Skoči na vsebino

Ceste ne smejo postati dirkališča


Priporočene objave

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.

Brez posebne škode lahko zradiramo s spiska Italijo. Ostalo bi utegnilo držati.

jah no....pred tremi leti je blo se kar ok tam voziti.... predvsem z motorjem.

In je še danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.

Brez posebne škode lahko zradiramo s spiska Italijo. Ostalo bi utegnilo držati.

... v Italiji sem se na motorju počutil bolj varnega in opaženega kot kadarkoli/kjerkoli pri nas ...

Po drugi strani pa so me v Nemciji v treh dneh iz stranske ceste izsilili veckrat kot v celem letu pri nas. Dvakrat me je mocno zmrazilo, ko sem bremzal, je slo za las.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posrankoti :lol:  :lol:  :lol:  ;)

....z razlogom. :lol: :lol:

BTW: sem ravno bral primerjavo visin kazni v evropi za prekrske na cesti; v AUT je nivo eden najnizjih sploh. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primerjavi z ITA ali AUT so slovenske manire na cesti samo se za v greznico.

Brez posebne škode lahko zradiramo s spiska Italijo. Ostalo bi utegnilo držati.

... v Italiji sem se na motorju počutil bolj varnega in opaženega kot kadarkoli/kjerkoli pri nas ...

Meni pa se zdijo italijanski vozniki veliko bolj divji in netolerantni, kot vozniki pri nas. še posebej promet po mestih, parkirajo itak tako da butnejo tistega pred in za sabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Totalitarna A država drži svoje državljane v strahu, ...

točno

AMPEK

1. 12 let živel v A - podn vozniki - rešuje jih le počasna vožnja oz po omejitvah (kar = ok) - drugače pa sploh ne poznajo pravil:

a žmigavci so za božični okras

b zavijanje levo v križišču (dvopasovnice): obvezno zamenjajo vozni pas v križišču in pristanejo na desnem pasu

c pravilo desnega upoštevajo kljub znaku nimaš prednosti

d opozorilne table kot so delo na cesti ali zaprta cesta zamenjujejo s plakati in kilometrskimi besedami in stavki, ki samo domačinom nekaj pomenijo, pa še ti si morajo vzeti 5 minut časa, se ustaviti in naštudirati sporočilo, katero je napisal napolpismen in na smrt pijan jodlar

2. žena delala tam izpit, potem sem jo pa sam en mesec učil, da se je sploh upala na cesto

a 10 ur teorije

b 20 ur praktične vožnje po Celovcu - avtoceste niti videla ni za volanom, ponoči ni vozila niti enkrat, vsaka ura = 30minut

c praktični izpit: vožnja 50m do ovinka (ne križišča), okoli ovinka in dodatnih 50m naravnost, ustaviti ob robu pločnika (ne parkirati - saj veste: vzvratno, pa to)

d naredila brez kazenske pike

:( :( :( :( :( :(

žalooost

samo zaradi visokih kazni (za njihove razmere) vozijo počasi in to je razlog, da imajo relativno malo mrtvih na cesti, če primerjamo s SLO

MI

pa genialno vozimo, a ne???

fuuul v redu in zahtevne avto šole

pa še jih je treba izboljšat, kje preveč mrtvih na cestah

haaahahaahaaaaa

ampak zaradi nizkih kazni vozimo veliko prehitro - vsak pa ve, da pri določeni hitrosti dela fizika in

znanje, obračanje volana, bremzanje

NE POMAGA VEČ

pol je sam še polovinil vrečka za ostanke kadavra

NO PA POVEJTE KATER SISTEM JE BOLJŠI

OB UPOŠTEVANJU DA IMA AVSTRIJA TOLIKO MRTVIH KOT SLO NA CESTAH, PA NEKAJ VEČ KOT 4MIO PREB.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vasa visosti,

prebivalcev AUT (jodlarjev & gastarbajterjev po vase) je z vsemi priseljenci ze skoraj 8 mio.

predano vas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vasa visosti,

prebivalcev AUT (jodlarjev & gastarbajterjev po vase) je z vsemi priseljenci ze skoraj 8 mio.

predano vas

So se upokojenci razmnožili, huh? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vasa visosti,

prebivalcev AUT (jodlarjev & gastarbajterjev po vase) je z vsemi priseljenci ze skoraj 8 mio.

predano vas

So se upokojenci razmnožili, huh? :)

