Skoči na vsebino

Kazni v Italiji


gizmOkak

Priporočene objave

Nevem kako ste večina obveščenih o tem, sam menim d če gledate sam slovensko TV, bol slabo oz. nič :D

V Italiji je bil sprejet nek nov zakon zaradi preofenzivne vožnje nekaterih, in sicer tako da so občutno zvišali kazni, poleg tega ti pa še pišejo (beri prištevajo) neke kazenske točke!!!

Kjub temu d smo večina nas v italiji samo na obisku je treba bit zelo previden, saj nam poleg kazni-ki je že ta dovolj visoka-prištejejo še točke, katere jih posredujejo našim policajem v SLO!!! <_< :angry:

Za info: *voznik ima 0 točk...pri 20 točkah je ovzem vozniške in šele čez 2-leti (neki tazga) jo lahko ponovno opraviš

*prevožena rdeča luč...50e+4 točke

*prekoračena omejitev hitrosti 20%...?e+5 točk

30%....?e+7 točk itd....

*v avtu d nisi privezan...?e+5 točk

*d maš alko.......ODVZEM VOZNIŠKE

p.s. V glavnem, ne si dat sile po italiji in vozite po predpisih!!! SE SPLAČA ;)

p.p.s. Vozniki začetniki (se smatra tiste k majo šele 3 oz manj let izpit) imajo vse kazenske točke podvojene!!! Tko d se mormo pazit :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, ko bojo Tržačani začeli vozit po predpisih bom tudi jaz v Trstu vozla po predpisih ;) ... do zdej je veljalo, da bolj ko si vozil po predpisih večje možnosti si mel, da maš karambol :ph34r:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kjub temu d smo večina nas v italiji samo na obisku je treba bit zelo previden, saj nam poleg kazni-ki je že ta dovolj visoka-prištejejo še točke, katere jih posredujejo našim policajem v SLO!!! <_<  :angry:

mislim da ne bo držala informacija, da se ti kazenske točke dobljene v italiji vpišejo v VD...točke se bodo zbirale le v ital.registru in ti bo ob preseženem maksimumu prepovedana vožnja v italiji

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ne bo držala informacija, da se ti kazenske točke dobljene v italiji vpišejo v VD...točke se bodo zbirale le v ital.registru in ti bo ob preseženem maksimumu prepovedana vožnja v italiji

a si sigurn??? :blink: :blink: meni je bla tko posredovana info, tko d nevem točno do potankosti, ma pomoje pa ni tko mila kazn glede tega :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si sigurn??? :blink:  :blink:  meni je bla tko posredovana info, tko d nevem točno do potankosti, ma pomoje pa ni tko mila kazn glede tega :ph34r:

Ne more ti tuja država odvzeti izpita...razen za vožnjo po njeni državi. Edino možno bi bilo potem v EU...pa še to je zelo zelo dvomljivo. Drugače pa sploh mislim, da je glede kazenskih pik za tujce stvar malo drugačna. Ponavadi zakoni veljajo za državljane te države, za tujce pa je zadeva poenostavljena, jitrejša. Tudi sodnika za prekrške dobiš takoj oz. najkasneje naslednji dan. Drugače ga pa čakaš 1 leto <_<

Glede posredovanja točk našim plavcem pa je čisto možno, vendar bi morale biti potem meje enake za odvzem izpita. Kar pa niso. In tudi za mlade šoferje je pri nas malo drugače.

Popravljeno . Popravil erick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, ko bojo Tržačani začeli vozit po predpisih bom tudi jaz v Trstu vozla po predpisih ;) ... do zdej je veljalo, da bolj ko si vozil po predpisih večje možnosti si mel, da maš karambol :ph34r:

sej to se zej vela!! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bolj eksatno poročilo o kaznih za tujce v Italiji.

V Italiji te lahko ustavi in kaznuje državna policija (polizia di stato), karabinjerji (vojaška policija), polizia municipale (mestna policija) in celo finančna policija (guardia di finanzia).

Šmorn novega zakona je v totalni (italijanski zmedi), saj je zakon začel veljati 1.7., pa sploh še ni bil objavljen v njihovem uradnem listu. Po vseh peripetijah je začel veljati 1.8..

