Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Mene zanima zakaj, motor trese ko bremzam na ravnini. Občutek je tak kot da bi bil nekje luft pa trese. So mogoče vzrok obrabljene ploščice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa je glede na sliku v profilu vilce zj....!?!? heheh malo heca, bo verjetno kar zgoraj omenjeno.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima zakaj, motor trese ko bremzam na ravnini. Občutek je tak kot da bi bil nekje luft pa trese. So mogoče vzrok obrabljene ploščice?

Ploščice pogledaš in vidiš, če so obrabljene, če so jih zamenjaj pa boš videl kaj naprej. Lahko da je zvit disk, če si morda menjal gumo, se lahko zgodi da ti ga je vulkanizer zvil. Lahko da imaš lufta pri ležaju, meni je tudi treslo pri zaviranju, pa sem pritegnil zgornji ležaj pod balanco in sedaj ne trese več. Koliko km imaš prevoženih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30000 ima prevoženih.

Verjetno je vzrok to, kar ti je rekel @dive. Motor daj na štender, primi za prve vilice ter potegni naprej in nazaj. V kolikor je luft boš čutil. Pritegneš zgornji ležaj, kot je opisal @dive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30000 ima prevoženih.

Meni se je to zgodilo pri 35000km, tako da je možno, da je to vzrok tvoje težave. Ploščice pa kar zamenjaj, če so zanič :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima zakaj, motor trese ko bremzam na ravnini. Občutek je tak kot da bi bil nekje luft pa trese. So mogoče vzrok obrabljene ploščice?

Gume napumpi :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

pred kratkim sem imel lažjo nesrečo z mojo FZ6. Kar je škode jo bom skušal sam popraviti, naletel sem pa na težavo pri nosilcu leve tačke. Kot je vidno iz priložene fotografije, mi je levo tačko odtrgalo in pri tem se je poškodoval spodnji navoj nosilca tačke. Navoj nosilca tačke je del okvirja (gištela) motorja. Ali je mogoče to poškodbo kakorkoli popraviti (zavariti) in koga mi priporočate (lahko tudi na privat).

post-14335-1250005226_thumb.jpg

Za odgovor se vam zahvaljujem že v naprej.

LP

Toni

Popravljeno . Popravil Tonko1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole zna bit mal problemček, ker najboljš bi bilo samo okvir nest k varilcu. Ampak bo pa kljub temu treba podret pol motorja, da se zavari kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

pred kratkim sem imel lažjo nesrečo z mojo FZ6. Kar je škode jo bom skušal sam popraviti, naletel sem pa na težavo pri nosilcu leve tačke. Kot je vidno iz priložene fotografije, mi je levo tačko odtrgalo in pri tem se je poškodoval spodnji navoj nosilca tačke. Navoj nosilca tačke je del okvirja (gištela) motorja. Ali je mogoče to poškodbo kakorkoli popraviti (zavariti) in koga mi priporočate (lahko tudi na privat).

post-14335-1250005226_thumb.jpg

Za odgovor se vam zahvaljujem že v naprej.

LP

Toni

Iz tvojega konca ne poznam nikogar, nebi pa melo bit nekih velikih težav. S tem da je treba pol motorja ''podret'' se nebi strinjal, saj bo pomoje že zadostovala demontaža zadnjih vilic.

Me pa res zanima kako bo ta zadeva zglezala ko bo narejeno.

Paziti je potrebno, da se ne bi kake gume, plastike, ki so v neposredni bljižini stalile, saj TIG postopek s katerim se to vari, kar segreje osnovni material. Glede na to da je aluminij dobro toplotno previden, se zna segreti tudi dalje vstran na visoko temperaturo, tako da to le pazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker si iz okolice Ljubljane: mogoče je pravi naslov Jerman v Depali vasi?

Pokliči in se pozanimaj.

LP

Jerman je majstr za te zadeve :OK: Sm bil zadnč pr nemu pa je take totalke popravlov da sm sam gledov :)

Tel: 041675192

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo Dunlop Qalifier gor pa če je zadovoljen?

Zdravo!

Jaz imam zdej gor Qualifier RR, zadeva je super. Original so bile gor Bridgestone BT021, se ne morejo primerjati z Q RR ampak to je čisto drugačna guma za čisto drugačne namene. Z Bridgestone sem naredil 6800km, RR je pa glih zdej fuč pri 4000km. Ampak drži res dobro. Sem se odločil da probam naslednje Qualifier II. Menda so tudi zelo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jaz imam zdej gor Qualifier RR, zadeva je super. Original so bile gor Bridgestone BT021, se ne morejo primerjati z Q RR ampak to je čisto drugačna guma za čisto drugačne namene. Z Bridgestone sem naredil 6800km, RR je pa glih zdej fuč pri 4000km. Ampak drži res dobro. Sem se odločil da probam naslednje Qualifier II. Menda so tudi zelo v redu.

sej mislim, da sem že enkrat napisal, da imam tudi sam qualifier II... gume niso slabe... trenutno sem naredil z njimi 2000km, od tega 1X Grobnik in 1X Novi Marof... profila je še vedno več kot polovica... aja kolk pa guma drži, pa poglej par postov nazaj, ko sem pripopal dve slikci od tega vikenda...

Prejšnje so bile pa conti attack..spredaj sport, zadaj road...

lp modri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

A ima kdo od vas namontiran kufer na naked varianti? A lahko dobim kakšno sliko s kufrom?

Se odločam, če bi ga kupila, pa ne vem, kako bi izgledalo. Si ne predstavljam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

A ima kdo od vas namontiran kufer na naked varianti? A lahko dobim kakšno sliko s kufrom?

Se odločam, če bi ga kupila, pa ne vem, kako bi izgledalo. Si ne predstavljam!

Pa šta sam ti ja Google ili nešto slično?

169312917_6cb450f518.jpg

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga menjal letos, notri sem dal dot 4. Razmišljal sem tudi o dot 5, vendar je to olje še bolj higroskopično, zato je potrebna bolj pogosta menjava (vsako leto), zato sem se odločil za dot 4, ki mu prav nič ne manjka. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga menjal letos, notri sem dal dot 4. Razmišljal sem tudi o dot 5, vendar je to olje še bolj higroskopično, zato je potrebna bolj pogosta menjava (vsako leto), zato sem se odločil za dot 4, ki mu prav nič ne manjka. .)

Si po menjavi opazil kakšne spremembe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!