"I am the puzzle of humanity" ........si,yep.pojma nimam o cem ti to..... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vasa visosti,

prebivalcev AUT (jodlarjev & gastarbajterjev po vase) je z vsemi priseljenci ze skoraj 8 mio.

predano vas

mea culpa

:(

res jih je 8Mio.. tolk slabše za SLO, če imamo oboji skoraj isto količino mrtvih na cesti

:angry:

nikoli pa me ne bo nihče prepričal

da so

IZKLJUČNI KRIVEC ZA VELIKO ŠTEVILO MRTVIH NA CESTAH V SLO ABSOLUTNO PRENIZKE DENARNE KAZNI

koliko od vas bi jih še vozilo prehitro, če bi bila kazen za prekoračitev omejitve 20km/h 50.000€ in en mesec zapora na licu mesta

no koliko

NBEN

pa smo tam

kazni morajo biti ravno prav visoke, da se ljudem še splača prekrške delati in DA DRŽAVA DOBI SVOJ DENAR &

PRI TEM JE DRŽAVI PREKLETO VSEENO KOLIKO MRTVIH JE NJENIH DRŽAVLJANOV NA CESTI - SAM DA DOBI SVOJE PEJNEZE

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

PA LOHKA NAŠI PULCAJSKI ČLANI REČEJO KAR ČJO..

TKO JE TO PA AMEN

bolijihkuraczanaspress

:angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal so gonila napredka le negativni vzroki.

Ko je bil tista sirota v pradavnini lačen, je dvignil palico in kresnil mimo skakajočega mamuta po buči.

Dokler mu ni krulilo v želodcu je ni pobral, palice.

Ko smo v SLO pred nekaj leti za tistega slavnega 1. maja (se mi zdi) uveljavili novi ZVCP, ki je prinesel kazenske točke in višje kazni, kot prejšnji, jer bil prvi mesec na cestah zgleden mir.

Malo zaradi ZVCP, malo pa zaradi tega, ker je policija razglašala, da bo neprizanesljivo ukrepala.

Potem pa je vse skupaj razvodenelo. Ampak so kazni ostale enake, dobro, malo jih je inflacija obtesala.

Ne zgolj visoke kazni, lahko so tudi zmerno nizke ali pa zmerno visoke, ampak ukrepanje. To tudi mora biti, ukrepanje.

Če ne daš žmigavca pri zavijanju na križišču v levo ali pa v desno, potem te mora na izhodu iz križišča obvezno ustaviti policaj in ti izpuliti tisti denar iz denarnice. Brez pardona. Takoj. Ne položnica, pa 8 dni ...

Takoj. Če nimaš, pusti avto (motor, skuter, picikel, čevlje) tu, pa marš do bankomata ali pa do ljubice po denar in ko boš taistemu policaju izplačal denar, boš dobil vozilo nazaj.

Torej:

kombinacija malo strahu (višina kazni) in malo tečne prisile (vadi pare ali pa hodi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vasa visosti,

prebivalcev AUT (jodlarjev & gastarbajterjev po vase) je z vsemi priseljenci ze skoraj 8 mio.

predano vas

mea culpa

:(

res jih je 8Mio.. tolk slabše za SLO, če imamo oboji skoraj isto količino mrtvih na cesti

:angry:

nikoli pa me ne bo nihče prepričal

da so

IZKLJUČNI KRIVEC ZA VELIKO ŠTEVILO MRTVIH NA CESTAH V SLO ABSOLUTNO PRENIZKE DENARNE KAZNI

koliko od vas bi jih še vozilo prehitro, če bi bila kazen za prekoračitev omejitve 20km/h 50.000€ in en mesec zapora na licu mesta

no koliko

NBEN

pa smo tam

kazni morajo biti ravno prav visoke, da se ljudem še splača prekrške delati in DA DRŽAVA DOBI SVOJ DENAR &

PRI TEM JE DRŽAVI PREKLETO VSEENO KOLIKO MRTVIH JE NJENIH DRŽAVLJANOV NA CESTI - SAM DA DOBI SVOJE PEJNEZE

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

PA LOHKA NAŠI PULCAJSKI ČLANI REČEJO KAR ČJO..

TKO JE TO PA AMEN

bolijihkuraczanaspress

:angry: :angry: :angry:

Ti enka zakaj se pa dereš ?

A misliš da smo naglušni al sam ropot rad zganjaš ?

Sem moral kar mižat, da sem lahko prebral.

:o :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti enka zakaj se pa dereš ?

A misliš da smo naglušni al sam ropot rad zganjaš ?

Sem moral kar mižat, da sem lahko prebral.

