Skoči na vsebino

Piaggio Typhoon


ghost-mike

Priporočene objave

Zanima me kje so te 3 blokade na scooterju typhoon letnik 96?

Za eno vem in sem jo odstranil ,to je tisti izrastek na auspuhu.

Zdej sem vidu da se omenja se dve:

ena na frgazerju druga na variomatu.

Pri kolegu na NRGju 1 leto kasneje so samo odstrainli na variomati neko podlozko in je ze letelo cca 90kot men,samo kolk je meni na uho padlo,da typhoon naj nebi imel te blokade?

Zanima me tudi ce se da ta poseg opravit sam?

Moj typhoon itak ze leti cca 92km/h tko da se mi zdi cudno da bi bil se kaj zablokiran,ker nevem 120km/h pa spet ne more jet.

Na motorju imam se 70ccm cilinder in nic drugega,nobenega kita in tudi cilinder ni kit ampak samo cilinder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkr js vem nima noben motor, star pa sploh ne, sam ene blokade. tak da neki se mors met za vn dat sam ne prcakvat kake vlke spremembe. mogoce za 5km/h. js se ne bi sam spuscu v to, ker po frgazerju ni dober storat ce nisi sigurn ka delas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam.. menim, da tistih nekaj dodatnih ka-em-hajev ne upravičuje takšne posege v motor..

in mogoče bom zdajle malce nesramen, ampak mogoče bi bilo za dobro zdravje tebe in ostalih udeležencev v prometu dobro namestiti kakšno blokado v glavi in zapestju.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPILFERDERBER he he he si prav povedal za te blokade,ampak ce bi kje prebral da mam motor ze od leta 96 bi si lahko preracunal leta i vidu da sem od nekega 13 letnika starejsi 10 let :P tako da blokade so v glavi kr ornk ZBALANSIRANE :blink:

drugace pa ce bi mene vidu v mojih rosnih letih na motorju ko sem se vozil po centru Ljubljane v prometu bi te motor verjetno minu.

Ne mislim sarat po motorju za brez veze,ce bo zaradi tega kaksen vitalen del motorja bolj izpostavljen okvari.Sploh pa zdajle ko je motor ze utecen.Ampak seveda ce so pa te blokade brez veze notri,bi jih pa tudi z veseljem vrgel ven

lp

Popravljeno . Popravil joza009
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_OKI_ je napisal

Pol pa maš kit že malo hin Jaz sem mel na začetku samo 70 +zx pa sem se izstrelil iz štarta glede na druge 50-tke LC. Lahko pa daš noter v org. fergazer večjo dizo, npr. 80 (org. 70) in športni gobico v airbox (RMS, red sponge - 700sit) in bo že druga zgodba s majhnimi stroški. Pazit moreš edino da ne bo motor vlekel preveč zraka, tako kot je meni s športnim filtrom. V tem primeru moraš povečat dizo, oz. zmanjšat dovod zraka (jaz sem to lahko delal, ker mam lukne navrtane v airbox) Ker če bo preveč zraka oz. premalo bencina se bo agregat pregreval kar privede do klonkkkkkk Pač AC mašina. Zato morajo imeti 2t mašine nekaj viška bencina ker bencin ob izgorevanju hladi mašino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kot pravim se ne spomnim,res pa je da nism glih vzadaj ponavadi bil in resj je da sem jest imel 70kg kaksen k se je pa zraven mene vozu je mel pa 40 kg in se je bolj pocasi odpeljal mimo mene.

Pomoje da mojih 70ccm kr vredu dela,drugace pa mam doma tudi delorto 21,samo vem da bi mogu potem se kaj postimat,kaksen dober ror ker zdaj imam MFa,potem ornk filtr,tdej mam tzga k se ga daje na avto samo da je tolk majhen,utezi itd. ali pac ne.

