Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

EKOLA! Nov prvi motor je pri hiši! YAMAHA FZ6S :yea2::yea1::kva2: :kva2: :kva2:

Zet je zelo zadovoljen z njim po prvih 200km.

....mmmmm

YAMAHA FZ6S

l. 2004

30000 km

Blokada na 35kw (ker imam A2 izpit)

nove gume

Givi monokey alarm kovcek + nosilec

nov alarm proti kraji

fztank.jpg

1530.jpg

2530.jpg

3530.jpg

fz6staticl.jpg

Njami......

Imam pa nekaj prvih vprašanj za vas :)

1. Jure Primec, naj bo moj serviser itd..? Priporočajo ga.

2. Motor ima 32000km, servis je bil narejen nazadnje lansko leto na začetko sezone (pred cca. 4-5k), moram servis narediti še enkrat in kaj?

3. Kaj moram nabaviti, da bom imel doma za skrbo motorja? (ketn sprej, olje, hl. tekočina, ...??)

Najlepša hvala za pomoč in nasvete, tudi sami ste bili nekoč na začetku ;)

LP Jani

Popravljeno . Popravil persl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za servis se priporoča, da se dela enkrat letno(pred začetkom sezone)

za ketno itd. jaz uporabljam castrolove izdelke(čistilci,maziva), olje original Yamaha - Yamalube, vse delam sam(ni ga lepšega :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz menjam olje in filter neglede na km na začetku sezone, olje motul 5100 ali yamalube, kero je pač na zalogi, ko ga grem kupit, za verigo pa imam tudi od yamalube čistilo in sprej za mazat. za zračni filter (k&n) imam čistilo in olje (v spreju) od k&n, tudi to opravim na začetku sezone.

imam pa še en kup bombažnih cunj, s katerimi spucam moped, ko je umazan.

hladilne tekočine načeloma ne rabiš imet na zalogi, če je s sistemom vse v redu. jaz bi edino preveril, do kakega minusa zdrži hladilna tekočina, da na spomlad nebi bilo kakega presenečenja.

pa dosti varnih kilometrov. :rolleyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EKOLA! Nov prvi motor je pri hiši! YAMAHA FZ6S :yea2::yea1::kva2: :kva2: :kva2:

Zet je zelo zadovoljen z njim po prvih 200km.

....mmmmm

YAMAHA FZ6S

l. 2004

30000 km

Blokada na 35kw (ker imam A2 izpit)

nove gume

Givi monokey alarm kovcek + nosilec

nov alarm proti kraji

fztank.jpg

1530.jpg

2530.jpg

3530.jpg

fz6staticl.jpg

Njami......

Imam pa nekaj prvih vprašanj za vas :)

1. Jure Primec, naj bo moj serviser itd..? Priporočajo ga.

2. Motor ima 32000km, servis je bil narejen nazadnje lansko leto na začetko sezone (pred cca. 4-5k), moram servis narediti še enkrat in kaj?

3. Kaj moram nabaviti, da bom imel doma za skrbo motorja? (ketn sprej, olje, hl. tekočina, ...??)

Najlepša hvala za pomoč in nasvete, tudi sami ste bili nekoč na začetku ;)

LP Jani

Mene pa zanima kolk si plačal zanj? V oglasu je pisalo 3.350€ pa me zanima za koliko si zbil ceno oz.koliko je prišla končna cena motorja? Srečno in varno vožnjo ti želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me vaše izkušnje glede rednih servisov.Bliža se mi 20000 km,pa me zanima razlika v ceni če peljem na pooblaščen servis ali pa recimo k Čarmanu ali Simčiču.Znanec je delal na pooblaščenem servisu in je plačal okoli 230€.Samo za primer,svečke CR9EK so bile po 16.5€ medtem ko so na spletu po 9€.

Pa še vprašanje glede pnevmatik.Uporabljam Roadsmart,zadnja ima 5000 km ,sprednja je imela 12000 in sem jo včeraj menjal.Po menjavi je občutek med vožnjo precej drugačen,motor v ovinek dosti bolj "pade" kot prej.Me je kar malo presenetilo med vožnjo.Ali je to posledica nove gume,stara je bila mogoče bolj po sredini izrabljena ali je lahko vzrok ker so mi tudi nastavili verigo pa da je kaj narobe z zadnjim kolesom?

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me vaše izkušnje glede rednih servisov.Bliža se mi 20000 km,pa me zanima razlika v ceni če peljem na pooblaščen servis ali pa recimo k Čarmanu ali Simčiču.Znanec je delal na pooblaščenem servisu in je plačal okoli 230€.Samo za primer,svečke CR9EK so bile po 16.5€ medtem ko so na spletu po 9€.

