Skoči na vsebino

MOTOR UP & Olja za motorje


mlikeb

Priporočene objave

sam sem imel namen to probat,pa so mi odsvetovali.v dobrem olju so ze vsi dodatki,ki jih masina potrebuje.ce dodas se motor up,ne ves vec kaj se vse zmesa,pride pa lahko tudi do obojestranskega oviranja dodatkov.pomisli tudi,da olje pride v kontakt z sklopko.

ce hoces narediti preizkus,bi ti svetoval to storiti na starejsem/starem motorju.mislim,da kvalitetni oljni filter vec koristi,kot motor up.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je rekel ice imajo olja za vse te dodatke in moj mehanik (ki se nedvomno spozna na te stvari) mi je rekel da je to navadni nateg. ti dodatki lahko tudi porusijo kemicno sestavo sinteticnega olja in ti ga zjebejo, enako kot ni priporocljivo mesat razlicna olja. jaz tega sigurno ne bom vlival v moj motor tako kot nebi kupil zavornih ploscic ki bi jih prodajali na top shopu za 200 sit pa zraven bi dobil se komplet ginsu nozev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na take cudežne dodatke glej iz ekonomsko tehnicne plati. Ce bi bil to resnicno tak mazalni cudež, bi ga že zdavnaj odkupila ena od oljnih multinacionalk in vgradila v svoja olja in ga ne bi bilo treba prodajati po televiziji.

Odsvetujem

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljen forum!

Jaz imam (ubistvu moj fort) izkušnje z MOTOR UP-om,sam na žalost ne pri motorju.Fotr je to "cudežno" stvarco nalil v avto in se je kar dobr odnesel,da bi pa to kdo dal v motor pa sploh še nisem slišu,ok,razen na televiziji kje reklamirajo MOTOR UP.

Lp žohi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ zohi: problem je v temu,da pri motorju tece tudi sklopka v olju (vsaj "mokra") in motor up ni glih najbolj primeren za tor med lamelami.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi druga, obicajna avtomobilska olja niso primerna za mokre sklopke motociklov.

Uporabljati samo namenska motociklisticna olja.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

castrol GTX 3 tudi ni namensko olje za motorje,pa vseeno deluje (vsaj je pri prejsnjih).pri suzi bomo pa se videli.samo vec kot lamel zamenjati se ne more zgoditi.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. malo prebiram tole temo.

Imam obcutek, da vsi cakamo, da se bo "koncno2 javil nekdo, ki bo napisal da je nalil MOTOR UP v motor in z njim prevozil že toliko in toliko..Ce je kakšen le pogumno.

Jaz osebno ne mislim, biti poskusni zajec, sem prevec šparal za motor, kot verjetno vecina drugih.

Drugace pa mislim, da je najvecji problem ravno v olni sklopki.

Lep pozdrav vsem, ki tole berete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor up naredi teflonsko oblogo, ki nekaj casa deluje vredu, potem pa se ta zacne krušiti in zapaca filter ...

Imel sem ga v avtu, pa je blo bolj tema. Naj bi povecal kompresijo, toda nic od tega. Bolj nategancija.

Da bi ga dal v motor pa ni šans. Tudi v avto ga ne dam vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Enako je mene zanimalo - pac namen cimbolj zavarovat moj motor - in sm vprasu pri ameriski virago mailing listi in so povedal tocn to kar je pisal na zacetku te debate - da ni dobr mesat in da ma olje notr vse kar rabs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

da povzamem izkusnje z nenamenskim oljem (castrol GTX 3 10W-40) v motorju (GSF 1200 S,´01).

po 18k km in trikratni menjavi olja z filtri se niso pokazale se nobene obrabne motnje pri sklopki,kljub olju ki ni specificiran za motorje in mokre sklopke.

no ja,saj resnici na ljubo jih tudi nisem pricakoval,ker sem ze v prejsnjih motorjih (VF750C in FJ 1200) uporabljal enako olje.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTOR UP !!!

