Skoči na vsebino

NOVA ZASTAVA?


marem

  

45 članov je glasovalo

  1. 1.

    • -da ?elim si da bi imela Slovenija novo bolj prepoznavno zastavo
      14
    • -ne na?a zastava mi je v?e? taka kot je in se mi zdi dovolj prepoznavna
      26


Priporočene objave

s to mislijo od nase visosti nummero uno se lahko kar strinjam:

"države (in ljudje) niso prepoznavne zaradi svojih simbolov

ampak so simboli prepoznavni zaradi njih".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da počasi nas ljudje po svetu spoznavajo kot Slovence in ne kot Slovake.....in če zamenjamo naše simbole....smo ponovno na začetku....

Sicer pa res ne vem kaj manjka naši zastavi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"države (in ljudje) niso prepoznavne zaradi svojih simbolov

ampak so simboli prepoznavni zaradi njih in njihovih dejanj".

malček sem dopolnil, drugače pa

PODPIS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanks

love you all

:wub: :wub: :wub: :wub:

:wub: :wub: :wub: :wub:

:wub: :wub: :wub: :wub:

:wub: :wub: :wub: :wub:

:wub: :wub: :wub: :wub:

:wub: :wub: :wub: :wub: .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mislite, da se turist predno pride v Slovenijo, pozanima kako zgleda naša zastava :o :huh: :rolleyes: B) ? ... po moje ne ...

... ali pa če vi koga spoznate, ali ga najprej vprašate kakšno zastavo imajo, ali kje hudiča pa je ta država, pa če so bili na svetovnem prvenstvu v fuzbalu, pa če imajo kakšnega znanega tenisača ... itd itn ... ne vem no ... obliko in barve zastave nisem zasledil v pogovorih med ljudmi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliiik sm po svetu hodil, srečeval raznorazne ljudi..

veliko, posebej na nizozemskem, jih je poznalo naše turistične centre&znamenitosti

debatirali smo o naši državi, o gospodarstvu, politični ureditvi, o vseh mogočih stvareh

&

nikoli, res nikoli ni beseda nanesla na takozvane državne simbole, ne take ne drugačne

by the way

ys recimo pojma nimam kakšen je nizozemski državni grb in verjetno nihče od vas ne bi bil 100%, če bi mu pokazali nekaj podobnih grbov, kateri je tisti pravi nizozemski... za njihovo zastavo pa mislim, da je zeloo malo Slovencev seznanjeno z njo

torej, kar se mene tiče, bom vedno zelo vesel, če mi bo Nizozemec ali Amerikanec rekel, da ve kje je 3M, kje je MB, Bohinj, Bled..

če bo pa rekel, da ve

kaka je naša zastava&grb (pa nč druzga)

bom pa reku

qvaaa??

a sti mal..? :wacko:

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm izzid ankete ma zaenkrat totalno preseneča !!! Sm mislil, da vas bo več na strani obdržanja in manj na strani menjave zastave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislm, sej zvezda sploh ni slaba, ful seka, je sigurno bolj opazna kot naš grb ...dejmo kr nazaj v to zamenat

pa grb je tud lepši...

si-symb7.gif

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm izzid ankete ma zaenkrat totalno preseneča !!! Sm mislil, da vas bo več na strani obdržanja in manj na strani menjave zastave.

Hja, mene osebno malo moti dikcija

- zastava mi je všeč taka kot je.........itd

ker

mi ni extra všeč oz. imam do nje ravno toliko odnosa kot do katerekoli druge pisane krpe. In kot pisana krpa lahko zaradi mene seveda tudi ostane.

Če pa je že nujno potrebno spreminjati, še vedno glasujem za tole:

white.jpg

iz razlogov, ki sem jih že navedel v neki drugi temi. Poleg tega pa tudi odpadejo vsi izgovori, da bi bilo potrebno prav drago plačevati oblikovalce in nekakšne "strokovne komisije". Pa še vsak otrok v gasilski šuli jo bo zlahka narisal in mu tršica ne bo mogla po nepotrebnem pritisnit špona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...odpadejo vsi izgovori, da bi bilo potrebno prav drago plačevati oblikovalce in nekakšne "strokovne komisije". Pa še vsak otrok v gasilski šuli jo bo zlahka narisal in mu tršica ne bo mogla po nepotrebnem pritisnit špona.

:rolleyes:

;)

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gorenska, štajrska, dolenska, primorska, notranjska

Rekel sem republik (saj veš samostojna, suverena, neodvisna,....saj veš). Tu pri nas ne more iti za zvezo pokrajin oz. regij kot si ti mislil (ker v nobenem pogledu niso neodvise)! Je pa zvezda še vedno pri vseh v podzavesti (od stalnega risanja v O.Š.---->ane PEPE :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gorenska, štajrska, dolenska, primorska, notranjska

Rekel sem republik (saj veš samostojna, suverena, neodvisna,....saj veš). Tu pri nas ne more iti za zvezo pokrajin oz. regij kot si ti mislil (ker v nobenem pogledu niso neodvise)! Je pa zvezda še vedno pri vseh v podzavesti (od stalnega risanja v O.Š.---->ane PEPE :D )

ene te peterokrake zvezde po nekih drugih pojasnilih predstavljajo povezavo petih kontinetov:

Azija, SAmerika,JAmerika, Europa, Avstralija..

mislim, da je bila tako razložena v tistem sloganu:

Proletarci vseh dežel ...

to o povezavi 5ih republik, pa v svojem komunistično usmerjenem osnovno&srednješolskem izobraževanju nisem slišal.. to je moral kak teoretik-za-državne-simbole a la prototyp "roditi" malo kasneje (po letu 69)

:D :D :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!