Pa še vprašanje glede pnevmatik.Uporabljam Roadsmart,zadnja ima 5000 km ,sprednja je imela 12000 in sem jo včeraj menjal.Po menjavi je občutek med vožnjo precej drugačen,motor v ovinek dosti bolj "pade" kot prej.Me je kar malo presenetilo med vožnjo.Ali je to posledica nove gume,stara je bila mogoče bolj po sredini izrabljena ali je lahko vzrok ker so mi tudi nastavili verigo pa da je kaj narobe z zadnjim kolesom?

LP Toni

PRav gotovo je to posledica nove gume! Iz začetka boš imel mogoče še občutek da se sam nagne, potem pa z obrabo to mine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me vaše izkušnje glede rednih servisov.Bliža se mi 20000 km,pa me zanima razlika v ceni če peljem na pooblaščen servis ali pa recimo k Čarmanu ali Simčiču.Znanec je delal na pooblaščenem servisu in je plačal okoli 230€.Samo za primer,svečke CR9EK so bile po 16.5€ medtem ko so na spletu po 9€.

Pa še vprašanje glede pnevmatik.Uporabljam Roadsmart,zadnja ima 5000 km ,sprednja je imela 12000 in sem jo včeraj menjal.Po menjavi je občutek med vožnjo precej drugačen,motor v ovinek dosti bolj "pade" kot prej.Me je kar malo presenetilo med vožnjo.Ali je to posledica nove gume,stara je bila mogoče bolj po sredini izrabljena ali je lahko vzrok ker so mi tudi nastavili verigo pa da je kaj narobe z zadnjim kolesom?

LP Toni

Jaz sem ga lani pri 20 000 pelal v Eliso v Domžalah , vprašal kok bo koštal in je rekla 170€, ko pa sem prišel plačat je bilo po 160€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk pa stane španer za verigo in ketna ?

španer je ufff drag ko žafran....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje, imam fazerja in imam zračnost v sprednjih vilicah, domnevam da je problem v križu oz. ležaju v okvirju. lepo bi prosil da če ima kdo izkušnje s tem naj mi svetuje glede popravila, nabave rez. delov in pribjižno koliko to stane.

lp Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje, imam fazerja in imam zračnost v sprednjih vilicah, domnevam da je problem v križu oz. ležaju v okvirju. lepo bi prosil da če ima kdo izkušnje s tem naj mi svetuje glede popravila, nabave rez. delov in pribjižno koliko to stane.

lp Grega

Če je luft v ležaju krmila, lahko ležaj malce zategneš in problem bo rešen. Vsaj za nekaj časa. To se pojavi pri tem motorju pri ca. 30k km. Sam postopek ni zahteven, vzame ti kakšno uro časa. Paziti pa moraš, da ne boš ležaja preveč zategnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo probal zamenjati števec iz okroglega digitalnega v novejšega S2? kaj vse bi bilo potrebno, da bi S2 števec kazal prave kilometre itd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo probal zamenjati števec iz okroglega digitalnega v novejšega S2? kaj vse bi bilo potrebno, da bi S2 števec kazal prave kilometre itd.?

Moraš računat tudi menjavo notranjih plastik.Notranji del maske je iz dveh delov na sredino teh pa sede števc.Cena ene plastike (stara verzija) je vsaj 60€ x2 :120€ minimalno potem pa še ni rečeno da pašeta .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem si mislil, da bo ravno v tem problem

rad bi namestil majhen vizir za vožnjo tukaj okrog(veliko imam za daljše ture) in nobeno ne paše na okrogel števec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima slučajno kdo kako levo originalno ogledalo od FZ6S 2007 (ali kompatibilni letniki) viška za prodat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kakšen filter za gorivo ?

ceno španerja ...

je sploh kdo tu, da bi povedo kaj koristnega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je sploh kdo tu, da bi povedo kaj koristnega ?

kot prvo... obstajajo trgovine in servisi, kjer ti bodo znali povaedat okrog cene!

filter goriva... mi2 sva kupila enega za prejšnji 4-kolesnik, stal je par €. pokliči v trgovino, kjer prodajajo dele in ti bodo povedali kaj in kako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

filter goriva... mi2 sva kupila enega za prejšnji 4-kolesnik, stal je par €. pokliči v trgovino, kjer prodajajo dele in ti bodo povedali kaj in kako!

mene sam zanima če obstaja sploh kakšen filter za gorivo

pojdi pogledat, kako je narejen (jaz nimam nobene slike) in boš videl, če ti ustreza (ne vem, kako ima fz narejen dovod goriva)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!