Skoči na vsebino

USTAVIT ali POBEGNIT... To je tu vprašanje!


CrashOver

Priporočene objave

ja, tole glede laserja sn tud ze js slisu da se da zmerit, pa moj mehanik je slikco dobu ze domov ko se je na smarski ravnini (sicetr izletna cona) pelu 86 km/h z VTRko. vidu pa sn ze tud, kok je alfa lovila dva motorista... :D

sam neki: ce ne ustavis - kva ti bojo?? mislim, sej na tla te ne morjo zbit, kok se ubeznika na motorju sploh lahk se ustavi?? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tole glede laserja sn tud ze js slisu da se da zmerit, pa moj mehanik je slikco dobu ze domov ko se je na smarski ravnini (sicetr izletna cona) pelu 86 km/h z VTRko. vidu pa sn ze tud, kok je alfa lovila dva motorista... :D

sam neki: ce ne ustavis - kva ti bojo?? mislim, sej na tla te ne morjo zbit, kok se ubeznika na motorju sploh lahk se ustavi?? :huh:

SAj te ne rabi policija ustavit - se boš sam, ko boš prišel domov. Ne pozabi,da je verjetno vedno med begom dovolj časa za prebrati tablico, fotkat begunca, ...

Potem ti potrkajo in rečejo - hej, dečko: 1) vozil si prehitro 2) vozil si nevarno 3) bežal si 4) pa vidimo, da tudi motorja nimaš tehnično izpravnega 5) izpit ti ne zadostuje za kategorijo (hipotetično) 6) Razno.

Total: 360.000 SIT + 12 kazenskih točk...

Lahko ti pa v skrajnem primeru tudi kje ježka čez cesto vržejo, če bi res pizdarije delal med begom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa npr. v Avstriji večina ljudi vozi po omejitvah??? Zato, ker je kazen taka, da se bolj splača po omejitvah pelat.

no zdej ko sm zvedu da se bojo kazni še povišale za hitrost bom najbrž še mal dle razmišlov al čm spizdit al ne. Že kr jutr si bom tablco ukrivu.

Ja p***a, če te tak skrbi za denarnico, pa ne divjat po cesti. A je treba tega?? Jaz, ko gledam, kak se mim moje hiše vozijo razni lokal patrioti s svojimi športnimi Yugoti, ne sam da bi mu ornk kazen napisu, ampak bi ga še trikrat okrok kepe mahnu. Ko se pa kaj zgodi, je pa vse drugo krivo (bankine ....).

ne gre se dobesedno za to "ko ga j..." (mogoče sem se nerodno izrazil) sam ko ti že prvič ne ustavi, zagotovo lahko pričakuješ, da se boš z njim lovil, kar pa ni varno prvič za motorista, drugič za policista in tretjič tudi za ostale udeležence.

Pa ravno v tem je fora, vsak pameten policaj bo take pustil, ker če se ga spravi lovit lahko ubije sebe, pa še koga drugega. Enim pač ni pomoči.

Pozicija :P : Ne vozim vedno po omejitvah, ne z avtom in ne z motorjem, kar pa ne pomeni, da divjam. (več kot 70 v naselju nikoli oz. redko), če pa me že dobijo policaji (do sedaj štirikrat), pač vzamem položnico, kakšno rečemo in to je to. Če narediš prekršek, je treba za to odgovarjat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym: v Astri kok js vem (veze) ni ne kamere in ne provide, in je se dolg ne bo (se ne splaca, ko ma 1.8 16V masino), tak da dokazi da sem se vozil odpadejo, dokumentacija o hitrosti pa tud. niti nisem imel tablice, tako da na splosno dokaza nimajo. ce sem vozil hitro, nisem slisal sirene, in tud ne videl modrih luck (ki so bile takoooo dalec, da me niti ne zanimajo vec :D ), ker nisem gledal nazaj, ker bi spravljal sebe in druge v nevarnost :D :D , ce ti vrzejo jezka pa se pocas ustavljas, pri kakih 5, 10 km/h pa se vrzes po tleh, in jih pol tozis, da so te spravljal v smrtno nevarnost + povzrocili padec in posledicno tudi bolecine v vratu, hrbtenici, pretres mozganov in huuude poskodbe motorja (raztrgano nalepko Chesterfield, za katero sem odstel kar 270 tolarjev!!)... :D :D :D

