Skoči na vsebino

Različni rami-to be or not to be


Priporočene objave

Imam MDB Intel Bayfield BLKD865GBFL, ki podpira DDR 266/333/400

(proc: Celeron 2k), zanima me, ali lahko dam skupaj:

1x 256DDR ram 266 (mi ga ponuja bratranec-skor zastonj B) ;) )

in

1x 256DDR ram 333 (tega že imam notri)

Zanima me, ali gresta različna rama (tudi različnih proizvajalcev) lahko skupaj in kako bo to vplivalo na delovanje PC-ja....

Oziroma, nej mi kdo razloži, kako je stemi stvarmi... :unsure: :unsure: :unsure:

LP & THX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej skp oba not, in ti bosta delala oba na 266, hitrejši se prilagodi oz. počasnejši hitrejšega upočasni, jebiga boš meu pa 512MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ram je že na poti do mene :P :D :rolleyes:

Dej mi povej, kva je razlika med 266 in 333 ? :unsure: ?

Oziroma, povej po kmečko (da bom celo jest zastopu ;) ), kako bom opazil razliko, če jo sploh bom :unsure: ?

Ja, mam pa XP, če ma to kej veze... :blink:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlike mislm da ne bo velike oz. neopazna, pač recimo da je ta frekvenca hitrost kolk kitr se ram polne in prazne in 333 je hitrejši od 266, sm ne za eno petino ampak par procentov manj kot če bi mel dva po 333...ti boš opazu pohitritev sistema zarad več rama....tko nekak :huh: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pokuris 256MB RAMa, bos definitivno opazil pohitritev, ker verjetno ne bo vec sarjenja po disku zaradi swapanja. Ce pa tega RAMa slucajno zdaj ne izkoristis (v kar dvomim, sicer verjetno ne bi hotel imeti dodatnega RAMa?), pa ne bos pridobil nicesar razen nekaj upocasnitve ... vsekakor bo upocasnitev manjsa od pohitritve, ki bi jo/jo bos dobil zaradi povecanega pomnilnika (oz. preprecitve uporabe swap datoteke).

Tocne grafe kako se kaj pozna imas pa na internetu, testov je malo morje. May Google be with you :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Bom kar tle napisal, ker ni nobene take teme, torej

imam 1,7 Ghz procesor (celeron) z 256 mb rama in 40 giga prostora. Računalnik mi zelo pogosto javlja da nimam dovolj pomnilnika in naj zaključim par programov. Tudi če prtisnem ctrl+alt+delete in na seznamu delujoči programov končam par nepotrebnih, mi vseen javlja isto. BTW zasedenost trdega diska je ~3 giga. Kaj bi lahko blo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tle napisal, ker ni nobene take teme, torej

imam 1,7 Ghz procesor (celeron) z 256 mb rama in 40 giga prostora. Računalnik mi zelo pogosto javlja da nimam dovolj pomnilnika in naj zaključim par programov. Tudi če prtisnem ctrl+alt+delete in na seznamu delujoči programov končam par nepotrebnih, mi vseen javlja isto. BTW zasedenost trdega diska je ~3 giga. Kaj bi lahko blo narobe?

Verjetno je problem v velikosti pagefile-a. Povecaj ga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam MDB Intel Bayfield BLKD865GBFL, ki podpira DDR 266/333/400

(proc: Celeron 2k), zanima me, ali lahko dam skupaj:

.....

Ne poznam dobro plosce ne procesorja toda vseeno ... odvisno je na kateri osnovni (zunanji) frekvenci deluje procesor in kateri divider CPU:RAM si uporabljal.

Za bolj natancen odgovor bi potreboval vsaj ti dve informaciji in se kaksno.

P.S.: Kakor vem je tvoja plosca dvokanalna (glede na chipset)... torej z dvema RAM-oma -> mnogo hitreje.

V vsakem primeru ... glede na to da je bratranec tisti, ki ti "daje" RAM ... stestiri in videl bos kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tle napisal, ker ni nobene take teme, torej

imam 1,7 Ghz procesor (celeron) z 256 mb rama in 40 giga prostora. Računalnik mi zelo pogosto javlja da nimam dovolj pomnilnika in naj zaključim par programov. Tudi če prtisnem ctrl+alt+delete in na seznamu delujoči programov končam par nepotrebnih, mi vseen javlja isto. BTW zasedenost trdega diska je ~3 giga. Kaj bi lahko blo narobe?

Verjetno je problem v velikosti pagefile-a. Povecaj ga!

Kako? (povej ono dolgo razlago za kmete)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako? (povej ono dolgo razlago za kmete)

Najprej povej kateri OS imas. Sicer pa ni 100% zihr ta je to to.

Ce imas XP ... gre pa tkole (za win2000 mora biti zelo podobno ... sicer pa daj help pa virtual memory ... ti bo ze kaj naslo)

Start -> Control Panel -> System -> Advanced -> [Performance] Settings -> Advanced -> [Virtual Memory] Change -> Povecas Initial Size na npr. 768 MB ter Maximum Size na 1536 MB. -> Restart

Upam, da ti bo to pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!