Skoči na vsebino

ZVONOVI-Liti


Priporočene objave

Iščem primerno snov s katero bi lahko premazal 4 zvonce premera cca. 75cm.-cerkveni tip! Premazal bi rad namreč notranje stran in stem onemogočil zvonjenje! Pravzaprav iščem snov, ki bi bila hitrodelujoča, da se razmazuje ali razpršuje v tankem 1x enkratnem sloju! Vprašanje sem postavil resno, in ne me spraševati zakaj to rabim, pač rabim!

Vnaprej se zahvaljujem za nasvet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P :lol: :lol: kaj te moti zvonenje na bližnjem zvoniku :o :lol: :lol:

ej...sorcy...si nisem mogu pomagat, da se ne bi pohecal B) drugače pa pojma nimam s čim bi lahko rešil tvojo težavo B)

Purpen ni tako zelo tanka snov, kar krepko nabrekne... :lol: :lol: skoraj tako kot :blink: khm, khm,... :lol: :lol:

Zalepil bi se pa...ampak je zelo viden...uporablja se pa bolj za tesnenje in vgradnjo okvirov okenj in vrat...pa še za kaj drugega tudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je "Purpen" lepljiv?

Ali bi se zalepil na notranjo površino zvona?

Purpen je pena, ki se dobi v ''dozah'' in ga nanašaš z brizganjem (nekako tako kot peno za britje). Čez nekaj časa postane popolnoma trd. Uporabljajo ga za naknadno vgrajevanje vrat in oken. Če bi se prijel tudi na bron nisem čisto gotova. Lahko pa poizkusiš. Jaz raje ne bi. Ker je edini bron, ki je pri hiši je en Batičev kipec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

propen je prekleto zabavna stvar - za vse mogoče vragolije. Prime se praktično povsod...hehehe...

Če se boš pri zvonovih začel dolgočasit ti priporočam, da z izvijačem navreš vrata avtomobila in ga apliciraš v dotično razpoko, izbereš primerno mesto stran od avtomobila drugo jutro in opazuješ precej zabavno situacijo...hehehe...

No...baje....tako so govorili....nekje sem slišal...hehehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej: Izračunal sem, da imam po planu A. max.10min, da zvočno izoliram 4 viseče na tramu zvonove, izolacija bi potekala v popolni temi pri praznem mesecu, pa ne me vprašat zakaj!!! :P Vse kar rabim v opremi je primeren izolaciski material!

Plan B. je dosti bolj hush hush!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš pri zvonovih začel dolgočasit ti priporočam, da z izvijačem navreš vrata avtomobila in ga apliciraš v dotično razpoko, izbereš primerno mesto stran od avtomobila drugo jutro in opazuješ precej zabavno situacijo...hehehe...

No...baje....tako so govorili....nekje sem slišal...hehehe...

Za avtomobilska vrata je boljše sekundno lepilo - manj se vidi.

Tudi jaz sem samo slišala. :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm

take snovi zelo verjetno ni..

obstajajo pa zelo močna, res zelo močna lepila

rešitev vidim v tem da zalepiš "bimgelj" v zvonu, da postane tog in ne niha več

če lahko lepijo avione (kar jih) in njihova lepljena konstrukcija vzdrži tiste mega-bojne obremenitve potem bi to moralo biti to

- kolikor vem je tako zlepljeno kovino treba žagati, če hočeš dobiti kose spet narazen

enkrat mi je na mešalcu za beton počila os elektromotorja

mešalec sem si sposodil od nekega prijatelja

treba je bilo delati in ni bilo časa iskati drug mešalec

počeno os sem zlepil s takimnekim lepilom

počakal nekaj minut in na delo.. zadeva je delal kot nova - še leta po tem

teh lepil pa ne dobiš v pršilkah ampak so dvo ali več komponentna - tu se moje znanje neha, gotovo pa boš našel kaj na internetu v zvezi s tem (Google, etc - saj veš a ne?)

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš pri zvonovih začel dolgočasit ti priporočam, da z izvijačem navreš vrata avtomobila in ga apliciraš v dotično razpoko, izbereš primerno mesto stran od avtomobila drugo jutro in opazuješ precej zabavno situacijo...hehehe...

No...baje....tako so govorili....nekje sem slišal...hehehe...

Za avtomobilska vrata je boljše sekundno lepilo - manj se vidi.

Tudi jaz sem samo slišala. :P :P :P :P

O gverilka ti neugnana! Predlog - ti z lepilom, jaz s propenom, gajba budweiserja in smeha polna skleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprostite, ker nisem dovolj elaboriral! Hočem, da se njihajo v soboto ob 16:00 in, SAMO njihajo, torej kvečjemu, da je slišen kakšen tk tk tk od blizu!

In prosil bi res za kakšen resen predlog glede izolatorja, ker mi ta projekt ze dolgo ne da mira!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej PROPEN bo! Bom kupil eno dozo in probal na kakšnem vzorcu brona!