teoreticno. :D

fora mora bit. ;)

za 360 jurjev jim raj motor senkam, pa je, bi ga kr fajn "prodal"... :D

aja, glede tock: kolk jih lahk mas? baje 18 al neki takga? zacetniki pa 7?

pa se neki me zanima glede izpita: js mam kategorijo splosni A (neomejeno), vozim se pa z motorjem, ki ma uradno 20 kW, v izpitu (ki ga se nisem dal prepisat) pa pise do 11 kW/125 cc. a to je enaka kazen kot da neb mel izpita? a ce me ustavjo na kaki zverini, pol bols da recem da sn izpit doma pozabu, pa njim v centrali napise da mam splosni A, pa dobim sam 5 cukov za pozabljivost? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym: v Astri kok js vem (veze) ni ne kamere in ne provide, in je se dolg ne bo (se ne splaca, ko ma 1.8 16V masino), tak da dokazi da sem se vozil odpadejo, dokumentacija o hitrosti pa tud. niti nisem imel tablice, tako da na splosno dokaza nimajo. ce sem vozil hitro, nisem slisal sirene, in tud ne videl modrih luck (ki so bile takoooo dalec, da me niti ne zanimajo vec :D ), ker nisem gledal nazaj, ker bi spravljal sebe in druge v nevarnost :D :D , ce ti vrzejo jezka pa se pocas ustavljas, pri kakih 5, 10 km/h pa se vrzes po tleh, in jih pol tozis, da so te spravljal v smrtno nevarnost + povzrocili padec in posledicno tudi bolecine v vratu, hrbtenici, pretres mozganov in huuude poskodbe motorja (raztrgano nalepko Chesterfield, za katero sem odstel kar 270 tolarjev!!)... :D :D :D

teoreticno. :D

fora mora bit. ;)

za 360 jurjev jim raj motor senkam, pa je, bi ga kr fajn "prodal"... :D

aja, glede tock: kolk jih lahk mas? baje 18 al neki takga? zacetniki pa 7?

pa se neki me zanima glede izpita: js mam kategorijo splosni A (neomejeno), vozim se pa z motorjem, ki ma uradno 20 kW, v izpitu (ki ga se nisem dal prepisat) pa pise do 11 kW/125 cc. a to je enaka kazen kot da neb mel izpita? a ce me ustavjo na kaki zverini, pol bols da recem da sn izpit doma pozabu, pa njim v centrali napise da mam splosni A, pa dobim sam 5 cukov za pozabljivost? :huh:

Zok kšna življenska izkušna ti še manjka, pa boš čist fejs fant. Samo tako zelo naiven ne bodi.

Če policaj nekaj vidi, za dokaz ne rabi fotke ali posnetka s kamero.

Če boš med bežanjem padu iz kakršnegakoli razloga, boš verjeno lahko tožu samo Zoka.

Če pa nimaš izpita pr seb pa tud ne boš kej dost rešu. Ne boš verjel, v centrali majo iste podatke, kot jih maš ti napisane v izpitu.(tud omejitve vožnje 125 ccm).

Drgač pa na splošno: Mnogi so bežali in bežijo (tud uspešno), nekaj so jih ujeli, prenekateri pa so NA ŽALOST sami počakali (razsuti po cesti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filip111: dve moznosti sta: ali lazes (v kar sem skoraj preprican, ker VSI vejo, kak motor ma kdo, in se policaji pozanimajo pr mulariji, k ves da vse pove, pol mas pa sranje), al pa to delas nekje stran od doma, v kar pa dvomim, ker pol hoste ne poznas, pa se pol to neb bli eni in isti policaji.

uzivat v begu ziher ne mors, ker lahko samo TI najebes, pridobit pa nimas kaj, ker policajem je tak bolj/manj ravno, ce te bojo ustavli, al ne, to je sam njihov poklic, ce tebe ne ustavijo, pac ustavijo koga drugega, pa je!