:o :(

Broj 1 ima tako velike znake na tastaturi.

(Ker je že malo naglušen... :P :ph34r: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti enka zakaj se pa dereš ?

A misliš da smo naglušni al sam ropot rad zganjaš ?

Sem moral kar mižat, da sem lahko prebral.

:o :(

hmmmm

sorry no

nbenga od vas nisem mislu u jezo, strah, žižulemižule, grozo

spraulat

:(

sam sm res tolk jezen

:angry:

k pr ns res nbenga ne briga kolk mrtvih leži okoli

sam da ma država svoj buđet poln

če sm se na koga dru sm se

na idiote, ki urejajo to zadevo

zvano ccp & izterjava kazni

:angry: upamdakdoodnihtuttočitapress :angry:

saj to je konjski sejem

"..50% sconta, če plačate v 8 dneh.."

ne pa kaznovanje

probaj v A

na licu mesta ti bodo vzeli dokumente in ti jih vrnili

ko boš plačal 100% kazni

ne glede na to a maš denar ali ne

kolikokrat so nesrečniki peš prišli iz Ljubelja dol v Borovlje, kjer sem imel benc. pumpo v najemu,

telefonirat v SLO, da jim je kak sorodnik prinesel denar..

vsak je rekel: "Nkol več se nam zmotu"

in res jih nisem več srečal na tak način

v glavne so (kurbe) "pozable" plačat tel. razgovor

:( kojihjebepress :(

tm se med domačini malkdo norca dela iz žandarjev in ccp

B) B) B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj 1 ima tako velike znake na tastaturi.

(Ker je že malo naglušen... :P  :ph34r: )

Je kdo rekel Jeremija? :o :P :D :lol: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti enka zakaj se pa dereš ?

A misliš da smo naglušni al sam ropot rad zganjaš ?

Sem moral kar mižat, da sem lahko prebral.

:o  :(

hmmmm

sorry no

nbenga od vas nisem mislu u jezo, strah, žižulemižule, grozo

spraulat

:(

sam sm res tolk jezen

:angry:

k pr ns res nbenga ne briga kolk mrtvih leži okoli

sam da ma država svoj buđet poln

če sm se na koga dru sm se

na idiote, ki urejajo to zadevo

zvano ccp & izterjava kazni

:angry: upamdakdoodnihtuttočitapress :angry:

saj to je konjski sejem

"..50% sconta, če plačate v 8 dneh.."

ne pa kaznovanje

probaj v A

na licu mesta ti bodo vzeli dokumente in ti jih vrnili

ko boš plačal 100% kazni

ne glede na to a maš denar ali ne

kolikokrat so nesrečniki peš prišli iz Ljubelja dol v Borovlje, kjer sem imel benc. pumpo v najemu,

telefonirat v SLO, da jim je kak sorodnik prinesel denar..

vsak je rekel: "Nkol več se nam zmotu"

in res jih nisem več srečal na tak način

v glavne so (kurbe) "pozable" plačat tel. razgovor

:( kojihjebepress :(

tm se med domačini malkdo norca dela iz žandarjev in ccp

B) B) B) B)

Ma te čist razumem.

Podobno mislim in tud podobno me stvari iz tira vržejo.

B)

Pol pa sam rabim enga, ki me z gromozanskimi črkami raznih barv zasuje in sem komplet out of order.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj 1 ima tako velike znake na tastaturi.

(Ker je že malo naglušen... :P  :ph34r: )

Je kdo rekel Jeremija? :o :P :D :lol: B)

Pati i od kostobolje. ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma te čist razumem.

Podobno mislim in tud podobno me stvari iz tira vržejo.

B)

Pol pa sam rabim enga, ki me z gromozanskimi črkami raznih barv zasuje in sem komplet out of order.

:rolleyes:

dobr no Ran...

nism računou da stko občutliva dušca

:(

te dons na 3M potolažim s Cockto

OK?

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posrankoti :lol:  :lol:  :lol:  ;)

....z razlogom. :lol: :lol:

BTW: sem ravno bral primerjavo visin kazni v evropi za prekrske na cesti; v AUT je nivo eden najnizjih sploh. ;)

Čaki da se Slo pridruži Eu. Take nizke kazni za kršenje CPP verjetno niso nikjer blizu :)

Sicer pa nobena skrajna varianta ni dobra v smislu zelo nizkih, oz. visokih kazni.

Ravno toliko morajo biti velike da veliki večini predstavlja to nekaj denarja in manjše od zneska, zaradi katerega bi se človek na cesti močno prestrašil.

