Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

Ja res super tale stvarca . Ampak saj veš , važna je ideja , potem pa hitro v delavnico in švajs aparat v roke .

Tako na prvi pogled se mi zdi 360€ + 60 € za kolesca malo dosti , ampak , tudi moje dvigalo bi lahko kupil novo za cca 500e , ko sem ga delal sam , pa me je prišlo sigurno več , če upoštevam ure , pa material .

Za mojega Bandita sicer nimajo stojala , imajo pa za vse športne in naked motorje , tako da , za na pišto , pa tudi za v delavnico močno priporočam .

Edina pomanjkljivost je , po mojem ta , da ni univerzalno za vse motorje .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sigurno je 420 eur za stojalo dosti, če gledaš da te dva običajna koštata cca 100 eur. Ampak maš pa izbiro.

Vem da se bo najdu tud kdo ki bo tole probu kopirat, kao bom doma naredu tole za pol manj. Samo izvolijo, its a free world, ga takoj kupim raje pri nas, če bo jasno tako funkcionalen/stabilen/lep :lol: kot tale od Bursiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to , da sam tudi kaj postorim v delavnici , sem prepričan da bi ga naredil za manj denarja .

Res pa je , da bi ga moral videti v živo , da skopiram detalje in točno vidim sistem dviga , pa tudi kakšen material je uporabljen . Konec koncev mora dvigniti 200 kg motor , pa še možak se je spravil gor .

Ne vem , če bi bil vsak profil in vijak dovolj dober in siguren .

Ko enkrat zgrmi vse po tleh je prepozno jokati , pa klicati unega šušmarja , ki je nekaj zavaril , pa je popustilo . Mislim da en SORRY , pa vračilo kupnine za stojalo ne bi bilo dovolj . :wallbash:

Vsekakor me stvar zanima in dam 50€ tistemu , ki mi ga posodi na vpogled za par dni .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo....dobro narejeno

kolikšna je minimalna višina ko je spuščen ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ti dve sliki bi mi bili dovolj za izdelavo takega dvigala .

Vse je jasno , stojalo je standardno in ima neko osnovno ploščo , na katero se pritrdi drugo ploščo ki ima nastavke za dotičen motor . :notworthy:

Vendar bi za izdelavo sekundarne plošče potreboval motor v delavnici , ali pa tovarniške podatke , katerih pa nimam .

A še vedno je najbrž ceneje vzeti s seboj dve stojali , kot pa ta inštrument .

Pa tudi dosti lažja so in jih je lažje nekam spraviti v kombi ali na prikolico .

BIZIXXX , hvala za to debato , vabim te tudi da se pridružiš debati na mojem forumu , saj so gori sami fejst fantje , pa tudi debata je zeloooo glasna .

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com).com/forum/ :OK:

p.s. hvala za sliki

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo....dobro narejeno

kolikšna je minimalna višina ko je spuščen ?

Spuščen ima dve različni višini . Spredaj , kjer je prvo kolo je visok 22 cm , zadaj kjer se ga pelje gor pa nekje 17 cm .

Namerno sem ga naredil poševno , saj sem želel imeti motor , ko ga dvignem z zadnjim stojalom popolnoma v ravnini , da lahko točno odmerim kar potrebujem . Ta poševnina , pa bi mi predstavljala problem , saj bi pri parkiranju motorja , le ta hotel drseti nazaj . V ta namen sem spredaj izrezal odprtino v dimenziji gume , ter poglobil ploščo , tako da sedaj prednja guma pade v luknjo in motor nikamor ne gre več .

Višina dvigala morda ni najnižja , ampak mi tudi to ustreza , saj kakšenkrat niti ne rabim dvigovat motorja , važno je le da se ni treba prav pod motor metati za menjat izpuh .

Ko pa delam predelave ga pa lahko dvignem do višine 82 cm , kar pa je kar visoko in lahko lepo sedim zraven , ko se igram s kolektorji .

Z razliko od drugih sem uporabil močnejše debelostenske cevi 45x45 mm , tako da je razlika med mojim in tistimi , ki jih kupiš brez primerjave .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zaradi stiske s prostorom prodam dvižno mizo na sliki:

Višina dviga 180-800mm

Dimenzija mize: 2100x700mm

Dodatno so zraven še kolesa tako da lahko mizo voziš kamor se ti zahoče, za dvig je uporabljena krokodil dvigalka.

