Skoči na vsebino

Ceste ne smejo postati dirkališča


erick

Priporočene objave

Zavarovalnice bi morale dati na začetku več popusta, pa bonusa, pri nesreči bi pa morali vse pobrati, ali pa še kaj dodati, pa potem dati vsako leto samo 5% bonusa...

Stvar je praktivno neizvedljiva, saj tistih nesrec, kjer je na nasprotnem vozilu (npr. avtomobilu) povzrocena skoda ogromna, motoristi praviloma ne prezivijo. V "najboljsem" primeru ostanejo tako poskodovani, da v naslednjih letih ne vozijo vec motorja in jim zavarovalnice potem ne morejo pobrati nicesar. Za skode, ki ne presegajo velikosti manjsih prask na plocevini, je pa tako ali tako vseeno.

Človeka je treba motivirat...potem mu pa ni vseeno ali to zgubi...sedaj pa itaq na začetki nič nima...kaj pa pol če da en kuponček...miselnost miselnost....

Tehnicno gledano se to dogaja ze sedaj. Ce v letu, ko si placal polno zavarovalno premijo, povzrocis nesreco, prav tako zdrsnes nazaj za 3 premijske razrede. Naslednje leto placas 135% osnovne zavarovalne premije. Prehod na drugo zavarovalnica morda tu in tam se deluje, vendar se zavarovalnice med seboj cedalje pogosteje obvescajo in verjetnost, da te bodo ujeli, se skokovito povecuje. V primeru ponovne nesrece pa zavarovalnisko zdruzenje tako ali tako preveri, kaj si pocel v prejsnjih letih.

Premijski razredi, ki jih poznamo danes, so misljeni kot nacin nagrajevanja izkusenosti in previdnosti. Pricakovati, da bi te zavarovalnica nagrajevala "na kredit", je nerealno. Navsezadnje imas najvec koristi od tega, da ostanes neposkodovan, ravno ti. Poleg tega - bodi preprican, da so na zavarovalnicah prav dobro izracunali, do kaksne mere (za koliko denarja) se jim splaca tebe ohranjati zivega, da bos potem naslednja leta lahko placeval premije in bodo imeli od tebe korist. Kot sem dejal - v to se splaca vloziti samo omejena sredstva. Zal pa drzi, da bi brez vecjih izgub lahko predelali premijske razrede tako, da bi po npr. petih letih pridobivanja bonusa po 5 odstotnih tock na leto v naslednjih letih pridobival po 10 ali celo 15 odstotnih tock na leto.

Na drugem bregu stoji seveda drzava, za katero je mrtev 22-letni motorist cista izguba in bi morda lahko storila vec, da bi ga ohranila zivega. Toda pri vseh tezavah, s katerimi se nasa druzba otepa, je pricakovanje, da bo za motoriste storila veliko pozitivnega - vsaj po mojem skromnem mnenju - nekje v oblakih.

Ce pogledas na vse skupaj s cisto preprostega vidika: Da spustis rocko na plinu in se namesto 220 km/h peljes 140 km/h, tebe ne stane nic. Nasprotno - same koristi imas. Da to storis, ne potrebujes drzave, ki te bo se dodatno nagradila. Na drugi strani pa poglej 40-letno siviljo, ki je pravkar izgubila sluzbo. Nove sluzbe ne bo dobila zaradi splosnega stanja v siviljstvu. Kaj ji preostane drugega kot zivljenje od podpore ali dodatno izobrazevanje. Oboje pa seveda ni zastonj. In, ce vprasas mene, se mi zdi prav, da drzava vec energije porabi za take primere, kot pa da te na kolenih prosi: "Pa spusti ze rocico za plin, prosim te!". O tem, koliko energije dejansko porabi za siviljo, na tem mestu ne bi, a vseeno.

Za splosno stanje motorizma v Sloveniji lahko najvec naredi vsak sam! S tem, da ostanete neposkodovani, najvec pridobite ravno vi.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo je tudi malo brat nemške statistične podatke kjer je odstotek krivcev za nesreče nedvomno višji na strani avtomobilistov...

Tocno tako. Ali si kdo upa iz teh statistik potegniti zakljucek, da se nasi in nemski motoristi na cestah obnasajo priblizno enako, avtomobilisti pa... Huh, sami divjaki tam gori! Se sreca, da zivimo v dezeli, kjer vsi vozijo po predpisih. ;)

Salo na stran. Slovenci so v avtomobilih vecji divjaki od Nemcev. Kaksni so po teh statistikah sele motoristi pri nas, da jim ob vseh teh divjakih na stirih kolesih vseeno uspe povzrociti vec nesrec kot v Nemciji.

