Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj.

Sem novopečen lastnik FZ6 in imam nekaj vprašanj.

Predem začnem bi omenil, da sem sedaj ca. 1uro porabil za iskanje odgovorov, vendar se je vsak odgovor hitro obrnil in s tem sem zopet bil izgubljen.

Rad bi zamenjal motorno olje in oljni filter. Sedaj pa večno vprašanje, katero olje? Koliko sem bral ste priporočali Motul 5100, nekateri tudi v300, ampak pri slednjem so problemi s sklopko? Katero viskoznost tudi priporočate?

Pa še zadnjo vprašanje, kje kupujete olje in filtre?

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj.

Sem novopečen lastnik FZ6 in imam nekaj vprašanj.

Predem začnem bi omenil, da sem sedaj ca. 1uro porabil za iskanje odgovorov, vendar se je vsak odgovor hitro obrnil in s tem sem zopet bil izgubljen.

Rad bi zamenjal motorno olje in oljni filter. Sedaj pa večno vprašanje, katero olje? Koliko sem bral ste priporočali Motul 5100, nekateri tudi v300, ampak pri slednjem so problemi s sklopko? Katero viskoznost tudi priporočate?

Pa še zadnjo vprašanje, kje kupujete olje in filtre?

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč!

Polsintetika Yamalube (priporočilo Yamahe, v bistvu pa je to Motul), olje vem, da lahko kupiš v Delta Team ali KMC, verjetno ga prodajajo vsi pooblaščeni za Yamaho, sintetiko ti je brez veze noter vlivat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem preveril malo ponudbe in opazil, da dejansko obstaja samo 10W40 4-S

sedaj pa še moram samo najt najbojšo ponudbo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zate je pravo olje Yamalube polsintetika 10W-40 S4 (cena 10€/l), obstaja še Yamalube polsintetika 20W-50 S4, ki se uporablja za oljno hlajene motorje.

sem preveril malo ponudbe in opazil, da dejansko obstaja samo 10W40 4-S

sedaj pa še moram samo najt najbojšo ponudbo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem vlil polsintetiko motul, pa je to to

al pa daš to Polsintetika Yamalube, pa je isto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem preveril malo ponudbe in opazil, da dejansko obstaja samo 10W40 4-S

sedaj pa še moram samo najt najbojšo ponudbo

v Murski Soboti imaš KMC Klekl, tam dobiš sigurno olje in filter (yamalube, motul), je pa nekaj tudi na Ptuju (motocenter ptuj...)

razlike v cenah se od prodajnih mest ločijo bolj ko ne v centih (yamalube 10€, motul 5100 11,xx€)

jaz sem imel namen dat not yamalube, vendar ga je zmanjkalo na zalogi, pa sem vzel motul 5100 10w40

LP

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Murski Soboti imaš KMC Klekl, tam dobiš sigurno olje in filter (yamalube, motul), je pa nekaj tudi na Ptuju (motocenter ptuj...)

razlike v cenah se od prodajnih mest ločijo bolj ko ne v centih (yamalube 10€, motul 5100 11,xx€)

jaz sem imel namen dat not yamalube, vendar ga je zmanjkalo na zalogi, pa sem vzel motul 5100 10w40

LP

naj bi to bilo isto olje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj bi to bilo isto olje

ja saj, loči se le embalaža, pa slaba 2 evra v ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

Mene zanima kje bi lahko dobil prednjo masko za fz6 fazer letnik 04, če ima slučajno kdo kakšno odveč, se priporočam.

Kakšne izkušnje imate glede akumulatorjev, katere priporočate. Meni se dopadejo cenejšim, ker je lahko razlika v ceni očitna!

Tale mi je še posebej padel v oči:

http://www.akumulator.si/index.aspx?source=katalog&kategorija=&nadgrupa=A3&grupa=A3 13&id=A3 13 010

Nisi napisal barve,jaz imam rdečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če rabi kdo kaj od spodaj naštetega, me naj pokliče na tel ki je objavljen v profilu...

Prodal sem namreč Yamahico in mi je to še sam napoti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Iščem vizir za Yamaho FZ6 model 2006. Ob nakupu motorja sem dobil poleg povišan vizir,mislim da je Ermax. Zanima me če se da kje dobiti še kakšne druge nižje vizirje...

Ali bi bilo preprosto cenejše če bi le tega sam skrajšal ( odžagal na željeno dolžino)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIK

Nekaj takšnega iščem npr od Dettaglio Prodotto Barracuda no nekaj od teh besed je zdej firma hehe nevem.

Se da to kje v SLO dobiti ali na lastne oči videt ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Barracuda ...
je ime - firma dodatne opreme. Poglej si temo o trgovinah v sosedni Italiji.

Kar se pa tiče pleksija, ga pa jaz ne bi rezal in nižal nekaj po domače. Pri nas se da dobiti tudi PIUG (uvoznik je Pintar, pa Givi, pa original Yamaha pri vseh prodajalcih motorjev ...

Puig:

post-1569-127062288031_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blindek ta vizir je za naslednji model k ma analogn števc... Jst mam še digitalnega okroglega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere firme pa obstajajo, da vem kaj in kje iskati po netu, za te vizirčke ? Poznam MRA, Givi, Kappa in uno italjansko iz prejšnega posta....

SO še katere ???

Iščem namreč nizki vizirček, visokega imam doma, ga prodam če ga kdo rabi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa lahko kupim vizir od Baracude ki je na prejšni sliki ? Ali je v SLO kakšen uvoznik ali bi ga mogel direktno iz Italije naročiti ? Men je ta eden lepših vizirjev ki so manjši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa lahko kupim vizir od Baracude ki je na prejšni sliki ? Ali je v SLO kakšen uvoznik ali bi ga mogel direktno iz Italije naročiti ? Men je ta eden lepših vizirjev ki so manjši...

Poglej malo po e-bayu (ita, nem), sigurno se kaj najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej malo po e-bayu (ita, nem), sigurno se kaj najde.

Ja sam z e-bayam nimam izkušn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blindek ta vizir je za naslednji model k ma analogn števc... Jst mam še digitalnega okroglega...

to pa nisem vedel

dobro da si mi povedal, ker tudi sam rabim takega kot ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš 07 letnik pa še ta okrogel števec ???

Jst sm malce gledal pa sta mi samo dva padla v oke, od Givita in od Barracude. No morm rečt da od Barracude veliko bol kot od Givita..

Tako da bom vrjetno kar preko spleta naročil direktno od proizvajalca v Italiji. Na spleti piše da pride 99€ samo potem odvisno kolk še potni stroški nanesejo. ČE boš za v bodoče se lahk zmenma pa naročm dva vizirja če ti bo od Barracude všeč, pa si potne stroške deliva napol.

Če te pa zanima ti pa jst prodam vizir od Ermaxa, sm ga dobil poleg k sm kupu motorja in ga ne uporabljam. Ni mi všeč k je višji od te Barracude.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno se je proti koncu 07 spremenil števec

ta kot ga imaš ti mi je tudi previsok

imaš kako sliko od barracude?

imel bi bolj majhen vizir oz. masko, katera bi se lepo prilegala k luči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm dodal fotko vizirja Barracude par postov nazaj, slika je v tistm posti k sm dodal povezavo do njihove spletne strani.

No evo tle jo maš še enkrat. Men se ta najbolj dopade kr je najmanjša in se lepo sklada z motorjem.

Popravljeno . Popravil Borut81
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!