj pa mislite, da sem tako malo časa tu gor, preverjam obračune :D .

Pa kakšne obračune to preverjaš ?

Kolk si pokadu in kolk zapravu, al kolk si pršparu, ker recimo ne kadiš več.

Opuščanje ali začenjanje kajenja zaradi cene cigaret, je za moje pojme irelevantno dejstvo.

Je vse kaj drugega važno pri tem.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obračune. Državni monopol na tobak. Da se vam splača vse tiste papirje premetavati za 40 ali koliko tolarjev pri škatlici. Bi kar povprek udarili zaloge, pa je. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrrrmmm hitro bi prišlo do kakšnega referenduma in pol bi se zopet kregali z ljudmi, pa ne bi več imel službe pa še kaj bi se našlo naj se kar tako nadaljuje :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrrrmmm hitro bi prišlo do kakšnega referenduma in pol bi se zopet kregali z ljudmi, pa ne bi več imel službe pa še kaj bi se našlo naj se kar tako nadaljuje :D :D

Referendum za kaj že? Katero vprašanje? :huh:

Pravite da se nebo ob podražitvi nič manj kadilo, le več šmuglalo?

Evo vam pravično rešitev za vse:

1) Cene cigaret ostanejo enake, medtem ko se v tujini podražijo. To nam bo zvišalo prodajo cigaret in večji priliv v proračun.

2) Prispevek za obvezno zdravstveno zavarovanje naj se za kadilce poviša za 50% ali več. Morda bo to karetega od njih vzpodbudilo k opustitvi kajenja......če pa ne, pa bo vsaj prispevek bolj pravičen, ko bodo tisti, ki zanemarjajo svoje zdravje plačevali več.......pa še v blagajno se bo nateklo več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrrrmmm hitro bi prišlo do kakšnega referenduma in pol bi se zopet kregali z ljudmi, pa ne bi več imel službe pa še kaj bi se našlo naj se kar  tako nadaljuje :D  :D

Referendum za kaj že? Katero vprašanje? :huh:

Pravite da se nebo ob podražitvi nič manj kadilo, le več šmuglalo?

Evo vam pravično rešitev za vse:

1) Cene cigaret ostanejo enake, medtem ko se v tujini podražijo. To nam bo zvišalo prodajo cigaret in večji priliv v proračun.

2) Prispevek za obvezno zdravstveno zavarovanje naj se za kadilce poviša za 50% ali več. Morda bo to karetega od njih vzpodbudilo k opustitvi kajenja......če pa ne, pa bo vsaj prispevek bolj pravičen, ko bodo tisti, ki zanemarjajo svoje zdravje plačevali več.......pa še v blagajno se bo nateklo več

Super resitev. Se strinjam.

Prva moznost se mi zdi dokaj nemogoca, ker bi tezko pripravil 4 drzave, da bi podrazile cigarete. Druga mi je pa se posebej vsec, pa se bolj izvedljivo se slisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah kaj boš s tem... <_<

jest bi rajš cigarete tolk podražu, da bi imel pol cenejši bencin :lol:

(ampak, pol bi ble pa tolk drage, da noben ne bi kadil :( )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2) Prispevek za obvezno zdravstveno zavarovanje naj se za kadilce poviša za 50% ali več.

3. Kadilci naj prejemajo 50% večje pokojnine! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res, kdo bi vedel povedat ali kadilec davkoplačevalce košta več ali manj kot nekadilec.

Argument da košta več :

Njegovo zdravje je slabše, v zadnji fazi ko ga rešujejo zaradi pljučnega raka z dragimi napravami, stane enormno mnogo penezov

Argument da stane manj :

Kadilec teško dočaka svojo penzijo, če jo že, jo mal časa prejema in s tem ne obremenjuje pokojninske blagajne.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kwa se zdej tle sekirate zarad cene čikov? Tisti, ki hočejo kadit, bojo pač mal več odkeširal. Vsaka razvada nekaj stane, a ne dragi motoristi? Vsak po svoje tvega v življenju, eni tako, drugi drugače.....vsak pa na koncu plača svoje.......

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsak na koncu plača svoje. Motoristi smo že bolj ali manj vsi v živo videli možne posledice. Me pa zanima, če ste kadilci že bili kdaj na kaki obdukciji.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsak na koncu plača svoje. Motoristi smo že bolj ali manj vsi v živo videli možne posledice. Me pa zanima, če ste kadilci že bili kdaj na kaki obdukciji.......

To glih ne......sem pa v živo videla primerjavo pljuč kadilca in nekadilca......huda razlika........pa me ni kaj prida ganilo.......Saj pravim....vsakemu svoje......in je čist prav, da za svoje življensko nepotrebne razvade mastno plačamo........

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......sem pa v živo videla primerjavo pljuč kadilca in nekadilca.....

Vivisekcija? :o :( :blink: :rolleyes: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......sem pa v živo videla primerjavo pljuč kadilca in nekadilca.....

Vivisekcija? :o :( :blink: :rolleyes: :lol:

Nope........razstava na poseben način prepariranih človeških teles in organov.....zelo poučna zadeva.......

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!