Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Še bolje je, da odviješ tudi vijak pod sedežem in si najdeš pomočnika, ki ti bo držal tank gor in malo nazaj, med tem ko ti odvijačiš akumulator. Odšraufati moraš tudi ploščico, ki je poveznjena čez akumulator. Pa prvo gre minus klema stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni

mene pa neki zanima sem novi lastnik fazerce l2003..pa sem mal čekiral izpuh in nisem nasel lambde sonde..torej jo res nima al je tko skrita da je nisn vido????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

a je mogoče kdo od vas menjal uteži krmila?

jaz sem kupila nekaj, pa ne vem, kako naj zmontiram. kupila pa sem takšne. a bi šlo to gor?

Mislim, da ima FZ6 v krmilo vrezan navoj za uteži,ker so original uteži z navojem.

Te na linku pa delujejo po principu "napenjanja gume". Sicer se za silo dajo namontirat, vendar obstaja možnost, da jih nekje zgubiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

a je mogoče kdo od vas menjal uteži krmila?

jaz sem kupila nekaj, pa ne vem, kako naj zmontiram. kupila pa sem takšne. a bi šlo to gor?

Ne, te ne pašejo gor. Drgač pa imbus ključ in enostavno odviješ (desnosučni vijak).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tankom je :angry: . Moreš dva vijaka tanka oviti, dvigniti tank ( je na pantu ), ga spredi podložiš z deščico, da potem lahko

( težko :blush: ) ven vzameš akumulator.

lahko ga tudi privezeš nazaj na držala za sovoznika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Mene pa zanima kateri izpuh priporočate za dotični motor, da izgleda estetsko (podobno kot stock, ne da je med loncem in plastiko luknja) in ima dober zvok. Če pa doda še nekaj kW pa tudi ne bom jamral. Za kakšne slike pa se tudi priporočam.

Hvala!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot originalen zgleda samo originalen :whistle:

tako izgleda z leo vince

glas je odličen

glede KM... nebi vedel. verjetno se pa na cesti tisti konj ali dva zraven sploh ne opazi.

jaz sem tega vzel zaradi cene novega, rablejnih se takrat nekak ni našlo... mi pa seveda ni žal za nakup, ker se mi zvok res dopade :kva2: :krneki:

LP

post-9911-127351916316_thumb.jpg

post-9911-127351917223_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajam zadnja podaljška stopalk za sopotnico- ka iz neerjavečega materiala in dve stranski varovali za zadnji potovalni torbi. Varovala torb služijo za enakomerno nastavitev torb in preprečujejo stik torb s kolesom. Zelo uporabno za daljša potovanja. Enostavna montaža - demontaža.

post-9142-127356924987_thumb.jpg

post-9142-127356926478_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi pa seveda ni žal za nakup, ker se mi zvok res dopade :kva2: :krneki:

LP

Uf ti leoti sekajo ful, posebi če so brez dušilca. Skor mal preveč.

Se vidi, da sem že v letih :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje glede fazerke in sicer še stari model l 2003 ima analogni stevec in me zanima ce se komu kaj sanja kaj bi mi lahko kkopotalo spredaj v maski okoli števca ali pod njim...sem gledal ni nic videti števec je fiksen, luč je tud fiksna. klopotanje se pa opazi recimo da se peljem po kaksnem makadmu da nastajajo vibracije in slisi se ko spustim gas...ce imam gas je obcutno manj skoraj nic klopotanja :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sem lastnik yamahe Dz6n letnik 2004, prevoženih 26500 km. Zadnjih 14 dni predvsem zjutraj ko motor stoji čez noč opažam, da ko dam ključ v ključavnico in želim zagnati motor se ne zgodi nič. Motor se niti ne zažene.

Postopek ponovim in se spet ne zgodi ničesar.

Ko postopek ponovim v tretje se motor le s težavo zažene oziroma se trudi zagnat nato pa mu le uspe. Po tem ni več težav.

Je pa tudi res, da svečke še niso bile zamenjane prav tako tudi ne akumulator.

Zanima me ali je kdo imel podobne težave in ali bi z zamenjavo omenjenih zadev problem rešil?

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sem lastnik yamahe Dz6n letnik 2004, prevoženih 26500 km. Zadnjih 14 dni predvsem zjutraj ko motor stoji čez noč opažam, da ko dam ključ v ključavnico in želim zagnati motor se ne zgodi nič. Motor se niti ne zažene.

Postopek ponovim in se spet ne zgodi ničesar.

Ko postopek ponovim v tretje se motor le s težavo zažene oziroma se trudi zagnat nato pa mu le uspe. Po tem ni več težav.

Je pa tudi res, da svečke še niso bile zamenjane prav tako tudi ne akumulator.

Zanima me ali je kdo imel podobne težave in ali bi z zamenjavo omenjenih zadev problem rešil?

