Skoči na vsebino

Na Hrvaško s skuterjem


x8r-x

Priporočene objave

Hello world :) po dowgem času sem spet na forumu. Sej dvomim da se me še kdo spowni, verjetno kakšen dunker in mare20, to pa je tudi vse :) upam da se motim.

No, zanima me, če bi se lahko s punco odpravil na Hrvaško na en kratek izlet. Pa ne da mi kdo ne bi pustil :) gre za moji in možičke ki stojijo na meji :P :D Gredo lahko 2 mladoletni osebi na skuterju čez Hrvaško mejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohka gres ampak mors bit str vsaj 16 da gres lohka sam cez mejo, za skutr mors pa met zeleno karto... ce je vse to tako kot zgoraj pise ne bi smel met problemov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x8x-r : welcome back!

valjda, da se te spomnimo:D sem se ze spraseval kje si:)

KKS = jrk0

tisti, ko si mu Multivar kupo v Italiji:) se zdaj ga mam noter.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k4m1k4z4 morava bit oba 16 let ali samo eden, v tem primeru js? Ker js jim imam 17, ona pa 15. Tko btw, čemu pa služi zelena karta? Tudi za italijo naj bi jo imel, samo dostikrat sem bil že v italiji in to brez zelene karte.

KKS, seveda se te spownem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdi se mi da morta bit oba 16 alpa vec... ce si star manj kot 16 gres cez mejo lahko samo v spremstvu polnoletne osebe... :( vsaj jz sm tako slisal

zelena karta je pomoje to, da ti zavarovanje velja tudi v tujini

jz bi na tvojem mestu probal iti na morje, ce mi pa ne bi zneslo bi pa naredil izlet po slovenskem primorju :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest sm imel tudi tak načrt! Obisk sestrične na Hrvaškem (razdalja 250km) pa sm se sedaj premislu ker sm se zadnjič vozu iz Kranja v Žirovnico (okoli 30 km) 50 minut...

250km / 30 km * 50 minut = 7 ur... ja sej mi bo hrbt stran padu :o :o :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30km 50 minut??

aaaa

jaz pridem iz ptuja do doma (okoli 20km) v 15 minutah. s tem, da je 4 km samih ovinkov pol do bajte pa se breg, kjer precej zgubim:)

v 20 minutah pridem ce vozim precej pocasi, oz okoli 80 naprimer. Seveda ne morem nonstop tolko, ker so se ovinki vmes:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ne bom prevec pisov o tem k mi je zov da se mi je kj takga zgodl... ampak zaspau sm na popravca in pol sm gonu kr sm mogu od zirovnice do kranja (razdalja je tocno 30km) in sm biu tm v 20 min pa 10 sek... drugac pa navadno rabm 30-35 min. adrenalina sm meu tolko da mi je blo tko slabo da sm 5 minut test samo gledov pa cakov kdaj bom mogu na skret laufat kozlt!!!

ne bi reku ce bi pol vsaj naredu, ampak vse je blo zabrezveze :(

glede voznje na dolge razdalje pa tko povem... pocas se navads tud tega, npr. k sm jz su prvic u solo z motorjm me je ful hrbt bolu, pol sm se pa navadu in zdj grem lohka do kranja pa nazaj pa ne bo take krize :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te vem zakaj je zelena karta...ce mas nesreco slucajno al nekaj nevem.Mislim da morta oba dva bit 16

Vozila registrirana v SLO za vstop v RH ne rabijo zelene karte (dogovor med zavarovalnicami), je pa dobro, da jo imaš (manj problemov v primeru nesreče - vzamejo samo kopijo zelene karte pa je). Sicer pa karta ni nek strošek 1kSIT. Dokumente pa le imejta s seboj, drugače te zavrnejo že naši policaji :(

Pa srečno pot :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en nasvet: če tvoja punca ni stara še 16; pa jo naj kdo polnoleten čez mejo zapela pol jo pa ti na drugi strani meje pobereš..... ;) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej to je tisto kar me muči. 15 ali 16? :blink: zelene karte pa tko al tko nimam nikoli sabo :P :rolleyes: :D

Tomozuki? Ti naj bi bil tomosaki? :)

Popravljeno . Popravil x8r-x
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podportal: Državljani

Kategorija: Potovanja

29.11.2001 V: Zanima me če, potrebujem kakšen list z dovoljenjem staršev za prestop čez mejo.

Lep pozdrav!

O: Odgovor Upravne enote Ljubljana:

Če državljan do dopolnjenega 15. leta starosti potuje v tujino ali iz tujine z lastnim potnim listom brez spremstva staršev ali z drugo osebo, je za potovanje

potrebno dovoljenje zakonitega zastopnika (starša ali skrbnika). Dovoljenje zakonitega zastopnika velja največ eno leto od njegove izdaje.

V posebnih upravičenih primerih, ko je otrok nameščen v zavodu ali rejniški družini, ali ko je zakonit zastopnik nedosegljiv, dovoljenje izda Center za socialno delo.

PRILOGE

- osebni dokument (zakoniti zastopnik)

- osebni dokument (za otroka)

Zakoniti zastopnik mora navesti:

- številko svojega osebnega dokumenta,

- ime in priimek ter številko potnega lista oz. osebne izkaznice spremljevalca,

- številko potnega lista oz. osebne izkaznice mladoletnega otroka.

V kolikor ste že dopolnili 15 let, je za prestop državne meje dovolj potni list (ali osebna izkaznica, če potujete v Sloveniji sosednje države).

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej awes da bi jz res su... brez zajebancije :) pa sj sploh ni treba da gremo na hrvask an...

ampk bl pol... prot koncu mesca k jz popravca nardim :D

kam pa bi to sli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!