Skoči na vsebino

KAZNOVANJE KOLESARJEV


marem

Priporočene objave

Nevem no, kako lahko pišejo listke tistemu, ki se podnevi vozo s kolesom brez luči. Pač ne dojamem tega!

So pac prevec togi pri zakonih.

Bolj zivljenjsko bi bilo, da bi to poceli zvecer, ko se stemni.

Mogoce je pa zenska prevec jezikla, pa so ta plavi izkoristili se to zakonsko moznost.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, kako lahko pišejo listke tistemu, ki se podnevi vozo s kolesom brez luči. Pač ne dojamem tega!

Polnjenje proračuna.

Ah, kolikokrat že so kaznovali kolesarje zaradi vožnje po napačni strani ceste oz. po kolesarski poti na napačni stran (PODPIRAM KAZNOVANJE!), pa podobnih zadev...

Red mora biti .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj zivljenjsko bi bilo, da bi to poceli zvecer, ko se stemni.

Ja, zvečer bi jaz tudi vsem biciklistom dal pihat, za (ne)luč bi jih štrafal, dopoldan pa bi razne študente, ki so bogibogi pa se jim mudi in kar čez rdeče sekajo - take kazni nabil, da bi jim bilo hitro jasno, da bo treba počasi začet delat in kazni plačevat. .. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, kolikokrat že so kaznovali kolesarje zaradi vožnje po napačni strani ceste oz. po kolesarski poti na napačni stran (PODPIRAM KAZNOVANJE!), pa podobnih zadev...

To je drugo - voznja po napacni strani je zoprna. Ni lih blazno nevarna pri (pocasni voznji - ce gre pa za kamikazo ...), je pa ziher zoprna, ko ti tak nasproti pripelje moras upocasnit in gledat kam bo gospa (sorry motosvetovke, samo vsaj 8/10 primerov so bile to gospe ali punce ki se s takimi recmi kot so smer voznje niso hotele obremenjevati :)) , to je cisto pravilno da se take kaznuje. Pri lucki podnevi pa ostanem pri svojem mnenju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, kolikokrat že so kaznovali kolesarje zaradi vožnje po napačni strani ceste oz. po kolesarski

Pa se bolj bi jih morali. Meni se je ze nekajkrat zgodilo, da sem se peljal po kolesarski stezi mimo gospodarskega razstavisca, valjda sem na postaji gledal Djevojke u haljinama, pa mi nasproti s polnim susom prileti kak kolesar z walkmanom na glavi in sva se oplazila.

Pa tudi avtomobilisti v kriziscu ne pricakujejo, da jim bo kljub jasnim oznacbam smeri voznje po kolesarski stezi pripeljal kolesar v nasprotni smeri. Pa je lahko hitro neserca.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak primer z vožnjo po napačni strani sem že slišal da je tip prgonu voznik avta ga ni videl sledilo je sranje,....kdo je komu kaj plačal nevem vramem pa da je blo sranje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej a je res da mors na kolesu met 0.0 u krvi ? to mi je en razlagu da so mu dal pihat pa je napihu 0.5 pa mu je reku da more met 0 na kolesu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a grejo še komu na živce kolesarji, ki se vozijo ponoči brez luči naokoli (po neosvetljenih cestah izven mesta) ? :angry:

Ne samo na živce in ne samo kolesarji. Mi gredo na k..ac vsi, ki mislijo, da se jim ne more nič zgoditi. Najsi bod to stare mame v črnih cotah ki lezejo po desni strani po cestah brez pločnikov, še huje traktorji brez luči ali z vozovi ali priklopniki polni mrve in jasno zadaj brez luči. Ni šans da ga vidiš, saj mu prikola zakrije še tisto eventuelno brlivko, ki jo mogoče ima na traktorju (traktorji morajo po zakonu imeti VEDNO rotacijsko luč prižgano). Na isti organ mi skačejo vaški in mestni kavboji, ki nabasani ob vikendih z eno lučjo tišijo in sekajo ovinke, ker bi se mu sicer vrtelo itd, itd.

Ko požlajfaš ko blesav, ti pa še žugajo. :blink: :angry: :angry: Pa mamomuuuuu!

Za povrhu hočejo državno pomoč za vsako pot ki vodi do zadnje pasje ute in sekreta, nakar jo smatrajo še vedno za samo njihovo, kot včasih, ko je bil luknjasti kolovoz.

Ma ja, brez veze....... Matice v žep, kol pod zic, pipec v žep, pa gasaaaaaaa! Pa preden gaziš, poglihat motor, je bolj ziher! ;) :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je drugo - voznja po napacni strani je zoprna. Ni lih blazno nevarna pri (pocasni voznji - ce gre pa za kamikazo ...).

