Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

SF, hvala!

Zanima me, če mate kkšne izkušnje s tanktorbami, stranskimi kufri pa centralnmu kufram. No, ubistvu stranske torbe, te tekstilne me bolj zanimajo.

Se da vseeno zadaj sedeti, čeprov so te torbe montirane? A je tud za te torbe treba imeti kkšne posebne nosilce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem imel stranske torbe, pa sem pred leti prešaltal na stranske kovčke. Ni ga čez komfort ko vse zakleneš z enim ključem in greš... Sam sem na FZ6 uporabljal 21 litrske stranske kovčke znamke Givi. Po večjih v kombinaciji s topcasejem ni bilo potrebe. Da bi opazil kake težave ned vožnjo to nisem, ima FZ6 dobro nosilnost. Ti kovčki stanejo okrog 100 EUR. Nekaj takega stanejo tudi nosilci. Popolnoma enake kovčke proizvaja tudi zmanka Kappa.

Tudi same torbe potrebujejo nosilce, na katere nasadimo torbe in jih potem na vrhu povežemo med seboj. Nosilec skrbi, da se torba ne premika, še zlasti pa poskrbi, da ne pride v zadnje kolo. Če mene kdo vpraša, raje namontiram nosilce za trde kovčke kot za torbe, ker na koncu ne prideš toliko ceneje čez, kovčke pa ravno tako kot torbe preneseš na drug motor.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovora.

Za tekstilni torbi stranski sem odločen predvsem zarad izgleda, ker mi neoriginalni stranski kovčki grdo zgledajo (pa brez zamere). Ubistvu, če prav zastopim, se jih lahko potem uporablja tudi same, samo je vseeno bolje da imajo neko oporo. Se bom mal doma poigral pa poskusil narest kkšn tak nosilec, sej, iz slik kakor jih gledam, niso prav komplicirani.

V mislih imam pa kombinacijo tank torba, stranski torbi pa topcase, kar se mi zdi čist dovolj. Mogoče na topcasu še tiste rešetke, da se da še kej gor navezat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne kupiš nosilcev za torbe? jest ne bi kompliciral ker niso dragi... Poglej na Louisovo stran pa še na Kappino in Givijevo... mislim da povsod dobiš za FZ6, pa še lepo so narejeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, veš kako je, v louisu pride Givijev nosilec stranskih kufrov 125€, edino če jest narobe gledam oz. ne najdem drugih stranskih nosilcev.

Občasno pa delam v delavnici, kjer se ukvarjamo ravno s kovinarstvom in imam tako materiala, kot orodja več kot dovolj da jih naredim svoje, zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa mislm kupit :blush: nosilec in ploščo, kovček imam pa že doma (givi 48)

Aja, a plošča in nosilec pašeta na givi/kappo al sta različna za vsacga?

O, sem šele zdaj videl link ki si ga poslal. A so cene tudi kje zraven?

Popravljeno . Popravil _Fingi_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ebay.it pravijo tkole...

TELAIETTI T351 GIVI X BORSE LAT.MORBIDE FZ6 FAZER 04-06

Questo venditore accetta PayPal EUR 25,00 Inserzioni in formato Nuovo e Subito +EUR 11,00

Torej če imaš že Givijev nosilec za topcase kupiš samo še tole, ker v nasprotnem primeru bi moral kupit še tisti kos ki pride okrog izpuhov.

torej 25 ojrov plus 11 ojrov poštnine... Upam, da ti kej pomaga.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilce-opore za na FZ600 je pa res zelo simpl nardit. Rabiš cevko ali šipko fi 8 mm in 4. podloške z luknjo fi 6 (2X) in fi 8 mm (2X). Skriviš šipke in privariš podložke in dobiš oporo kot jo vidiš na sliki. Čist dost močno, da torbe ne silijo pod kolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se komu sanja, če sedež od tanove fz6 (08) paše na starejšo (04-06)? Zdaj so namreč serijsko začeli vgrajevati comfortable seat, ki je par razredov boljši od prejšnjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, samo sploh nism razumel kaj hočeš s tem povedati :krneki:

Evo, obljubljena slikca :)

obstaja 72 kw in 55 kw fazer, kakšna je razlika med njima ?

če se da naredit ta z 55 na 72

kapiš ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja 72 kw in 55 kw fazer, kakšna je razlika med njima ?

če se da naredit ta z 55 na 72

kapiš ???

Aja,ja vem zdej kaj mislš, samo to je samo pri tanovih mašinah, 07 naprej.

Tko da jest nebi vedu če se da to spremenit oz. predelat. Vsekakor bi blo zanimivo :)

Kaj pa vem, edino kar se spomnim, da bi bila lahko razlika je v štromu pa odmičnih gredeh :whistle: drugo dvomim da so menjali :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa mislm kupit :blush: nosilec in ploščo, kovček imam pa že doma (givi 48)

Aja, a plošča in nosilec pašeta na givi/kappo al sta različna za vsacga?

O, sem šele zdaj videl link ki si ga poslal. A so cene tudi kje zraven?

tudi nosilci so različni!

od givija nosilci: Nosilec za kovček 351FZ – 61 EUR - podatek od trgovine nitro

obstajajo pa tudi original, kot jih ima raza. za tega pa ne vem cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja 72 kw in 55 kw fazer, kakšna je razlika med njima ?

če se da naredit ta z 55 na 72

kapiš ???

Nekaj strani nazaj sem prilimal link - kaj je potrebno nardit - malo poglej. Se pa da nardit - in ja motor dobi čisto drug karakter - dobil boš nasmeh usta do ušes :)

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nosilcev za kovček....sam nosilec je lahko enak, vendar je različna podložna plošča, na katero se montira nosilec in je privijačena na nosilec. Do 47L je ena plošča, medtem ko je za 52L kufer drugačna plošča. So pa te plošče enake (Givi=Kappa), vsaj po mojih izkušnjah, ne vem kako je z najnovejšimi kufri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A morda koga zanimajo stranske tekstilne torbe Givi T421 (njihove največje) z nosilci za fz6? Rabljene par dni samo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Fingi tole se ti splača kupit, nima smisla delat če se tjkole dobi... Vsaj moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam FZ6-FAZER-ja 04, pa me zanima kje bi lahko dobil standarne mere vetrobrana vendar bi moral bit popolnoma zatemnjen ali pa delno?

LP :)

Popravljeno . Popravil david46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!