Hvala za pomoč.

Če maš aku od 04 potem si eden tistih, ki ti je zelo dolgo služil.Štromar ti naj ga pomeri.Kar se pa svečk tiče jih je men na servisu pri cca 20.000 km menjal.

Jaz sem ga tuki kupo letos, stal me je pa 65€:

http://www.akumulator.si/index.aspx?source=katalog&search=*filter*&Zunanji0=motor/skuter&Zunanji1=YAMAHA&Zunanji2=FZ6&Zunanji3=600%20ccm&Zunanji4=05-10

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sem lastnik yamahe Fz6n letnik 2004, prevoženih 26500 km. Zadnjih 14 dni predvsem zjutraj ko motor stoji čez noč opažam, da ko dam ključ v ključavnico in želim zagnati motor se ne zgodi nič. Motor se niti ne zažene.

Postopek ponovim in se spet ne zgodi ničesar.

Ko postopek ponovim v tretje se motor le s težavo zažene oziroma se trudi zagnat nato pa mu le uspe. Po tem ni več težav.

Je pa tudi res, da svečke še niso bile zamenjane prav tako tudi ne akumulator.

Zanima me ali je kdo imel podobne težave in ali bi z zamenjavo omenjenih zadev problem rešil?

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja akumulator je prvi noter in ni bil nikoli prej zamenjan. Očitno, da je res problem v akumulatorju, kajti motor se s težavo trudi zagnati potem pa ko enkrat zalaufa pa dela brez problema.

bom na prej omenjeni strani pogledal za akumulatorjem, svečke pa bodo sledile kasneje.

Mimogrede kakšni pa so znaki da so svečke proti koncu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede kakšni pa so znaki da so svečke proti koncu?

V kombinaciji s slabim akumulatorjem so simptomi točno taki kot si jih prej zgoraj naštel. Če je akumulator dober in sveče zanič, bo vžig občutljiv na hladno temperaturo, naj bi se tudi povečala poraba goriva.

Kar se izrabljenosti na videz tiče, je tukaj en link, ki lepo prikaže zanič svečke, razloge in rešitve:

http://www.totalmotorcycle.com/maintenance/sparkplugs.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danijel80, svečke bi moral menjati pri 20.000km. Poglej v navodila za uporabo kaj se menja na koliko km, oz. glede na leta. Se je fino držati tega. Če jih nimaš mi pa pošlji ZS z mailom pa ti jih pošljem v .pdf dokumentu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svečke pa res lahk menjate na cca 20-30 k, cna je mal večja kot 1 tank goriva

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš aku od 04 potem si eden tistih, ki ti je zelo dolgo služil.Štromar ti naj ga pomeri.Kar se pa svečk tiče jih je men na servisu pri cca 20.000 km menjal.

Jaz sem ga tuki kupo letos, stal me je pa 65€:

http://www.akumulator.si/index.aspx?source=katalog&search=*filter*&Zunanji0=motor/skuter&Zunanji1=YAMAHA&Zunanji2=FZ6&Zunanji3=600%20ccm&Zunanji4=05-10

Rad bi se sam navezal na ta link. In sicer pri njih sem kupil v sredo NOV akumulator za Yamaho Fz6, danes ga želel montirati noter in ugotovil, da je akumulator za nič!!!! NOV akumulator ni hotel niti bencinsko pumpo zagnati, števec pa je bil prazen, gorela je samo lučka za ključ na števcu.

Nazaj sem dal 6 let star akumulator in je motor vžgal iz prve. Toliko o tem.

Sicer dobim novega po pošti, sam meinim, da se kaj takega ne bi smelo zgoditi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi se sam navezal na ta link. In sicer pri njih sem kupil v sredo NOV akumulator za Yamaho Fz6, danes ga želel montirati noter in ugotovil, da je akumulator za nič!!!! NOV akumulator ni hotel niti bencinsko pumpo zagnati, števec pa je bil prazen, gorela je samo lučka za ključ na števcu.

Nazaj sem dal 6 let star akumulator in je motor vžgal iz prve. Toliko o tem.

Sicer dobim novega po pošti, sam meinim, da se kaj takega ne bi smelo zgoditi!!!

Pa si ga aktiviral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mogoce kdo pozna kako "kul" fejzerco, ki se prodaja po normalni ceni? tast jo kupuje :)

letnik naj bo '01+, tam do 3,500€..

hvala za pomoc :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6 so bile od jeseni 03 dalje (model 04). Prej so bile FZS600.... Kaj točno tast kupuje potem? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo mozno, bi bilo najboljše novi model (04)...drugace ce ni drugega pa tastarga :)

lp, tast ima jutri izpitno voznjo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, samo toliko vam sporočam, da je tast uspešno opravil izpitno vožnjo!

Samo še motor pa gremo novim kilometrinam naproti ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!