Skoči na vsebino

KPS-Komunistična partija Slovenije


kekec III

Priporočene objave

Hehe ... no, ker ze v to smer filozofirate, bom pa napisal :) Imas dve moznosti bojevanja z mocnejsim okupatorjem - lahko imas "hit and run" taktiko, ki ima za posledico mascevalne poboje civilnega prebivalstva. To se potem razvije do te mere, da udaris okupatorja na mestu kjer ti civilno prebivalstvo ni naklonjeno. Okupator jih bo pa pobil, pa imas umazano delo opravljeno. Hi hi. No, druga moznost je pasiven odpor, Nemci so takrat tezili celotni Evropi, stopili na zulj tudi Rusiji, si odprli dve fronti ... samo pogoltniti bi bilo treba navidezni "ponos" in pocakati da velesile oslabijo Nemce na tujih frontah.

S tem bi prihranili veliko zivljenj civilnega prebivalstva ...

In vsi vemo katero taktiko izmed tehle dveh je ubralo vrlo komunisticno vodstvo, kajne?

ej, cyc, ne tezi vec v tej temi in si rajsi odpri drugo v kateri bos filozofiral o svojem desnicarskem prepricanju...mater si mi dvignu pritisk...

...mislim, teorizirat je lahko, ko pa pride do tega da se moras odlocit na katero stran stopit in kaj bos zagovarjal in u bistvu najbolj pomembno...kaj ti v tistem trenutku dozivis ( ce bi npr. pred tabo kruto pobili tvojo familijo, Nemci npr., bi se vedno 'pogoltnil svoj ponos'????...bi te prav rada videla, ja)...

...ne vem kako lahko zagovarjas take bedarije, a si bil zraven mogoce???...

...na nasi vasi ni bilo bojev in nobenih 'hit and run' akcij, pa so vseeno izselili celotno prebivalstvo in to kam??? v koncentracijska taborisca...domov jih je prislo le pescica in so se vedno zivi in ti lahko marsikaj povedo iz lastnih izkusenj...

...kje pa so jih imeli partizani ( mislim, koncentracijska taborisca)???

samo na primer...

...aja, tisto o ' samo pogolniti bi bilo treba svoj ponos'...no comment... :cry:

...jao, jao...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW....preberi si mal tut povojno zgodovino Francije.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sem nekaj bral o tem da so se mascevali tistim ki so sedelovali z Nemci, si to mislil? Hja, kar je res je res - ampak tisto so bila spontana dejanja posameznikov, ne pa stvar ki bi jo organiziralo kako vodstvo ... pri nas je bilo to temeljito organizirano! Prevoz, jame, all inclusive :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, cyc, ne tezi vec v tej temi in si rajsi odpri drugo v kateri bos filozofiral o svojem desnicarskem prepricanju...mater si mi dvignu pritisk...

Psssst! :) Jaz imam danes prevec casa in si cas krajsam tule in me prav zabava gledati odgovore :naughty: Bom ze popucal hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj bral o tem da so se mascevali tistim ki so sedelovali z Nemci, si to mislil? Hja, kar je res je res - ampak tisto so bila spontana dejanja posameznikov, ne pa stvar ki bi jo organiziralo kako vodstvo ... pri nas je bilo to temeljito organizirano! Prevoz, jame, all inclusive :)

Dragi moj prijatelj.....tuki pa ne bo tko SIVO!!!!!!

Pobojev je bilo ogromno....in to vse do leta 46(konca,da ne bo pomote).

Poboji so bili "tiho" zaukazani s strani zaveznikov ob huronskem navdušenju takratne DEGOLOVE vlade.

BTW.....še danes se točno NE VE kje so vsi tisti simpatizerji in predstavniki VIŠIJSKE nomenklature pokopani.Po neki teoriji,so jih masovno vozili v Alžirijo in tam pobili vse po vrsti......cele rodove in vasi.......

Žal o tem ne ostaja veliko knjig.....ko se spomnim naslov in avtorja,ti sporočim po PM.........toda tudi tiste,ki so so (tudi jaz priznam) grozne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa še en važen podatek.......NI BIL Slovenski politični vrh TISTI,ki je zaukazal poboje leta 45,pač pa Jugoslovanski.........poboje so vršili predstavniki OZNE....in sicer Jugoslovanske,ter predstavniki (če se ne motim) druge grupe odredov , večinoma iz slavonije.

