Skoči na vsebino

ZVONOVI-Liti


Priporočene objave

Tak kot je reku hanzi, časovno stikalo spravi nekam gor do elektromotorjev in nastavi, da ob 1550 do 1630 ne prepušča toka.

Če bi pa rad kembeljne utišal, svetujem debeli karton in dosti duck tape-a.

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar vedi da limanje binglnov jemlje čas!!!! Tko da kot je že nekdo predlagal vzami kak trak, ki ima že peno ali pa od 3M obstaja gumjasti trak ki ga lahko poviješ okoli!

Kar se tiče posega v štromarijo- če nisi štromar raje opusti ta del naloge!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog vse vidi, bog vse ve, greha delat se ne sme ... B) ... razen, če ni nad 1.000m ... :P

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej J...iz kje si...mislim, bi bilo zanimivo tole pridt v živo gledat :lol: :P :lol: :lol:

Ja, naslednje Forumsko srečanje organiziramo na J-manovem vrtu! :lol: :lol:

Folk, mogoče vam ni jasno, da je naš doc Brainard enakovredna legenda kot Nessie. Baje obstaja, ampak čisto zares ga ni pa še nihče videl. :D :D

(Upam, da ga tudi župnik ne bo, ko bo telovadil po kembljih!) :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so ga, pa so ga vidli ... preverjeno ...

Da nisi kifle z Malije jedla ?

:rolleyes:

Ne maram sladkih zadev ... ni straha ... kvečjemu kako noro klobaso ...

P.S. Pokuki pod Kraški rob ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si pripravljen nekaj malega investirati, kupi ploščo penaste gume.

V Kopru bi jo znal dobiti na stopničkah, kjer je, vsaj včasih, Soča prodajala delovna zaščitna sredstva. Ali pa kakšen Chemo ali pa Astra.

Penasta guma naj bo debela od 3 do 5 cm.

Nareži jo na približno 10 cm široke trakove.

Priskrbi si še lepilni trak, najbolje kar električni izolacijski trak.

Povij kemblje zvonov s poljudno x povoji iz trakov penaste gume in zadevo na koncu traku povij in učvrsti z izolacijskim trakom.

Tako, kot boš zadevo hitro namestil, se jo bo dalo hitro in brez poškodovanja tuje lastnine tudi sneti.

Tako boš obsojen zgolj za zafrkancijo in ne tudi za poškodovanje tuje lastnine. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so ga, pa so ga vidli ... preverjeno ...

Da nisi kifle z Malije jedla ?

:rolleyes:

Ne maram sladkih zadev ... ni straha ... kvečjemu kako noro klobaso ...

P.S. Pokuki pod Kraški rob ...

Na glej, podobnost.

Pravijo, da smo taki, ki imamo meso radi, agresivni ljudje.

Pol pa ti uspešno kompenziraš s smeškoti.

Pod kraškim robom bil nedolgo tega, kdaj spet pa ne vem.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem, da sem našel najboljšo in najhitrejšo rešitev (ne bom rekel, da je bilo v spanju ampak v tistem nedoločljivem stanju blaznosti med zadnjim mežikom zvečer in prvim zjutraj):

-črna vreča za smeti napolnjena s peno in papirjem katero preprosto natakneš na kembelj in zavežeš s špago ter pritrdiš rob za vsak slučaj z lepilnim trakom.

to bi moralo delovat.

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prid mi je dejstvo, da je zupnik gostujoči-je tukaj samo ob nedeljah, kjer mašuje! Dve nedelje nazaj sem šel k maši (prvič), da si ogledam situacijo od znotraj! Ne morete si sploh predstavljati kočljivost polozaja, ko te sovaščani gledajo kako si prvič tam, in potem iz osrednje vrste ogleduješ notranjost cerkvice kot, da bi kupoval kakšno nepremičnino! Pomembnost izbire materiala in nanosa tega je tudi zato, ker bi vse delal v temi, v relativno majhnem prostoru, kjer visijo zvonovi! Delikatno, ker nočem slučajno kakšen zvonec po nesreči zabingljat ob recimo dveh zjutraj! Torej Hitro-Enostavno-Učinkovito....!Cerkvica je sredi vasi, obkrozena s hišami, stanujejo v glavnem starejši, upam da dober spijo!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izolacijske cevi iz penastega materiala za centralno, vodovod ipd. Notranji premer ustrezen kembljem, dolžina tudi. Doma že odrežeš 4 komade, na kraju zločina samo natakneš, dodaš malo lepilnega traku....VOILA! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ja! pa ob 12.00 tudi zvoni! Cilj je seveda, da ne poškodujem tuje lastnine! Jasno mi je, in sem se sprijaznil s tem, da bojo prej ali slej vedli kdo je bil! Nekaj malega sem pripravljen investirat v ta materijal, pripravljen sem tudi odgovarjat post factum-btw!(Mislim, če me ne dobijo, bi bla katastrofa, ker potem lahko vse narediš kar ti paše!) kakšne so pa kaj kazni za zafrkancijo, kjer ni materijalne škode!-sem pripravljen na kakšen teden dva tudi..mmm...piano pa to :rolleyes: V glavnem, jaz grem v petek pogledat tam pod stopničke, kot je Brrrm predlagal, in še tam pri šparju kjer imajo en kup gradbenega/vrtičkarskega pribora...Jah, precej časovnih varijabilov je v celi shemi, tipo "Sir, I have a cunning plan!" (By boldrick to Black Adder), in se bom moral zanašat tudi na srečo!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč posebnega ne rabim, razen mogoče posnetek "Sabotage" od beasty boysov-za ogrevanje pred akcijo :P ;) aja! pa za dogodek boste vedli, ko me nekaj časa ne bo tuki! :D Upam namreč, da ne bojo dali v cajtenge-jaz sem rad low profile!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu gori je bolj malo pravnikov.

