Skoči na vsebino

KAZNOVANJE KOLESARJEV


Priporočene objave

Danes sem na poti v službo zjutraj videl kako dva policista na kolesih kaznujeta kolesarko, ker ni imela ustrezne opreme(luči,...predvidevam da še kaj od opreme spada pod obvezno). V glavnem moti me, da se ti lahko zgodi, da plačaš kazen za vožnjo na kolesu, ki ima opremo tako kot si jo dobil v trgovin !!Zdi se kot, da prodajajo nedokončane izdelke. Kje ste videli da prodajajo avto ali pa motor brez luči ali česa drugega????NORO

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmm, kaj pa še so ji pisal kazn za kej druzga, npr. vožnja po plošniku ...za luč kr mal teško vrjamem ker je na cestah 95% koles brez opreme :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmm, kaj pa še so ji pisal kazn za kej druzga, npr. vožnja po plošniku ...za luč kr mal teško vrjamem ker je na cestah 95% koles brez opreme :huh:

me je toliko zanimalo da sem se ustavil zraven in slišal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa preprosto zato, ker se pri nas ne upošteva zakonov. Prodajalci bi morali kolesa opremljati z vsem potrebnim, kar pač predvideva zakon, za okleščene bicikle bi pa morali izrecno navajati, da niso opremljeni za vožnjo po cesti. Potem je pa odvisno od kolesarja, v kolikšni meri bo upošteval zakon. Saj čez dan ni tak problem, ampak zvečer in ponoči je pa za razmislit, a se ti splača loto igrat po cesti, ko te živ bog ne vidi. Ne vem, kako je pri nas, ampak v franciji je bilo dovolj, da so vse bicikle opremljali z odsevniki, tudi tanajdražje špinterce in gorce, ampak vožnja z njimi po mraku je bila pa prepovedana. Pri nas so pa itak tako prodajalci, kot policija popolnoma nefleksibilni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jeba :blink:

Zakaj jeba?

Dinama nima že skoraj noben becikel več, baterijske lampe so drage, baterije tudi... folk se vozi brez lamp, pa po možnosti tudi še brez odbojnega stekla. Se pa ne vozijo po temi. JA SEVEDA, pa svizec.....

Sem že žlajfal ko norc, ko sem pred samo na minimalni razdalji zagledal beciklista na cesti, brez mačjih očes, brez lampe pa še v temno oblečenega. Če bi ga nasadil, bi bil pa jaz uržeh, češ, da nisem prilagodil hitrosti in podobne bla, bla...

Zakon jasno govori, kako mora biti bicikel opremljen, tako kot to govori tudi za ostala vozila! Je pa res, da policija ni izvajala nadzora, ker terja malo več napora. Bicikel pač nima registrske za zapisat, pa še mimogrede jo lahko spizdiš policajem čez kakšne štenge ali ozek prehod. Jaz bi še rolerjem tablice na rit nabil, ko ga po pločnikih preseravajo, da moraš bakice pa malo deco ves čas pazit in branit, da jih ne zgazijo. Potem pa fašeš še multi brihtno županjo, ki ti kolesarske steze na pločnike nariše! :angry: :angry: :angry:

Nekateri pravijo, da je treba promet iz mestnih jeder izriniti. OK, mogoče res, samo potem naj to velja tudi za kolesarje in rolerje, dokler le ti ne dobijo svojih ločenih prometnih površin! Ne pa tišarit med ljudmi na pločnikih in jih gazit kot kure! Potem ti pa še iz pločnika z nezmanjšano brzino čez prehod za PEŠCE pred motor ali avto zapelje! :angry: :angry: :angry: Jih ne jebem več! Ne bremzam, razen , če meni izgleda nevarno. Hupa pa gas! Pa rekreativci po cestah! :angry: Dva, trije so sposobni zasesti celoten vozni pas, ker vožnjo jemljejo kot priliko za gobezdanje, kar počno in mečkajo 9,45km/h po sredi ceste, tam kjer je dovoljena hitrost 90 km/h! :angry: Če bi se rekreirali, bi vozili v koloni, kot veleva zakon in švicali, ali pa počasi ob robu ceste, kjer imajo svoj prostor!

