Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Zadeva je ta da mam tazadno gumo že kr mal adijo, ta spredna je pa čist dobra trenutno sta Dunlop Sportmax 220st gor ker pa po testih berem da je ta Metzlerjeva ROADTEC Z6 INTERACT zlo dobra a mislite da je dobr da maš dve različne gume gor(spredi Dunlop zadi Metzler)?icon2.gif

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri ti bodo odgovorili "ne ni dobro, ker bos padel" ali podobno.

drugi ti bodo odgovorili "zakaj pa ne".

dokler ravno ne mesas SS in ST gum razlicnih proizvajalcev in je spredaj montiran mehkejsi tip gume ne bo veliko problemov.

vsi proizvajalci gum priporocajo seveda samo en tip gum od enega proizvajalca.

osebno sem kar nekaj km naredil z "mesanicami" in nisem opazil nobenih problemov (konkretno sem mesal metzeler spredaj in michelin vzadaj, ali metzeler f/dunlop r).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram najprej preverit če in kako se bo to dalo nardit, potem bom videl ali se bom lotil....

ker cena 130€ za nove je res too much.... :krneki:

jst jih mam gor na mojem...če želiš ti jih lahko slikam...če ne pa ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp mam spredaj BT012, pa mi jo je v 3800 km konkretno ponucalo, ma kdo podobne izkušnje???

Kaj mate spredaj gor od Bridgestona??? Zadaj mam BT021, pa sem full zadovolen.

Ma kdo mogoče gor CONTINENTAL???

lp pa hvala za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp mam spredaj BT012, pa mi jo je v 3800 km konkretno ponucalo, ma kdo podobne izkušnje???

Kaj mate spredaj gor od Bridgestona??? Zadaj mam BT021, pa sem full zadovolen.

Ma kdo mogoče gor CONTINENTAL???

lp pa hvala za nasvete

nič od tega, trenutno spredaj M1, zadaj Dragon, pas mi jo je zdaj ponucalo, pa še prej kot teb

zdaj bom Diablo vzel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In si oboje sprobal na dotičnem motociklu, da lahko priporočaš? :slap:

Torej lahko sklepam, da so najboljše za ta motor vse gume teh dveh proizvajalcev, ali samo določeni modeli? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In si oboje sprobal na dotičnem motociklu, da lahko priporočaš? :slap:

Torej lahko sklepam, da so najboljše za ta motor vse gume teh dveh proizvajalcev, ali samo določeni modeli? :whistle:

Kdo je reku da priporočam, kup si kar si hočeš zarad mene Barum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalna vgradnja na moji fz6 je bila dunlop d252, potem sem šel na bridgestone bt- 014 (se mi zdi), zdaj pa že slabih 14000km vozim roadsmartke, ki gredo v petek v pokoj in jih nadomesti nov, čisto svež komplet, ja roadsmartk seveda. Ostalega nisem vozil, sem pa z roadsmartko izredno zadovoljen... Do roba brez problema, hitro se segreje, drži tudi v dežju... Z6 (interact) pa ne poznam... Verjetno pa sta bolj kot ne enaki oz sigurno primerljivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp mam spredaj BT012, pa mi jo je v 3800 km konkretno ponucalo, ma kdo podobne izkušnje???

Kaj mate spredaj gor od Bridgestona??? Zadaj mam BT021, pa sem full zadovolen.

Ma kdo mogoče gor CONTINENTAL???

lp pa hvala za nasvete

Na fazerci sem zvozil praktićno vse razpoložljive gume takratnega časa :)

Contije na splošno odsvetujem, vsaj meni se zdijo stran vržen denar, čeprav jih nbekateri hvalijo.

Glede na tvoje izkušnje in staž so verjetno primerne Dunlop Roadsmart ali Metzeler Z6 Interact. Sam sem trenutno na Roadsmartkah, ker so bistveno cenejše za podobne performance.

Drugače pa so meni na Fazerci najbolj pasale Dunlop Qualifier RR ali Metzeler M3. Če bi še imel tak lahek motor bi se med tema odločal, po vsej verjetnosti za Dunlopke, ker sem škrt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do danes vozil Metzeler M3, super zadovoljen. Danes namontiral Qualifier II, bomo vidli kako bo, sem škrt k Gody01.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste, ki ste dali ponižat svojega Fazerja ali pa kupili ponižan sedež.

Koliko se pozna v praksi?

Danes sem bila v eni izmed trgovin, kjer so mi pred časom (pozimi) dejali, da se motorja ne splača dat ponižat. Danes je bil tam drugi prodajalec in je rekel, da bom naredila najboljše, če bom dala ponižat motor (spredaj 3 cm in zadaj 3 cm), ne pa da kupim ponižan Bugster sedež.