Pa najbolj me je motil k nima auto zauga ampak ga ma samo 17.5

aja pa enkrat mi je tudi na uho sinicka prisepnila da tam k pride frgazr prsraufan na cylinder da so notri ene lamele,te lamele sem ze vidu ko sm ta frgazr djal gor in ga je vse skupaj samo morilo :naughty: da te lamele mors zamenjat z mehkejsimi al karkoli da lahko tolk benza povlece da je to kr lepa blokada glede vecjega frgazrja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pa še nekaj kaj nastavljaš z vijakom ki je malenkost desno od vijaka nastavitve prostega teka. Če ga zavijaš ali odvijaš je mogoče nastavljanje dotoka bencina za normalno delovanje ali pod zaugom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju imam se 70ccm cilinder in nic drugega,nobenega kita in tudi cilinder ni kit ampak samo cilinder.

sej to je kit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nemoreš met samo cilinder ampak maš še bat, to skupaj je pa kit, sej nemoreš met orginal bata v 70cc cilindru :D :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam.. menim, da tistih nekaj dodatnih ka-em-hajev ne upravičuje takšne posege v motor..

seveda opravičuje.. in to niso prav nikakršni posegi.. 2 minute dela... in skuterji (vsi zablokirani) so bili narjeni da lavfajo kot oblokirani, in so jih naknadno zablokirali (samo v državah kjer so te zakoni - v Franciji jih ni recimo...) zaradi zakona ki omejoje hitrost 50ccm na 45 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, v resnici pa je kit cilinder+bat+glava cilindra+batni obročki,tesnila, ...

brez drugih komponent tak da se bomo razumeli kaj mislimo ko nekdo reče kit :)

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazit moreš edino da ne bo motor vlekel preveč zraka, tako kot je meni s športnim filtrom. V tem primeru moraš povečat dizo, oz. zmanjšat dovod zraka (jaz sem to lahko delal, ker mam lukne navrtane v airbox) Ker če bo preveč zraka oz. premalo bencina se bo agregat pregreval kar privede do klonkkkkkk Pač AC mašina. Zato morajo imeti 2t mašine nekaj viška bencina ker bencin ob izgorevanju hladi mašino.

Tko se dela. :yea2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sm prebral vidim,da si odrezal slepo cev...Imaš pa še eno blokado v avspuhu.To pride not pa sam en tak kaj jast vem majhen piskerček...

Men je dal ven en mehanik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

jaz tudi mam typhoona, 2 blokadi zunaj, kaj tretja v fergazerju pa je tisto železo ki je v cevi??? sn se malo igral pa sem vzel ven, pa je očitno skuter dobival preveč zraka in moj predragi skuter ni dosegel večje hitrosti kot 50km pol pa ha je zadušilo :(((((

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

kaj vse pa si ti že pobrav vn da ti gre 92km/h pa kje si najdu to cifro k da nemoreš dt 90km/h ! ej dej sprobi ti z enim prjatlom če ti ne laže števc k jest mam 2 typhoončka pa obadva lažetA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vse pa si ti že pobrav vn da ti gre 92km/h pa kje si najdu to cifro k da nemoreš dt 90km/h ! ej dej sprobi ti z enim prjatlom če ti ne laže števc k jest mam 2 typhoončka pa obadva lažetA

ma itk da števc laže...še yamahci R1 laže, ko se peleš 330 a je u resnic ene 290...no, tm so večje hitrosti...skuterčki lažejo tko za ene 10 kilometrov pri 100 km/h...ampak to je neka zlata sredina, zdj eni bolj, drugi manj, letnik 2001 laže ko prasica, lohk povdarim...moj laže za 5 km/h :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a veš k so po cestah te table kok greš na uro! pa smo šli 4 skuteristi vzporedno vsi enako! blo je zajeban furat! men pa frendu je kazalo 80km, drugmu frendu je kazalo 75km , tretjemu pa 85km! na tisti tabli je pa kazalo 75!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!