PS: omejitev hitrosti za kolesarje tudi velja. 25 km/h, če se ne motim.

PS: tudi počasna vožnja po zadnjem kolesu ni blazno nevarna... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a grejo še komu na živce kolesarji, ki se vozijo ponoči brez luči naokoli (po neosvetljenih cestah izven mesta) ?  :angry:

Definitivno ... zadnjic na cesti NM-Zuzemberk, ponoci, sem se ravno pripravljal prehitevati, zgledalo je lepo fino frej, cesto pa tudi poznam in sem vedel, da bo ravnica ... in opazim neke zelo slabotne odbleske. Bil je kolesar, ki je imel samo macja ocesa na pedalih?! Ce je imel kako luc jo lahko vrze stran ker je ocitno brez veze ... sesul bi ga ko kanto lahko :( :unsure: <_< :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je imel kako luc jo lahko vrze stran ker je ocitno brez veze ... sesul bi ga ko kanto lahko :( :unsure: <_< :ph34r:

Glavno, da je on tebe videl - tako se je vsaj imel možnost vreči na travnik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavno, da je on tebe videl - tako se je vsaj imel možnost vreči na travnik ...

Travnik? I wish, strm breg (skoraj "prepad") Krke na njegovi strani :( Hvala bogu, da nisem planil prehitevati :blink: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a grejo še komu na živce kolesarji, ki se vozijo ponoči brez luči naokoli (po neosvetljenih cestah izven mesta) ?   :angry:

Definitivno ... zadnjic na cesti NM-Zuzemberk, ponoci, sem se ravno pripravljal prehitevati, zgledalo je lepo fino frej, cesto pa tudi poznam in sem vedel, da bo ravnica ... in opazim neke zelo slabotne odbleske. Bil je kolesar, ki je imel samo macja ocesa na pedalih?! Ce je imel kako luc jo lahko vrze stran ker je ocitno brez veze ... sesul bi ga ko kanto lahko :( :unsure: <_< :ph34r:

Že že, sam tle je blo sred dneva, pa reva stara ene 15 let tko da dvomim da je kj jezikala. Pač dva prometnika k sta mela slab dan ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem kolesarjev je, da večina tega folka nima pojma o CPP ju in mislejo, da to zanje itak ne vela. Če jim

pa pred nosom žlajfaš pa trobiš, ker ti prpizdijo po napačni strani ceste in vozijo tam k ni kolesarske te pa pošiljajo nekam in jim ni nč jasn. Primer je bla Aškrčeva na Prešernovo-kolesarska čist lepo rdeč pobarvana in jasno označena, kje pele - ne oni kar čez prehod za pešce s ful gasom in po možnosti v kontra smeri.

Višek pa je bil zadnjič, ko je prfoks peljal ene 10 mulcev z bicikli po napačni strani po Prešernovi. Najhujš je pa da so zmeri vsi drugi krivi, oni nkol nč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že že, sam tle je blo sred dneva, pa reva stara ene 15 let tko da dvomim da je kj jezikala. Pač dva prometnika k sta mela slab dan ??

slab dan in vso potrebno zakonsko osnovo ... una pa pac napacno/slabo/pomanjkljivo poznavanje in upostevanje cpp...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že že, sam tle je blo sred dneva, pa reva stara ene 15 let tko da dvomim da je kj jezikala. Pač dva prometnika k sta mela slab dan ??

Saj sem rekel - podnevi tezit zaradi luci je brez veze, ob mraku pa naj le ... za luci gredo preverjat, ker je najbolj enostavno preverit (jo pac vidis). Ce se pa biciklel recimo tudi ustavi, pa nikogar ne zanima se mi zdi? Pa je to vsaj podnevi bistveno pomembnejse (ker pac brljivka ni!).

No, saj vem da je zakon tak, ampak vseeno se mi zdi precej dobra primerjava. Ce te podnevi ustavijo ker na kolesu nimas luci ... saj takrat je ne potrebujes, potrebujes jo pa definitivno zvecer, kajne? Skratka te kaznujejo za nekaj, kar sicer lahko naredis, ampak nisi naredil: nisi bil v mraku/noci na kolesu. To je tako kot ce bi ti ocitali, da imas prehiter avto/motor. Pazite ... ne da ste sli prehitro - lahko greste prehitro. Zakon dovoljuje 50km/h, vas motor gre pa lahko npr. 220km/h?!

