Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Hvala wolf..:):notworthy:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tank je 19l.

Da je poraba pod 5 litri, je verjetno potrebno res zelo lepo vozit.

Osebno naredim približno 300km z enim keslom. Navadno se rezerva vključi pri 260-280km.

pri men je nekako enako

sam s koliko oktanov pa to narediš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje za mojstre...

Lani sem kupil motor od 1. lastnika, ki pa je na 2006 letniku modificiral luči (kratki gorita obe).

Problem je, kadar vozim z vklopljenimi dolgimi lučmi, potem mi akumulatorja ne "polni" sproti (kot kaže gorita dolga in kratka).

Zanima me, če je veliko dela, da se nastavi luči nazaj v tovarniško stanje in koliko bi me to približno znalo stati ali je morda celo postopek enostaven (verjetno se menja samo kakšna žica...)?

ja, mogla bi bit samo 1 žica, jaz sem si sam naredil, dal pa sem zmes stikalo, tak da vklopim drugo luč kdaj hočem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri, luč se da zvezat s samo 1 žico tako kot je treba, da leva kratka ugasne, ko se prižge dolga. Če gorita obe pa se vse skupaj precej pregreva, da o praznjenju akulumatorja ne govorim.

Tule pa imate ta pravilen postopek dobro opisan in prikazan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri, luč se da zvezat s samo 1 žico tako kot je treba, da leva kratka ugasne, ko se prižge dolga. Če gorita obe pa se vse skupaj precej pregreva, da o praznjenju akulumatorja ne govorim.

Tule pa imate ta pravilen postopek dobro opisan in prikazan.

saj pa kako misliš da imam jaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi moral tole temo napisati pri FZ6 namesto pod HOMOLOGIRANIM ROROM. Se opravičujem moderatorejm.

Vprašanje glede AIS (Air induction system) na Yamahi FZ6.

Ker mi gre pokanje iz športnega izpuha (nekje 5000-6000 obratov na FZ6), ko spustim "plin" blazno na živce, sem malce raziskoval in ugotovil, da je rešitev očitno da se zablokira AIS.

Po temle vodiču sodeč, me zanima, če je postopek enak za FZ6 - postopek za FZ1 je v videu prikazan od 05:00 naprej.

Imam nameščen MIVV izpuh in odstranjen katalizator, tako da bi ta mod naj bil smiseln.

Še malo o AIS na fz6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Lastim si fazerko 600, naked, letnik 2004, in imam eno vprasanje..Vceraj zvecer je se normalno vzigala..Danes zjutraj ko sem hotel prizgati pa nikakor..Vergla normalno, nobena lucka ne javlja napake, ipd..Motor ni bil vozen ze nekaj casa, bil je v salonu..Prizigan je bil samo obcasno..Sedaj sem priklopil polnilec za akumolatorje na baterijo, in bomo videli zvecer kaj bo..

Kaj vi mislite, mislite da je kriva baterija? ali kaj drugega? Vceraj se vse super, (brez voznje) danes pa nic od nic..Motor je bil redno vzdrzevan in servisiran, ima pa 31000km..:?

Je pa res da so motor samo verglali oz. vzigali, vozil se pa ni noben..

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Lastim si fazerko 600, naked, letnik 2004, in imam eno vprasanje..Vceraj zvecer je se normalno vzigala..Danes zjutraj ko sem hotel prizgati pa nikakor..Vergla normalno, nobena lucka ne javlja napake, ipd..Motor ni bil vozen ze nekaj casa, bil je v salonu..Prizigan je bil samo obcasno..Sedaj sem priklopil polnilec za akumolatorje na baterijo, in bomo videli zvecer kaj bo..

Kaj vi mislite, mislite da je kriva baterija? ali kaj drugega? Vceraj se vse super, (brez voznje) danes pa nic od nic..Motor je bil redno vzdrzevan in servisiran, ima pa 31000km..:?

Je pa res da so motor samo verglali oz. vzigali, vozil se pa ni noben..

Lp,S.

