Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

slišal sem tudi, da je potrebno menjati pri teh kilometrih tudi tesnilo na vijaku za izpust olja je to res ?

To je nepomembna malenkost..ki te bo stala kvečjemu 50 centov..več ne more biti podložka.

Če nisi siguren v zgodovino oz. prejšnjega lastnika..ali rečeno drugače...če bi rad imel mirno vest zamenjaj vse!

Torej osnova..olje, oljni filter, zračni filter...daj zamenjat zavorno tekočino ter hladilno tekočino, kontrola zavornih ploščic in diskov. Pekontroliraj ketno in zobnike...če kažejo obrabo reskiraj denar ter zamenjaj še njih.

Sicer stalo te bo v štartu nekaj več, imaš pa potem dolgo časa mir, pa predvsem kar je najvažnejše...stvar bo sigurna.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je nepomembna malenkost..ki te bo stala kvečjemu 50 centov..več ne more biti podložka.

Če nisi siguren v zgodovino oz. prejšnjega lastnika..ali rečeno drugače...če bi rad imel mirno vest zamenjaj vse!

Torej osnova..olje, oljni filter, zračni filter...daj zamenjat zavorno tekočino ter hladilno tekočino, kontrola zavornih ploščic in diskov. Pekontroliraj ketno in zobnike...če kažejo obrabo reskiraj denar ter zamenjaj še njih.

Sicer stalo te bo v štartu nekaj več, imaš pa potem dolgo časa mir, pa predvsem kar je najvažnejše...stvar bo sigurna.

LP

78dusko najlepša hvala. kaj pa svečke ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

78dusko najlepša hvala. kaj pa svečke ?

svečke bi se naj menjale na vsakih 20k km, na vsakih 10k pa jih preveriš in po potrebi očistiš ;)

... tako po navodilih za uporabo :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svečke bi se naj menjale na vsakih 20k km, na vsakih 10k pa jih preveriš in po potrebi očistiš ;)

... tako po navodilih za uporabo :)

lp

se ne menjajo na 30 k ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno olje kej uporabljate, sintetično al delnosintetično? Glede na to da imam blokado notr, se mašina ne vrti prov v obratih...

Polsintetka bo pomoje več kot zadostovala. smile.gif Mam js v svoji polsintetiko že od začetka pa ni blo še nobenih problemovbiggrin.gif

PS: Welcome back biggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

kupujem fz6-s letnik 2006 oz. mlajši do 20.000km od prvega lastnika!

Proda kdo?

Lp

Svetujem ti tega - LINK je pa od motosvetovke Rossie, tako da se lahko vse z njo zmeniš, garantirano kot nov!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

kupujem fz6-s letnik 2006 oz. mlajši do 20.000km od prvega lastnika!

Proda kdo?

Lp

Mogoče jaz, bom vedel čez en mesec odvisno od čudnih papirčkov, k se jim reče euroti.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polsintetka bo pomoje več kot zadostovala. smile.gif Mam js v svoji polsintetiko že od začetka pa ni blo še nobenih problemovbiggrin.gif

PS: Welcome back biggrin.gif

Hvala :D

Ma ja, sej mislim da je čist uredu... Se bom enkrat v louis gor zapeljal po par litrčkov... ma kdo izkušnje z olji z louisa mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zdaj notri olje, ki je bil kupljen v Louis-u.

To isto olje sem prej imela za SV-ja. Je pa mislim da 10W40 (vendar bi morala za 100% pogledat).

Servis, ko je bil dan notri ta olje, je bil narejen preventivno ob nakupu motorja oktobra 2008, prej je bil notri verjetno Motul ali Yamalube. Vozila sem potem manj kot 1 leto z oljem iz Louis-a.

To olje, ki sem ga kupila v Louis-u se je v SV-ju obnesel. Nobene občutne razlike med tem in kakšnim drugim oljem. Na FZ6n pa se pozna. Ne prestavlja se tako lepo, kot se je prej, ko sem motor kupila.

Zdaj pa pomlad bom naredila servis in dala notri Motul ali Yamalube. Pa bo potem spet mir za 1 leto, ker itak ne delam veliko km. Za tistih 3000-4000 km na sezono pa bo en servis dovolj in motorju bom privoščila najboljše (tako pravijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zdaj notri olje, ki je bil kupljen v Louis-u.

To isto olje sem prej imela za SV-ja. Je pa mislim da 10W40 (vendar bi morala za 100% pogledat).

Servis, ko je bil dan notri ta olje, je bil narejen preventivno ob nakupu motorja oktobra 2008, prej je bil notri verjetno Motul ali Yamalube. Vozila sem potem manj kot 1 leto z oljem iz Louis-a.

To olje, ki sem ga kupila v Louis-u se je v SV-ju obnesel. Nobene občutne razlike med tem in kakšnim drugim oljem. Na FZ6n pa se pozna. Ne prestavlja se tako lepo, kot se je prej, ko sem motor kupila.

Zdaj pa pomlad bom naredila servis in dala notri Motul ali Yamalube. Pa bo potem spet mir za 1 leto, ker itak ne delam veliko km. Za tistih 3000-4000 km na sezono pa bo en servis dovolj in motorju bom privoščila najboljše (tako pravijo).

za tistih 3-4 Mm se ti ne splača sploh met motora... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tistih 3-4 Mm se ti ne splača sploh met motora... :whistle:

saj če že tak gledaš, se v prazno vozit tudi ne splača (pa tudi ko sem zamenjal motor za avto za določeno obvezno pot sem tudi bil v zgubi ker avto manj pije - no vsaj od prejšnjega mopija je manj pil in to za cel liter, za tega še nisem preverjal), ampak na koncu koncev nam za vse to visi dol, saj to delamo, ker nas veseli ;) :grim :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tistih 3-4 Mm se ti ne splača sploh met motora... :whistle:

seveda se.

motor imam za užitek. ker pa je časa malo, ga izkoristim kolikor se da in takrat bolj uživam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se.

motor imam za užitek. ker pa je časa malo, ga izkoristim kolikor se da in takrat bolj uživam!

Tudi jaz ga imam za užitek, in ker si je za le tega potrebno uzeti čas, sem naredil lani 13Mm.

Npr.: MB-NM-Brod/kupi-Bakar-Starigrad Paklenica-Plitvička jezera-Karlovac-MB je cca 800km, nardiš pa jih v enem dnevu :D

Z enakim motorjem kot ga imaš ti.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje lahko narediš še več, če gre za to koliko prevoziš.

A potem je sploh nebistveno kje se voziš.

Drugače pa mora biti tale motor od rossie kot nov, saj je komaj prav utečen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ga imam za užitek, in ker si je za le tega potrebno uzeti čas, sem naredil lani 13Mm.

Npr.: MB-NM-Brod/kupi-Bakar-Starigrad Paklenica-Plitvička jezera-Karlovac-MB je cca 800km, nardiš pa jih v enem dnevu :D

Z enakim motorjem kot ga imaš ti.

Legenda si :trance_27_notworthy:

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

mene pa zanima če vaše fz6/fazerce tudi malo bolj glasno predejo oz brat ima z750, bratranec suziko in mašina bistveno tišje laufa na srečanju sem prisluhnil zvoku mašine drugi fazerci pa isto prede (kot da bi se slišali ventili "tik tik tik tik tik tik tik tik tik") olje je bilo menjano na vsakih 8000, zdaj pa jih ma 28000km

whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!