Skoči na vsebino

Ceste ne smejo postati dirkališča


Priporočene objave

*članek velja za motoriste in avtomobiliste sam avtor članka tega ne ve in meni se to zdi res čudno oziroma problematično

* na cestah so norci samomotoristi, avtomobilisti pač ne - čeprav norci v atvomobilih bolj ogrožajo druge kot motoristi in jih ni nič manj oziroma jih je celo več - logika pa taka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kar nekaj o motoristih. Kreteni. Naj mal avtomobiliste pogledajo. Debili jedni.  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

tudi ti malo motoriste poglej ... se strinjam s člankom razen z naslovom ... a ni to že v neki drugi temi napisano ?

Jap to je tistih 10% k manjka do full treferja! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V večerovem članku je napisano veliko resnice. Pojdite ga še enkrat v miru, predvsem pa nepristransko, prebrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se slučajno Master 007 in Einherjar ne vidita v tem članku? Meni se zdi članek korekten, objektivem in ... predvsem življenjski. Kaj vse nisem videl v zadnjem mesecu na cesti, zdi se mi, da je letos res leto norcev na motorjih. Tudi bera je temu ustrzna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tud tko mislim kot Zolo, Hočko, Alla, pa še kdo.

B)

p. s. Tud tko kot Lojzi.

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se imel priložnost peljati z vladnim in vem, kako se počutijo (sedel sem dobesedno na skretu). Sicer pa lahko razpredamo do onemoglosti, kam bi moral iti denar in kam ne. Trenutno ga niti tolar ne gre za tisto, kar sem napisal v prejšnjem postu, zakaj se to ne bi spremenilo? Zato ker ti motorizem pojmuješ kot hobi? Odpri oči!

Na sekretu nisi sedel, zato ker ga staro letalo ni imelo. <_<

Imaš avto? Pri vas ne vozijo nobena javna prevozna sredstva?

Motor ne samo da je hobi. Motor je luksus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korošak ga pa pihne. No ja, priznajmo večinoma ma prov.

Edino, kar si jst želim je, da bi v naslednjem članku enako opisal sebe in Jemca (je bil njegov sovoznik) ter ostale kamerate, kako cel teden pred rallyem trenirajo po brzincih, kjer potekajo hitrosne preizkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega, dragi Lucky........ali misliš, da če bi bil tak neizmeren interes za treninge varnih voženj na raznih poligonih in dirkališčih, da se nebi že našel kak podjeten motorist, ki bi pričel to tržit s pomočjo dirkališč v Avstriji, Hrvaškem in Madžarskem?

Vsi bi radi treninge, izpopolnjevanja......... ko pa bi bila pista zgrajena, pa bi vsi vprašali najprej "kolk pa stane?", ter vihali nosove. In preden rečeš da ni tako.......vsak zainteresiran bi na netu kaj hitro našel kopico ponudnikov, ki organizirajo vodene treninge vožnje po pisti.......za 120€ na dan.........tako da ni treba čakat na pisto v Sloveniji.

Pa saj res......120€ je preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se slučajno Master 007 in Einherjar ne vidita v tem članku? Meni se zdi članek korekten, objektivem in ... predvsem življenjski. Kaj vse nisem videl v zadnjem mesecu na cesti, zdi se mi, da je letos res leto norcev na motorjih. Tudi bera je temu ustrzna....

Mogoce....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članek je motoristom prijazen, saj jih na lep način opozarja kaj delajo narobe in zakaj avtomobilisti ne morejo predvideti veliko večino dogodkov ki so sestavni del motorističnih nesreč.

Roko na srce, dokler midva nisva imela motorja tudi nisem pričakovala "leteče puščice" na desni strani (na odstavnem pasu) ob plazeči se koloni. Sedaj, ko imava sama motor, pa lahko razmišljam z logiko motorista in vedno gledam, ko se vozim z avtom, kje bom pustila prostor motoristu, ki se v vročini vozi za mano. Na to tudi opozarjam svojega sina, ki je samo voznik avtomobila in ne zna predvideti reakcije motorista. Včasih se spomni in je na motoriste pozoren, včasih pa tudi ne, saj sam ni motorist in ima to pozornost samo priučeno od naju z Maticom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je edina napaka,da ni omenil pacientov v vecslednih vozilih.procentualno je njih vec.absolutno tudi.

