Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Živjo!

Ker ta teden zaradi službe ne morem do servisa rabim nasvet.Imam FZ6 fazer letnik 2005 prevoženih 16000 kilometrov.V zadnjem času se mi je začela pojavljati napaka,da motor v prostem teku ugasne.Med vožnjo se to čuti tako da pri dodajanju plina na začetku cukne,pa tudi se mi zdi da ima drugačen glas.Če ustavim oziroma če pritisnem sklopko motor ugasne ali pa laufa zelo čudno z nizkimi obrati in se zaganja.Če motor ponovno poženem se zadeva ne spremeni,če pa izklopim in nato vklopim kontakt pa zadeva izgine.Je pa tako da sem včeraj prevozil 400 km pa se to ni pojavilo,danes pa sem na 100 km dvakrat ustavil da sem lahko zadevo "resetiral" in šel naprej.Ali je kdo že imel podoben problem?Hvaležen bi bil za kakršenkoli nasvet.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Ker ta teden zaradi službe ne morem do servisa rabim nasvet.Imam FZ6 fazer letnik 2005 prevoženih 16000 kilometrov.V zadnjem času se mi je začela pojavljati napaka,da motor v prostem teku ugasne.Med vožnjo se to čuti tako da pri dodajanju plina na začetku cukne,pa tudi se mi zdi da ima drugačen glas.Če ustavim oziroma če pritisnem sklopko motor ugasne ali pa laufa zelo čudno z nizkimi obrati in se zaganja.Če motor ponovno poženem se zadeva ne spremeni,če pa izklopim in nato vklopim kontakt pa zadeva izgine.Je pa tako da sem včeraj prevozil 400 km pa se to ni pojavilo,danes pa sem na 100 km dvakrat ustavil da sem lahko zadevo "resetiral" in šel naprej.Ali je kdo že imel podoben problem?Hvaležen bi bil za kakršenkoli nasvet.

LP Toni

Da znana težava, o njej ti naj povejo več tisti ki so jo že imeli, če te pa zanima takoj si pa lahk prelistaš nazaj in prebereš. Boš izvedel več kot pa da ti jaz pišem iz druge roke, kaj sem tukaj prebral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je ta TPS senzor,kje je ta zadeva in kakšen strošek se lahko pričakuje ob zamenjavi?Verjetno je treba na servis?

LP Joe

Popravljeno . Popravil JoeFZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je ta TPS senzor,kje je ta zadeva in kakšen strošek se lahko pričakuje ob zamenjavi?Verjetno je treba na servis?

LP Joe

Tovarniška napaka. Senzor so menjali zastonj pri pooblaščenih serviserjih, tako da se kar odpelji do enega izmed njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovarniška napaka. Senzor so menjali zastonj pri pooblaščenih serviserjih, tako da se kar odpelji do enega izmed njih.

In na katerih motorjih je bilo to?

In kaj se dogaja, če senzor ne dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na katerih motorjih je bilo to?

In kaj se dogaja, če senzor ne dela?

2004, pa mislim, da je bilo tudi na 2005, sam nisem siguren.

Če senzor ne dela, ti crkuje v prostem teku oz. pod malimi obrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2004, pa mislim, da je bilo tudi na 2005, sam nisem siguren.

Če senzor ne dela, ti crkuje v prostem teku oz. pod malimi obrati.

me zanima če mu bojo ta senzor zamenjali brezplačno, glede na to da je mototr star že skoraj 5 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima če mu bojo ta senzor zamenjali brezplačno, glede na to da je mototr star že skoraj 5 let.

Meni so ga zamenjali brezplačno, čeprav je bil motor star 4 leta in to kljub temu, da sem drugi lastnik, saj gre za tovarniško napako.

Lastniki, ki so kupili motor pri pooblaščenem prodajalcu, so dobili 'vabilo' na zamenjavo tega senzorja. Če si drugi lastnik, ti bodo preverili po serijskih številkah, če si upravičen do menjave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ga zamenjali brezplačno, čeprav je bil motor star 4 leta in to kljub temu, da sem drugi lastnik, saj gre za tovarniško napako.

Lastniki, ki so kupili motor pri pooblaščenem prodajalcu, so dobili 'vabilo' na zamenjavo tega senzorja. Če si drugi lastnik, ti bodo preverili po serijskih številkah, če si upravičen do menjave.

Zamenjali brez problema,zgoraj navedeno drži 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me katere svečke devate noter oziroma katere je predpisal proizvajalec, ter cena?

Predpisane so NGK CR9EK, lahko vzameš CR9EX (iridijeva). Cena je okoli 10€ za navadno, iridijeva je cca. še enkrat dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpisane so NGK CR9EK, lahko vzameš CR9EX (iridijeva). Cena je okoli 10€ za navadno, iridijeva je cca. še enkrat dražja.

Kr daj navadne, da ne bo težav, pridobil itak ne boš nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če motor mal porihtaš bo :)

No sj mam drug motor zdj....ampak prej mi res ni pila manj kot 6l :)

Kako pa zgleda to da mal porihtaš? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dal kr original nazaj noter , take kot so sedaj se pravi NGK CR9EK, sam me pa vseeno zanima kaj je to za ena svečka oziroma material CR9EX (iridijeva), kaj je na njej boljšega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kaj si mislil s tem da je treba porihtat motor. Meni porabi okol 6l/100km pa imam blokado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!