Skoči na vsebino

Ceste ne smejo postati dirkališča


erick

Priporočene objave

ne razumeš ker ..ne vem zakaj........

če se ljudje vozijo 200, 300, 400 km stran ..kako lahko sklepaš da se jim pol ne bi dalo vozit na slovensko progo?

če na grobniku plačajo 15000 ali 18000 SIT za vožnjo zakaj bi ne hoteli tok plačat v slo?

in sploh kaj te tle pri vsem tok moti da bi imeli slovenci svoj pisto? gor bi se lahko organizirale šole varnje vožnje , blah blah in podobno.....organizacija take zadeve na tujem je malo bolj zahtevna zadeva in se je ljudje nocejo lotevat....na vojo bi bia tudi zacetnikom in vsem tistim ki se ne spravijo do reke, tako kot vsem tistim ki se redno vozijo na grobnik in nevem kam se.

in na koncu naj se prekmurci vozijo na panonijo za ostale naj bo pa domača pista...in tudi tebe zagotovo nihce ne bo silil na slovensko pisto...po ogledu registrskih na grobniku se da pa lepo videt da se fantje in dekleta s prekmurja vozijo tudi tja....in zakaj septembra mariborčani organizirajo motodaj na grobniku in ne na panoniji?

e pismo men tud ni jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........pa še prevoz je dražji kot z motorjem
No, v to me boš pa lahko prepričal samo z predstavitvijo izračuna stroškov obeh možnosti.

Pa ne gledam na vse skupaj samo finančno, pač pa tudi s stališča, da sem zadovoljen, ker se vozim s tistim, kar mi je všeč, ker sem v službi prej kot z avtom in lahko zato dlje počivam, v miru pojem zajtrk, ne trpim zaradi poletne vročine, ...
A vse to, kar si naštel, ni neke vrste luksus?
Motor je zame ključ do zadovoljnega življenja in boljšega počutja.
Za denar ki si ga dal za motor bi dobil tudi avtomobil. Z njim bi se vozil tudi po dežju, nizkih temperaturah, poledici in snegu. Če pa se ti voziš v takih razmerah z motorjem, kot edinim prevoznim sredstvom, potem nebo dolgo dobrega počutja.

1-1=0,1-1=0, 1-1=0, pinkponk, pinkponk ...

Ne bom računal, ker sam veš, da se račun ne bi izšel. Ampak tisto, kar jaz vložim v motor, vložim zato, ker mi paše, ker imam to rad... To je tko, kot če bi mi rekel, zakaj kupujem cedeje, če lahko muziko na radiu poslušam.

Definicija luksuza je povsem nekaj drugega. Sreča ni luksuz, ali pa je morda zate, ki si vedno tako negativen.

Okej, tle ti dam prav pri moje zadnjem nakupu. Ne pa pri prejšnjih motorjih, ki sem jih kupoval rabljene in dejansko z njihovo pomočjo prišel do zdajšnjega. ZA viragota 250 sem dal 400 tisočakov in mi je dobro služil dve leti, pa še danes gre. Prodal sem ga za isti denar, dodal še 400 tisočakov in kupil 535. Ga imel dve leti in še vedno je kot nov in se dobro pelje. Prodal tega za 100 tisočakov manj, dodal 1200000 in kupil bandita. Za ta denar bi pa komaj poštenega cliota dobil. Moje zdravje naj te nikar ne skrbi, znam potrpeti. Aja, pozimi se vozim s sposojenim avtomobilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da je motor nad 750 ccm relativno luxus. Govorim o nas ljudeh, ki smo redno zaposleni in imamo solidne plače. Da temu ni tako, me nebo prepričal nihče. Ne da se mi naštevat kako in zakaj. Upam, da ste sami toliko realni, da veste o čem govorim.

Kar se pa tiče dirkališč, pa je zadeva kristalno jasna. Komu je do tega mu zagotovo nebo težko se zapeljati v eno smer 250 km in dati 15.000 SIT za dogodivščine na dirkališču. Seveda je treba nekaj pojesti pa popit. In konjiček je tudi žejen, še posebej na dirkališču. Realno gledano, te takšen dan na dirkališču stane med 35.000 in 40.000 SIT. Seveda je temu treba dodati obrabo gum, ki je krepko večja zato jih bo treba prej zamenjat. Temu vsemu bi rekel LUXUS +.

In Bog ne daj kakšnega nedolžnega zdrsa s steze. Dost je že podrsana plastika pa te že pošteno boli glava - $$$. Da smo si na jasnem 100% podpiram vožnje na dirkališčih vendar vem, da si tega ne bi moral privoščiti več kot 2x na leto. Je pa res, da me s svojim Trophy-jem niti ne vleče na kakšno pisto. Seveda bi bilo čisto nekaj drugega, če bi imel čistega plastičarja in ne potovalnika, čeprav sem že videl na Grobniku voziti tudi že choperiste.