V lepem spominu mi je ostal prizor, ko sem stal na pločniku pri rdeči luči na prehodu za pešce pri sodišču na Miklošičevi v LJ v smeri proti 3M. Naenkrat bum v rame, mimo pade smrklja kura na beciklu, pok čez pehod ( k sreči avtomobilisti nišo še speljali) in še enkrat bum v semafor na drugi strani, malenkost mimo pešča ter tresk po tleh! Sem že gledal če kje kakšna granitka na tleh leži, da bi ji še na glavo spustil! Mamicu ji!!!

Beciklistom, ki ga biksajo, kazni talat!!! Bravo cajkoti! :D

Grrrrr by HHV ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz sm dobil sodnika ker se nism po kolesarski stezi peljal (0.5m stran). Glih prej sm se umaknu folku k je hodu po kolesarski in nism šel pol nazaj.... pa so me. Bilo je pa to na Zaloški cesti (pločnik in kolesarska steza sta skupaj). Jz sm mislu ,da se tip zajebava... sm sam gledu... nism mogu verjet :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... :lol: se spomnem kako so nam ene 15let nazaj v osnovnih šolah organiziral "kolesarski dan" in so mi pregledal rdečga rogovga dirkalca :D in mi nalimal gor eno nalepko "IZPRAVNO KOLO"(...khkm nalepka...nekam znano <_< ), pol smo še ispit delal, komplet z poligonom in praktično vožnjo :D ...so nam rekl da mormo un zelen kartonček met prseb če bi nas g.miličnik ustavu :D ...aja pa čelade niso bile obvezne :o ...

...ampak važn da ni blo pouka tist dan :D

lp :)

PS: a to še delajo v OŠ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

? :blink:

Ja pa ja de! OK, ce je bilo ponoci ali mraku ok, po dnevi pa ... ha! No way da dam na MTB neko sklopotajoco zadevo gor, se najmanj pa dinamo :lol: :lol: Imam macja ocesa zadaj in med naperami, spredaj pa ne, ker mi zaradi amortizerja ne gre gor nic kar se da pri nas dobiti. Z izjemo nekih brljivk za na balanco jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste videli da prodajajo avto ali pa motor brez luči ali česa drugega????NORO

kako da ne ... pri Motorjetu dobis KTMe - kroske brez luci in hard endure brez smerokazov. In hvala bogu da so brez :lol: :P ;) Isto je z MTB ... za na teren vsega tega sodra ne potrebujes, za voznjo podnevi pa tudi ni nic narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste videli da prodajajo avto ali pa motor brez luči ali česa drugega????NORO

kako da ne ... pri Motorjetu dobis KTMe - kroske brez luci in hard endure brez smerokazov. In hvala bogu da so brez :lol: :P ;) Isto je z MTB ... za na teren vsega tega sodra ne potrebujes, za voznjo podnevi pa tudi ni nic narobe.

a pa tak motor sploh lahko registriraš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste videli da prodajajo avto ali pa motor brez luči ali česa drugega????NORO

kako da ne ... pri Motorjetu dobis KTMe - kroske brez luci in hard endure brez smerokazov. In hvala bogu da so brez :lol: :P ;) Isto je z MTB ... za na teren vsega tega sodra ne potrebujes, za voznjo podnevi pa tudi ni nic narobe.

a pa tak motor sploh lahko registriraš???

@ Marem:

Brez žmigavcev lahko (niso obvezni, še vedno poznamo nakazovanje spremembe smeri vožnje z roko).

Brez sprednje in zadnje luči nikakor!

Hmmm tisto kar se šteje v najvišji razred hard endur (razred pred tekmovalnimi modeli), pa itaQ da imajo luči, samo to da je poni v 70ih bolje svetil nobenega ne zanima, zakonu je zadovoljeno in takšen motorist bo v temi viden.

@Cyc: Verjetno si že dojel da tvoje kolo tako kot tekmovalne hard endure (ki jih nikakor ne moreš registrirati), niso mišljeni za na cesto. In ker zakon pravi kaj mora biti na kolesu oz nekem motornem vozilu, je edino logično da plavi pišejo kazni TUDI kolesarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste videli da prodajajo avto ali pa motor brez luči ali česa drugega????NORO

kako da ne ... pri Motorjetu dobis KTMe - kroske brez luci in hard endure brez smerokazov. In hvala bogu da so brez :lol: :P ;) Isto je z MTB ... za na teren vsega tega sodra ne potrebujes, za voznjo podnevi pa tudi ni nic narobe.

a pa tak motor sploh lahko registriraš???