Za prekrške, storjene v Italiji načeloma ni sodnega varstva - kazni policij so dokončne! Kazni so pa lahko naslednje (tudi kumulativne!):

- denarna kazen (od 700 EUR dalje do nebes),

- odvzem vozila za 1 do x mesecev!,

- vpis prepovedi vožnje v Italiji, vpisan v vozniško dovoljenje.

Italijani ne bi bili Italijani, če ne bi tujcem samovoljno kar zaplenjevali vozniških dovoljenj!

Predvsem prve mesece tele zmede bodite extra previdni na prekoračitve hitrosti, ker je to hudo drago in neprijetno. Na cesti je nekaj podobnega kot pri nas, ko smo uvedli omejitve 50 km/h v naseljih, pa so vsi "srali" s 30.

Konkretnejše poročilo še sledi.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, ko bojo Tržačani začeli vozit po predpisih bom tudi jaz v Trstu vozla po predpisih ;) ... do zdej je veljalo, da bolj ko si vozil po predpisih večje možnosti si mel, da maš karambol :ph34r:

:ph34r: :ph34r: tole zadnje definitivno velja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejsnji teden sem se parkrat peljal po trzaski obvoznici(omejitev 80km/h) in neverjetno....nisem srecal junaka, ki bi vozil cez omejitev....sem pa na dveh mestih srecal radar <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italija mi že dolgo ni všečna država, odkar sva z Mašo lani plačala 260 EUR "kumulativno", na obzorju pa je jebeni CARABINIER (jebemti debeluha p'r 50ih k ne more več fukat pol pa jebe turiste takoj za mejo) že na plano vlekel ideje o kazni v znesku 540 EUR ali zaplembi vozila za 6 mesecev. :blink:

Lepota celotne zadeve je da imajo Carabinieri, pooblasta praktično dana od Boga al pa jebenga Vatikana in so nedotakljivi in heh besed "ugovor", "pritožba", ... in podobnih ne poznajo ker jim niti ni treba. :angry:

Celotna zgodba na kratko:

Peljeva cez neko vasico z gradbiščem, ... omejitev 40, kolona glih tok da se premika, prekinjena črta midva na easy glih tok da sva šla mim prehitiva dva avtomobila in naju jebci na stran potegnejo. :o

Carabinier Izjava 1: "Kazen boste pačali ker sta oba vozila prehitro! Plačajte 2X65 EUR!" :angry:

Ehhhmmmm, ... si mislim kolega čaki mau, ... pa ga naivno vprašam kje ma radar. ....

C... Izjava 2:"Mi povemo kdo je vozil prehitro, ne rabimo radarja"

Ehhhhhmmmmm, .... si mislim kolega sereš, ... aha no ja vprašam pa vseeno lahko ne, pri nas na Balkanu je navada da ima Policija Radar. :P

... Izjava 3:"Hmm, ...mi tega ne potrebujemo, .... no ja morda pa ni bila rehitra vožnja, ...." (Model od upokojenega jebca z beer-bauchom k se ga sami bavarci nebi stramovali :D :lol: , stopi proti motorjema, midva že vidno lažje zadihava, OK nau naju jebu za prehitro vožnjo, no ja je vidu da je pretiravu <_< ), .... "Alora, kje mate nalepko SLO? Nimata?! Super to bo kazen 65 EUR" :angry:

Ehhmm, ... mater pa se naju je najdu jebat si mislim, "OK 65 EUR plačava ni problema res nimava nalepk" in potegnem tošel iz jakne. :rolleyes:

Izjava 4:"Ehhhh počasi 65 EUR ker nimate nalepke po motorju, dva motorja je 130 EUR!!"

UPS?! :blink: :blink: :blink:

Izjava 5."In to ni vse, še 2X65 EUR = 130 EUR še zraven!" :P :lol:

UPS?! Pa kako ma se nismo zmenili da ni bil prehitre vožnje?? :o :huh:

Izjava 6:"Hmmm, ni bilo prehitre vožnje to je res, je bila pa NEVARNA vožnja, to lahko po zakonu subjektivno ocenim in sem, ... Plačajte 260 EUR če nameravate nadaljevati vožnjo! Ali bi morda raje čez 6. mesecev v Trstu prevzeli vozilo?" :angry: :P

Uhhhhmmmmm, ... jebote si mislim, kurba zavalena ni fu**** že 15, morda 20, celo 30 let?! A sploh je kdaj!? Hmm Zoolo utih'n pa plači drugač nau uredu.... :blink: :blink:

No ja Virago je ostal pri potrebnežih, midva pa na bankomat in osušit Mastercard do konca, da sva lohka plačala.

