Skoči na vsebino

Kino - priporočila in debatni krožek :)


Priporočene objave

Sam tok , da vem a zapravm jurja al ne!!!!!

Jurja na jurja, pogača. B) Pa nism gledal kajmaka, ocene so kar solidne.

Sm pa včerej gledal "Skrivnostna reka" od Dirty Harrya, pa sem prčakoval rahlo več. Je pa kot vedno odličen Sean Penn :notworthy: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včiraj zvečer sem si ogledala film KILL BILL :blink: - če kdo pozna ... je neka mešanca med komedijo, akcijo, trilerom, psihopatskim sranjem, grozljivko, fantastiko in

Kill Bill je superca -imajo ful dobre motorje notri (black fazer 600, letnik 1999) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je KAJMAK IN MARMELADO že gdo gledal??????????

Sam tok , da vem a zapravm jurja al ne!!!!!

Slišal sem da je noro dober, v torek grem zadevo pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubila bom Billa............................... :hmm: :hmm:

Malce krvavo za moj okus :hmm:

BTW.......volume 2 pa ne pričakujem preveč nestrpno.......kri se dolgo časa izpira z obleke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubila bom Billa............................... :hmm: :hmm:

Malce krvavo za moj okus :hmm:

BTW.......volume 2 pa ne pričakujem preveč nestrpno.......kri se dolgo časa izpira z obleke!

a ni volume 2 napovedan za Marca. 2004....

matrico še nisem gledal...baje da je tisti 20 minutni prizor bitke za mesto odličen...stal naj bi 54 mil. $...

.Kill Bill tud še ne...Baje da je Uma odlična(vlogo ji je tarantino ponudil za 30 Roj. dan)...Quentin je od 94 leta delal ta scenarij.....komaj čakam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal kajmak i marmeljad :huh:

Ne morem verjet, da nekdo ki sem ga imel za izvirnega, pametnega in iznajdlivega uporabi za cel film VICE ki jih prebiramo na netu in jih predela v SKEČE za film.

pathetic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal kajmak i marmeljad :huh:

Ne morem verjet, da nekdo ki sem ga imel za izvirnega, pametnega in iznajdlivega uporabi za cel film VICE ki jih prebiramo na netu in jih predela v SKEČE za film.

pathetic

:hmm: :hmm:

po mojem znanju je film čisto nasprotje tvoji ugotovitvi...bil naj bi hilaričen in izviren...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm:

po mojem znanju je film čisto nasprotje tvoji ugotovitvi...bil naj bi hilaričen in izviren...

Kaj to zdej pomen, da je dobr al da ni dobr, se ga splača pogledat al ne? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni reviji so ful popljuvali Durota. Baje sam glupe fore. Najbolj pa mu kritiki zamerijo to, da je v njegovih filmih zmeraj kak juznjak iz katerega se norcujejo - je kao smesen (npr. vrtar iz Tetra Paradiznik, .....).

Kaj bi bilo, ce bi v ameriskih filmih nastopal kak latino ali pa crnc ali pa kitajcek iz kaetrega bise vsi norca delali.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citiram iz RTV Slo...

Gonilna sila Đurove zgodbe, ki občinstvo pritegne k navijanju, zaradi česar je film za slovenske razmere nadpovprečno gledljiv, je seveda Boževo intenzivno prizadevanje, da bi si Špelo izboril nazaj. Omembe vredni so fini igralski vložki (tudi vedno odlični Dragan Bjelogrlić!) in kopica domiselnih gegov.

RTV

citiram iz ZVPL..

Film ni narejen tako kot je, zato da bi se norčeval ali vzbujal nestrpnost, temveč da bi opozoril, da je treba drugačnost vsaj poskušati razumeti. Kajti če jo razumemo in sprejmemo spoznamo, da drugačnost ni nekaj, česar bi se morali bati, temveč nekaj zanimivega iz česar se lahko tudi sami marsikaj naučimo.