Jaz že nisem.

Zanimivo, po katerem prekršku bi te lahko privijali.

Kaljenje javnega reda in miru verjetno ne, ker boš uvajal tišino.

Poškodoval ne boš nič. Tu tudi ne.

Žaljenje cerkve. Verjetno tudi ne.

Lahko te lovijo za vlom.

To pa ni več prekršek, temveč kaznivo dejanje.

Zelo pomemben je podatek, ali je cerkvica čez noč zaklenjena.

Če je zaklenjena, boš vlamljal, vlamljal kot pojem, četudi bi šel notri s ključem,

če je odprta, boš le vstopil v prostor, namenjen javnosti, potem ti ne morejo kaj dosti.

Nikjer ni zapisano, da je prepovedano zadušiti zven zvonov, kot tudi nikjer ni zapisano, da zvonovi sploh lahko donijo po naseljih in gričkih. To je sivina za obe strani.

Pa še nekaj je zelo pomembno. Kakšen status imaš v vasi. Če si vzvišen in odmaknjen od ostalega življa, potem boš obliznil svoje. Če živite normalno sosedsko življenje, se bodo nekateri smejali, nekaterim bo vseeno, nekateri se bodo zgolj zgražali, nekaj bo pa odkrito jeznih.

In še lokalni faktor. Cerkev na Primorskem uživa, še posebej pri starejšem življu, povsem drugačen sloves, kot v notranjosti države. V dvajsetih, tridesetih in štiridesetih letih prejšnjega stoletja je cerkev s slovenskimi duhovniki trdno stala ob narodu in se z njim vred borila in trpela proti raznarodovanju. Zato, če si kak priseljenec iz notranjosti, 17x premisli, če ima vse skupaj smisel.

Pepetove izolacijske cevi so dobra ideja. V trgovinah jih boš lažje našel (vodovodni instalacijski materiali v merkurjih, baumaxih, obijih in podobnih inštitucijah) kot penasto gumo v ploščah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še lokalni faktor. Cerkev na Primorskem uživa, še posebej pri starejšem življu, povsem drugačen sloves, kot v notranjosti države. V dvajsetih, tridesetih in štiridesetih letih prejšnjega stoletja je cerkev s slovenskimi duhovniki trdno stala ob narodu in se z njim vred borila in trpela proti raznarodovanju. Zato, če si kak priseljenec iz notranjosti, 17x premisli, če ima vse skupaj smisel.

To si dobro napisal.

In res je tako.

Zato pa Primorci vse te štorije okoli sprave, ne zastopimo najbolje.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...dobro si mi tole povedal, si mi dal precej misliti? Do izvedbe imam še kar nekaj časa! Torej zaenkrat lahko pustimo temo na miru! Se zahvaljujem in grem "back to the drawing board!" ACME načrti, beebeep, willy coyote pa to :P ;) Hvala vsem, šššššššš!

P.S.: Mladini: večkrat poslušajte kaj vam povejo Brrrm in podobni tam v "obnašanje na cesti in podobno!"-tudi jaz nisem več rosno mlad, pa se še vedno kaj novega naučim vsak dan!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil že v kar nekaj cerkvah v zvonikih in ti povem da v nobeni niso bile tiste stopnice tja gor kaj preveč dobre. Tudi na tisti ploščadi kjer smo vlekli zvonove smo bolj na eni nogi stali kot pa na dveh zato PAZI da ne boš v temi kam padel ker potem ti ne bodo mogli zvoniti :unsure:

Skratka, če še nisi bil v tistem zvoniku ti ne priporočam nočnega obiska v njem. Te je že bolje tule brati, če pa se ti hčerka moži(še nisem dobil odgovora kaj se bo zgodilo v soboto ob 4) boš pa že potrpel, ker ti bo tako ali tako ušla, ker ko bere kaj tule gor pišeš si misli ajajaja foter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti je uspelo?  :rolleyes:

Še na žurki, a? B) :P

Upam, da ti je uspelo...in da ni bil kdo preveč hud nate :huh: :P :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!