Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Pozdravljeni. Zanima me, kako se kaj vaše sklopke "obnašajo"? Tudi vam prijemljejo čisto na koncu hoda ročice in ne čez celoten gib??? Konkretno me zanima verzija S2, 2007 letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Zanima me, kako se kaj vaše sklopke "obnašajo"? Tudi vam prijemljejo čisto na koncu hoda ročice in ne čez celoten gib??? Konkretno me zanima verzija S2, 2007 letnik

Normalno da prijema čist na koncu,če te pa to moti pa malo odvij napetost zajle :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklopka prijemlje v ´ozkem´ področju ročke, ne boš čutil sklopke čez celoten gib ročke na belanci ampak le določen odsek premika le te. Kdaj bo sklopka prijela pa lahko nastaviš s prednapetostjo zajle na ročki, vendar s tem ne boč nič pripomogel k temu, da bi ti sklopka prijemala čez celoten gib ročke na balanci ampak boš le prestavljal območje ¨prijemanja˝ sklopke. Tako si lahko nastaviš da ti prijemlje takoj ko spustiš ročico ali pa bolj proti koncu hoda, pač kako ti paše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Ne vem, kej si hotel s tem povedat, ampak z vijakom na balanci pri ročki lahko nastaviš, kje na ročki ti sklopka začne prijemati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem nastavljaš oddaljenost ročke od balance in ne kdaj naj lamele začnejo prijemat.

točno tako

se pa kaj da naredit da ti ne prime naenkrat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če se oba sedajle pogovarjata o isti stvari (o sklopki že ampak ... ): eno je velik vijak na ročici sklopke, s katerim nastavljaš oddaljenost ročke od balance - odvisno od dolžine tvojih prstov na levi roki; drugo pa je vijak pletenice, s katerim nastavljaš "prijemanje" sklopke ....

BTW: meni dela OK na S2.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to sem hotel povedat...lamele začnejo prijemat ob željeni oddaljenosti ročke od balance.

lamele primejo takrat kot jim paše. Lahko imaš ročko bližje ali dalje, še vedno bodo prijemale bolj na začetku ali pa na koncu. Če imaš pa ročko bolj odmaknjeno nastavljeno, se ti bo pa zdelo da sklopka pozneje prime in obratno.

Govorim iz izkušenj, ker mi gredo na živce sklopke ki takoj primejo.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa ravno danes peljal motor na 2.servis pri prevoženih 9.700km.Še malo pa grem po njega,naslednji mesec pa nabavim še nove gume.Trenutno imam Bridgestone bt20 pa sem z njimi ful zadovoljen je pa res,da je to moj 1. motor in 1.gume in so šle bolj po sredini hehe.Na straneh je še kar nekaj profila na sredini pa čist malo.Se pravi,da bom z njimi naredil okoli 11-12.000km kar ni niti tako slabo,če pogledam malo nazaj glede na stil vožnje(bolj sport kot tourning) in kar nekaj voženj v dvoje.In zdaj razmišljam kaj nabavit,po vsej verjetnost bt21,ker 20 menda ni več.

Popravljeno . Popravil danijelj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa ravno danes peljal motor na 2.servis pri prevoženih 9.700km.Še malo pa grem po njega,naslednji mesec pa nabavim še nove gume.Trenutno imam Bridgestone bt20 pa sem z njimi ful zadovoljen je pa res,da je to moj 1. motor in 1.gume in so šle bolj po sredini hehe.Na straneh je še kar nekaj profila na sredini pa čist malo.Se pravi,da bom z njimi naredil okoli 11-12.000km kar ni niti tako slabo,če pogledam malo nazaj glede na stil vožnje(bolj sport kot tourning) in kar nekaj voženj v dvoje.In zdaj razmišljam kaj nabavit,po vsej verjetnost bt21,ker 20 menda ni več.

a boš napisal, koliko te bo prišel 2. servis?

jaz razmišljam za kasneje, da bi michelin pilot road 2 ali pa metzeler z6 vzela. sam za zdej, so gor gume še skor nove (ker ima motor nekaj več kot 4000 km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena drugega je enaka kakor prvega (olje,filter)

in kako naj vem, koliko je cena 1.? motor sem kupila s 3600 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bt 020 so 2x malo presenetile v negativnem smislu...zdej mam metzeler z6 in sem zeloooo zadovoljen...so že čisto na koncu in nism doživel še kakšnega manjšega zdrsa...res držijo in tudi naslednje bojo z6...no dejansko me že čakajo pri vulkanizerju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst uporabljam gume BT014 Bridgestone...nardim okol 5k km z njim...lepo drzijo in hitro se segrejejo. Sam me pa pridejo okol 280 evrov :krneki:

Danes sem nabavil Akrapovica...sam sem ga dobil brez dusilcev :glare:

Zvok je nor... mal prevec :ninja:

...zanima me, ker sem skoraj 100%, da bi mi policaji napisal kazen, koliko pridejo dušilci oz. ali so sploh neki posebnega ali mi ga kr naj prjatu nardi?

Hvala

Uzivajte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne boste mene slučajno še kej napadali...jst do zdej nimam negativnih izkušenj z njimi...ne trdim pa, da jih tudi ne bom imel...nikoli neveš...tuki vlak iztiri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a boš napisal, koliko te bo prišel 2. servis?

jaz razmišljam za kasneje, da bi michelin pilot road 2 ali pa metzeler z6 vzela. sam za zdej, so gor gume še skor nove (ker ima motor nekaj več kot 4000 km).

Jaz sem dal včeraj 61eur za 2. servis

-olje

-napenjanje verige,čiščenje in mazanje

-menjava puše

-2 gumijasti podložki pri stiku(vijaku)za ščitnik bloka motorja

-preverjanje tlaka v gumah(sem mel malo premalo)

-nastavitev sklopke(očitna razlika kot pred servisom)

-mazanje gibljivih delov(stransko stojalo za motor ter sredinsko stojalo)

Ko sem prišel ponj je bil kot takrat iz trgovine,ko sem ga kupil(čist kot solza)

Bil pa sem na yamaha moto servis Darko Klemenčič s.p,ki se nahaja v središču avtocentra Šerbinek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal včeraj 61eur za 2. servis

-olje

-napenjanje verige,čiščenje in mazanje

-menjava puše

-2 gumijasti podložki pri stiku(vijaku)za ščitnik bloka motorja

-preverjanje tlaka v gumah(sem mel malo premalo)

-nastavitev sklopke(očitna razlika kot pred servisom)

-mazanje gibljivih delov(stransko stojalo za motor ter sredinsko stojalo)

Ko sem prišel ponj je bil kot takrat iz trgovine,ko sem ga kupil(čist kot solza)

Bil pa sem na yamaha moto servis Darko Klemenčič s.p,ki se nahaja v središču avtocentra Šerbinek

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ti menjajo na 20.000km oz. koliko stane servis? Hvala, Lp

Redni servis (olje, filtri itd...) + svečke. Mene je prišel 113€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!