Skoči na vsebino

Navijanje: menjalnik/variator


M|t3k

Priporočene objave

Mene pa že nekaj časa muči ena stvar... Pravzaprav ne vem katero stvar se da najbolj navit. Kakšnega aeroxa (DNA, runnerco itd. da nebo kdo užaljen:>) al pa kakšno RS50 (oz. Tuono50) z nožnim menjalnikom.

Najprej sem bil prepričan v to, da menjalniki blazno več letijo.. zdaj pa ko vedno dlje gledam vaše msgja na forumu nisem v to več prepričan...

Kakšno je vaše mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...to pa je spet stvar navijanja motorja lahko mene nekdo z Rs-ko spizdi samo bom vedo da ni navadna 70-ka ampak evolution al pa kaj takega...Aerox se da super navit vem z lastnih izkusenj se peljes tudi 140km/h SR-ke tudi nena nekaj zaostajajo,Runneri enako ko Aerox,Itajeti tudi grejo super,Speedfighti priblizno isto ko Runner,DNA ne poznam dobenega ko bi mel navitega pri nas v Mariboru sta polek mojega se dva en ma avspuh zamenjan en pa nic tak da mislim da mam samo jaz navitega :) :) Rs pa ti na menjalnike pa so razred zase....jaz ko jih par poznam ko majo Rs-ke pa kite se komaj realnih 100km/h peljejo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz ko jih par poznam ko majo Rs-ke pa kite se komaj realnih 100km/h peljejo :blink:

tak kot je šla danije čižiče rs-ka z 75ccm top performance kitom pa ke vem ke še vse je mel mejano, najbrž nikomu tak ne gre B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ni malo čudno to? :) Če razmišljaš da so ponavadi dirkalni motorizirani strojči manual menjalniki... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ni malo čudno to? :) Če razmišljaš da so ponavadi dirkalni motorizirani strojči manual menjalniki... ?

Ja pa nena mors zaj ti CBR-ke primerjat z Runnerco :blink: :blink: :blink: Halooooo Tam pa je spet drugacna fizika pa sile itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sosolec je mel 80kit pa nikam :blink:

ja nevem no, on je mel:

kit 75ccm

fergazer 19

giannelli auspuh

prestave

šp. filter

pa še neke drobnarije

Popravljeno . Popravil aerox
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre samo s Polini kitom pa športnim auspuhom 130km/h dosežt???

PS: Saj pri menjalcih gre tut zobnike menjavat, ne? (prestavne zobnike)

Nikol in nikdar 130 :blink: :blink: Grejo menjavat ja dalse prestave se dajo noter :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ma vsak drugi na štirki alpa šestki, peto prestavo not.. samo more bit prej malo friziran, če ne sploh ni smisla in dost obratov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja popravite me, če se motim... to je če daš 7 prestavo na RSki not podobno če zamenjaš primarne zobnike na skuterju.. spremeniš prestavno razmerje, ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končne nebom tolko komentiral, ker je Melandriju šla 130km/h po cajgeru, ampak pičlih 6 sekund do 100km/h? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Skoraj ko Mito :D Naviti Mito seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr jst vem k mam mal vec pojma od motorjev na menjalnik kot pa avtomatikov, bi reku tkole:

Pr rs-kah mas ful modelov, kolegu gre, seveda po stevcu 120, ma pa vecji frgazar, 70nevem ker kit, pa đianeli jaja, glede na to kuko ga gon mu gre kr fajn, polozit se ga da tud fajn, ampak ko je menjal frgazar je pzabu un intake manfold zamenat, kolen k pride na cilinder, nej moci mu je vzel, nakonc mu je pa ribnu sam zarad tega, pac dau zamenat in zdj mu leti, ma pa vsak dan bl popraskanga.. :)

Glede tuninga se menja:

-cilinder+blajerca(vsaj pr apn-ih)

-zracn filtr

-frgazar

-auspuh, komplet(ne samo dusilc kukr eni bebci delajo)

-noter v masino se da visjo prestavo, ce je serijska, pr apn-ih se pa morajo zobniki mal pobrust da se da se 6-to, ampak je treba met veze in blablabla, ker moras ubistvu zobnik za 6 prestavo sam nardit in se ga ne da kupt v trgoavtu.

Zarad zobnikov v masin, so original cist uredu pr vecini motorjev, pol se stela sam zunanje zobnike, to pa mislm da veste, aja pa recimo mas ti lahko 10hp pa 4prestave, pa te bo nekdo nascal z 8hp s sestimi ali sedmimi prestavami.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!