Skoči na vsebino

Kino - priporočila in debatni krožek :)


Priporočene objave

I'm guilty to for screaming... No ampak je blo pa prvič, da sem zakričala, ko sem gledala grozljivko :ph34r: Mater me je presenetla tam v bazenu.... :wacko:

Pol je še pol kina začel kričat v soboto, k so mene slišal :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tudi gledala Gothico v sredo. Se strinjam, da je dober...pa tudi kričali smo malček :D

Sicer je pa moja vrsta najbolj poskočla, ko ji je tisti ptič zletel nad glavo (v Willow Creek-u) :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja gothika je kr ql film, samo me preveč spominja na uno grozljivko Potopljene sence - iste fore, tko da že kar veš kaj lah prčakuješ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pred kratkim le gledala Gothiko. :unsure: Se mi ni zdela nič preveč grozna. Prej bi rekla, da se je dalo kr precej predvidet. ;)

Je bil pa dober konec - tak, da lahko greš spat z mirnimi živčki. Krog je bil v nasprotju s tem prava mora :kva2: . Smo bli cela družba prestrašeni, ko smo šli ven iz kina.

Je pa res, da so kritike filmov takooo zelo različne, da je težko sodit po komentarjih. Najboljše kar sam pogledat. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledala tudi School of rock...

:afro1: ...kar vredu scenarij, čeprav sem najbolj uživala ob glasbi mladih talentov. Pohvalen tudi konec (ko že letijo napisi... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Troya bo bolj všeč puncam,... ne vem no... me zanima, kaj boste drugi rekli, večina še ni gledala pa bom raje pssttt. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj bila na filmskem maratonu v koloseju...ogledala sva si In prišla je Polly ter Troyo.....oba filma sta v redu še posebej troya...brad pitt je :wub: ...tista ki igra heleno tudi :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj bila na filmskem maratonu v koloseju...ogledala sva si  In prišla je Polly ter Troyo.....oba filma sta v redu še posebej troya...brad pitt je  :wub: ...tista ki igra heleno tudi :wub:

:blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut gledala Trojo. Bi rekla, da je ta film narejen za ženske učke. Ahil, Hector in Paris kar zažigajo, ko se goli sprehajajo okoli. Mljask.

To je kar se vizualnega tiče. Kar pa se vsebine tiča, je pa kar precej 'nenavadnih' obratov. Če jih naštejem samo nekaj:

- Menelaj umre že 2 dan vojne (v Iliadi se je s Helenco vrnu v Šparto)

- tudi Agamemnon umre že kar v Troji (v 'resnici' ga je umorila njegova žena, ko se je vrnil v Mikene, ker je pred odhodom v Trojo za dober veter žrtvoval svojo hčerko Ifigenijo)

- Ahil se zaljubi v Trojansko princeso in svečenico (WTF???)

- Paris preživi in skupaj s Heleno in Andromaho zbeži iz goreče Troje (kako je pa pol lahko Enej ustanovil Rim, če pa je bil Paris par rangov nad njim?)

- največji Kiks pa je bil ta, da je bila trojanska vojna končana v dobrih dveh tednih (halooooooooooooo, pa ta vojna je trajala 10 let)

No, ampak tudi na vsebini mi je bila ena reč všeč: namreč da so zadevo prikazali realistično in ne kot igračkanje bogov (v Iliadi so vse preobrate povzročili bogovi) pa tudi Ahil ni nadnaravno bitje ampak enostavno zelo dober bojevnik.

OK, dopuščam umetniško svobodo in odpuščeno jim je, ker so Brada pokazali golega skoraj v celoti.

Blagor tistim, ki ne poznajo zgodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si šel takoj drugi dan ogledat Trojo in bil huuudooo presenečen, in to v pozitivnem smislu. Vsak ljubitelj vojnih filmov pozna klasiko in najboljši vojni film o "modernem" vojskovanju - ja, Black Hawk Down. In res, Hektor oz. Eric Bana je res trenutno najbojši igralec za vojaka-filozofa. Se film že samo zaradi njega splača gledat.

Če bi bilo več takih filmov in manj Rambo & Commando pa podobnih drek filmov, bi bilo na svetu manj nabildanih ameriških in ostalih demokratičnih psihotov v uniformah in več tistih, ki vojno vidijo kot ultima ratio in namesto puške raje po boljšem orožju sežejo - po zdravi pameti.

lp

Rudi

p.s.

Glede Parisa - Brada pita, a ste imeli kdaj občutek, da je kdo okrog vas tko hudo lep pa popoln, da bi ga najraje v žlici vode utopili, mislim da je tudi v temu čar tega fima, saj nazorno pokaže, kaj se naredi s tistimi ki so preveč popolni, bogovi veliki ali mali jih ne trpijo.

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

Glede Parisa - Brada pita, ...............

Kako si pa ti gledal Trojo?! :blink: Parisa igra Orlando Bloom, Brad Pitt je pa Ahil. Pa da smo še bolj natančni.......Paris (Orlando Bloom) pa res ni popoln.

