Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Je kdo že delal kakšne modifikacije na fazerju? Kolikor berem po netu se da svašta. Od preobrazbe prednjih luči pa do menjave prednjih vilic za nastavljive od r6.

Popravljeno . Popravil Thor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest ne vem, zakaj bi mel želje po nastavljivih vilicah. Podložiš z zgornje strani feder za kak centimeter do centimeter in pol, in naliješ malo gostejše olje (npr. namesto 7.5W naliješ 10W) in to je cela zmaga... Samo za cestno vožnjo je take stvari nesmislno počet, ker močno trpi udobje, pa tudi povprečen voznik ne bo nič boljše peljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, razumljivo ane. Lahko se tudi s serijskimi vilicami čisto spodobno voziš in nimaš nobenih potreb po trših. Ampak mi je bilo pa zanimivo dejstvo, da je sploh precej delov kompatibilnih in nekateri ljudje vseeno probajo kaj zamenjati ali dodati.

Tukaj je recimo tabela delov, ki so lahko premestljivi: klik

Pa tudi bogati opisi postopkov in povezave do delov se najdejo: fz6 aftermarket mods

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te aftermarket robe ke ogromno za videt na sejmu v Padovi... Sam sem pred leti imel podobne ideje da bi si predelal eno Laverdo na tri ognje... Sicer me je malce srečala pamet, a ideja še tli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te aftermarket robe ke ogromno za videt na sejmu v Padovi... Sam sem pred leti imel podobne ideje da bi si predelal eno Laverdo na tri ognje... Sicer me je malce srečala pamet, a ideja še tli...

Stara ljubezen, trovaljna bela lepotica... Ah, to so bili časi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara ljubezen, trovaljna bela lepotica... Ah, to so bili časi.

Ja to so bli res časi... Ko si motor pržgal na centralnem stojalu se je tri metre okrog zemlja tresla... Zdej pa sam še Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz delajo... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ja to so bli res časi... Ko si motor pržgal na centralnem stojalu se je tri metre okrog zemlja tresla... Zdej pa sam še Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz delajo... :evilgrin:

to se je zaradi satojala :D

sem videl da se je tudi beton tresel v premeru 5-ih metrov, pa motor star trenutno 8 let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že delal kakšne modifikacije na fazerju? Kolikor berem po netu se da svašta. Od preobrazbe prednjih luči pa do menjave prednjih vilic za nastavljive od r6.

Slikica ene ameriške predelave ki je men osebno zelo všeč.

post-20343-1226353158_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

danes izračunala porabo... 5,1 l/100km. nekaj več, kot pri sv-ju, vendar zadovoljivo

Sam sem imel enkrat porabo tam okoli 4,2 litra.... Ko sem prevozil celo istro v dežju pri ene 5-7 ih stopinjah - uglavnm tok je blo mraz da sem se peljal ko upokojenc :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel enkrat porabo tam okoli 4,2 litra.... Ko sem prevozil celo istro v dežju pri ene 5-7 ih stopinjah - uglavnm tok je blo mraz da sem se peljal ko upokojenc :)

Tolk sem jaz mel samo enkrat, k sem mel res sam relacijo, pa sama lepa vožnja. Drugače pa nekje 5.5 pri vsemogočih obremenitvah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm no jest sm opažal, da ob lagodnejši potovalni vožnji po kakih regionalnih cestah poraba ni šla čez 4,5 litra, nekako povprečno pa sem se vozil za 5 litrov. Nikoli mi ga ni uspel spravit čez 6 litrov.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

danes izračunala porabo... 5,1 l/100km. nekaj več, kot pri sv-ju, vendar zadovoljivo

ma jst sem do zdaj samo 2x tankala in spraznala 1 tank, tako da... drugo porabo bom lahko izračunala kasneje. bolj natančno bo drugo leto, ko se bom več vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr mam jst izkušnje s porabo, se giblje nekje od 5 pa tudi do 7 L/100 km. :whistle: Vendar z drugim izpuhom.

Tudi z originalnim izpuhom ni umetnost priti na 9l/100km, pod 6l je res kar lepa vožnja, kaka pista pa okoli 13l to so moje izkušnje. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi z originalnim izpuhom ni umetnost priti na 9l/100km, pod 6l je res kar lepa vožnja, kaka pista pa okoli 13l to so moje izkušnje. :smoke:

po cest lahk kar takoj prideš čez 6,5 l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud js še nism prišu čez 6,2... Pa mislim da če je treba, gre tud fazer zlo hitroooo :evilgrin:

Ampak itak ni smisel nabijat po gasu na polno, UŽIVAT je treba v vožnji ane... vsaj jaz :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem... Jest mam ponavadi navado našaltat pol pa ko ga mam v šesti vozim sam še z gasom, tud prehitevam z naletom, tko da se nč ne ustavljam za pred mano vozečimi... Niti ne bremzam kej dost, niti ne pospešujem, mogoče je po od stila vožnje odvisno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sam ne moreš se stem motorom v 6-i vozit, saj komaj pri 8 tisoč obratih začne it

Se da. Sam treba mal zobe zamenajt, pol pa šesta tud puli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da... Celo 40 se da čist mirno peljat brez cukanja, čeprav v praksi tega res ne počenjam. 8000???? Zgleda da sm jest res en penzjonist... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!