Lp,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALOOOOOOOO!!!!

V DVEH TEMAH DEBATIRATE O ISTI STVARI OB TEM PA NAJ OMENIM, DA JE TAKIH DEBAT FORUM ŽE POLN (POGLEJTE V ISKALNIK)!!!!!

SLIŠIM KLINK? ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: STE SLABE VOLJE DANES AL MATE SAMO PREVEČ ČASA? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a je že kdo Vas že slišal pregovor o lastnem pragu in pometanju?...

...vprašanje je naperjeno predvsem na ene in iste primerke svoje vrste, kateri ob vsaki podobni situaciji (članek, debata ipd) skočijo u ultra defenziven stav...

....sej vam noben nč noče če se pač ne najdete u sliki...jebiga...ne bi blo pa slabo če bi se kdaj z malce bolj samokritičnim pogledom zazrli u ogledalo...sicer pa, kdo ste???... sodniki, policaji, razsodniki, rablji, krvniki???...kaj se vas sploh tiče, če se nekdo vozi prehitro, brez čelade etc...???...raj pomislte na svoj čir na želodcu in prepustite te polemike tistim ki so pristojni zato...sami se pa ob takih trenutkih malce bolj zamislite o svojih akcijah/reakcijah...

...ko bo to početje preraslo slovensko zaplankanost in egoizem bomo pa kako rekl o kulturi slovenskih voznikov (vseh mogočih eno/dvoje/šestoro in brezlednih...da ne bo pomote), do takrat...ne več omenjat besede "kultura", ker slovenske ceste tega pojma (razen res redkih izjem) ne poznajo...

PS....vsi smo krvavi pod kožo.......ja....TI tud... ! ! !...

..res pa nekateri to spoznajo šele iz poročila mrliškega oglednika...jebi ga...statistika žal ne dela za nas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

PS....vsi smo krvavi pod kožo.......ja....TI tud... ! ! !...

..res pa nekateri to spoznajo šele iz poročila mrliškega oglednika...jebi ga...statistika žal ne dela za nas...

NEAR RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NeaR....

Zoolo....

Alla....

Se strinjam B) B)

Največji problem je, da obstaja na obeh straneh kar nekaj prepotentnežev, kar je treba absolutno vzeti v obzir, tako pač je, žal :huh: . So pa tile članki eni izmed redkih dokaj normalnih, kar sem jih zasledil na večeru, se pa vedno najdejo posamezniki, ki imajo svoje mnenje (edino prav), ki so (smo) jim stopili na žulj in spet izrazijo svoje mnenje (edino prav). Ni pa prav, da ne si nekateri še vedno zatiskajo oči in mislijo, da so najboljši, da oni pa ne divjajo, ne delajo napak...in kot je NeaR napisal "...vsi smo krvavi pod kožo.......ja....TI tud... ! ! !...res pa nekateri to spoznajo šele iz poročila mrliškega oglednika...jebi ga...statistika žal ne dela za nas... ". Kruta resničnost in ponavadi trpijo nedolžni....

Pa ne obremenjujte se kako vozijo drugi, pazite raje kako vozite (vozimo) sami, z avto ali motorjem...jaz ne vidim nobene razlike <_< , vsi smo v prometu, za vse veljajo enaki zakoni in pravila, vsi smo ranjljivi :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staro letalo ima WC v sedežu pri izhodnih vratih, zakrije pa se z zaveso.

OK, ima luknjo v sedežu in rjuho naokoli :rolleyes:

.........pa še prevoz je dražji kot z motorjem
No, v to me boš pa lahko prepričal samo z predstavitvijo izračuna stroškov obeh možnosti.

Pa ne gledam na vse skupaj samo finančno, pač pa tudi s stališča, da sem zadovoljen, ker se vozim s tistim, kar mi je všeč, ker sem v službi prej kot z avtom in lahko zato dlje počivam, v miru pojem zajtrk, ne trpim zaradi poletne vročine, ...
A vse to, kar si naštel, ni neke vrste luksus?
Motor je zame ključ do zadovoljnega življenja in boljšega počutja.
Za denar ki si ga dal za motor bi dobil tudi avtomobil. Z njim bi se vozil tudi po dežju, nizkih temperaturah, poledici in snegu. Če pa se ti voziš v takih razmerah z motorjem, kot edinim prevoznim sredstvom, potem nebo dolgo dobrega počutja. Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veljajo enaki zakoni in pravila, vsi smo ranjljivi :blink:

In skoraj vsi imamo motorje, ki letijo kot sneta prasica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Belford - ce nekdo za tabo vozi vec kot 140, zakaj ga ne spustis mim? A mislis, da bos na koncu poti dobil pokal, ce bos prvi al kaj?