Alla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si pa ti gledal Trojo?! :blink: Parisa igra Orlando Bloom, Brad Pitt je pa Ahil. Pa da smo še bolj natančni.......Paris (Orlando Bloom) pa res ni popoln.

Alla :P

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... tole pa tko zgleda, kukr da bi Alli kdo na zulj stopu...a ne? :devil:

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upsa, vatamistejkadidajmejka, maš prav - Hektor, no sam vseeno, je kar nekaj na tem. Tudi glede Parisa, v knjigi je bil vseeno malo bolj, tko, možat, v filmu pa ... če ne bi orlanda poznal iz LOTR-a poznal, bi si še kaj mislil o njem. :rolleyes: V glavnem, super predstavljeno razmerje med bratoma, pa nasploh, že dolgo časa nisem videl filma, kjer sta bila v celem filmu samo dva res negativca, glavni junaki, ,ki so pa najbolj pokasirali, pa bi bili ob normalnem poteku dogodkov bili najboljši kolegi za mizo. Skoraj, bi lahko rekel, da so s scenarijem malo popravili Illiado, ne da bi bila slaba :OK: , samo tko, nehollywoodsko je zadeva izpadla, da je bilo kar prijetno iz kina it.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat popravek - Hektor je sam tipkarska napaka, Ahil je junak, katerega je Brad igral. :notworthy:

Bi že prej popravil, sam se ne da popravljat že objavljenih postov, tko da nisem zanalašč nabijal poste.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurba je krneki! To sploh ni film ampak dokumentarc! Nič novga nism zvedu! Eh Kurba! Kurba je bedn! Kurba!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Troy:

Izvedba (epski prizori in montaže): :notworthy:

Vsebina: :SS

Take Hollywoodske spacanke pa še ne! Že z Lord of the Rings so se marsikomu zamerili, ampak ajde - to je leposlovje, ki je nastalo v prejšnjem stoletju. Iliada pa je zgodovinsko-epski zapis o dejanskih dogodkih (tako se predpostavlja :rolleyes: ), ki je preživel skoraj tri tisoč let... in potem pride kakšen H-woodski scenarist in reče: "nah, tole pa sploh ne bi dobro zgledalo, dejmo to mal spremenit..." :angry: Že Mačica je napisala nekaj "kiksov", tako da jaz sploh ne bom našteval drugih. Kako, zaboga, si greš lahko zmišljevat na novo enega najbolj legendarnih epov vseh časov?!

In Ahil sploh ni osrednji lik Iliade in ga glede na celo Iliado relativno hitro zadane puščica v peto. V filmu pa se je vse vrtelo le okrog njega. Vse skupaj je zgledalo kot par urni videospot Brada Pitta. In če pogledamo ohranjeno vazo iz antične grčije, kjer sta upodobljena Odisej in Ahil, je Ahil kar lepo temnolas z veliko črno brado. V filmu pa zgleda prej kot kakšen nordijski atlet in daleč od Ahajcev...

Če bi Homer to videl, bi prav debelo pogledal .) Slabo vreme imamo pa zdaj zato, ker je Zeus videl to kozlarijo in nam meče dol strele in dež.

Film izključno za ženske (prešvicane mišice) in tipe (klanje, klanje, klanje...9, ki niso in nikoli ne bodo prebrali Iliade.

Svaka čast Petru O'Toolu - lepo ga je videti na filmu po dolgem času, večna legenda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Troy:

Vsebina: :SS

Take Hollywoodske spacanke pa še ne!

........in potem pride kakšen H-woodski scenarist in reče: "nah, tole pa sploh ne bi dobro zgledalo, dejmo to mal spremenit..." :angry: Film izključno za ženske (prešvicane mišice) in tipe (klanje, klanje, klanje...9, ki niso in nikoli ne bodo prebrali Iliade.

eeeeee zakaj morem rečt, da sem nekaj takega pričakoval???? :devil:

ampak očitno so z hollywoodskim "prikrojevanjem" zgodbe šli še dalj kot sem pričakoval. pa so saj vpletli kakšne prizore grških svetišč z golimi vestalkami? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeee zakaj morem rečt, da sem nekaj takega pričakoval???? :devil:

ampak očitno so z hollywoodskim "prikrojevanjem" zgodbe šli še dalj kot sem pričakoval. pa so saj vpletli kakšne prizore grških svetišč z golimi vestalkami? .)

Hm....niti ne.....nekajkrat sicer pokažejo ritko Brad Pitta (ampak to zanima samo gledalke in Thundercata), za fantke, hm....čakaj da se spomnem.......nope.....samo ene dvakrat goli ležeči ženski telesci, pa še takrat se nič ne vidi.

Sorry Pervy, pejt rajš kak drug film gledat ;) :P :devil:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi Homer to videl, bi prav debelo pogledal ...

Homer ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!