Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

lepa fazerca...ta bug-spoiler ni orginal od yamahe al je? je pa ful podoben...kje pa si to nabavo pa za kolko če ni skrivnost?

joj

našo san ga na Avto neti, ceno pa rejsda ne vem več

je pa poliesterski, sem ga še sam pobarval

sam original je čist drugačen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

pri moji fazerki bo potrebno znižat sedež....kdo bi mi lahko to naredil oz kje...cena?

Hvala za odgovor

lp

samo sedež si lahko sam narediš, imet moraš sam aprat-stoj za one zakovice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk ste kaj nardil letos km-jev?

Popravljeno . Popravil Barracuda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... znižat sedež....

Na hitro: snameš zic, ga obrneš, populiš tiste sponke (do polovice sedeža, se pravi voznikov del), odstraniš do polovice prevleko s sedeža in potem pa z malo domišljije kar se tiče "orodja" brusiš in rezeš peno (grob smirkov papir, olfa nož,... ) ; paziti moraš na obliko, da bo takšna, kot je bila pred obdelavo - se pravi malo po malo; da se dobiti cca - 2 cm in ni ne vem kakšne škode za udobje. Potem zopet napneš prevleko in jo pritrdiš s spenjačem (mora bit malo bolj konkreten in ne kot tisti za papir in mislim, da so sponke tudi jeklene). Obneslo se je na ER 6n in tudi sedaj na XJ6. Voznica se do sedaj še ni nič pritoževala nad sedežem oziroma udobjem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni... Letos se je nabralo nekaj metrov manj kot 18000km... :D Brez kakršnihkoli problemov itd.

Fazerca se je res izkazala v tej sezoni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj

našo san ga na Avto neti, ceno pa rejsda ne vem več

je pa poliesterski, sem ga še sam pobarval

sam original je čist drugačen

ka te je sram povedat, da si pri meni nabavil... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka te je sram povedat, da si pri meni nabavil... :krneki:

točno

ka me je sram, saqj pa tak bi našo, saj mislim da si edini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro: snameš zic, ga obrneš, populiš tiste sponke (do polovice sedeža, se pravi voznikov del), odstraniš do polovice prevleko s sedeža in potem pa z malo domišljije kar se tiče "orodja" brusiš in rezeš peno (grob smirkov papir, olfa nož,... ) ; paziti moraš na obliko, da bo takšna, kot je bila pred obdelavo - se pravi malo po malo; da se dobiti cca - 2 cm in ni ne vem kakšne škode za udobje. Potem zopet napneš prevleko in jo pritrdiš s spenjačem (mora bit malo bolj konkreten in ne kot tisti za papir in mislim, da so sponke tudi jeklene). Obneslo se je na ER 6n in tudi sedaj na XJ6. Voznica se do sedaj še ni nič pritoževala nad sedežem oziroma udobjem.

LP

točno tak

edin gobo lahk da bo boljša oblika pobrusiš z malim kotnim brusilnikom, kako šajbo pa imej malo domišljije :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos dobrih 5000km...na žalost me je en dogodek konec julija psihično zjebal, da potem nisem bil več dober za it peljat motor...no 2x sem se celo šel ja...sam ni to to....se šparam za drugo leto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos dobrih 5000km...na žalost me je en dogodek konec julija psihično zjebal, da potem nisem bil več dober za it peljat motor...no 2x sem se celo šel ja...sam ni to to....se šparam za drugo leto :D

Več kot voziš po takem dogodku, boljše je, to ti lahko potrdi marsikdo na forumu, kar pogumno naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos dobrih 5000km...na žalost me je en dogodek konec julija psihično zjebal, da potem nisem bil več dober za it peljat motor...no 2x sem se celo šel ja...sam ni to to....se šparam za drugo leto :D

tudi jaz sem se v juliju razsul..čez 10 dni sem bil spet na motorju, od začetka je bilo bolj "trdo" vse skupaj ampak zdaj je pa ker v redu...samo ne se bat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Bom vprašal še tukaj,čeprav sem že v temi Oprema.Torej rad bi kupil stranske torbe za mojo fazerko.V Louisu imajo po ugodni ceni 29 litrske torbe Iron Horse,pa me zanima vaše mnenje kako bi to šlo na moj motor.Zdi se mi v redu da so večje,po drugi strani pa se bojim da bo vse skupaj preveliko.Ali je bolje kupiti 18 litrske?Če bi šel gor z motorjem bi bilo v redu,ker pa jih nameravam naročiti v LJ se pa bojim razočaranja ko jih dobim.Prosim za mnenje če je kdo imel montirano kaj takega,zaželjena kakšna slika.

http://www.louis.de/...tnr_gr=10025435

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Jaz sem imam stranske torbe.