Doma sigurno da nism biu (za to morš bit psihopat) sam je dostikrat pizdarja s polcaji na kakšnih enduro furcah ko jezni kmeti kličejo polcaje in grozijo s sekirami ker kao rijemo 'njihovo' gozdno pot. S off-road motorjem pa niti ni problem samo malo poznaš potke in ti morjo kej :ph34r: potke dobiš pa na internetu, k so specialke ;) in pol okol proveravaš. Sam tle po gorici so ble itak vsaj 3 enake kawe tko da niso bli nikoli sigurni kdo je pizdarijo naredu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Nazadne ko so me polcaji ustavl sem vprašal kako merjo motorje z laserjem. Merijo v luč... hmm.. kaj pa plastike k majo postran plastiko čez luči...

2. V avstriji so znaki z omejitvami SMISELNO postavljeni... ne pa tko kot pri nas ko so nasrani kolkr dovoljuje proračun.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice:

kontrola prometa je kontrola vozniške in nalepke za tehnični pregled - to je pogosteje v pomladanskih mesecih, ko je teh kršitev največ.

je pač tako da je v sloveniji več slovenskih motoristov kot tujcev, poleg tega pa imajo tujci na meji kontrolo dokumentov (motorist voznik brez veljavnega zavarovanja in vozniškega dovoljenja ne more vstopit v državo z motorjem, isto je za avtomobile in tovornjake). če pa je tujec dobljen na kršitvi se obravnava enako kot slovenski motorist (sam postopek glede plačila kazni je mal drugačen).

danke in finke.lepo od slovenskih policistov,da za to skrbijo.v AUT ti po 14 dneh,ce nisi placal zavarovanja in davka,pride policija na dom sprasevati,ce je kaj narobe..... s tvojimi financnimi moznostimi. ;) BTW se vozilo takrat tudi avtomatsko "odregistrira".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem biu mulc, sem kr bežu.. in to z mopedom tudi pred bmw-ji..pa mi je vedno uspelo...zdej mi ni treba več bežat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem biu mulc, sem kr bežu.. in to z mopedom tudi pred bmw-ji..pa mi je vedno uspelo...zdej mi ni treba več bežat..

Voziš taplauga BMW-ja? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne motim, policisti v veliki vecini hitrosti merijo ravno v naseljih? Se pravi tam kjer prekoracitve najbolj pridejo do izraza (so najbolj nevarne). Ne vem pa kako je tam na Planini, a je tisto znoraj naselja se ali ne ...

Kar se moje voznje tice - velika vecina je je pac z avtom - vozim "precej po predpisih". To pomeni nekako to, da zunaj naselij gledam, da omejitve ne prekoracim za 30km/h, kar pa seveda ne pomeni, da stalno vozim skoraj 30km/h prevec. Odvisno od mojega razpolozenja in stanja na cesti. Ce cesta ne dopusca dovoljene hitrosti (so kje tudi taki primeri) vozim tudi manj, ceprav bi "smel" vec.

Tistih pavsalnih 30km/h seveda ne velja za naselja, tam je meja nizja. Se najvecje odstopanje je na kaki Dunajski, recimo, kjer gredo itak prakticno vsi 80km/h ... jaz se drzim okoli 70km/h, po navadi ... spet odvisno od dela ceste, ostalih in mojega razpolozenja ;)

Ideja da bi nekaj bezal pred policaji ... se kar strinjam z Brrrmom, Symom in podobnimi mnenji ... Sicer verjamem, da so izjeme, ampak po mojem je vseeno v vecini primerov tako, da so patrulje postavljene z razlogom tam kjer so, kvecjemu da je kje ni, pa bi morala biti. In tudi dvomim, da bi sel policist komu za 10km/h teziti, zunaj naselja je meja verjetno se kaj visja ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav, prvo sporočilce na tem forumu..