O pravem motodromu v SLO pa raje nebi, vsaj do takrat ne, dokler bo na oblasti LDS banditovsko mafijska združba.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a je že kdo Vas že slišal pregovor o lastnem pragu in pometanju?...

...vprašanje je naperjeno predvsem na ene in iste primerke svoje vrste, kateri ob vsaki podobni situaciji (članek, debata ipd) skočijo u ultra defenziven stav...

....sej vam noben nč noče če se pač ne najdete u sliki...jebiga...ne bi blo pa slabo če bi se kdaj z malce bolj samokritičnim pogledom zazrli u ogledalo...sicer pa, kdo ste???...  sodniki, policaji, razsodniki, rablji, krvniki???...kaj se vas sploh tiče, če se nekdo vozi prehitro, brez čelade etc...???...raj pomislte na svoj čir na želodcu in prepustite te polemike tistim ki so pristojni zato...sami se pa ob takih trenutkih malce bolj zamislite o svojih akcijah/reakcijah...

...ko bo to početje preraslo slovensko zaplankanost in egoizem bomo pa kako rekl o kulturi slovenskih voznikov (vseh mogočih eno/dvoje/šestoro in brezlednih...da ne bo pomote), do takrat...ne več omenjat besede "kultura", ker slovenske ceste tega pojma (razen res redkih izjem) ne poznajo...

PS....vsi smo krvavi pod kožo.......ja....TI tud... ! ! !...

..res pa nekateri to spoznajo šele iz poročila mrliškega oglednika...jebi ga...statistika žal ne dela za nas...

???... sodniki, policaji, razsodniki, rablji, krvniki???...kaj se vas sploh tiče, če se nekdo vozi prehitro, brez čelade etc...???...

*imaš prav ne tiče se me dokler se tak ne zaleti vame, potem se me pa bo (do)tikalo pa zopet ni važno ali motorist ali voznik avta

*"kultura", ker slovenske ceste tega pojma (razen res redkih izjem) ne poznajo...-> jaz bi rekel da ni tako hudo, se mi zdi, da se po naših cestah da fajn vozit, so pa primerki ki te ne spustijo s stranske ulice na cesto, ki prehitevajo kolone, prehitevajo po dvojnih neprekinjenih črtah, vozijo mnogo prehitro po vaseh brez pločnikov itd. itd. -> ti primerki so pa v manjšini

...in kaj boš Ti naredu???...poleg nabijanja postov na forumu in cviljenja za šankom ter krmljenja čira med vožnjo???

ERGO??? kaj boš???

...sicer pa, če praviš, da ni tok hudo, zakaj je pol črna kronika polna in "Vaši" žolčni izlivi nestrpnosti tok pogosti???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumeš ker ..ne vem zakaj........

če se ljudje vozijo 200, 300, 400 km stran ..kako lahko sklepaš da se jim pol ne bi dalo vozit na slovensko progo?

če na grobniku plačajo 15000 ali 18000 SIT za vožnjo zakaj bi ne hoteli tok plačat v slo?

Izgubila si iz oči tisto, zaradi česar sva začela debato.

To da v slo ni dirkališča, ter se zato ne more organizirat treningov, da se morajo zato motoristi znoreti na cesti, bla bla bla....... Vse to je drek.

Vsak slovenec ima vsaj eno pisto v radiju 250km. Tako da lahko nehate z fintami "Motoristi norijo po cestah ker v Sloveniji nimamo piste kjer bi se lahko znoreli".

EDINI razlog, da se nori po cestah in ne na pistah je denar. Cesta je zastonj, pisto in treninge je treba plačat.

In jaz ne trdim, da se jim ne bi bilo za vozit na slovensko progo. Jaz trdim, da če že zdaj raje gredo na grobnik, kot pa na njim najbližjo pisto, zakaj tudi potem nebi še naprej hodili na Grobnik in ne na njim bližjo, slovensko pisto?

In da ti odgovorim, zakaj mariborčani hodijo na Grobnik in ne Panonijo......... Zato, ker imajo na hrvaškem "tradicionalno prenočišče" kjer nato ostanejo nekaj dni in si priredijo fešto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj se toliko prerekate okoli tega drkališča, spet pa ne vidite poante. Dirkališče=zaprt poligon za nadzorovano vozniško dejavnost. To je tko kot stadion z atletsko stezo in ostalimi pizdarijami, ki ji pritičejo. Dirkališče je uporabno tako za motorje kot za avtomobile in ostala vozila. Na njem se lahko dela še marsikaj drugega kot samo dirka. Tudi tečaji varne vožnje, testiranja ... In ja, tudi za dirkat so. Še sreča, da kdo želi v Sloveniji ohraniti bogato kulturno dediščino in se bori za dirkališče. Ja, ne boste verjeli, tudi motošport je pomemben gradnik neke družbe. Imamo speedway, imamo motocross, zakaj ne še enega večnamenskega poligona, da mu ne bomo pravili dirkališče.