Tele: http://www.tc-motoshop.si/si/stranska-tekstilna-torba-t411-i1733.shtml

Torbe so nekako razširljive. Uporabil sem jih samo 1x, za na Korziko. Po pravici povedano, nisem navdušen nad njimi, tako da sedaj uporabljam kovčke. Predvsem je precej več dela s temi torbami (privezovanje, v primeru dežja zaščita, paziti da se ne drza po zadnjem kolesu,...). Kovčki so mi res neprimerno boljši.

Imam pa torbe še doma, tudi prodam jih, če bi jih pa rad probal na motorju, pa jih tudi lahko prinesem do Trzina, kjer delam vsak dan.

Lp, Tuši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi raje imel kovčke a se bojim da je zadeva predraga zame.Ker se zaradi neznanja nemščine na Louisovi strani ne znajdem najbolje bi prosil če mi lahko nekdo napiše kaj bi rabil (nosilec + kovčki) da bi bila bolj poceni varianta.Imam pa sedaj zadaj originalni Yamaha nosilec z kovčkom,tako da se mi zdi da Givi stranski nosilci odpadejo,saj je za montažo le teh potreben Givi nosilec zadnjega kovčka,ali pa se mogoče motim.

Ali bi lahko montiral tele?

http://www.louis.de/_4083a6b433dfd5fe4cb96ccce461bda1ff/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=510&wgr=240&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10025915

Tuši kje si kupil,kaj in za koliko če ni skrivnost?

Pozimi sem kupil motor in letos naredil okroglih 10000 km,letos pa bi rad šel tudi na par večdnevnih tur in se bo treba temu primerno opremiti.

LP Joe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se. Sam imam, sicer na FZ1, montirane samo stranske Givi kufre. Dobi se pač kit, pri katerem ne rabiš nosilca zadnega kufra.

Na tistem linku je cena za zgornji kufer od "MotoDetaila". Če boš kupoval Givi stranske kufre, se malo pozanima za ceno tudi pri nas. So cenej kot v Loisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nov blatnik original naj bi stal okoli 80€, pobarvan, če se prav spomnim.

Thanks...prav si imel sem pa klical moto Štern Kranj

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali je že kdo menjal dog bonse na fazerci(nižanje)?

Po možnosti si bi to zadevo ogledal in posledično naredil sam

"spotoma pa spili vrček piva"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo menjal dog bonse na fazerci(nižanje)?

Po možnosti si bi to zadevo ogledal in posledično naredil sam

"spotoma pa spili vrček piva"

Živijo , jaz sem tudi bolj majhen , pa moram vse motorje nižat . Pri starejših modelih so imeli samo suzukiji te pasje kosti , kot jim pravite , sedaj pa sem opazil , da jih imajo tudi drugi motorji .

Problem je edino v tem , če si jih izdelaš sam , da nikoli ne veš koliko boš znižal motor . Jaz imam sicer Bandita 1250 , prej sem mel bandita 1200 , pa imam teh dog bones , malo morje ( doma narejenih ). To pa zato , ker sem jih daljšal po par mm , dokler nisem ugotovil , katera mera je ta prava .

Kako ugotoviš spremembo ciklistike ?

Dejansko je podobno razliki vožnje sam , ali pa v dvoje . Ko znižaš motor , je nekako tako kot bi vozil v dvoje . Se pozna malenkost , slabše gre v ovinek , ampak moraš že biti pilot , da te to tako zelo moti . Smiselno bi bilo pri nižanju zadka , da popustiš tudi prednje vilice , tako ti ni treba preveč znižati zadaj , saj gre tudi spredaj malo dol .

Bi ti pa ob nižanju zadka , priporočal tudi malce nižanja sedeža ( je bilo zgoraj že opisano ).

Torej za dog bones , ti priporočam inox lame šir. 35 mm in deb. 5 mm Sicer so tanjše od originalnih , pa so vendar 5x močnejše kot originalne iz aluminija .

l.p. Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tudi jaz sem se v juliju razsul..čez 10 dni sem bil spet na motorju, od začetka je bilo bolj "trdo" vse skupaj ampak zdaj je pa ker v redu...samo ne se bat

ja mene je drugo zjebalo.....enostavno nisem imel čiste glave za na motor....ma bo zdej zima sčistila pa bo....neki je že :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!