Don't think so! Valjda, da kroske nimajo luči, čemu le? :blink: Ampak to so športna vozila namenjena dirkanju na posebnih poligonih, tako kot GP mašince, formule in ostali bolidi. S takim vozilom na cesto ne smeš. Enako je z bicikli, ampak tle je zakon precej bolj mlahav. Kolikor jaz vem, policija največ teži v mestih, izven še nikoli nisem videl nobenega, ki bi ustavil kolesarja. En red pa mora biti, a ne? Se spomnim, ko se v osnovni šoli delal izpit za kolo s fotrovo specialko, so me poslali domov, ker bicikl ni bil izpraven. Pol sem pa pršel z razfukanim maminim ponijem, pa važn da so mu lučke brlele in da je kontra prijela, pa sem naredu. Izpit imam pa še danes nekje spravljen, da ga lahko policistu pokažem. :D Resno, mislim, da je čas, da če že urejajo zakonodajo okoli mopedov in podobnih vozil, naj jo pa še za kolesarje. Če hočeš voziti specialko ali MTB makino, si pa priskrbi licenco, ki ti dovoljuje trening na cestnih površinah. Me zanima, kaj ima k temu pripomniti Kolesarska mreža. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa tak motor sploh lahko registriraš???

Kroske razume se ne, hard enduro pa kljub temu da nima smerokazov - ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ogledala a so obvezna?

Tudi ne, menda samo zaromet in zadnja luc ... vsaj ce sklepam po izgledu KTM EXCjev, ki jih lahko registriras in so se street legal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pol lahko tud s "slečenim" cestakom prštimanim za grobnik k ma spredno in zadno luč nardiš tehničnga :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pol lahko tud s "slečenim" cestakom prštimanim za grobnik k ma spredno in zadno luč nardiš tehničnga :huh:

Umm ... verjetno mora bit tak kot originalno vozilo? Ali kaj podobnega ... mogoce kaka podobna fora kot ono pri starih vozilih - ce je vozilo imelo katalizator, ga mora tudi kasneje imeti da naredis tehnicnega? Saj kolikor se mi zdi je tako, naj kdo popravi :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot kroske, motorji SBK, Moto GP, ... niso za na cesto, ker jih ne mores registrirati, tudi razni mountain bike niso za na cesto.

Za na cesto je city bike, ker ima luci.

V Sloveniji je vsako leto kar nekaj prometnih nesrec, v kateri voznik avtomobila, motorja, kamiona, avtobusa, v temi ni videl neosvetljenega kolesarja in ga je zbil.

Tudi sam sem ze velikokrat bremzal, ker mi je nasproti po enosmerni ulici npr. Poljanski nasip ponoci pripeljal neosvetljen kolesar (pol mi je pa se fuck off z roko kazal).

100 % podpiram, da policaji kaznujejo take kolesarje, ki nimjo luci na kolesu.

Tudi sam se pozimi vozim s kolesom v sluzbo. Prva stvar, ki sem si jo dal na kolo sta bila bela in rdeca diodna luc. Pa to nisem naredil zaradi policajev ampak zradi svoje varnosti. Diodna luc stane 2.500 SIT. Baterija pa mi zdrzi celo zimo. A je sploh vredno razmisljat, ce bi dal tistih 5.000 sit za luci? I don t thik so!

Tadej

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 % podpiram, da policaji kaznujejo take kolesarje, ki nimjo luci na kolesu.

... v mraku/temi! Po dnevi ti tiste brljivke nimajo kaj koristit, je ne vidis. Ni to tako kot na motorju, da prizges in bos viden (pa te se kljub temu spregledajo).

A je sploh vredno razmisljat, ce bi dal tistih 5.000 sit za luci?

Seveda ne ... ce jih bom jaz dal gor jih bom tudi zaradi lastne varnosti - ce se bom nameraval zvecer/ponoci voziti. Podnevi mi nima kaj koristit in je vsaj moj bicikel bolj varen od 99% ostalih v mestu, ker zavore delajo tip top. Kolikokrat sem ze videl razne kolovrate v mestu, ki so "zavirali" tako da bog pomagaj. To je nevarno, ne a mas brljivko pri belem dnevu na kolesu :P ;) Ce me ponoci dobi brez luci, naj mi kar napise pildek, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a to še delajo v OŠ

Normalno da. Jaz sem to delala v četrtem, neki kolesarski izpit - teorija, pa "praktična vožnja" ... beda ... ampak pouka pa res ni blo :) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!