Dober primer previsokih kazni in spremljanja hitrosti v tunelih vidim skoraj vsak teden na cesti Vrba-Jesenice. "Tujci" lepo potegnejo na začetku ( tudi 200+ v tistih nekaj km do tunela ) , potem pa ko zagledajo tunel in omejitev 100 na vso moč po zavori. ( kot že omenjeno posrankoti :) ) Kak teden nazaj me je en prav grdo presenetil ( ni počlo, ampak pritisk mi je pa dvignilo ) , kljub temu da sem vajen take vožnje. Pri malo višji hitrosti pred tunelom je skočil na zavoro na vso moč. Take reakcije gotovo vodijo tudi do traparij na cesti.

Skratka naše kazni cca x 5 in bomo verjetno blizu optimuma ( za slo razmere ). Seveda pa to ni edini način. Vsaka preventiva pomaga k varnejši vožnji.

Je pa res da večina niti ne ve, da obstaja mnogo treningov varne vožnje. In tudi ko izve je seveda tisti strošek previsok. Če kmetom plačujemo da kosijo travo in se ukvarjajo z nedobičkonosno dejavnostjo, zakaj ne bi imeli še subvencije na šolo varne vožnje :)

Čeprav mi niti na pamet ne pade, da bi si želel nekajkrat letno plačevati višje kazni, a mogoče bi na splošno vozniško "kulturo" kaj dobrega naredilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: sem ravno bral primerjavo visin kazni v evropi za prekrske na cesti; v AUT je nivo eden najnizjih sploh. ;)

Ni problem samo v višini kazni, to smo že ugotovili. Treba jih je tudi sprovajati. V Italiji so policjoti bolj za dekoracijo, zato je tam kaos. V Avstriji in recimo Franciji te pa žandarji oglobijo brez pardona in je bolj red. Pa so vsi v bolj ali manj isti Evropi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma te čist razumem.

Podobno mislim in tud podobno me stvari iz tira vržejo.

B)

Pol pa sam rabim enga, ki me z gromozanskimi črkami raznih barv zasuje in sem komplet out of order.

:rolleyes:

dobr no Ran...

nism računou da stko občutliva dušca

:(

te dons na 3M potolažim s Cockto

OK?

:D :D :D :D :D

Šele zdej vidu in kokto zamudu.

Pa drugič.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak teden nazaj me je en prav grdo presenetil ( ni počlo, ampak pritisk mi je pa dvignilo ) , kljub temu da sem vajen take vožnje. Pri malo višji hitrosti pred tunelom je skočil na zavoro na vso moč. Take reakcije gotovo vodijo tudi do traparij na cesti.

Heh, dvomim, da njegovo bremzanje vodi do pizdarije. Mogoče bi moral rečt, da "višje hitrosti lahko vodijo do pizdarije"?

Sicer pa - ja, okoli tega je verjetno res brezveze debatirat. Večina voznikov itak ne upošteva omejitev hitrosti in podobne šare, ki verjetno služi le polnjenju proračuna (kot je ugotovil BUSAbiker), zato - kurc, kaj nam bodo omejitve. Ko se pa kdo razbije, ali zraven vzame še kakšno nedolžno žrtev, pa je najbolje, da krivimo asfalt. Itak je vsega kriva cesta... Voznik z vožnjo očitno nima nič.

Kriviti cesto je pa podobno, kot kriviti motorje ali izdelovalce motorjev, ki dosegajo 300 km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, dvomim, da njegovo bremzanje vodi do pizdarije. Mogoče bi moral rečt, da "višje hitrosti lahko vodijo do pizdarije"?

Glej bom še enkrat bolj počasi napisal :)

Govoril sem o tem, da kot posledica prevelikih kazni in merjenja hitrosti v tunelih prihaja na omenjeni cesti do stila vožnje KK in tak način vožnje je definitivno mnogo bolj nevaren kot vožnjo četudi z max. hitrostjo ki jo zmore moj avto.

Dvomim da je dosti ljudi, ki bi se ustavili, ko bi nekdo pred njimi začel "brez razloga" zavirati na vso moč tudi ob hitrosti, ki je manjša od omejitve !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da je dosti ljudi, ki bi se ustavili, ko bi nekdo pred njimi začel "brez razloga" zavirati na vso moč tudi ob hitrosti, ki je manjša od omejitve !!!

Ponovi za mano: VARNOSTNA RAZDALJA! ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!