Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

v naši garaži se sveti nov Fz6 črn.... bratranec se je po dveh letih pavze odločil za slednji motor....moram reči da je barva ful huda....definitivno najlepša izmed treh ponujenih za 2005...motor deluje zelo lušten...ko mu ob bok postavim mojo Fzs 600 2003 je slika še popolnejša....ko ga registrira pa povem še občutke ob vožnji...

zanima pa me ali kdo prodaja višjo vetrno šipo in še kak ščitnik za motor ali kaj podobnega iz dodatne ponudbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hojla!

Ko čitam tale forum o novi fazerki in njenih kvazi pomanjkljivostih in prednostih dobim občutek, da ste nekateri pravi mali Rosiji ipd. Motor je za moje pojme poseben užitek, vendar ne nekje na limitu sposobnosti motorja in njegovega jahača. Z naraščanjem hitrosti motorja se učinek nadzora motorista nad motorjem zmanjšuje pa če vam je prav al ne. Jaz imam motor, da v vožnji uživam na zavitih cestah pri normalni hitrosti, ne pa na robu mojih in motorjevih sposobnosti. Seveda vsak išče svoj užitek na motorju.

Z novo fazerko sem prevozil 1500 km in do sedaj sem navdušen nad motorjem. Vse kar sem pričakoval od motorja, sem našel na novi fazerki. Absolutno pa ne trdim da kaj drugega še ni boljšega.

Upam da boste vsi srečno prispeli na svoje zastavljene cilje in obilo motorističnega užitka še v prihodnje.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto.Jaz sem zaključo karijero z novo fezerko.Naredo 10000 km in nimam pripomb.Vredna nakupa.Če kdo rabi zobnik(spredni 1 zob manjši)in cev namesto katalizatorja naj se javi na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ljubitelji nove Fazerke. Tudi jaz sem jo nabavil in prevozil prvih 100 km, moram priznati, da so občutki čudoviti, vendar pa sem ugotovil, da je motor pod polno obremenitvijo v ovinkih nekoliko mehak. V navodilih sem videl, da ima nastavljiv zadnji teleskop in sicer v stopnjah od 1 do 7, zato sklepam, da je problem v tem. Zanima me, kako je možno nastaviti zadnji teleskop in katera trdota je najbolj primerna npr. za potovanje dveh potnikov in nekaj prtljage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar pa sem ugotovil, da je motor pod polno obremenitvijo v ovinkih nekoliko mehak. V navodilih sem videl, da ima nastavljiv zadnji teleskop in sicer v stopnjah od 1 do 7, zato sklepam, da je problem v tem. Zanima me, kako je možno nastaviti zadnji teleskop in katera trdota je najbolj primerna npr. za potovanje dveh potnikov in nekaj prtljage.

klasična hiba večine nakedov je premehko sprednje vzmetenje in pri fazerju je isto. zadaj nastavljaš glede na težo ampak nevem npr. na koliko moreš imeti na npr. 80 kg voznika in na katerem za 80+60 kg voznik in sopotnik. ampak tudi pri pravi nastavitvi ne pričakuj velike spremembe, enostavno je spredaj premehko - ostane ti gostejše olje v vilice, menjava feder,...... malo pobrskaj po temah smo že dosti govorili o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fuckin way, spredaj zame pri fazerju ni nič premehko - seveda kakor komu.

Meni - idealka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja motor zgleda prov hudo, še posebej v naked varianti, jaz neki premišljujem da bi si ga kupil (v igri so še nova honda CBF 600 in pa kawasaki Z750) sam me pr tej naked fazerki mal skrbi da je premajhna saj zame (imam 194cm) :hmm: . A mi lahko kdo pove kje je že ta ta nov prodajni salon v ljubljani? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Celovški cesti (vse je nakupu: nova Petrolova črpalka, Opel, Fiat, Iveco in zdaj še Yamaha).

PS: še moja sugestija: Z 750 S (in to črn)

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem rekel.... sami Rossiji...

Motor gre ko satan..vse tak kot mora bit.!!

Dajte uživajte!!!

:kva2:

brez zamere ampak ti se samo vozi in uživaj, če pa ti rečem da je premehek tako kot še marsikateri drug motor pa verjami, da mogoče komu je. upaj da ne boš tako daleč prišel da bi bil tudi tebi ker boš potem razmišljal o menjavi za motor primernejši takšnemu stilu vožnje. :grim

lahko pa ti dokažem :devil: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje vsem lastnikom fazerce, in sicer glede stanja goriva v rezervoarju.

Opazil sem da lahko natankam samo 12-14 litrov po tistem ko se mi prižge lučka za opozorilo o kurjenju rezerve. Po tehničnih podatkih bi moral imeti tank kapaciteto 20 l ter še nekaj rezerve. A ima še kdo ta problem

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje vsem lastnikom fazerce, in sicer glede stanja goriva v rezervoarju.