.

.

.

jst se v bistvu pridružujem tistim, ki pravijo da ustavit... ne zaradi tega, ker bi pol s takim veseljem tiste položnice talal. Sicer ne vem ali je to s strani motoristov opazit, ampak redko kateri je zaustavljan "brezveze", na blef, ampak s točno določenega vzroka, največkrat zaradi kršitev CPP-ja....

.

.

.

potem sem jaz tisti "srecko",katerega "na blef" in "brezveze" ustavljajo - vsaj takrat ko me. ;) namrec zadnje 4krat so me ustavili samo zaradi "kontrole prometa"...... kaj je to sploh?! in zakaj iz kolone samo enega motorista ven potegnejo,vse ostale madzare,hrvate in cehe pustijo pri miru...

Se ti pridružujem. Očitno sem magnet za policaje (posebej LJ), ne glede na to, ali sem z avtom ali motorjem. Klasika so dokumenti, občasno še obvezna oprema + pihanje. No, slednje je bilo predlani pri LJ policajih zelooo pogosto na sporedu. Od oka bi rekel, da so me ustavili upravičeno* v cca. 20 % primerov.

* z "upravičeno" imam v mislih, da je bila prisotna kršitev ZVCP - razen manjkajoče vozniške/prometne, saj tega prej ne more vedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer verjamem, da so izjeme, ampak po mojem je vseeno v vecini primerov tako, da so patrulje postavljene z razlogom tam kjer so, kvecjemu da je kje ni, pa bi morala biti. In tudi dvomim, da bi sel policist komu za 10km/h teziti, zunaj naselja je meja verjetno se kaj visja ... <_<

v Lukovici, nobene bajte nikjer, ura 3 zjutri, vse prazno, moj fotr se pele domov, 97 na uro (izletna cona!! lahk bi se 200 pelu!!), bumf, radar, 51 jurjov + 3 tocke, pa je poklicn sofer! ce radarji na izletnih conah niso sam za kasiranje, pol nocem nic. pa tud 5 jurjov za "pozabljivost" ce nimas dokumentov - sej s tem nikogar ne ogrozas, kaps pa itak lahk v centrali preveri ce mas izpit, cigav je avto in podobno! aja, pa sestrini kulegici je en napisu kazen kr se je 56 km/h pelala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno mnenje o policajih:

čist odvisno na kakega naletiš, z enimi se da normalno pogovarjat, eno pa si mislijo da so nevem kaj... glede vstavlanja zarad kasiranja.. to pa lahko samo potrdim... poznam primer.. kolega ko pozna škifa, sma skup neke delala, ura bla 9:00 zjutraj, prije škif do onega, se pozdravida.. on reče tak za finto: kaj zaj, nič ne delaš.. pa mu škif odgovori: mah, dans sem 2 na radar dobo, pa enga brez izpita... dovol bo za danes...

kaj dela preostali del dneva nevem...

lahka pa se nad to izjavo zamisliš...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In tudi dvomim, da bi sel policist komu za 10km/h teziti, zunaj naselja je meja verjetno se kaj visja ...

Sem slišal za primere ko je šel folk 52 km/h čez naselje, pa so dobil položnco (sicer je to tko, govorice).

Ziher pa da za 10 km/h prehitro čez naselje dobiš položnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Lukovici, nobene bajte nikjer, ura 3 zjutri, vse prazno, moj fotr se pele domov, 97 na uro (izletna cona!! lahk bi se 200 pelu!!), bumf, radar, 51 jurjov + 3 tocke, pa je poklicn sofer! ce radarji na izletnih conah niso sam za kasiranje, pol nocem nic. pa tud 5 jurjov za "pozabljivost" ce nimas dokumentov - sej s tem nikogar ne ogrozas, kaps pa itak lahk v centrali preveri ce mas izpit, cigav je avto in podobno! aja, pa sestrini kulegici je en napisu kazen kr se je 56 km/h pelala!

