Skoči na vsebino

Kino - priporočila in debatni krožek :)


Priporočene objave

Saturday night live - The best of:

- Adam Sandler;

- Chris Farley;

- Mike Myers;

- Will Ferrell;

- Dana Carvey;

- John Belushi;

- Dan Aykroyd;.............................

Poskusi še Jeff Foxworthy,Richard Jeni,Dave Chappelle, Larry The Cable Guy, Ron White :kva2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, :OK: meni osebno zelo dober film, narejen po risanki. Res da naj bi bil bolj otroški oz mladinski, samo vseeno, lepe animacije, na trenutke zelo žalosten, so se eni jokali malo.. <_<

priporočam, kino bil poln otrok okoli 11 - 15 let, tak da očitno zelo dober odziv :D

LP B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi še Jeff Foxworthy,Richard Jeni,Dave Chappelle, Larry The Cable Guy, Ron White :kva2: :OK:

He he, Blue Collar Comedy Tour: The Movie.......tolk se pa že dolg nism nasmejov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, Blue Collar Comedy Tour: The Movie.......tolk se pa že dolg nism nasmejov :)

Meni osebno se to zdi najboljši stand up.....seveda sem še v postopku ogledovanja drugih.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pablo.jpg

tega tipa poiščite,.. mislim da je video na netu 100MB al neki... Comedy Central Presentz

Res vredno ogleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sympathy for Mr. Vengeance(Boksuneun naui geot-korean) :OK: :OK: :OK:

pa seveda v tem sklopu še Oldboy :OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil SHERIFF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešana na letalu?? se splača iti gledat O:-)

Prva polovica filma se kr vleče, sam pol se pa vse dogaja s svetlobno hitrostjo + razplet je dokaj nepredvidljiv. Men je bil film kr vredu :)

Lp

Popravljeno . Popravil Killroy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešana na letalu?? se splača iti gledat O:-)

Prva polovica filma se kr vleče, sam pol se pa vse dogaja s svetlobno hitrostjo + razplet je dokaj nepredvidljiv. Men je bil film kr vredu :)

Lp

Evo, prišel z Koloseja :) si pogledal omenjeni fim!!

Moja ocena : 8/10

Edino, kar me moti, zakaj so izbrali njo, z kakšnim razlogom ravno njo? Saj jo je rešilo dobro poznavanje letala!! Drugače pa v filmu ni Fantazije :OK:

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Symru, dvajset strani nazaj sem bral da si hotel odpreti diskusijo o Donnie Darku.....bi bilo to še mogoče... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Symru, dvajset strani nazaj sem bral da si hotel odpreti diskusijo o Donnie Darku.....bi bilo to še mogoče... :)

hja, kaj te zanima? SEm gledal, kar temeljito pogledal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, kaj te zanima? SEm gledal, kar temeljito pogledal ...

Zanima me tvoj vidik na film, kako si ti dojel vsebino, kje so zate ključni vidiki, ker vse možne razlage se mi zdijo dokaj poenostavljene...Da se mu je v zadnjih parih tisočinkah odvrtel cel alter life pred očmi, potovanje skozi čas, božja roka, binarni sistem lajfa, ki ti ga boloči bog itd..Lahko tudi na PM... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari ej! Js sem glih pred tremi dnevi ta film gledal. Totalen je! :) A se dajo kje prebrati kakšne debate o razlagi filma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A se dajo kje prebrati kakšne debate o razlagi filma?

Tuki. :)

Sicer pa sinoči King Kong. Zdržal sem do konca. Ampaq samo zato, ker je osebica poleg mene rahlo brenčala ( :zzz: ), drugače bi jo podurhal najkasneje po šestih minutah. In pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) :OK: imdb

Priporočam vsem, ki vas je navdušila Prinecesa Mononoke ali Čudežno potovanje (Spirited Away). Če še pa nič od tega niste pogledali, potem pa veliko zamujate! Miyazaki je spet pokazal, da je mojster animacije. Res ful lepa risanka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bi temu rekel debata...sicer pa še vedno čakam Symru-ja, vendar zgleda misli da je to kaka provokacija... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evom oj odgovor - tudi sam sem seveda po gledanju filma (priporočil mi ga je prijatelj Yan, ki me je tudi opozoril na določene lastnosti filma) prečekiral razne debate na netu itd. Moj zaključek je podoben, kot zaključem marsikoga - ni nekega univerzalnega tolmačenja, scenarij in režija sta tako zložena, da je lahko tolmačenj in raznih vsebinskih prehodov skoraj poljubno, predvsem pa da film eno sporočilo: 'razmišljajte' in 'ne pustite se ujeti v način razmišljanja'. Vsaj meni. Gre za dost spretno manipulacijo, ki je podobna recimo kakemu dobremu LSD-tripu - ko film odrolaš in prečekiraš, prežvečiš, ti ne ostane toliko njegova vsebina, kot izkušnja gledanja in žvečenja. Eni droge probajo in crknejo, drugi preživijo in jim ostane izkušnja. Podobno je Donniejem Darkom - eni ga pogledajo, cel ovečkrat, prežvečijo vsebino - in ostane jim izkušnja :) Ni pa to nek film z neko hudo linearno zgodbo (uvod-zaplet-akcija-razplet po scenarističnem kopitu dobre ljudi napadejo barabe/zlo, dobri ljudje se uprejo, potolčejo barabe, najhujša baraba udari še enkrat in ga dobri ljudje še zadnjič totalno razturijo da bo ja jasno da barabe/zlo nima(jo) šans in na koncu so vsi happy happy (v namene nadaljevanja in ponovnega zaslužka pa en košček barab/zla še ni čisto mrtev)).

Tricky stuff, če mene vprašaš. In zelo všeč. Sploh un psiho zajec.

Pa še citiram režiserja, ki se je samo muzal o tem, kaj naj bi bil film Donnie Darko: First-time writer/director Richard Kelly purposefully wanted "Donnie Darko" to be a genre-busting tale that would mean vastly different things to different people. Kelly offers this explanation of the film, "Maybe it's the story of Holden Caulfield, resurrected in 1988 by the spirit of Phillip K. Dick, who was always spinning yarns about schizophrenia and drug abuse breaking the barriers of space and time. Or it's a black comedy foreshadowing the impact of the 1988 Presidential election, which is really the best way to explain it. But first and foremost, I wanted the film to be a piece of social satire that needs to be experienced and digested several times."

še ena bolj podrobna in detajlna recenzija filma Donnie Darko tukaj.

pozabil še, da obstaja od filma še huda psiho spletna stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The Constant Gardner - 8/10

Dobra in aktualna tematika - globalizacija, korporacije, izkoriščanje Afričanov... Ata Kapitalizem pač - brez maske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!