Pa še nekaj.....izmed neznanega števila po vojni pobitih,je bila večina(ampak res velika večina) s področja bivše NDH,njihove familije in Četniki!!!!!!Seveda so bili tudi domobranci......ampak,moraš vedeti,da se s Slovenskimi domobranci niso na beg odpravile tudi njihove družine.....če že v manjšem številu......tako,da so bili zverinsko pobiti več ali manj predstavniki domobranske vojske!!!!!

Knjige o teh zverinstvih pa večinoma pišejo tisti oficirji in raznorazni predstavniki klerfašističnih nazorov,ki jim je še uspelo pobegniti......pač v stilu,ko se ladja potaplja najprej bežijo PODGANE.

Torej.....ni sivo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vglavnem...ni bilo vse tako kot so nam poskušali pokazat.....bom nanizal nekaj...dejstvo je da je bilo v letu pred 2 svet. vojno v komunistični partiji Slovenije mislim da okrog 100 članov...po vojni je bil član skoraj vsak....torej.....

domobranci so na začetku bili zasnovani in imenovani kot vaške straže...to je 40 kmetov ki niso imeli pojma o politiki kaj šele o komunizmu so se dali vkup in branili svojo vas...pred čim...

pred komunizmom...zato ker je bilo 86 % prebivalstva takrat religioznega......komunizem pa vemo kaj ima z religijo....

in pred okupatorjem....ker jim ni bilo všeč da je pršu švaba v vas in zaklal tri mulce....kaj se je kasneje zgodilo z domobranstvom pa ima več razlag...in ni pošteno do ljudi da se vse domobrance imenuje izdajalce...ker takrat niso vedli kaj se dogaja in kdo se za kaj bojuje...

moja stara mama je izhajala iz vasi kjer je stvar potekala tako...imela je tri brate in sestro.....vsi so bili grozno religiozni.....torej o komunizmu se jim ni niti sanjalo....ko je nekega dne prpelu kamjon nemcev v vas in postrelu 5 vaščanov...med njimi tudi brata od moje stare mame...zakaj...ker so sumili da delajo za partizane....ok.....čez 4 dni pride gruča neorganiziranih partizanov ki so bežali pred nemci in na silo vzeli enega izmed bratov medse pa še par meščanov...in tako je eden brat postal partizan.....eden brat je bil postreljen s strani nemcev, drugi je bil nasilno vzet na stran partizanov...tretji je pa z 30 vaščani prijel za lovsko orožje in postal domobranec( v pravem pomenu besede, branil je svoj dom, pred partizani in pred nemci)...

vse to je živa istina katero mi je pripovedovala pokojna staramama....zdej si pa predstavljajte kako je bilo ko sta se na eni strani bojevala brat proti bratu, ki sta 17 let živela skupaj in nista poznala nikogar drugega razen vaščane vasi...čez noč pa pristala na nasprotni strani...pa še vedno nista vedela za kaj se borita.....

to zo grozne traume.....in velika zmeda...jst sem oba od teh bratov poznal....sicer nista nikoli več govorila med sabo....sam ko so kdaj kaj spili in nam kakšno zgodbo povedali si dobil občutek da so se kdaj pa kdaj streljali med sabo pa še to zelo poredko.....vendar sploh niso vedeli čemu....

partizani so naredili veliko neumnosti...požgali par gradov zgodovinskih vrednosti zaradi 3 domobrancev ki se naj bi skrivali not...nakoncu niso našli nikogar....zakaj?

domobranci oziroma njihov vrh je pa vsi vemo kaj naredu......

jebi ga...to dela vojna, državljanska vojna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....poboje so vršili predstavniki OZNE....in sicer Jugoslovanske,ter predstavniki (če se ne motim) druge grupe odredov , večinoma iz slavonije.

Pa še nekaj.....izmed neznanega števila po vojni pobitih,je bila večina(ampak res velika večina) s področja bivše NDH,njihove familije in Četniki!!!!!!

Ne bo čist držalo.

1.Poboje so v velikem številu izvrševali pripadniki zmagovite vojske, lokalni prebivalci, ki so blili v partizanih krajši čas. Ljudje so jih poznali, še danes lahko vprašaš kašnega starejšga, pa ti bo iz prve roke povedal, kdo so bili...

