Skoči na vsebino

KLE 500 crkuje ko je segret


jureR

Priporočene objave

Imam problem. Moj Kawasaki kle 500 mi sredi vožnje začne cukati nato pa se največkrat popolnoma ustavi. Ko počakam nekaj časa, da se malo ohladi, mi spet vžge. Če je dosti hladen mi dela naprej normalno. Nagajati začne zopet takrat kadar je segret in samo takrat kadar je zunaj precej vroče. S tem problemom se ukvarjam že približno mesec in pol. Šele sedaj sem za nazaj ugotovil da ga "zmatra" le vročina. Prej pa sem le trikrat razdrl in čistil uplinjač, vendar nič ni pomagalo. Zato je sedaj možnost napake verjetno le še v eletktriki.

Sprašujem vas, kaj od elektrike bi lahko nagajalo ( generator, špule, regler, elektronika v črni škatlici)??? Svečke sem dal nove

Vsem, ki imate kakšno idejo na katero stvar bi lahko vplivala povišana temperatura, bi bil za odgovor zelo hvaležen.

lp

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce ne bi bilo slabo preveriti hladilni sistem glede na to ,da je obcutljiv na vrocino.Glede elektrike pa dvomim,ker z vrocino nima neke posebne povezave.Seveda se lahko tudi motim.Pocakaj na kake strokovnjake :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prej pozabu-poglej ce se svecke ujemajo(toplotna vrednost) s podatki v knjizici z navodili!Generator,spule in regler pa skor sigurno odpadejo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni bil KLE ampak ATX, ampak ko se je segrel, je crknil. Počakal 5-10 minut, spet ko raketa.

Zamenjal sem cinšpulo, pa je bilo OK.

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja mene pa tud nekaj muči pri KLE-ju pa bom kar v tej temi vprašal.

Problem je da mi mašina nekaj čudno šklopota in to je slišati predvsem na desni strani.

Slišat je tako ko bi en stric mi v mašini koso klepal.

Nimam pojma kaj bi bilo podobno mi je nažigal DR ko so bili ventili razštelani, sam ventili so tukaj OK. Sem tud svečke ven dal pa je izgorevanje OK.

Je pa še fora da bolj ko je mašina vroča bolj nažiga, sploh se pozna zdejle ko je pasje vroče.

Motor ima 43000km v mašini pa je MOTUL 300V. A bi lahko bilo krivo olje, ker zdajle mam servis pa lahko probam drugega notri vlit sam katerega ???

Na dan z idejami.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cinšpule, kabli, elektronika, kakšen ležaj, nivo hladilne tekočine, ....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja mene pa tud nekaj muči pri KLE-ju pa bom kar v tej temi vprašal.

Problem je da mi mašina nekaj čudno šklopota in to je slišati predvsem na desni strani.

Slišat je tako ko bi en stric mi v mašini koso klepal.

Nimam pojma kaj bi bilo podobno mi je nažigal DR ko so bili ventili razštelani, sam ventili so tukaj OK. Sem tud svečke ven dal pa je izgorevanje OK.

Je pa še  fora da bolj ko je mašina vroča bolj nažiga, sploh se pozna zdejle ko je pasje vroče.

Motor ima 43000km v mašini pa  je MOTUL 300V. A bi lahko bilo krivo olje, ker zdajle mam servis pa lahko probam drugega notri vlit sam katerega ???

Na dan z idejami.

LP

Leteči

Kdaj si nazadnje menjal španar za ketno, ki poganja ventile? Sam imam EN-a in sem mel podobne probleme, dokler nisem menjal doti?nega koš?ka kovine, ki je videt kot ena skolptura sve?ke in stane blizu dvajset jurjov...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je ta šponar, ker upam da ni potrebno cele mašine razkopavat.Menjal ga sploh še nisem nikoli.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je ta šponar, ker upam da ni potrebno cele mašine razkopavat.Menjal ga sploh še nisem nikoli.

LP

Leteči

Šponar se vidi na prednji strani mašine (za prvim kolesom), videt je kot ena elipsa pritrjena z dvem vijakom na vsaki strani in enim malo vecjim na sredini. Našel ga boš med cilindroma, blizu izpušnih odprtin na bloku.

Menjava je zelo preprosta, vendar ti vseeno svetujem da se oglasiš pri nekomu, ki se na te stvari spozna.

pa lep pozdrav

sparonar

Popravljeno . Popravil sparonar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!