Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Kdo mogoče ve koliko je "normalno" za ta motor porabi olja na en servis?

Popravljeno . Popravil koci430
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo mogoče ve koliko je "normalno" za ta motor porabi olja na en servis?

liter na 1000km se smatra še kot "normalno", pol pa računaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo mogoče ve koliko je "normalno" za ta motor porabi olja na en servis?

Če se z njim normalno počne, potem je normalno da nič.

Ko sem bil lastnik takšnega modela sem z njim prevozil 45.000 km. Olja nikoli ni bilo potrebno dolivati. Od servisa do servisa skoraj nespremenjeno.

Pravilno vtekanje novega agregata. Počasna vožnja do delovne temperature agregata, seveda brez sunkovitih pospeškov, izogibanje vrtenja v rdeče polje, ipd.

Motor se pri novem lastniku še sedaj suče brez težav. Meni se je takšen način obrestoval. Novemu lastniku pa tudi. Zadovoljni smo vsi tije. :boobies:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tudi ne pije olje. po moje bi mi serviser reku, ko ga je ven zlil, če bi ga kaj manjkalo.

Serviser nič ne reče, preverjat moraš sama.

Malo ga popije vsak motor. Zdej pa je odvisn kolk tiščiš, bolj k tiščiš več ga motor popije, ker na svetu ni motorja, da ne bi popil vsaj malo olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ima mogoče kdo akrapovičev certifikat za fz6 od letnika 2008 dalje. Bi rabil za skopirat.:whistle:

Kupil sem rabljenega akrapoviča, pa je zraven certifikat, na katerem še niso vpisani podatki za ta model motorja (vpisan je engine type J507E, mora biti pa še J514E). Malenkost, zaradi katere bodo na LPP-ju problemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serviser nič ne reče, preverjat moraš sama.

Malo ga popije vsak motor. Zdej pa je odvisn kolk tiščiš, bolj k tiščiš več ga motor popije, ker na svetu ni motorja, da ne bi popil vsaj malo olja.

no dobro. preden sem ga peljala na servis je tudi fant pogledal kako je z oljem in je bil nivo takšen, kot mora bit. zato sem sklepala, da če bi bilo kaj narobe, bi serviser povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dobro. preden sem ga peljala na servis je tudi fant pogledal kako je z oljem in je bil nivo takšen, kot mora bit. zato sem sklepala, da če bi bilo kaj narobe, bi serviser povedal.

"Predvidevam", da je bilo v mejah normale, kar lahko znese npr. tudi pol litra. Zapomni si to, da ti nihče ne bo šel preverjet al je res toliko olja noter kot ga je nekdo vlil, zato roko na srce, sami preverjajte olje. Spomnim se prijatla od katerega sem kupoval avto. Sem dvignil šipko, ki meri olje, pa mu rečem, da je že pod min, pa mi reče, da še ni lučka zasvetila :). Sej ni težko na FZ6 odviti palčko in preverit. Zdej pa je odvisno tudi kakšno olje je v motorju. V kolikor kdor toči super duper olje, ki ni za motor, se zna zgodit, da ga popije.

Edit: @rosse20. Nočem ti soliti pameti, sam saj veš kak pravi pregovor. Uzdaj se use, i u svoje kljuse.

Lp, b

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni mam vprašanje glede servisa za FZ6 - S

Letos sem jo nabavil z okol 19000km prevoženimi naredil servis aprila menjano olje (Yamalube), oljni filter, svečke, zračni filter, trenutno je gor 21000km, kaj več letos verjetno ne bo več. In me zanima kako je za naslednjo sezono, je spet potrebno menjat na začetku sezone olje, in oljni filter, ali ga ni potrebno glede na to da narjeno od zadnjega servisa samo 2000km.

Hvala za odgovore

Lp Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni mam vprašanje glede servisa za FZ6 - S

Letos sem jo nabavil z okol 19000km prevoženimi naredil servis aprila menjano olje (Yamalube), oljni filter, svečke, zračni filter, trenutno je gor 21000km, kaj več letos verjetno ne bo več. In me zanima kako je za naslednjo sezono, je spet potrebno menjat na začetku sezone olje, in oljni filter, ali ga ni potrebno glede na to da narjeno od zadnjega servisa samo 2000km.

Hvala za odgovore

Lp Gregor

Naslednji servis čez 10.000km ali eno leto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi prijatelji motoristi

Pri moji Fazerki letnik 2005 Prevoženih 20000 km se je pojavu en čudn zvok.

Ko je mašina hladna in dela pod višjimi obrati je vse OK.

Pri segreti oz.vroči mašini pri obratih tam neki do 5 tisoč pa se sliši kao nekak tak tik-tik-tik-tik-tik-včasih bolj, včasih majn ,včasih nič.

kaj bi to lahko blo?

Lepo prosim za pomoč.

Verjetno malo prepozno a vseeno

Da ni slučajno kakšen člen verige zaribal, kot se je to zgodilo meni čeprav je bila ketna normalno mazana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me če si je že kdo montiral grelne ročke na fazerko?Ker bom imel motor še sezono ali dve bi jih rad imel in bom kupil v Louisu ročke Saito.

Louis

Ali so originalne ročke prilepljene in kako se jih odstrani?

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjati moram prednje zavorne ploščice. Sem v dilemi ali vzeti original ali kaj drugega. Zanimajo me cene (original/ostalo), mnenja, priporočila....ima kdo kakšne izkušnje z neoriginal ploščicami na FZ6? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima slučajno kdo za prodati pokrov izpuha, ki pride nad izpuh pod sedežem?

Ob menjavi na športni izpuh MIVV, sem original plastike pustil na tleh v garaži, ki pa jih je žal pohodila mojca punca!!! :wallbash: 

Verjetno, bi se pokrov dal popraviti (zalepiti), me pa vseeno zanima, če bi kdo prodal zadevo, ki je ne rabi?

Gre pa se za tole: 

2003-FZ6-Fazer-09-exhaust-P_tcm71-219623.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno srebrno imam jaz (ta ki pokriva izpuh), če si to mislil >>PM

Popravljeno . Popravil AndrejC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti misliš tisto črno plastiko okoli loncev? Original ni tko draga, če se prav spomnem....

Ne, mislim tisti srebrni del.

Če ne bo šlo drugače bom kupil komplet rabljen izpuh (nazadnje ga je nekdo prodajal za 80€) in imel pač dva izpuha...

Popravljeno . Popravil WhiteWolf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno srebrno imam jaz (ta ki pokriva izpuh), če si to mislil >>PM

Poglej PM!

Popravljeno . Popravil WhiteWolf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!