Uf, kaj vam delajo. Boljše, da takoj vse avte in motorje pri bajti prodate pa se začnete s pecikli vozit :P B)

Majku, folk, a vam ni jasno, da če je omejitev, je to pač omejitev in basta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa mu škif odgovori: mah, dans sem 2 na radar dobo, pa enga brez izpita... dovol bo za danes...

kaj dela preostali del dneva nevem...

lahka pa se nad to izjavo zamisliš...

ee, mogoče pa je pajkan tudi "za finto" to rekel, tk kot sta vidva njega "za finto" vprašala?

In zdaj to okoli napihuješ, kot da je ne vem kaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitve da, vendar smiselne! Včasih imam občutek, da so si jih izmislili kapsi, da lahko služijo denar, ko venomer stojijo na enem in istem odseku in kasirajo novce za proračun. Tak primer je stara cesta LJ- MB, v Domžalah na avtobusni postaji. Vendar si jih oni niso izmislili, oni samo kontrolirajo upoštevanje predpisov.

Problem je v tem, ker je veliko omejitev butasto in nespretno (tudi nevarno) zapovedanih! Normalno, da je omejitev potrebno spoštovati, saj drugače kršimo zakon. Potem moramo posledice tudi nositi, vkolikor nam je kršitev dokazana.

Me prav močno zanima, če v tej državi obstaja organ ali služba, ki bi bdel nad postavitvami znakov? Verjetno je, ampak svojega dela ne opravlja preveč vestno in odgovorno. Znake še nekako smiselno namečejo, da bi pa ob spremembah in ureditvi cest pa...

Naj kot primer navedem osnovno šolo, ki sem jo obiskoval pred cca 25. leti. Gre za cesto med Radomljami in Preserjami, ki pelje mimo šole. Omejitev: 40 km/h. V "davnih" časih je bila ta cesta brez pločnika, vhod oz. uvoz na dvorišče šole je bil s te ceste. S preureditvijo šole in okolice so naredili pločnik in kolesarsko stezo, ki ju od ceste loči par metrov, vmes pa so drevesa. Izvoza na to cesto tudi ni več, so ga premaknili na stransko. Tega je že 7-8 let. Kljub temu, da je cesta dvopasna, široka in popolnoma pregledna, saj je ravna v vsej dolžini šole in še več (cca 1 km), je omejitev ostala nespremenjena. Večina tistih, ki se tam večkrat peljejo (-mo), omejitve ne upošteva. Hvalabogu, tam ni velikokrat radarja... bi se pa dalo dobro zaslužiti (kapsi, ne zlorabljajte informacij z motosveta :angry: B) Kaj se lahko sami iz takih primerov naučimo oz. nam potem očitajo kot slabo kulturo? To, da se omejitev ne držimo. Problem pa nastane tam, kjer so znaki pravilno in povsem upravičeno postavljeni, šoferji pa jih zaradi zgoraj opisanih primerov ne upoštevamo.

Pa še en nasproten primer. Se peljem s službemo petko (žal ni Bavaria Motor Werke, ampak R5 :( ) od Sl. Konjic proti Poljčanam. Cesta kar precej ovinkasta, ponekod rahlo nepregledna, ob cesti tudi nekaj vasi, vendar niso okarakterizirane kot naselja in so table brez roba. Omejitev hitrosti na tej cesti je takšna, da sem vozil večinoma pod njo, ker se mi je zdelo drugače prehitro. Pa lahko zase rečem, da sem tudi v avtu kar hiter šofer.

Seveda bo marsikdo rekel, da se da takšne napake odpraviti, da je dobro na njih opozoriti pristojne (državljanska pobuda), lobirati pri lokalnem poslancu, zbrati 40000 podpisov za razpis refernduma... bull shit! Tudi če komu kaj poizkušaš dopovedati, se skrivajo za raznimi statistikami, kjer prevelika hitrost kotira zelo visoko pri vzrokih prometnih nesreč. Dejstvo pa je, ko je enkrat prometni znak (beri: omejitev) postavljen, bo tam verjetno ostal za večno. Upravičeno ali neupravičeno, komu mar!? Samo, da se vozimo po predpisih...

