Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Po moje kupi roadsmartke, ne bo ti žal... Imam že drugi komplet, s prejšnjim sem naredil 13700km, pa bi mogoče še bile za kakšnih 1000 km... Odličen oprijem od prvega do zadnjega kilometra, dokaz so tudi pobrušene tačke... Sem izredno zadovoljen z njimi... Z6 pa nisem vozil, tako da primerjave ne morem podat

z 1 gumo si naredil 13000 km ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj že mam gor BT021, naslednič dam gor doadsmartke!!! Pa da vidim kaj bo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z 1 gumo si naredil 13000 km ?

Po 13000+ sem menjal obe. bi pa bila zadnja še nekje za 1000, sprednja pa še za, po moji oceni vsaj 2-3000, ampak sem jo menjal, ker je imela rob, ni bila enakomerno obrabljena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 13000+ sem menjal obe. bi pa bila zadnja še nekje za 1000, sprednja pa še za, po moji oceni vsaj 2-3000, ampak sem jo menjal, ker je imela rob, ni bila enakomerno obrabljena...

pa ni mal dosti za zadnjo gumo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ga kdo z BT 020 ali 021 spravi do fusrasterov?

Ker mam kot začetnik (skupaj niti 5000km) malo izkušen me zanima kako daleč sploh lahk grem z temi gumami, na zadnji mi manjka še 13mm na sprednji 21mm

Hvala za vsak odgovor, na tako bedasto vprašanje :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem pa, a se da na kakšen način odstranit zadnje smernike brez rezanja žic? Ni mi jasno kaj narediti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ni mal dosti za zadnjo gumo ?

Moja Michelinka Pilot Road 2 jih je imela 16000, pa še ni bila blizu indikatorjev. Prednja obrabljena do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presodi sam... To je guma po dobrih 13000km, zadnja seveda

Moja Michelinka Pilot Road 2 jih je imela 16000, pa še ni bila blizu indikatorjev. Prednja obrabljena do konca.

A to je vožnja z totalno blagimi pospeški in nič žlajfanja pa nič odpiranja gasa iz ovinka, ali kako vam to rata?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se naredit tolk z gumami, sam je treba bit nežen z gasom. Sam sem enkat vozil tak motor in je občutek katastrofalen, ker guma ni več gumi podobna, kljub temu, da ima še zadosti profila, sploh v zavojih je zlo hecen občutek.

Jaz bom z M3, če bo sreča, naredu največ 5kkm s tem kompletom, če bo šlo tak dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da je bila guma defektna. Že nova je zelo drsela, občutek v ovinku ni bil nikoli dober, na ridah ni šlo nikoli do tačke. Prej sem imel BT020, z njo sem prevozil 8000km od roba do roba, dobra bi bila še za 2000km. Pri odpiranju plina nisem nikoli kaj posebno pazil. Zdaj imam Dunlop Qualifier in zadeva je zaenkrat odlična vendar se mi zdi, da jo bo prehitro "popapalo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tačke so na levi in desni strani pobrušene, oz distančniki... Pospeševanje in zaviranje pa po pameti ane... Meni ni smisel motorja v nažiganju iz ovinka na polno in potem spet na polno po zavorah... Gre pa ta guma brez problemov do distančnikov, tudi na ridah... To sliko pa sem naredil pred Železno kaplo, seveda iz smeri Jezerskega dol... Čez praktično vse ovinke je guma šla od roba do roba, pa tudi lepo je praskalo... Kljub njenim 13000+km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nagib do distančnikov ni nikakršno merilo kakovosti ali oprijemljivosti gume.

Bom mal popravu za FZ6 :). Merilo je štender .) , naslednje merilo, ki ga pa noben noče probat, je katapult med rožice :krneki: , če maš srečo :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nagib do distančnikov ni nikakršno merilo kakovosti ali oprijemljivosti gume.

Mislim, da po 13000 km je to kar dobro merilo...

Poleg tega pa, vsakomur svoje... Jaz sem s to gumo izredno zadovoljen, je gor že drugi komplet... Odgovarja mojemu stilu vožnje in jo priporočam vsem, ki od gume pričakujejo kar najboljše razmerje med oprijemljivostjo in vzdržljivostjo.

Sigurno se ne more primerjati s kakšnimi racing pnevmatikami, to tudi ni njen namen...

Vsakomur svoje pač :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem pa, a se da na kakšen način odstranit zadnje smernike brez rezanja žic? Ni mi jasno kaj narediti...

Ima kdo kakšno idejo? Montiram namreč nosilce za stranske kovčke givi e41 in je potrebno prestavit smerokaze...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pred istim vprašanjem. Druge variante ni, kot da jih prerežeš in poštukaš. Sicer sem jih sedaj poštukal malce bolj tako tako, ker je smotan sistem, ker če hočeš spraviti nazaj v prvotno stanje, jih moraš zopet porezat, tako da še študiram, kako bom naredil v naslednjem koraku, da bo zadeva plug&play ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zadeva lepo izgleda, žice prerežeš, jih po montaži zlotaš skupaj, čez pa daš termokrčljivo cev oz. božirko (črne barve). Sploh se ne opazi, da je kabel poštukan. Jaz sem dal gor nov nosilec tablice in sem to naredil. Če hočeš dat vmes kak dvopolni konektor, se zadeva ful vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da po 13000 km je to kar dobro merilo...

samo za ilustracijo (in je :topic: ):

na banditu sem pred menjavo amortizerja tacke moral enkrat zamenjati, jih je bilo samo se za dobro voljo. vecina je ostala nekje na cesti.

po menjavi ga ne spravim na tacke niti z M3, PP, ali SC.

kaj sele sedaj ko je zadek dvignjen....

Poleg tega pa, vsakomur svoje...

tocno tako. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom mal popravu za FZ6 :) . Merilo je štender .) , naslednje merilo, ki ga pa noben noče probat, je katapult med rožice :krneki: , če maš srečo :D .

jst sm brez problema spravu FZ6 do stranske tačke z Bridgestone BT014 lepo do roba, morda bi šlo še mal če bi le tega odšraufal  :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm brez problema spravu FZ6 do stranske tačke z Bridgestone BT014 lepo do roba, morda bi šlo še mal če bi le tega odšraufal :naughty:

RoadSmart+FZ6S=skoraj brez bunkic na tačkah, kolenčniki zdrajsani :OK:

Popravljeno . Popravil _Mihaa_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga, skoraj sveže gume, komplet kovčki... Pripravljen za Grčijo :naughty: :naughty: :evilgrin: :naughty: :naughty:

post-1647-1244827049_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!