No potem sva bila spuščena in z nasmehom predimenzioniranega odojčka :lol: pospremljena na nadaljevanje poti proti Bovcu na ogled ERa ki ga Maška še dandanes neusmiljeno priganja iz ovinka v ovinek.

No ja EPILOG: Model ki nama je kasneje prodal motor, je policist v Bovcu in me je opomnil na nekaj destev glede Carabinierov, ... vedno imajo prav :blink: , ... nikoli ne sprašuješ, dvomiš, ugovarjaš :blink: , ... lahko se odloči če mu tako pade, da tudi kazni ne bo več pokasiral amapak, da ti bo zaplenil vozilo :blink: , .... in ko dobiš nazaj vozilo, moraš plačat "parkirnino" ob tem pa "jebci/Hropci/... (išče se kreativno ime za te beštije) NE odgovarjajo za morebiti nastalo škodo na vozilu. :huh: :o :blink: :angry:

Bottom line, ...ehh 60k SIT se da lepše zapraviti za kaj bolj produktivnega, tako da pazte v Italiji, pazte predvsem na temnomodre kurbe z rdečimi črtami, ... in jap malo počasneje, malo bolj previdno, in pametno zapravite denar, ker zgoraj opisani dogodek ni trajal 15 minut spušil sem pa huh .... :rolleyes: :(

Srečno,

Zoolo the Horrible! :huh:

P.S.: Dogajanje je bilo postavljeno v lepo nedeljsko popoldne sredi Septembra lani, to je leta gospodovega MMII!

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Dogajanje je bilo postavljeno v lepo nedeljsko popoldne sredi Septembra lani, to je leta gospodovega MMII!

Še dobro d ni blo to letos, k bi kazen krepko prerasla 260 EUR :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CECO HVALA :P za popravek na moj članek, sej sm že napisu, d to sm jst nekje slišou, in NI URADNO ;)

Sem imel pa dobr namen no <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa malce len, da nisem tega takoj napisal, ko sem se vrnil iz Italije. Sem v živo spremljal uveljavljanje novega zakona. Uh, hujše kot rojevanje krave v sosednji vasi.

Malce o cenah:

- za prekoračitev hitrosti za več kot 30 km/h je kazen do 1400 EURO in 1 mesec prepovedi vožnje,

- obračanje na avtocesti vas stane od 1620 do 6500 EURO in nekaj mesecev brez možnosti vožnje po Italiji.

Mimogrede, v Italiji imajo licenco za "gnavljenje" po cesti tudi gospodje, ki se jim reče gozdna straža!

Sicer pa, v tujini smo po "defaultu" hudo bolj previdni in preudarni. Pa bodimo tudi doma.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, v tujini smo po "defaultu" hudo bolj previdni in preudarni. Pa bodimo tudi doma.

Ceco

Jap, .... 200% strinjam, .... mater če se lahko v Italiji ali Avstriji približamo omejitvam in zakonom pod grožnjo astronomske kazni, zakaj hudiča se ne bi v domačem okolju tudi, čeprav brez grožnje? :rolleyes:

ItaQ da prekleto dobra ideja!

Z.t.H.! :huh:

@ Žan: Se že bolje počutim, ... not! :blink: Ehhh no ja bolje 260 kot osnova brez nadgradnje pri kakih 500 ali 1000 EUR. :D

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...glih o polcajih sm mel z enimi zagrebčani debato letos na pagu in baje da so naši polcaji za njih eni najboljzajebanih, k je razlagu da se furajo v italijo da so kle čez slo ful previdni pol v italiji pa nej bi bli mal bol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak je občutek v tujini vedno drugačen.

Če ne drugega, je dosti več komplikacij, če kaj ušpičiš, pa še točno veš ne, ali vse, kar ti uradni možje zaračunajo, spada zraven k prekršku ali ne.

Še v 70. letih, ko smo se mulci vozili iz KP v Poreč, smo do Sečovelj vozili po naše, ko smo šli pa čez most v hrvatijo, smo pa pazili.