"samo motorist..... to je nekaj divjega... mora biti..... saj se noben pameten in trezen clovek ne vozi z tako labilnim vozilom..... in to prostovoljno.... in se uziva v tem...... svasta."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, ... precej, precej, precej bolj umirjeno lahko človek vozi in se počuti na cesti npr v Avstriji, Franciji, heh celo Italiji kot v Sloveniji na domačem terenu.

pejd z osebnim avtom sred najvecje guzve na obvoznico Pariza, pa se ne vmaknt kakem motoristu na cestaku, pa pol povej kje se je bolj sproceno vozit! :D :D :D

pi es: licarja si bos sam placu! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je pa tudi, da niso samo motoristi tisti, ki po avtocestah vozijo 220 km/h. Meni se največkrat naredi, da ko npr. prehitevam počasnejše vozilo pred seboj, dobim zadaj en "živčen privesek" na 4 kolesih (in seveda bleščečim znakom na režah hladilnika), ki neprestano blinka z lučmi in hupa; češ umakni sem mi že enkrat. Sam pa peljem več kot 140 km/h. Zdej pa mi naj kdo pove, če je to v redu. Po mojem mnenju je več avtomobilistov, ki po avtocestah norijo z 200 km/h in več. Je pa res da se najdejo tudi motoristi, ki si za sproščanje adrenalina poiščejo avtocesto. Menim, da oboji ravnajo napak.

Za dirkanje so namenjena dirkališča. To je moje skromno mnenje! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, ... precej, precej, precej bolj umirjeno lahko človek vozi in se počuti na cesti npr v Avstriji, Franciji, heh celo Italiji kot v Sloveniji na domačem terenu.

pejd z osebnim avtom sred najvecje guzve na obvoznico Pariza, pa se ne vmaknt kakem motoristu na cestaku, pa pol povej kje se je bolj sproceno vozit! :D :D :D

pi es: licarja si bos sam placu! ;)

Been there done it!, ... na Pariškem ringu se umakniti motoristu, oz. postavitev večlednih vozil, da imajo motoristi prehod po dveh ali celo treh linijah, je del KULTURE O KATERI GOVORIM.

Avtomobilist se umakne in v miru po svoji liniji s tempom, ki mu ga dopušča promet napreduje proti cilju. Motorist brez nepotrebnega skakanja levo desno, napreduje s svojim tempom proti svojemu cilju po sredini in nikogar nič ne boli.

BOLI kot si namignil samo kadar kakšen "pain in the ass", kot jih je pri nas v obeh taborih v izobilju, ne upošteva nepisanih pravil in kulturnega obnašanja, ki omogočajo lagodno in neproblematično sobivanje v prometu.

Še vedno se bolj sproščeno počutim v urejenem kaosu Rima ali Pariza kot v ANARHIJI Slovenskih cest!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se morm pa kar strinjat z lakijem

sploh pa glede na to da so se ljudje pripraljeni pelat do Reke (!!) in tam plačat 15 jurjev da se forajo cel dan na pisti in pol nazaj v Lj. ali celo MB.....mislim d bi bili hvaležni za kvalitetno pisto.

poleg tega je interesa za izgradnjo dirkališča pri nas veliko tudi med investitorji....velike težav so v pridobivanju dovoljenja za izgradnjo zaradi naravovarstvenikov ki so relativno močni.

tudi meni je motor skoraj edino prevozno sredstvo večino leta...avta nimamo...si ga sposodimo če ne gre drugače.....im mislim da je počasi čas, da začnemo na motocikel gledat kot na prevozno sredstvo in ne ZGOLJ luksuz. Luksuz je lahko za tiste ki se vozijo z njim na dopust, v kafano in med vikendi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sekretu nisi sedel, zato ker ga staro letalo ni imelo. <_<

Imaš avto? Pri vas ne vozijo nobena javna prevozna sredstva?

Motor ne samo da je hobi. Motor je luksus!

A bi me rad dobil na laži? Ne bo šlo, kolega! Staro letalo ima WC v sedežu pri izhodnih vratih, zakrije pa se z zaveso.

Nimam avta! Ima ga moje dekle, ampak se voziva v službo v različne kraje. Ja, iz Kamnika obstajajo javni prevozi, štreko imam celo za hišo, ampak v Ljubljano vozi 1 uro, pa še prevoz je dražji kot z motorjem.

Motor je luksuz za tistega, ki si ga lahko privošči. Jaz si ga ne morem, zato ga imam za vsakodnevno prevozno sredstvo, ki se mi tudi obrestuje. Pa ne gledam na vse skupaj samo finančno, pač pa tudi s stališča, da sem zadovoljen, ker se vozim s tistim, kar mi je všeč, ker sem v službi prej kot z avtom in lahko zato dlje počivam, v miru pojem zajtrk, ne trpim zaradi poletne vročine, ... Motor je zame ključ do zadovoljnega življenja in boljšega počutja. Takšne državljane si pa lahko država samo želi, mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se morm pa kar strinjat z lakijem

sploh pa glede na to da so se ljudje pripraljeni pelat do Reke (!!) in tam plačat 15 jurjev da se forajo cel dan na pisti in pol nazaj v Lj. ali celo MB.....mislim d bi bili hvaležni za kvalitetno pisto.