Zaenkrat hvala za nasvete.......................in pozabite, da sem kdajkoli karkoli sploh rekel :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sabotaža a!? Pol bojo pa še forumovci zrav krivi! :) :D

Dej raj nardi na motornih pogonih kakšn dober kratek stik. Za tisto urco bo že zdržal, če niso prevč v tem ...

Moje jasnovidne sposobnosti mi pravijo, da te bo potem ena (bivša) pogledala če križec.BUUMM! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se spomnil, da lahko samo une štrclje (ne poznam izraza)ki bingljajo/tolčejo po notranjosti, obvijem s kakšnim lepilnim trakom! Meni je bistvena poanta celega plana, da zvonci njihajo, samo nemi morajo bit! Jaz MORAM videt te zvonce v gibanju!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi oviti s tistim samolepilnim trakom, ki se uporblja za zatesnitev oken ali vrat........skratka, ki ima prilepljeno peno........

Veliko uspeha....... :rolleyes: :D B)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ti priporočam da s purpenom našpricaš bingelj od zvona...je pa težava predvsem v tem, da purpen potrebuje nekaj časa da se osuši...kake pol ure se mi zdi <_< če sem sploh dovolj rekel...

Bingelne zavezat....bo verjetno še najboljš..pa kako trdo peno dobit za vmes med zvon in bingelj...

Ali pa trdo peno zavit okol bingelna...sam tesnilni trak se mi zdi da bo premalo... :unsure:

Popravljeno . Popravil erick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kaj takšnega kot je Broj 1. predlagal - da fiksiram samo bingelj,stem, da bi moralo biti eno komponentno! Čas sušenja je lahko do max 3ur! Sicer bom probal Purpen tudi na kakšnemu, binglju, podobnemu štilu - Po mojem bi bilo najboljše, da probam naredit nekaj v smislu kepe na koncu bingelja! In za trakove bom tudi pogledal kaj se nudi! Jaz bom vse te ideje tukaj zbral na papir in šel v trgovino pogledat, malo prečitat navodila, se posvetovat z trgovci....

Sem pa še enkrat malo pregledal moj načrt in našel eno luknjo v njemu! Jaz hočem, da zvoni popoldan ob 16:00! Jaz moram namreč nevtralizirati zvonove ponoči (nekje 02:00/03:00), da me noben ne vidi! Imam ze pripravljene črne hlače, črna majica z dolgimi rokavi, črne rokavice, črne superge, črne nogavice in temno sivo Bikers podkapo! Problem je v tem, da zvonovi avtomatsko začnejo zvonit ob 06:00 - Torej, če se slučajno vaščanom zasvetlika, da jim zjutraj nekaj manjka v njihovi rutini, je moj plan, da zvoni popoldan ob 16:00, propadel! Pri tem delu plana sem odvisen od sreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej J...iz kje si...mislim, bi bilo zanimivo tole pridt v živo gledat :lol: :P :lol: :lol:

Zjutraj se mi zdi, da razen fajmoštra in pa kake stare mame ne bo ravno kdo ugotovil :P :lol:

Ti bingelj fiksirej s kako žico, špago, zajlo...če ga boš s treh strani zavezal, da bo ostal na sredini boš kar dosegel kar želiš...zvon je itaq zgoraj nekam vpet...in zavežeš okoli binglenja in greš na zunanjo stran zvona na zgornji del kamor je vpet...ponoviš trikrat, da dobiš zvezdo, potem se ti sigurno ne bo nikamor premaknil...lahko sicer potem špago ali karkoli boš imel še malo prilepiš s kakim selotejpom, da se ne bi slučajno premikalo, če boš pa dobro zategnil pa tudi to ne bi smel biti problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se bo pa zgodilo v soboto popoldne ob 4 uri, da bi ti to na vsak način rad preprečil?

Pa pazi ponavadi tudu ponoči zvoni avtomatsko bijejo (vsaj pri nas) seveda bije samo vsake četrt ure in vsako polno uro udari tolikokrat kakor je ura. Pazi se da ne boš ti med kemblom in zvonom takrat pa bo naredil elektro motor brrrrr, tvoja glava pa :blink:

Pa velik uspeha ti želim, jaz bi celo poskušal s kako manjšo skrito sabotažo na električnem področju(varovalke, kuršlus,vgradiš eno skrivno stikalo itd)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Purpen je krhek in lomljiv. Sčasoma in dovolj hitro se bo na mestu udarjanja odstranil.

Nekaj gumijastega in da prenese udarce.

Po moje najbolje z neko trajno elastično maso povit bingelj.

p.s.

Elektroniki znajo šum analizirat ter enakega z nasprotno periodo kreirat, nato sledi skoraj popolna tišina.

Pa še programirat bi se dalo, kdaj naj dela in kdaj ne.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!