Filmu se pozna, da ga je ustvarjal nekdo, ki ni obremenjen s slovenskim filmskim mišljenjem, saj je komičen in izpoveden hkrati, ter ne posega po elementih dramaturgije ali prisiljene depresivnosti. A bolj ko gremo proti koncu, bolj postaja ton filma temačen. Morda bi lahko rekli, da temačnost narašča premo-sorazmerno s stopnjo poslovenjanja "čefurja".

A ker ni bil sprejet med Slovence, bo vsaj v statistiki smrti končal kot tipičen Slovenec. Ne, ne bo umrl za volanom (ker pač nima avta), temveč ubere še bolj tipično slovensko, samodestruktivno in zamorjeno pot. A vendar (hvala Bogu!) Branko Đurić še vedno ni podlegel vsem stereotipom slovenskega filma, temveč se izkaže, da je verjetno tudi to s smrtjo zgolj še ena parodija na način slovenskega mišljenja in ustvarjanja "perfektnih" koncev zgodb.

Film Kajmak in marmelada priporočam vsem ljudem, ki verjamejo, da v končni fazi ljubezen vendarle na nek samosvoj način vedno zmaga in za vse, ki jih ni strah spoznanja, da je kombinacijo kajmaka in marmelade potrebno najprej poskusiti, preden se sme trditi, da je taka stvar neužitna.

*Kajmak in marmelada, tragikomedija (režija in scenarij: Branko Đurić, igrajo: Branko Đurić, Tanja Ribič, Dragan Bjelogrlić, Igor Samobor, Vlado Novak, Teja Glažar, Magnifico idr., distribucija: Creativa)

ZVPL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj vidu Matrico Rev...

Odlični akcijski prizor bojevanja Sioncev z mašinami in spektakularno zmasakrirano poveljnik Sionske vojse. Vse drugo pa bolj za :SS kot ne. No, mogoče mo vsi preveč pričakovali od tega, ker so nam tri leta tumbali, kako da bo to še bolj oh in sploh ...

Skratka - razvajeni smo :)

Ne, nismo razvajeni, Matrix rev. je preprosto utter shit. Bebava zgodba, prazni stripovski karakterji, naslonjen le na efekte efekte efekte.. Skratka film ima potencial zadovoljiti le mlečnozobo gledalstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm:

po mojem znanju je film čisto nasprotje tvoji ugotovitvi...bil naj bi hilaričen in izviren...

Me se jezit. To je le moje mnenje....

Jaz sem na netu od 1995 in vse te finte, šale ,.. sem že videl prebral... posebej pa me je razjezila finta, z 2000DEM... ki je vic, ki sem ga celo prejel v obliki flash filmcka kake 2 3 leta nazaj....

pa vse ostalo je neizvirno.... ker pač,.. živim, v takem okolju kjer je vse to DEJA VU ....

Saj večini je všeč,.. moji sestri, njenemu fantu,... vsem razen meni.... ki sem pač zaročaran, če se le spomnim dzurotovih nadrealistov... kaj je tam DELAL IN KAJ SEDAJ ??? Da ti res ni jasno...

Samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sicer ze ful star film..ampak sem ga pa gledala zdaj tretjic...American History X !!! in se ga bom...vreden ogleda...

Ta film je pa čista desetka... ! vsaj za moj okus....

Sicer pa že ocena TUKAJ govori zase.

LP :wacko:

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če se le spomnim dzurotovih nadrealistov... kaj je tam DELAL IN KAJ SEDAJ ??? Da ti res ni jasno...

Samo moje mnenje.

tudi takrat je uprizarjal fore, ki jih je "pobral" na ulici, le da si bil ti takrat precej bolj oddaljen od njegovege ulice ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kill Bill 1 - luštkan film, super kamere in režija, ampak zgodba malo prazna oz. se vidi, da manjka še 2. del filma, ker so ga med snemanjem raztegnili in razrezali.