(sori za cinizem, ampak vidim ful sebe v tem razmisljanju in pol samega sebe na isti nacin nadiram na motorju, jest tut skoz pozabljam, da mi je v bistvu cist kul, ce je nekdo konstantno hitrejsi kot jest in me prehiti).

Ne, ne mislim to, da potem vozim po prehitevalnem pasu pred njim in ga ne spustim mimo...

Ko prehitevam počasnejše vozilo po prehitevalnem pasu se npr. nekdo za menoj prpele s takim šusom, da nimam niti cajta ornk prehitet počasnejšega vozila, pa mi že blinka uzadi in hupa, de se naj umaknem. :angry:

Po mojem si takrat misli:"dej umakn se mi že s ceste." Ampak kdo mu je kriv če se pa fura s tako hitrostjo? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne uračunaš skakanja na sestanke in druge opravke tokom dneva...

pa izgube časa ki jo z avtom prištepaš z vožno domov, če živiš kje izven mesta,

pa parkirnino za avto

pa najemnino za dve garaži, če imata s partnerjem dva avtomobila (ker delata na dveh različnih kocih) ali pa škodo ki ti jo naredijo ker ti ulomjo 2x mesecno v avto ker si ga pustil pred blokom.

tale z avtom ni čisto absolutna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa glede na to da so se ljudje pripraljeni pelat do Reke (!!) in tam plačat 15 jurjev da se forajo cel dan na pisti in pol nazaj v Lj. ali celo MB.....mislim d bi bili hvaležni za kvalitetno pisto.

In zato, ker se potencialnemu "dirkaču" neda peljat 200km do piste v tujino, se raje pritožuje da ni piste in ima izgovor za norenje po cesti?? A misliš, da noben slovenec nebi imel do piste 200km tudi če bi bila v Sloveniji? Ali misliš, da imajo v tujini dirkališča na vsakih 200km? Pa se tudi ne pritožijejo "Joj, mi pa v naši občini nimamo dirkališča".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne uračunaš skakanja na sestanke in druge opravke tokom dneva...

pa izgube časa ki jo z avtom prištepaš z vožno domov, če živiš kje izven mesta,

pa parkirnino za avto

pa najemnino za dve garaži, če imata s partnerjem dva avtomobila (ker delata na dveh različnih kocih) ali pa škodo ki ti jo naredijo ker ti ulomjo 2x mesecno v avto ker si ga pustil pred blokom.

tale z avtom ni čisto absolutna.

Koliko ljudi ima službo, v kateri morajo neprestano tekati po terenu na sestanke? Koliko od teh ima za to služben avtomobil?

Razlika avto/motor je proi upoštevanju predpisov zanemarljiva.

Garaža ni potrebna. In nobenemu ob znanih ne vlomijo 2X na leto v avto. Zamisli, nekaterim niso še nikoli. In niti jih ni tako malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si zdej povedu?

ljudje se iz MB vozijo v Reko.....in ti praviš da se jim ne da in da zato jamrajo?

človek se pelje iz murske sobote v Rieko, tam plača 15000 sit za pisto in se odpelje nazaj domov in ti praviš da se jim ne da? se ti ne zdi da bi bilo bolj primerno pelajt samo 200 km namesto zdajšnjih 400 al kok ??'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko ljudi ima službo, v kateri morajo neprestano tekati po terenu na sestanke? Koliko od teh ima za to služben avtomobil?

Razlika avto/motor je proi upoštevanju predpisov zanemarljiva.