2. Bile so cele družine v ne glih v majhnem številu. Niso bili krivi otroci, starci, dojenčki za grehe ostalih članov družine. Je humano ubiti dojenčka na način, da jih naložiš na lesen voz, ki ga postaviš na pekoče sonce? Je bla kriva punca v najlepših letih, ko so jo odpeljali iz sredine mesta in je ni blo več nazaj, ker je preveč dobr zgledala? So bli krivi malo bolj premožni meščani, ki so tud izginili kr črz noč, pa tud niso mel stikov z nemci?! In vse se je dogajalo po koncu vojne ...

Ne vem, kdo je ukazal poboje in me tudi ne zanima. Dejstvo pa je, da je vsem znano, kdo je bil takrat na oblasti, ki bi lahko preprečil ali vsaj omilil izvrševanje pobojev. Pa na žalost ni blo v takratni SLO politične volje za kaj takšnega. So že imeli razloge...

Res sm doma preblizu enega velikega povojnega grobišča, da bi lahko ostal brez komentarja. Zgornje informacije so pristne in še danes jih lahko kdo (nekdo) potrdi, za razliko od nekaterih iz takratnega političnega vrha, ki so ostali "z luknjo v spominu".

Potrebna bi bila sprava že leta 91, ne pa da se še danes gleda nazaj, namesto da bi se ukvarjali s pomembnejšimi temami, narod je pa še vedno polariziran na levo in desno.

Tole je samo moje skromno mnenje, pa da me ne bo kdo obarval črno, potinil na desno itd. Politika me ne zanima, ne leva, ne desna. Glede resnice pa se mi zdi, da je nekje med obema...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

partizani so naredili veliko neumnosti...požgali par gradov zgodovinskih vrednosti zaradi 3 domobrancev ki se naj bi skrivali not...nakoncu niso našli nikogar....zakaj?

Zakaj? Zaradi treh domobrancev morda? Ah kje! Ne vem, morda gre za izjemo ali kaj takega, ampak niso se v vsakem gradu, ki so ga pozgali, skrivali po trije domobranci :D To je bilo burzoazno, kultura, gradovi, to je bilo treba uniciti ... Podobno kot Hitler knjige, samo z drugega konca. Je pa isto sranje. Primitivizem do konca, unicili nic koliko kulturne dediscine ... :angry:

No, potem so tudi z vsem ostalim delali kot svinja z mehom, pa kaj bi drugega, diktatura proletariata he he :naughty:

Tvoj prikaz "nabora" je pa :notworthy: Navadni vojaki na obeh straneh vecinoma sploh niso vedeli za kaj se borijo. Ali je prisla dolocena vojska in pobrala za vojsko sposobne ljudi ali pa je kdo izgubil druzino zaradi ene izmed vojskujocih strani - tak je sel pa seveda avtomaticno k nasprotniku ... :(

@bubamara: primerov lahko najdes nickoliko, takih ki opravicujejo eno in drugo stran (in hkrati spravljajo nasprotno stran v "slabo luc". Obstajajo pa dokazi, da je bila bratomorna vojna namenoma sprozena, da so se partizanskemu vodstvu zdeli dostikrat rojaki hujsi sovrazniki od okupatorja samega in so po potrebi z njim tudi sodelovali, da so le "zasili" nasprotnike komunizma itd. itd.

@klimbra: ni sivo? Hehe - no, jaz imam tako mnenje - navadni vojaki na obeh straneh dostikrat sploh niso vedeli za kaj gre, so bili tam ker jih je vojska pac mobilizirala ali pa je nasprotna stran poskrbela za kako izgubo ... in to lahko razumemo. Vodstvo obeh strani je pa tisto, ki bi moralo odgovarjati ... za veliko reci. Eni zaradi famozne prisege, drugi za vse ostalo (vkljucno s tem da so nasprotnike v bistvu prisilili do sodelovanja z okupatorjem ... kaj pa naj bi naredili - komunizma niso hoteli imeti, na koga naj se pa obrnejo ... naj cakajo da pridejo na vrsto med tem ko so ze "izginjali" politiki, ki so bili znani po tem, da so bili nasprotniki komunizma?? Ko ovce v klavnici ... ).