@Rocky: zakaj je pa samo nad 750 luksuz? A samo zaradi registracije? Poraba ni namreč nič večja, deli nič dražji, stroški nič višji. Sej če imaš avto s 100 konji tudi ne plačaš pod sto jurjev registracije. Pa ne mi zdaj reči, da je tak avto luksuz. Tolk ma že vsaka 1,6 mašina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EDINI razlog, da se nori po cestah in ne na pistah je denar. Cesta je zastonj, pisto in treninge je treba plačat.

men je prav zal ampak jest se s tem ne morem strinjat ker je preveč zmoralizirano.

vedet moraš da niso vsi motoristi takšni kot si ti, s toliko znanja in ne razmišljajo vsi na enak način. obstajajo začetniki ali taki ki niso začetniki pa vseeno niso dirkači, pa bi si zeleli vozit po pisti ..pa ne zaradi dirkanja, ampak zaradi ucenja....in takšni so bolj omahljivi pri odločanju za vožnjo na grobnik in panonijo.

jest sem popolnoma prepricana da bodo tisti ki si resno zelijo dirkanja sli tudi 500 km stran na pisto brez panike...amapk oni niso edini uporabniki piste.

In zato, ker se potencialnemu "dirkaču" neda peljat 200km do piste v tujino, se raje pritožuje da ni piste in ima izgovor za norenje po cesti?

tuki si pa omenu da se jim ne da peljat in na to sem se zahaklala...ok?

poleg tega je tle se zadeva okoli organiziranih šol varne voznje ipd......malo komplicirano to organizirat zunaj...vsekakor bolj kot doma...ne recme da je nemogoce ampak....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če niste dojeli, tem Vecerovcem zmanjkuje tem in pol o enih in istih zadevah razpredajo tja v tri dni, članek dajo na net, ker so do sedaj videli kak je bil odziv na njih. Takšni članki dvigujejo obisk na njihovi strani, saj majo osebe kot so Bukselj in bruno, ter njima podobni kreteni odlično snov za pisat svoje debilizme.  :angry:  B)

In kaj je s tem narobe? Ne razumem, zakaj se nekateri pocutite uzaljene, ce novinar napise, da so motoristi nevarni vozniki. Slaba publiciteta je vseeno boljsa kot publiciteta, ki je sploh ni. Tako se bodo ljudje vsaj zavedali, da so na cestah poleg avtomobilov tudi motorji.

Ce pogledas malo drugace - vseeno je, ce o motoristih pisejo, da so divjaki, zivali, norci, kaj_jaz_vem_kaj_se, .... Naslednjic, ko bo kak nepoucen bralec Vecera zagleda motorista v svojem vzvratnem ogledalu, bo pomislil: "Joj, nekdo na motorju vozi za mano - se en DIVJAK!!!! Raje bom opazoval, kaj pocne, da mi ne bo kaksne neumnosti naredil." Ali vidis v takem razmisljanju kaj pozitivnega? (namig: "... BOM OPAZOVAL, KAJ POCNE, ...")

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in zakaj septembra mariborčani organizirajo motodaj na grobniku in ne na panoniji?

;) Ti bom podal kar dejanski odgovor, zakaj je tako. Kot oseba, ki je dejansko odgovorna za zakup dirkališča ti povem, da je Pannonia kar 3x dražja od Grobnika. Drži pa tudi, da si v naslednjih dneh pri našem članu, ki ima malo južneje hišo, pripravimo zabavo. Vendar zabavo bi si itak lahko pripravili kjerkoli.

Koliko dela priprava na tak dan zahteva, si najverjetneje nekdo, ki tega ni nikoli počel, sploh ne zna predstavljati. Ko prebiram ta modrovanja, opažam, da ima George v nekaterih pogledih kar prav. Lahko ti povem, da se najem piste niti na Grobniku finančno ne pokrije, pa vse delamo prostovoljno. Ne boš verjela; septembra bomo omogočili vožnjo motoristom po Grobniku za pičlih 10.000 SIT od devetih dopoldan do petih popoldan. Vendar bo vseeno glavni razlog (vsaj devet od desetih bo reklo tako), za neudeležbo PREVISOKA CENA!!!

