Skoči na vsebino

MOTOR UP & Olja za motorje


mlikeb

Priporočene objave

hja ne vem.....castrol je po mojih opazanjih v SLO cenejsi,kot v AUT - vsaj na meji v bivsih duty-free-stacunah.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zanima me kje v Sloveniji, predvsem štajerska in prekmurje prodajajo olje Motul??

Do zdaj sem uporabljal Castrol RS Superbike, zadovoljen,sam je drag kot zafran. Zdaj bi pa rad preizkusil ta Motul ki ga vsi hvalite.

Ja pa se to a je v avstriji to olje cenejse? Lani ko sem kupoval je bil Castrol cenejsi v avstriji kot pri nas.

Motoryet, Klemenčič Yamaha majo sigurno

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako tako bom dal mojo objavo:

- Olje je olje ker vsi proizvajalci uporabljajo skoraj iste dodatke k svojim mineralnim oljem, tako da lahko različna olja različnih proizvajalcev sploh niso različna ampak enaka po adiativih, samo bazo imajo drugačno.

- Sintetično olje, pravo kvaliteno sintetično olje dosega ceno preko 10x navadno olje in je namenjeno večinoma v strojegradnji, kjer se vstavlja v reduktorje in ostale sklope do konca življenjske dobe, ko se olje izrabi so tudi deli v reduktorju ali ostalih komponentah zanič oz obrabljeni in taka olja se ne raztezajo ne tvorijo oljnih par kot navadna olja in ne potrebujejo oddušnikov.

- Za delovanje motorjev na notranje izgorevanje je najpomembneje redna menjava filtrov (predvsem kvalitetnih filtrov) in olja, ki ga predpiše proizvajalec za motor seveda pa lahko na zadnjo št. v označbi 15/40 izberete z večjo vrednostjo, če motor deluje na povišani temperaturi, ker je takrat pravilna viskoznost olja in daje pravilne mazalne učinke

To so neke moje realne izkušnje, dokaj jih je pa še sama teorija od prfoksov na faksu, tako da me ne preveč resno jemati

Motor up je pa samo dodatek adiativov, ki pa kot je bilo rečeno ne morejo se vedno poklapati z ostalimi adiativi v olju in prihaja do kemičnih reakcij, ki jih ne želimo

PREDLOG (uporabi bučno ali snončnično olje z motor up za 100 km pa menjaj olje in filter) :)

KOMNETAR:

Z OLJE NE SRATI KATEREGA V MOTOR IN NE Z NJIM PO UPORABI V KANALIZACIJO!

Rad izdelujem razne zadeve iz odpada:)

Večkrat (95%) rata-deluje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!