Je bilo takrat še bolj komplicirano, ker v ZG nismo imeli konzula, da bi ti nosil banane v arest. :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Je bilo takrat še bolj komplicirano, ker v ZG nismo imeli konzula, da bi ti nosil banane v arest ...

... a boš rekel, da če bi bil takrat v Zagrebu konzul, da potem bi pa ušpičil kaj takega, da bi prišel v zapor?

... a bi bila to takrat edina možnost, da bi prišel do banan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je noro... Veliko Italjanov sedaj vozi 20km/h POD omejitvami. Radarji so res na vsakem koraku, predvsem na jetra pa so mi te tri dni kolikor sem bil po Dolomitih šle "avtomatske" radarske kontrole...

Nikoli ne veš a je res ali ni, predvsem v okolici Cortine, Auronza in Bolzana jih je ogromno. Na "strada del vino" pri Bolzanu so pa "avtomatske" kontrole začinile še "fizične"... (dve v razmiku treh kilometrov press).

post-6-1061504045.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

A kdo mogoče ve, kako je situacija s kaznimi v Italiji, ki niso bile na licu mesta izterjane?

Namreč, gre se za kazen za prehitro vožnjo na smučišču (seveda subjektivna ocena redarja varnostnika).  Napisana v Italijanščini in zraven položnica, ki jo pa lahko plačaš samo na Italijanski pošti. 83€

Seveda je ne mislim plačati, ker so mi pobrali skipas za en dan. Zanima me, a majo s Slovenijo podpisan kak dogovor, ker dokler v sloveščini ne dobim, jim gladko ne mislim plačati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoče ve, kako je situacija s kaznimi v Italiji, ki niso bile na licu mesta izterjane?

Namreč, gre se za kazen za prehitro vožnjo na smučišču (seveda subjektivna ocena redarja varnostnika).  Napisana v Italijanščini in zraven položnica, ki jo pa lahko plačaš samo na Italijanski pošti. 83€

Seveda je ne mislim plačati, ker so mi pobrali skipas za en dan. Zanima me, a majo s Slovenijo podpisan kak dogovor, ker dokler v sloveščini ne dobim, jim gladko ne mislim plačati.

Ti jim gladko kar ponudi k.... da ti ga malo p...... položnico pa v smeti pa ene 2 leti ne hodi na to smučišče ali pa, če že greš po predpisih.

lp

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, sej je tut ne mislim. Pa tudi za smučišča se ne bojim, problem je bolj, če me legitimirajo na cesti, ker vozniška pa kontrolirajo. Kazn je pa od policije, tak da bodo zihr zvedli, ker imajo pč kompjutere, pa not pogledajo, kadar te ustavijo. 

Ampak sm se 100% odloču, da ne bom plaču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, sej je tut ne mislim. Pa tudi za smučišča se ne bojim, problem je bolj, če me legitimirajo na cesti, ker vozniška pa kontrolirajo. Kazn je pa od policije, tak da bodo zihr zvedli, ker imajo pč kompjutere, pa not pogledajo, kadar te ustavijo. 

Ampak sm se 100% odloču, da ne bom plaču.

To ne daj se pa tudi delaj se francoza da znaš samo ljubljansko in italjanščine ne znaš nej drugič položnico napišejo dvojezično a ne !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne daj se pa tudi delaj se francoza da znaš samo ljubljansko in italjanščine ne znaš nej drugič položnico napišejo dvojezično a ne !?

v bistvu za prekrške v tujini ne rabijo pisat 2 jezično...tut za prekrške v Sloveniji ne dajo tujcem prevoda :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa je z prometnimi prekrški v italiji v prejšnji motoreviji sem zasledil (če sem dobro razumel ) , da italijani ne morejo izterjati kazni , edino z avstrijo imamo sklenje sporazum za to vrstna dejanja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajo ali neupajo samo ko enkrat dobiš kazen v italiji in je ne plačaš in ko te naslednjič dobijo si ga najeba_  .Zaplenijo tebe in vozilo. Niti nikogar ne obvestijo kje  si oziroma da bi lahko ti kam poklical da nakažejo denar,.. preveril prijatelj ;)  tip zginu za 3 dni in po precej zvezah ki jih ima foter v italiji se je ugotovilo da je v priporu dokler ne poravna kazni. In kazen ni majhna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!