Prav tako pa sem prepričan, da bi bil poligon v Sloveniji skrajno rentabilna stvar. Prej ali slej poligon bo - če ne drugače, bo takrat, ko bo pod mojo "taktirko" zrastel. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar bo vseeno glavni razlog (vsaj devet od desetih bo reklo tako), za neudeležbo PREVISOKA CENA!!!

kurc škrtuzli....jest dam 5000 za eno uro brez panike (čeprav se finančno kao bolj splaca za cel dan uzet za 10000 --->cel dan nimam na pisti kaj iskat--> crknem)...sam kaj klinac ko tud na pisti nimam kej delat med dirkači.

ne zdi se mi smiselno govorit, da je pista v Slo odveč, če imamo zraven grobnik in panonijo. sem prepričana da cena za celodnevno vožnjo na našem dirkališču ne bi bila nič manjša kot v tujini, ampak po drugi strani pa so tu tudi stroški za bencin, pa blah blah in se kej......dirkališče v slo bi celo zadevo bolj priblizalo tudi nedeljskim voznikom mopedov in začetnikom..samo za to gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se vrnemo na temo: slovenske ceste so ZE d(i)rkalisca..... <_<

Se ti to zdi prav ali ne-prav, morda celo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno in drugo ne odobravam; drkalisce za tako in drugace "omejene" in dirkalisce za "neomejene".in ker se stanje ne bo ama nista izboljsalo tudi ce postavis cez noc 1000 dodatnih policajev na cesto moramo ziveti s stalo kakrsno smo si ustvarili. :huh:

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.izboljsevanje razmer se zacne z vzgojo s strani starsev,okoljem,solo in se ne konca z uspesno opravljeno avto-solo; ki ti BTW samo izda potrdilo,da znas vzgati in ugasniti vozilo brez da pobijes par osebkov med tem opravilom (izjeme najbrz obstajajo). <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.

Brez posebne škode lahko zradiramo s spiska Italijo. Ostalo bi utegnilo držati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.

Brez posebne škode lahko zradiramo s spiska Italijo. Ostalo bi utegnilo držati.

jah no....pred tremi leti je blo se kar ok tam voziti.... predvsem z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi A lahko v dobršni meri vržeš s spiska.

V soboto zvečer malo pred 21. uro iz LJ smeri na Trojane sopiha kolona avtomobilov s tam nekje 80 km/h. Pred menoj ene 15 avtomobilov, kar pomeni, da se ne splača prehitevati, ker bo čez 3 km avtocesta, kjer se jih da enostavno rešiti in odpeljati naprej. Kolona avtomobilov tudi za menoj.

In prišiba nekje iz ozadja austrijanski motorciklist s kencajhnom iz avstrijske Radgone in prtehiteva. Saj je bilo prosto na nasprotni strani, samo, ko prideš v levi ovinek pod prelazom, tam, ko je na levi skladišče peska za zimsko službo, potem pa je gor na puklu avtobusno postajališče in desni odcep, torej, v tistem ovinku ne vidiš nasproti vozečega avta, dokler ga ne zagledaš kot zadnji prizor v življenju.

Tam se zaradi omejitve na 60 km/h na vrhu (odcep + avtobusna) kolona gosti in luknje za vrivanje ni.

In jo je ta radkersburčan kar žgal mimo, tako na pamet.

Avstrijance tudi črtati :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

druga hipoteza: mogoce se je samo "prilagajal" razmeram v sloveniji? ga ne zagovarjam.kreteni so povsod.samo v AUT se vozi malce drugace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posamezniki so tu in tam...

toda red na cestah je tam vseeno malo večji kot pri nas...

pa še to - tablica ne pove vse,... lahko je bil kakšen naš ali pa še malo južneje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v AUT se vozi malce drugace.

To drži. Toda ko recimo avstrijski šoferji (predvsem kamionarji), ki se v A strogo držijo predpisov (verjetno imajo za to dobre razloge), pridejo denimo v Italijo, postanejo totalno povampirjeni. Adijo kultura, adijo dobra vzgoja, pozdravljeno prehitevanje v vseh mogočih in nemogočih oblikah, da o ostalem sploh ne govorim. Verjetno bo catch v tem, kako se v raznih državah sprovajajo predpisi.

Popravljeno . Popravil PEPE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.

Brez posebne škode lahko zradiramo s spiska Italijo. Ostalo bi utegnilo držati.

... v Italiji sem se na motorju počutil bolj varnega in opaženega kot kadarkoli/kjerkoli pri nas ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Totalitarna A država drži svoje državljane v strahu, potem pa pobezljajo, ko pridejo preko meja. :P

To torej ne pomeni ravni kulturne zavesti, temveč zgolj nakazuje stopnjo represivnosti okolja. :P :D

Torej, še enkrat, niste v A toliko boljši, temveč le svojih polizeiov se bolj bojite, kot mi naših policajev. :o :D :D

Posrankoti :lol: :lol: :lol: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!