Cena 440 EUR

post-311-0-83799500-1301942478_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi stiske s prostorom prodam dvižno mizo na sliki:

Višina dviga 180-800mm

Dimenzija mize: 2100x70

Cena 440 EUR

Za 200€ sem kupil mizo na e-beyu (motoradhebebune) z hidravliko,kolesi in za pričvrstitev prednjega kolesa jih imaš kolikor hočeš !:whistle:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš jo tudi za manj samo te mize so ponavadi zelo majhne in nestabilne, zato sem tudi šel v lastno izdelavo, drugače se za 200 EUR ne bi sam zafrkaval, ker ne bi pokril niti materiala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš jo tudi za manj samo te mize so ponavadi zelo majhne in nestabilne, zato sem tudi šel v lastno izdelavo, drugače se za 200 EUR ne bi sam zafrkaval, ker ne bi pokril niti materiala.

Neboš verjel miza je perfektna, če neverjameš se enkrat oglasi v Nm na Vandotovi 8 pa si jo sam ogledaš -saj si iz Dolenjskre !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da dodam še jst, moje stojalo(kopija padoca)je bilo precej težav pri izdelavi še posebno, ker motor stoji na dveh nosilcih, prvi ki gre skozi luknjo zadnje vilice ni problematičen, problem je bil pri drugem nosilcu ker sem moral narediti poseben mini nosilec na motorju, osebno mislim da je potrebna neka predelava na motorju da ta stvar paše skupaj. kar se tiče višine zadaj je več kot dovolj, spredaj se pa motor malo preveč povesi vendar dovolj da se lahko sname prednja guma. Če bi izdeloval še enkrat bi naredil isto zadevo vendar malo drugače mogoče lažje.Ideje padajo sproti ko izdeluješ.Cena materijala je bila cca 30€

post-12414-0-36365000-1302386100_thumb.jpg

post-12414-0-61929400-1302386109_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale stojalo mi zgleda kr ok :OK: sploh za na pisto, da se ti ni treba ukvarjat z dvemi stojali. Bo treba Božičku pisat :grim

No, drugač jih majo skoraj za vse športne motorje po letu 2000, cena cca 360 eur.

Men je čist hudo, clo za Hondo 1kRR '08 imajo... sam cena mal ubija.

Sm mislu da je 60€ sam sm pol vidu da je tok sam nastavk. za 360e me pa pritegnil. mam raj 2x po 40€. Sj če bi res 100x dvigval pol ne rečm. Za parkta ketno namazat pa ni vredn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lepo pozdravljeni!

Odločil sem se, da si naredim hidravlično dvižno mizo. Moj namen uporabe je vzdigovanje bremen do 300kg oz Motorna kolesa!

Obstaja več vrst hidravličnih miz. Najraje bi naredil mizo s nosilci sistem škarje (take kot vidimo na slikah)

Žal na internetu ne najdem enega pametnega načrta, ki bi imel vse dimenzije oz kakšen cilinder je primeren, nič.

Torej zanima me če ima kdo kakršen koli načrt, oz mi zna svetovati?

Najlepša hvala vnaprej!

motorcycle-lifts-tcml-gallery-350px.jpg

motorcycle-table-lift-2.jpg

VEI_MOTO-LIFT-1100.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si ti siguren da ni ceneje kupit te mize??? pred časom sem videl kar nekaj teh zadev in se mi niso zdele drage. so bile bolj za amatersko uporabo tako da verjetno na kakem servisu nebi bile dovolj dobre ampak za privat pa sigurno.

recimo bike.it jih ima http://www.bikeit.co.uk/bikeit2011/index.html#/160/

drugače pa idi na en servis in prosi če lahko premeriš in skiciraš mizo, za hidravliko pa bi ti verjetno znali svetovat tam kjer boš kupil hidravliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nove (uporabne) dobis od € 500.- dalje. rabljene sem na netu zasledil ze za par sto €.

ampak ce se ti splaca............ za € 200.- bi se jaz kaksno imel. novo in uporabno seveda. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nove (uporabne) dobis od € 500.- dalje. rabljene sem na netu zasledil ze za par sto €.

ampak ce se ti splaca............ za € 200.- bi se jaz kaksno imel. novo in uporabno seveda. :grim

v slo. še nism zasledil kake mize da bi se prodajala. Normalno da če se jo dobi za nek normalen denar da se splača novo.

Železo ni poceni, strugarja bi sigurno potreboval, cilinder je cca 100€, motor, pumpa....se pribere €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo draga je tale od trg, vsaj z amoje pojme...

http://www.avt-.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4610669 (manjka www.---o.net)

Ta pa tudi mislim da ni profi varjanta, sploh pa za 850€ dobiš iz usa profi!

http://www.avt-.net/_OPREMA/ad.asp?ID=2736452 (manjka www.---o.net)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in cena z stroški pošiljatve in carine?

(kot info naročil iz usa vrednost 150,00$ + poštnina 130,00$ + carina 50,00e)

končna cena je potem malo drugačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!