(jutri zjutraj bo tu vse polno razjarjenih postov hehe :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj? Zaradi treh domobrancev morda? Ah kje! Ne vem, morda gre za izjemo ali kaj takega, ampak niso se v vsakem gradu, ki so ga pozgali, skrivali po trije domobranci :D To je bilo burzoazno, kultura, gradovi, to je bilo treba uniciti ... Podobno kot Hitler knjige, samo z drugega konca. Je pa isto sranje. Primitivizem do konca, unicili nic koliko kulturne dediscine ... :angry:

No, potem so tudi z vsem ostalim delali kot svinja z mehom, pa kaj bi drugega, diktatura proletariata he he :naughty:

Tvoj prikaz "nabora" je pa :notworthy: Navadni vojaki na obeh straneh vecinoma sploh niso vedeli za kaj se borijo. Ali je prisla dolocena vojska in pobrala za vojsko sposobne ljudi ali pa je kdo izgubil druzino zaradi ene izmed vojskujocih strani - tak je sel pa seveda avtomaticno k nasprotniku ... :(

@bubamara: primerov lahko najdes nickoliko, takih ki opravicujejo eno in drugo stran (in hkrati spravljajo nasprotno stran v "slabo luc". Obstajajo pa dokazi, da je bila bratomorna vojna namenoma sprozena, da so se partizanskemu vodstvu zdeli dostikrat rojaki hujsi sovrazniki od okupatorja samega in so po potrebi z njim tudi sodelovali, da so le "zasili" nasprotnike komunizma itd. itd.

@klimbra: ni sivo? Hehe - no, jaz imam tako mnenje - navadni vojaki na obeh straneh dostikrat sploh niso vedeli za kaj gre, so bili tam ker jih je vojska pac mobilizirala ali pa je nasprotna stran poskrbela za kako izgubo ... in to lahko razumemo. Vodstvo obeh strani je pa tisto, ki bi moralo odgovarjati ... za veliko reci. Eni zaradi famozne prisege, drugi za vse ostalo (vkljucno s tem da so nasprotnike v bistvu prisilili do sodelovanja z okupatorjem ... kaj pa naj bi naredili - komunizma niso hoteli imeti, na koga naj se pa obrnejo ... naj cakajo da pridejo na vrsto med tem ko so ze "izginjali" politiki, ki so bili znani po tem, da so bili nasprotniki komunizma?? Ko ovce v klavnici ... ).

(jutri zjutraj bo tu vse polno razjarjenih postov hehe :naughty: )

pa bi ti mladenič lahko te dokaze predstavil nam,navadnim nevednim smrtnikom......recimo dokaze o namernem sproženju bratomorne vojne in uničenju nevem kakšnih kulturnih spomenikov????????......bil bi ti večno hvaležen , da mi boš končno odprl oči , kajti čedalje bolj se mi zdi, da so bili partizani okupatorji, domobranci in ostali kompanjoni pa nedolžne nune in device marije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in uničenju nevem kakšnih kulturnih spomenikov????????......

dokazov je veliko...naprimer grad pri Planini(planina pri Postojni).....(ime ti še pripišem ker se ne spomnim)...požgan je bil do konca...zakaj...partizani so ga obkolili ker naj bi nekdo streljal iz okna proti njim...ker je bila miselnost pač tako kot je bila so grad podkurli....gorel je 2 dni...in kaj misliš kolikšni bataljon domobrancev se je skrival not...če veš da v naših koncih skoraj ni bilo domobranca boš tudi vedel to da je veličastni grad, velik kulturni spomenik ki je bil kot ponos samemu kraju ostal ena velika ruševina zaradi neumnosti ...te ruševine stojijo še zdaj...ker je pač povojna oblast tako hotela....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nehite pogreva in nabijat. ...

vojne je že davno konec. in še tist,a ki je bila, je bila neumna. sprijaznite se - tisti, ki so delali napake, so jih po lastni neumnosti, ker so bili cepci, budale in kreteni. ali se morate kot taki in za take postavljati tudi vi, ki tukaj razpravljate in zagovarjate ene ali druge? lepa družba, ... pejte raje reševat svet, ne pa se prepirat o oslovi senci.

pa še moje intimno mnenje: če bo kdaj vojna, bom sam zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe bmw - kaj res ne ves, da je slo po vojni veliko gradov k vragu? :) Zuzemberski grad je eden takih, je bil dolga desetletja v rusevinah (med samo vojno je pa kar zdrzal ... )

Glede ostalega ... bom poiskal knjigo in sel malo OCRjat :)

bmw ... tvoja reakcija je bila taka, kot da jaz skusam koga prepricati, da so bili domobranci same nedolzne ovcice ... sem se mi zdi dovolj jasno napisal da si ne delam takih utvar ... tisti ki bolj crno-belo vse skupaj vidi je klimbra :devil: :xx: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ohrani rit.