Cena je več ali manj ista (točno ceno za eno in drugo izvem danes - baje me bo poklical).

Poleg tega pa sem videla, da takšne kite za nižanje prodajajo tudi v Louis-u. A je mogoče kdo ponižal s takšnim kompletom?

Nekaj bo potrebno storit, da rešimo problem (pre)visokega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mal off topic: V čem je dejansko razlika med FZ6 FAZER in FZ6N?

Samo v dodanem poloklepu?

Ali je tudi balanca nižja na FZ6N?

Je ša kakšna druga razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mal off topic: V čem je dejansko razlika med FZ6 FAZER in FZ6N?

Samo v dodanem poloklepu?

Ali je tudi balanca nižja na FZ6N?

Je ša kakšna druga razlika?

Razlika je v sprednjem delu. Torej Fazer ima spredaj masko, plastika pa sega vse do rezervoarja za gorivo. S tem so prekrite tudi cevi hladilne tekočine, ki gredi iz motorja na hladilnik. Te so pri Nackedu obdane z okrasno rostfrei vzmetjo. Tudi hupa je na različnih mestih, pri Nackedu na desni strani, privijačena na okvir, obrnjena naprej, medtem ko se pri Faferu skriva pod sprednojo plastko, malce za vilicimi in je obrnjena navzdol. To je iz grobega vse, ostale stvari so bil ali manj identične. Seveda sta pa od prednje maske nazaj identična

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za odgovor.

Balance je torej enaka (ker nekateri pravijo, da je na naked nižja balanca)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste, ki ste dali ponižat svojega Fazerja ali pa kupili ponižan sedež.

Koliko se pozna v praksi?

Danes sem bila v eni izmed trgovin, kjer so mi pred časom (pozimi) dejali, da se motorja ne splača dat ponižat. Danes je bil tam drugi prodajalec in je rekel, da bom naredila najboljše, če bom dala ponižat motor (spredaj 3 cm in zadaj 3 cm), ne pa da kupim ponižan Bugster sedež.

Cena je več ali manj ista (točno ceno za eno in drugo izvem danes - baje me bo poklical).

Poleg tega pa sem videla, da takšne kite za nižanje prodajajo tudi v Louis-u. A je mogoče kdo ponižal s takšnim kompletom?

Nekaj bo potrebno storit, da rešimo problem (pre)visokega motorja.

Mislim da v Louisu prodajejo sam kit za znižanje odzadaj, sprednaj pa kolikor vem ostane enkao.

Moj nasvet: Če misliš motor imeti nekaj časa, in več ne misliš rast, ga daj ponižat. Lahko se pa zgodi da boš zarad tega imela težave pri prodaji, razen če bo motor kupila manjša oseba, takret boš v prednosti.

Če imaš možnost sprobat ta stanjšan (znižan) sedež, potem vsekakor to stori, lahko se zgodi da boš imela dovolj udobja, pri ustrezni višini. Tudi pri prodaji ti to nebi smelo povzročati večjih težav, saj boš z dvema sedežema vsekakor v prednosti...

Upam da boš čimbolje uredila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da v Louisu prodajejo sam kit za znižanje odzadaj, sprednaj pa kolikor vem ostane enkao.

ja, ta kit je za nižanje zadaj.

Moj nasvet: Če misliš motor imeti nekaj časa, in več ne misliš rast, ga daj ponižat. Lahko se pa zgodi da boš zarad tega imela težave pri prodaji, razen če bo motor kupila manjša oseba, takret boš v prednosti.

ne. rastla ne bom več, vsaj mislim tako, ker sem že dovolj stara, da me je to minilo, čeprav mi še nekaj cm ne bi škodilo :whistle:

Če imaš možnost sprobat ta stanjšan (znižan) sedež, potem vsekakor to stori, lahko se zgodi da boš imela dovolj udobja, pri ustrezni višini. Tudi pri prodaji ti to nebi smelo povzročati večjih težav, saj boš z dvema sedežema vsekakor v prednosti...

SF mi je oktobra ponujal, da lahko pridem pogledat njegov ponižan sedež in ga preizkusim. Samo takrat nisva prišla s časom skupaj, zdaj pa mislim, da je svojega fazerja že prodal.

ali se morda motim?

Upam da boš čimbolje uredila.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ta kit je za nižanje zadaj.

spredaj pa spustiš vilice v križih. enako spustiš kot zadaj, pa še zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa to narediš :hmm: ?

to zanima tudi mene.

sej je čist možn, da oni naredijo isto, ker tisti njihov kit mi ne deluje nič drugačen od tistega iz louis-a (so ga imeli v vitrini raztavljenega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!