Saj bi bilo zanimivo prebrati tisti zakon ... se mi zdi, da kolesarjem ni treba imeti luci dejansko tudi prizganih podnevi, tako kot avtomobilistom in motoristom, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater mlatite po kolesarjih kot Večerovci po motoristih :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Glas RAZUMA, ..... VALE za PredZZZZZZZZZZednico! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater mlatite po kolesarjih kot Večerovci po motoristih :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Ni res, vsaj ne vsi. Zaradi odsotnosti motorja sem jaz tu bolj kolesar kot motorist, povedal sem pa, kar se mi zdi smiselno ;) Kot je Sym rekel - ponoci ce je kdo brez luci naj naj* in pihat naj jim dajo in vse, da si bodo zapomnili. Podnevi pa - zakon gor al' dol ... kaj pa ce bo uzakonjeno, naj se vsi vozijo z roza majico in zelenimi lasmi ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dejmo še vsem pešcem ponoči rudarske kape nabavit, pa rolerjem tut pa bla bla bla ... so ovaki in so onaki ... povsod ... BUKSELJ JE BUKSELJ na biciklu, peš, na motorju ...

Sem trenirala cestno kolesarjenje par let in vem kako ogroženi so kolesarji na cesti ... pa naum več o tem ... se mi ne da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dejmo še vsem pešcem ponoči rudarske kape nabavit, pa rolerjem tut pa bla bla bla ... so ovaki in so onaki ... povsod ... BUKSELJ JE BUKSELJ na biciklu, peš, na motorju ...

Sem trenirala cestno kolesarjenje par let in vem kako ogroženi so kolesarji na cesti ... pa naum več o tem ... se mi ne da ...

To glih ne, morajo pa kresničke imet, če hodijo - rolajo po cesti ki nima posebnih površin za pešce (trotttrotttt..trootooarrr) ;) . Pa po levi strani, da lohk na travnik (v Krko) skoči, ko vidi da se mu bliža Bukselj na motorju! ;) :D :D

Za kolesarje pa drži, je jeba, jaz bi po hitrem postopku znoru, če bi se moral z biciklom vozit! :blink: :blink: :wacko: :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene lihkar s kolesa :P

Luči nimam (na Pinarello-tu je še nism vidu), mam sicer doma tisto na diode in baterije (polnilne), sam ponoč ne kolesarm. Že podnev vidm vse preveč kamikaz, ki bi nas najraje zgazli (jebemti kolesar a se mi boš že umaknu na bankino :angry: :angry: :angry: jest pa 50 na uro na specialki z 7 bari v gumah...) ->pa dej razlož to budalam ki kolesa bliže kot v trgovini vidli niso...

Aja, v LJ sem biu pa enkrat s kolesom, pa upam da ne bom nikol več, folk se ne zna obnašat, tko kolesarji kot tudi kdo drug.

Pa tud poznam neki ljudi, ki so staknil kazni za napačno smer vožnje ;)

vsi pravjo da niso bli krivi :ph34r:

edited: drugače se pa strinjam z tistimi, ki so rekli da je potrebno sodno preganjat B) vse tiste ki ponoči ne znajo SAMI poskrbeti za svojo varnost (pr nas so ble tud nesreče s smrtnim izidom zarad tega, pa folka nč ne izuči :blink: )

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... No, saj vem da je zakon tak, ampak vseeno se mi zdi precej dobra primerjava. Ce te podnevi ustavijo ker na kolesu nimas luci ...

Če te sredi novembra na suhi cesti ustavijo v avtu, pa zahtevajo zimske gume ali pa verige, ki jih seveda nimaš. What do you do? "G. policist, jih bom montiral takoj ko bo sneg." :blink: <_<

Ne trdim, da morajo zdaj vsi bicikli met lampe, ampak zakon je tak in tog. Če te dobijo, jebi ga, slab dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... No, saj vem da je zakon tak, ampak vseeno se mi zdi precej dobra primerjava. Ce te podnevi ustavijo ker na kolesu nimas luci ...

Če te sredi novembra na suhi cesti ustavijo v avtu, pa zahtevajo zimske gume ali pa verige, ki jih seveda nimaš. What do you do? "G. policist, jih bom montiral takoj ko bo sneg." :blink: <_<

Ne trdim, da morajo zdaj vsi bicikli met lampe, ampak zakon je tak in tog. Če te dobijo, jebi ga, slab dan.

Dej no ... če se s cestnim kolesom namenjenim za tekmovanje odpravim na jutranji trening po okoliških cestah si bom mogla luč in vse ostale pi*** gor montirat al kaj :blink: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!