Garaža ni potrebna. In nobenemu ob znanih ne vlomijo 2X na leto v avto. Zamisli, nekaterim niso še nikoli. In niti jih ni tako malo.

jest sem recimo imela takšno službo in NISEM imela sluzbenega avtomobila....

nobenemu od tvojih zannih ne vlomijo 2x na leto v avto ker ne živijo v fužinah, štepanjcu, jaršah in podobno. Če imajo srečo da vozijo neprivlačne avtomobile toliko bolj dobro za njih. Sosedi so vlomili v avto 5x v pol leta ...punca vozi tvingota

sošolki vlomili vsak mesec enkrat in v avtu prespali

ob vsaki nogometni tekmi in večjem prazniku v našem naselju vlomijo v vsaj 4 avtomobile na noč

vsem tem lahko poveš da jim garaza ni pomembna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si zdej povedu?

ljudje se iz MB vozijo v Reko.....in ti praviš da se jim ne da in da zato jamrajo?

človek se pelje iz murske sobote v Rieko, tam plača 15000 sit za pisto in se odpelje nazaj domov in ti praviš da se jim ne da?  se ti ne zdi da bi bilo bolj primerno pelajt samo 200 km namesto  zdajšnjih 400 al kok ??'

Prekmurci lahko gredo na Panoniaring, ki je infrastrukturno in varnostno pred Reko. In zamisli. Do tja imajo ne 400km, ampak cca 150km.

In misliš, da bi bila pri nas pista kaj manj kot 15.000sit?

Ni problem pomanjkanje dirkališa, problem nastane pri denarju za vožnjo po njem.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se ne vozijo tja ampak na reko in ti se vedno trdis da zelijo slovenski motoristi pisto zato ker se jim ne da vozit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da ne hodijo na Panonijo? :huh: To mi je pa nekaj povsem novega. Lahko zaupaš vir informacije?

Pa predpostavimo, da prekmurci res nebi hodili na Panonijo, ki je proga svetovnega kova, ampak v Reko.

Zakaj hudiča bi potem hodili na slovensko pisto in ne še naprej v Reko? Saj po tvoji informaciji tudi zdaj raje prevozijo 400km v Reko, kakor pa da bi šli na njim bližjo pisto.

Misliš da bomo imeli v Sloveniji res tako "superiorno" pisto, ki bo zadovoljila še tako zahtevne prekmurčane? :lol: :lol: :lol:

Panoniaring

strecke3.gif

Grobnik

GORBNIK_staza_460.gif

Pa mi povej, na kateri misliš da se da bolj uživat......

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a je že kdo Vas že slišal pregovor o lastnem pragu in pometanju?...

...vprašanje je naperjeno predvsem na ene in iste primerke svoje vrste, kateri ob vsaki podobni situaciji (članek, debata ipd) skočijo u ultra defenziven stav...

....sej vam noben nč noče če se pač ne najdete u sliki...jebiga...ne bi blo pa slabo če bi se kdaj z malce bolj samokritičnim pogledom zazrli u ogledalo...sicer pa, kdo ste???...  sodniki, policaji, razsodniki, rablji, krvniki???...kaj se vas sploh tiče, če se nekdo vozi prehitro, brez čelade etc...???...raj pomislte na svoj čir na želodcu in prepustite te polemike tistim ki so pristojni zato...sami se pa ob takih trenutkih malce bolj zamislite o svojih akcijah/reakcijah...

...ko bo to početje preraslo slovensko zaplankanost in egoizem bomo pa kako rekl o kulturi slovenskih voznikov (vseh mogočih eno/dvoje/šestoro in brezlednih...da ne bo pomote), do takrat...ne več omenjat besede "kultura", ker slovenske ceste tega pojma (razen res redkih izjem) ne poznajo...

PS....vsi smo krvavi pod kožo.......ja....TI tud... ! ! !...

..res pa nekateri to spoznajo šele iz poročila mrliškega oglednika...jebi ga...statistika žal ne dela za nas...

???... sodniki, policaji, razsodniki, rablji, krvniki???...kaj se vas sploh tiče, če se nekdo vozi prehitro, brez čelade etc...???...

*imaš prav ne tiče se me dokler se tak ne zaleti vame, potem se me pa bo (do)tikalo pa zopet ni važno ali motorist ali voznik avta

*"kultura", ker slovenske ceste tega pojma (razen res redkih izjem) ne poznajo...-> jaz bi rekel da ni tako hudo, se mi zdi, da se po naših cestah da fajn vozit, so pa primerki ki te ne spustijo s stranske ulice na cesto, ki prehitevajo kolone, prehitevajo po dvojnih neprekinjenih črtah, vozijo mnogo prehitro po vaseh brez pločnikov itd. itd. -> ti primerki so pa v manjšini

Popravljeno . Popravil barkafe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!