:D

Saj ta Symova varjanta sploh ni neumna - ob morebitni vojni se bodo gotovo spet nasli kreteni ki bi takratni "NOB" izkoristili za svojo revolucijo in seveda bi bila priblizno polovica ljudi ki bi bili proti revoluciji. Skratka, gledali bi se prek merkov jurisnih pusk itd. <_< Spet ... :cry:

Ce tako pomislim - jaz bi verjetno spokal kufre, ce bi kazalo na tako situacijo. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še moje intimno mnenje: če bo kdaj vojna, bom sam zase.

Sva ze dva. Barikada v zidanci proglaseni za kulturni spomenik s strani zacasne oblasti nad salamo in slovenskim pirom (takrat ni bistvo katere znamke). Ampak bolj slabo kaze, da bo Bush Drnovska napadel.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam so se ze nastanjali domi za ostarele, vojaske postojanke, skladisca, sole, skupscinska stanovanja, uradi in se kaj? ma neeeee, v gradove in kastele sigurno ne...... npr. grad grad je razpadel zaradi dobrega ravnanja z obstojeco substanco.

what bullshit..... domobranci so se razvili iz vaskih straz (moska populacija vasi strazi lastno vas). partizani so se organizirali sele potem, ko so se na primorskem ze dolgo borili proti italijanski okupaciji za slovensko nacionaliteto. vsi visoki vodilni kadri partizanskega odpora so bili na solanju v takratni sovjetski zvezi pri NKPD-ju. to je zgodovinski fakt.

po navodilih iz moskve je bilo porebno ves intelektualni, gospodarski in politicni kader, kateri ni ustrezal rdeckarjem, zatreti. preobraziti ali likvidirati. to je zgodovinski fakt. vecina borcev NOB so sli v partizane kljub pomislekom ali ignoriranju rdece politike. potrebno se je bilo znebiti okupatorja.

da se je potem rdeci kader znesel nad vsemi, kateri se niso strinjali z njimi je zgodovinski fakt. "denacionalizacija" rings any bells?

vojna na balkanu je bila v vseh pogledih ena najbolj surovih med WWII. razlogov za to je vec. tudi to je zgodovisnki fakt.

ne zdaj poskusati prikazati katerokoli stran kot nedolzno devico, ker tega na balkanu enostavno ni bilo. fakt je na zalost tudi, da je zaradi rdecih celoten balkan trpel bolj, kot bi moral. zadnje posledice so vidne se danes v BiH, srbiji in albaniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Dražgošah nas je bilo več kot sedem tisoč.....

(nekdanjih borcev,naprednih levičarjev,mladine,planincev,politikov,športnikov....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce tako pomislim - jaz bi verjetno spokal kufre, ce bi kazalo na tako situacijo. :wacko:

to itak vemo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to itak vemo ...

Pripomba se nanasa na drzavljansko vojno, sicer si pa ti nekaj podobnega povedal.

P.S.: kako mislis da bi ti uspevalo biti "sam zase" - prisli bi in te mobilizirali :) Se bi izgovarjal na dioptrijo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Dražgošah nas je bilo več kot sedem tisoč.....

(nekdanjih borcev,naprednih levičarjev,mladine,planincev,politikov,športnikov....)

a so tud letos padalci z napisi skakali...kaj je pisalo pa letos...lani je neki o natu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so tud letos padalci z napisi skakali...kaj je pisalo pa letos...lani je neki o natu.....

da je cyc potencialni izdajalec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Dražgošah nas je bilo več kot sedem tisoč.....

(nekdanjih borcev,naprednih levičarjev,mladine,planincev,politikov,športnikov....)

Pa na izbrisane si pozabil....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral samo zadnji dve strani, ker se mi ne da vsega brat. Eni imate prav, eni pa pisete bedarije.

Moji stari starši so bili med drugo svetovno vojno eni pri ta rdečih eni pa pri ta belih. Tako sem poslušal njihove vojne zgodbe iz obeh zornih kotov. Tematika je predolga in tudi ne da se mi o njej pisat tukaj po forumu.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!