poleg tega je interesa za izgradnjo dirkališča pri nas veliko tudi med investitorji....velike težav so v pridobivanju dovoljenja za izgradnjo zaradi naravovarstvenikov ki so relativno močni.

tudi meni je motor skoraj edino prevozno sredstvo večino leta...avta nimamo...si ga sposodimo če ne gre drugače.....im mislim da je počasi čas, da začnemo na motocikel gledat kot na prevozno sredstvo in ne ZGOLJ luksuz. Luksuz je lahko za tiste ki se vozijo z njim na dopust, v kafano in med vikendi.

vidiš tejka v zadnjem stavku ae pa jaz ne strinjam s teboj, motor pa luksus za dopust, ja s čim se pa naj peljem, avtobusom,vlakom ali svojim motorjem, ma nimam avta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... napad je sicer najboljša obramba .......

... pa vendar je včasih treba pomesti tudi pred svojim pragom ....

Na cestah se dogaja vse mogoče. Mislim, da je veliko ljudi izredno nestrpnih, ne glede kaj vozijo in koliko koles imajo pod seboj :( . Če pa se najdeta dva nestrpna ..... :( :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napisali so, da so v 70% primerov za nesrečo avto-motorist krivi avtomobilisti in ne motoristi! Dobro so to napisali!

Napisali so, da to velja za nesrece avtomobilist/motorist v Nemciji. Zal kakih konkretnih podatkov, kako je s tem v Sloveniji, nimam, lahko pa si pogledas naslednjo povezavo. Na http://www.policija.si/si/statistika/prome...002/mk2002.html imas statistiko prometnih nesrec v letu 2002, kjer so bili udelezeni motoristi. Najbolj sokanten je naslednji odstavek (stevilke pred oklepaji veljajo za leto 2002, stevilke v oklepajih za leto 2001):

"Voznikov motornih koles je bilo v prometnih nesrečah udeleženih 745 (766), od tega so bili v 451 (484) primerih povzročitelji prometne nesreče. Med vsemi udeleženci jih je 18 (36) umrlo, 133 (155) jih je bilo hudo telesno poškodovanih, 300 (273) jih je bilo lahko telesno poškodovanih, 294 (302), pa jih v prometnih nesrečah ni bilo telesno poškodovanih.

77,7 % (72,2 %) umrlih voznikov motornih koles je bilo povzročiteljev prometne nesreče, hudo telesno poškodovanih je bilo 71,4 % (69,6 %) povzročiteljev prometne nesreče, lahko telesno poškodovanih pa 56,6 % (54,5 %)."

Po domace - v 60,5 % (63,2 %) primerih so bili povzrocitelji prometne nesrece motoristi. Odstotek je po mojih informacijah za prbl. 5 % tock visji kot pri avtomobilistih. Je pa res, da v navedenih stevilkah ne gre samo za prometne nesrece tipa motorist/avtomobilist, ampak tudi za razne izlete v naravo in podobne dogodisvscine.

Upam, da me ne bo kdo obtozil, da pljuvam cez motoriste - sploh ne. Sestavek sem objavil zgolj in samo za primerjavo.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sebe sem najdu v članku. Are you happy all? Yeah right. :angry: :angry:

Če niste dojeli, tem Vecerovcem zmanjkuje tem in pol o enih in istih zadevah razpredajo tja v tri dni, članek dajo na net, ker so do sedaj videli kak je bil odziv na njih. Takšni članki dvigujejo obisk na njihovi strani, saj majo osebe kot so Bukselj in bruno, ter njima podobni kreteni odlično snov za pisat svoje debilizme. :angry: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se voziš z mopedom samo na dopust in v kafano, drugače pa večinoma uporabljaš avto je to luksuz.....kje sem bila nejasna?

najbolj rizični skupini udeležencev v prometu so po statistikah kolesarji in skuteristi..zanimivo je tudi malo brat nemške statistične podatke kjer je odstotek krivcev za nesreče nedvomno višji na strani avtomobilistov...

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se clanek ne zdi sporen (mislim, da se je Korosak tudi dovolj dobro dal v oklepaje - v smislu - eni delajo tako drugi pa drugace). In res, hvalabogu, da avtomobili niso tako razburljivi - potem bi pa res kar naprej umiral.

@Belford - ce nekdo za tabo vozi vec kot 140, zakaj ga ne spustis mim? A mislis, da bos na koncu poti dobil pokal, ce bos prvi al kaj?

(sori za cinizem, ampak vidim ful sebe v tem razmisljanju in pol samega sebe na isti nacin nadiram na motorju, jest tut skoz pozabljam, da mi je v bistvu cist kul, ce je nekdo konstantno hitrejsi kot jest in me prehiti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!