Edin z ZZR 250 so pa mal v temo brcnli, fazerke 600 (taprvi model!, ne tale šminkerski lanski in predlanski!) so pa zakon - spolirane in hohglanz črne :D

Aja, da ne govorim o anime vložku in Hatori Hanzo katani ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym je že vse povedal......sam une kravatke na fazerjih so ble pa kot rpilepljene..... :D :rolleyes: :P

Aja, pa Go Go Yuwari al kaj je že bla mi je bla dost zanimiva. Ena taka čefurska japončica :naughty: bi jo kuj na kak motozbor poslal mal red narest :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ker nisem ravno fan 'Koloseja'...bolj fan domacega kina :wub: ...

...priporocam: LOM VALOV

gre se pa :

Breaking the Waves je zgodba o čudežu, neubranljiva sponka seksa in religije. Ko se Jan z naftne ploščadi vrne kot paraplegik, ljubezen svojega življenja pozove, da naj gre v posteljo z drugimi moškimi in mu potem o tem pripoveduje, saj je to edini način, da se mu bo zdravje izboljšalo.

Čudež? Ne, le ženska, ki postane cipa, da bi njen možki preživel, gre lahko le v nebesa. Kam pa? Domov itak ne more več. Čigavo je telo? Dušo je mogoče rešiti, to vemo, toda - je mogoče rešiti telo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa se enega, ki se mi je vtisnil v spomin: Priest ( Duhovnika) 1994

zgodba:

Greg Pilkington (Linus Roache) je mlad duhovnik, ki v pride v dokaj majhno mestece. Čeprav je izredno veren, prizadeven in priljubljen pri svojih vernikih (po težkih začetkih), pa ima Greg še 'temno plat' - je namreč gej in občasno se preobleče civilna oblačila ter se odpravi zabavat. Njegova duša je zelo razpeta, saj vidi tudi svojega kolega očeta Matthewa, ki ima razmerje z njuno kuhinjsko pomočnico. Sam je še bolj izpostavljen, saj ima sam homoseksualno razmerje, ki pa ga cerkev še bolj obsoja. Neskončno pa ga muči tudi spoved neke deklice, ki mu pove, da jo oče spolno zlorablja, vendar ji ne more pomagati. Njegova dilema je torej odločitev kaj je bolj pomembno - morala ali obveze, vera ali osebno zadoščenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ker nisem ravno fan 'Koloseja'...bolj fan domacega kina :wub: ...

Glede na to kaka 2 filma si navedel ti priporočam, da si ogledaš Crash 1996; Keys to Tulsa 1997; Requiem for a Dream 2000;... to so taki malo "nenavadni filmi". Saj bi še našteval... pa služba ne pusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa Go Go Yuwari al kaj je že bla mi je bla dost zanimiva. Ena taka čefurska japončica :naughty: bi jo kuj na kak motozbor poslal mal red narest :D

Ja, pa če pride do tebe in te vpraša, če bi jo dal dol, moraš rečt NE! Pa še pol ni ziher, da boš preživel... :huh:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ker nisem ravno fan 'Koloseja'...bolj fan domacega kina :wub: ...

...priporocam: LOM VALOV

Grozljivo pretresljiv film.

Sem povabu prjatlco na ogled za njen rojstni dan, samo butast, kot sem, nisem opazil ,da je film dolg 3 ure in 10 minut. No, po eni uri in 15 minut sem že nestrpno pričakoval konec, saj je bil film že na vrhu napetosti.... in tako sva potem trepetala na nervozni konici še celi dve uri .... ne da bi sploh vedela, kdaj bo konec... V pričakovanju konca .... jao, groza, še zdaj imam odpor do filma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sicer zamujam (je bil na LIFE), ampak če ga kinodvorane odkupijo - Veronica Guerin, ODLIČEN film... mene je mrazilo na koncu še 15 min k sm sedela v dvorani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!