Opazil sem da lahko natankam samo 12-14 litrov po tistem ko se mi prižge lučka za opozorilo o kurjenju rezerve. Po tehničnih podatkih bi moral imeti tank kapaciteto 20 l ter še nekaj rezerve. A ima še kdo ta problem

lp

lučka :hmm: :hmm: kje maš kakšno lučko :hmm:

kapaciteta rezervoarja je 19 litrov

Ko mi preklopi na rezervo naredim še cca 50 km,...nakar tankam cca 17 litrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni lučke, samo števec se ti preklopi v način ki ti šteje km od vklopljene rezerve. To razumem kot signal da kuriš rezervo. Je pa cela zadeva zelo čudno opisana v navodilih

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere ampak ti se samo vozi in uživaj, če pa ti rečem da je premehek tako kot še marsikateri drug motor pa verjami, da mogoče komu je. upaj da ne boš tako daleč prišel da bi bil tudi tebi ker boš potem razmišljal o menjavi za motor primernejši takšnemu stilu vožnje.  :grim

lahko pa ti dokažem  :devil:  .)

Saj sem napisal. Vsak ima svoje veselje in želje... ok! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,jaz nisem nikol uspel več not spravit kot 18 litrov. :OK: Tak,da še je zgleda vedno nekaj blo not. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj in danes sem mal sprobal kaj sem si kupil. Po začetni navdušenosti me je stvar mal minila :BUA: . Sicer nisem nikakršen strokovnjak vendar moram priznat da Fazerki krepko manjka moči do 8.000 rpm.Stvar se mora dejansko zeloooooo vrtet da da motor od sebe to kar od njega pričakuješ. No ja od 10.000 rpm deluje stvar odlično. :OK:

Prišel do zaključka da bo potrebno drug leto menjat, verjetno pa bom ostal pri isi znamki.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol praviš da ji konkretno primanjkuje moči, hmmm :? jz pa resno premišljujem med Z750 in FZ6, sam bo očitno prej potrebno sprobat zadevco, no sej če tko pogledaš ima 750 mal več konjevk 600 pa ima kr 150 kubov večjo mašino :huh:

Včeraj in danes sem mal sprobal kaj sem si kupil. Po začetni navdušenosti me je stvar mal minila :BUA: . Sicer nisem nikakršen strokovnjak vendar moram priznat da Fazerki krepko manjka moči do 8.000 rpm.Stvar se mora dejansko zeloooooo vrtet da da motor od sebe to kar od njega pričakuješ. No ja od 10.000 rpm deluje stvar odlično.  :OK:

Prišel do zaključka da bo potrebno drug leto menjat, verjetno pa bom ostal pri isi znamki.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem rečt da ji ravno manjka moči, ker jo je več kot dovolj v zgornjih vrtljajih. Sam pač moraš mtor držat na obratih. Sicer je pa za mirno kruzanje motor dost dober. Saj ima med 4in 8 rpm enako zaogo moči in če držiš na tem nivoju se motor obnaša dokaj solidno. Za kaj več pa okol 10 rpm.

Vsekakor probaj; jaz sem probal oba in kot začetniku mi je bla bolj všeč Fazerca zdaj pa :hmm:

Aja motor je letnik 05

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja motor ma mašino od R6 ki pa je cestak...mašina je samo mal prirejena da ma nekej kojnu manj pa mal bolj "človeško" se da motor vozit ampak 600 kubične cestake je treba vse v obrate gnat!

Tko da je treba pri fazerci treba v zakup vzet da se jo žene v obrate če hočš kej efekta od nje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja motor ma mašino od R6 ki pa je cestak...mašina je samo mal prirejena da ma nekej kojnu manj pa mal bolj "človeško" se da motor vozit ampak 600 kubične cestake je treba vse v obrate gnat!

Tko da je treba pri fazerci treba v zakup vzet da se jo žene v obrate če hočš kej efekta od nje!

Peljal si jo že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal si jo že?

1 leto nazaj :yea1:

Men osebno drugač luškan motorček do konca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj in danes sem mal sprobal kaj sem si kupil. Po začetni navdušenosti me je stvar mal minila :BUA: . Sicer nisem nikakršen strokovnjak vendar moram priznat da Fazerki krepko manjka moči do 8.000 rpm.Stvar se mora dejansko zeloooooo vrtet da da motor od sebe to kar od njega pričakuješ. No ja od 10.000 rpm deluje stvar odlično.  :OK:

Prišel do zaključka da bo potrebno drug leto menjat, verjetno pa bom ostal pri isi znamki.

lp

Hm,men pa se je glih zdelo,da zelo lepo vleče že od 2000 obratov.Tako,da nisem imel občutka,da ji manjka moči :hmm:Se je zelo lepo vozla tudi z dvema in ni blo problem pospešit iz 4000 obratov naprej v šesti. .Mogoče pa si preveč pričakoval :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!