UP ja, v nebesa.

Moj prjatu ga je nalil v YUGO 60. Je kmalu (pol leta) po tistem začel kadit. Pol smo mu pa predlagal naj še karter odšraufa (tako kot so to naredil v reklami), pa sigurno ne bo več kadil.

LP premza

iiiiiiiiiiiiiii...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v BMW že cca 150k km QMI

Mašina dela kot nova,nič kajenja,kompresija kot novo,vžig poleti in pozimi BP......

Klimbra.....preprosto neponovljiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No ja, moja kmecka logika pravi, da ce bi bil tako dober, bi ga izdelovali vsi proizvajalci olj. Pa tudi moj mehanik mi je odsvetoval uporabo, ko sem ga vprasal, ce je res kaj na tem.

Pa se to: v nasprotju z Icem sem ze pred leti slisal za dokaj slabe izkusnje s Castrolovim (sinteticnim) oljem, saj je kar nekaj prijateljem zacela drseti sklopka... Sam sem takrat uporabljal raje Shell Quadra, sedaj pa imam Motul, oboje BP.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAZ IMAM TO SVINJARIJO V BMW-ju PA NISEM OPAZO NE IZBOLŠAV IN NE POSLABŠANJ, V MOTOR PA GA NE BI VLIL ZA DOBEN DENAR, ŽE TAKO MI YAMAHA ŽERE PREVEČ OLJA

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj let nazaj so na Fakulteti za strojnisvo testirali razlicne dodatke za motorna olja. In rezultati so bili sledeci:

- nekaj dodatkov ni ne izboljsalo niti pokvarilo mazalnih lastnosti

- nekaj dodatkov je podrlo kemijsko zgradbo prvotnega olja = zelo so se poslebsale mazalne sposobnosti

- tisti dodatki na bazi klora, so pa zaceli razirati koviske dele v motorju

Mislim, da je bil test objavljen v reviji Zivljenje in tehnika, ce ga slucajni kdo ima, ga prosim da mi ga posodi, da bi ga se enkrat prebral

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

- nekaj dodatkov ni ne izboljsalo niti pokvarilo mazalnih lastnosti

- nekaj dodatkov je podrlo kemijsko zgradbo prvotnega olja = zelo so se poslebsale mazalne sposobnosti

- tisti dodatki na bazi klora, so pa zaceli razirati koviske dele v motorju

Že samo zgoraj navedena dejstva so pravi "eye opener".

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako najboljsi "dodatek" je mikrofilter za olje - v nemciji so ga nekaj let sprobavali na komunalnih vozilih; isto olje je bilo v masini 100.000 km,samo filter se je menjal.po koncu testa niso bile masine nic bolj obrabljene ali v slabsem stanju,kot masine z redno menjavo olja.je pa bilo olje z malo drugacno sestavo (ce se ne motim) - dolge molekularne verige olja se niso tako hitro razdirale.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je povedano.

Kvalitetne stvari se ne prodajajo preko TV in imajo svojo ceno. Pa naj gre za dodatke k olju ali čudežno posodo za kuhanje. PRSTE PROČ!!!

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...je pa bilo olje z malo drugacno sestavo (ce se ne motim) - dolge molekularne verige olja se niso tako hitro razdirale.

Hola!

Prav to (dolge verige) naj bi bila posebnost Shell Quadra olja, vsaj take so bile reklame.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSA olja imajo vec ali manj dolge molekularne verige - koliko,v kaki sestavi in s kaksnimi dodatki je pa druga zgodba.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Uredil - Ice on 27/12/2001 11:29:28

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo izkušnje s tem cudom, ce jih ima, bi jih bil pripravljen deliti še z ostalimi ?

Pred leti sem kupil in nalil to čudo v motor,ker so obljubljali strašne stvari-učinka ni bilo nobenega (vsaj opaznega ne)-pa še avto sem kmalu prodal ...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!