Morda bi bilo dobro, da bi se nekaj državljanske pobude prelilo tudi tukaj na forumu, kjer bi opozarjali na butasto postavljene prometne znake. Mogoče bi pristojni prebrali, se zamislili in mogoče kaj ukrepali. Ampak, to je verjetno žal le iluzija!

Ponavadi vozim v naselju cca 10 km čez omejitev oz. na splošno: se prilagajam tako, da je še varno, pa da morebitna kazen ne bi bila preveč visoka. Če me pa ustavljajo kapsi, pa vedno ustavim. To priporočam vsem, zakaj bi se zaradi par (deset) jurjev igrali s smrtjo, ko bi dirkali pred njimi prav na silo in preko razumnih meja?! Odkar sem ta plave videl na dnevu varne vožnje, kaj delajo z motorji, sem v to le še bolj prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In tudi dvomim, da bi sel policist komu za 10km/h teziti, zunaj naselja je meja verjetno se kaj visja ...

Sem slišal za primere ko je šel folk 52 km/h čez naselje, pa so dobil položnco (sicer je to tko, govorice).

Ziher pa da za 10 km/h prehitro čez naselje dobiš položnico.

Ja baje, da je dobil položnico 52km/h. To pa ne verjamem in me nerab noben prepričevat v to, k ni možno, da bi blo res. Govorice sucks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja baje, da je dobil položnico 52km/h. To pa ne verjamem in me nerab noben prepričevat v to, k ni možno, da bi blo res. Govorice sucks.

če je bila omejitev 30 ali 40, je 52 že čisto ok za eno kazen.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja baje, da je dobil položnico 52km/h. To pa ne verjamem in me nerab noben prepričevat v to, k ni možno, da bi blo res. Govorice sucks.

če je bila omejitev 30 ali 40, je 52 že čisto ok za eno kazen.

OK se nism dost izrazla, za omejitev 50km/h. za to ka pa ti pravš pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pravilno postavljanje je prometnih znakov je odgovorna prometna inšpekcija, ki je dovolila uporabo oz. dala soglasje za odprtje ceste (nekej tazga kot za hišo - uporabno dovoljenje, kjer se določijo tudi prometni znaki - kakšni in kje morajo biti postavljeni), za postavitev in vzdrževanje prometnih znakov pa je odgovoren upravljalec ceste - AC= DARS, regionalke DC, lokalne= občina oz. pooblaščeno podjetje za vzdrževanje (ponavadi je v lasti občine).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* vozi po omejitvah pa ne bo treba bejžat :D :P :P :P

* jaz vedno (zdej k sem starejši) vstavim :D

* pri šolah je pa skoraj vedno znak, da je šola in da vozi počasi z omejitvijo hitrosti -> pa otroci niso ves čas v šolah 24 ur pa vse dneve -> tam pač malce upočasniš, ko je pa kakšna ura 7 zjutraj pa popoldne ko odhajajo pa voziš bolj ali manj po omejitvi

* mislim da pri nas niso kapsi postavljali znakov, da bi kasirali ker večinoma so kar dobro postavljeni -> so mi pa srbi razlagali, da Beograd - Bar ima toliko omejitev (občine jih lahko same posatvijo), da so zračunali če bi vozili po omejitvah bi morali do Bara voziti 32 ur :D -> tako pa se malo keširaš, ker te vedno dobijo in prispevaš v njihov in/ali obč. žep

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja baje, da je dobil položnico 52km/h. To pa ne verjamem in me nerab noben prepričevat v to, k ni možno, da bi blo res. Govorice sucks.

Noben te v nič ne prepričuje...

Tko k si ti zihr da za 52 km/h ne dobiš položnice sem jaz zihr da za 60 km/h dobiš položnico.

Vsaj v našmu koncu :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!