Če vergla normalno, potem zagotovo ni kriv akumulator. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Lastim si fazerko 600, naked, letnik 2004, in imam eno vprasanje..Vceraj zvecer je se normalno vzigala..Danes zjutraj ko sem hotel prizgati pa nikakor..Vergla normalno, nobena lucka ne javlja napake, ipd..Motor ni bil vozen ze nekaj casa, bil je v salonu..Prizigan je bil samo obcasno..Sedaj sem priklopil polnilec za akumolatorje na baterijo, in bomo videli zvecer kaj bo..

Kaj vi mislite, mislite da je kriva baterija? ali kaj drugega? Vceraj se vse super, (brez voznje) danes pa nic od nic..Motor je bil redno vzdrzevan in servisiran, ima pa 31000km..:?

Je pa res da so motor samo verglali oz. vzigali, vozil se pa ni noben..

Lp,S.

Jaz ta motor ravno nepoznam, očitno pa ni benzina.Daj poglej za vžgat po dolgem stanju motorja moraš dati vedno pipico na položaj PRI in ko vžge na položaj ON.Preveri tudi stikalo za hitri izklop lahko,da vseno vergla (določeni motorji) nima pa iskre !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrihtal zadevo, napolnil sem akumulator, in je kresnil v prvo :OK: Se mi je zdelo da je to..:)

Se eno vprasanje, kje pa je ta pipica pri FZ6? za gorivo...

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Lastim si fazerko 600, naked, letnik 2004, in imam eno vprasanje..Vceraj zvecer je se normalno vzigala..Danes zjutraj ko sem hotel prizgati pa nikakor..Vergla normalno, nobena lucka ne javlja napake, ipd..Motor ni bil vozen ze nekaj casa, bil je v salonu..Prizigan je bil samo obcasno..Sedaj sem priklopil polnilec za akumolatorje na baterijo, in bomo videli zvecer kaj bo..

Kaj vi mislite, mislite da je kriva baterija? ali kaj drugega? Vceraj se vse super, (brez voznje) danes pa nic od nic..Motor je bil redno vzdrzevan in servisiran, ima pa 31000km..:?

Je pa res da so motor samo verglali oz. vzigali, vozil se pa ni noben..

Lp,S.

probaj dati malo gasa pri verglanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem ze napisal, sem zadevo resil z polnilcem baterije..Hvala vseeno vsem na odgovorih..:notworthy:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ta motor ravno nepoznam, očitno pa ni benzina.Daj poglej za vžgat po dolgem stanju motorja moraš dati vedno pipico na položaj PRI in ko vžge na položaj ON.Preveri tudi stikalo za hitri izklop lahko,da vseno vergla (določeni motorji) nima pa iskre !

Pipica za gorivo....pa to še hobi mehaniki vemo, da je nima. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo ja nekaj v tej smeri da jo nima..:blush: Hvala vseeno vsem..:krneki:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pipica za gorivo....pa to še hobi mehaniki vemo, da je nima. :blush:

Lahk jo pa namontiraš za vsak slučaj :). Mislim, da bi bila dobra tudi od freze :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stankolovsky, je bil pol akumulator ?........

Da da..Tocno to..:)

Lp,S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravcek!

Zanima me, ali ima kdo mogoce kaksno sliko, kje oz. na kaj se natakne stojalo za motor pri Yamahi FZ6n..Mislim za zadnjo gumo..Oz.ce mi kdo zna povedati razloziti, kje so tista drzala na zadnjem delu motorja za to stojalo..:blush::worship: Upam da me razumete..

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravcek!

Zanima me, ali ima kdo mogoce kaksno sliko, kje oz. na kaj se natakne stojalo za motor pri Yamahi FZ6n..Mislim za zadnjo gumo..Oz.ce mi kdo zna povedati razloziti, kje so tista drzala na zadnjem delu motorja za to stojalo..:blush::worship: Upam da me razumete..

Lp,S.

:hmm: zakaj pa tako stojalo, če ima moped že serijsko centralno stojalo?

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima centralnega..:wallbash:

pa fantje, vi imate po vecini tole stojalo, ali ga imate kar lepo na tleh?

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam stojalo za zadnje kolo. je pa bil kupljen v louis-u (predvidevam) in sem ga dobila razven sv-ja (suhi mi ga je podaril :whistle: ).

je pa zdaj mislim da v akciji.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!