Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Zelo malo predelav pa R6 ne uide na pospeških. Ovinki so seveda druga stvar.

ooo, mogoče se mal motiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo narobe sem zastavil vprašanje, v krogo motoristov smo se pogovarjali seveda eden bolj pameten od drugega nekaj kozarčkov in na dan je prišlo da ima Yamaha fazer 600 enak motor kot yamaha r6, kar bi naj bilo resnično vendar r6 bi naj s tem motorjem imela 120 konjev, zato bi se naj dalo mašina na fazerjo prav tako spravit do teh konjev. Tako sedaj čakam telefonsko od tega ki je to izjavil pravzaprav od njegovega mehanika, ki bi naj to že naredil. Sedaj me pa zanima če je že kdo slišal za kaj podobnega ali celo videl, češrav se vse skupaj meni zdi neverjetno.

Teoretično jo lahko naviješ tudi na precej več kot 120 ps......stroški in smislenost take predelave so pa drugo poglavje.

Zelo malo predelav pa R6 ne uide na pospeških. Ovinki so seveda druga stvar.

Povej konkretno....ker me res zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjamem da pridobiš.....ampak to enačit z r6 je pa malo lovska....še vedno je 30ps razlike ki jih z menjavo zobnikov ne nadomestiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj @bikez ni enačil...je pa res da v samem štartu je pol to tu nekje ( no se katalizator ven, drug ror, PCIII :rolleyes: ). Kar gre pa "dalje od štarta" se pa itak ne primerja hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nazadnje prideš do ugotovitve, da je bolje kupit R1 :). Pač navor je važen, tisti konjiči delajo samo v zgornjih obratih, drugje jih pa ni in ni na spregled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Zanima me, če je pri vaših Yamahcah tudi zadnja luč tako čudno pritrjena, da se maje? Mislim, tako, gor dol, med vožnjo se ne, samo če jo primeš pa porukaš se čuti kot da bi bila vpeta med gumice.

Popravljeno . Popravil Speedseeker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Zanima me, če je pri vaših Yamahcah tudi zadnja luč tako čudno pritrjena, da se maje? Mislim, tako, gor dol, med vožnjo se ne, samo če jo primeš pa porukaš se čuti kot da bi bila vpeta med gumice.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Zanima me, če je pri vaših Yamahcah tudi zadnja luč tako čudno pritrjena, da se maje? Mislim, tako, gor dol, med vožnjo se ne, samo če jo primeš pa porukaš se čuti kot da bi bila vpeta med gumice.

Jap. Zaradi vibracij....

Popravljeno . Popravil Cut_Lee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tale glede zobnikov je malo smešna, le te lahko zamenjaš tudi na R6, edina realna stvar, ki bi jo lahko morda navedel, bi bila npr. popolnoma drugačna krivulja navora in moči(vendar žal malenkost nižje speljana pri fazerju, kar sicer malenkost pri samih pospeških doda) res ni dovolj za tistih 30 konjev na gredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zakaj smešna...ni smešna ob pretpostavki da na R6 ni zamenjan :P

Dovolj filozofiranja o tem. Kerga zanima, naj proba, ni nek strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Zanima me, če je pri vaših Yamahcah tudi zadnja luč tako čudno pritrjena, da se maje? Mislim, tako, gor dol, med vožnjo se ne, samo če jo primeš pa porukaš se čuti kot da bi bila vpeta med gumice.

Jp jaz sem tud kr pogledal prvič ko sem probal zadnjo luč :blink: Ampak kr kmalu sem ugotovil da pač ma tolk lufta, itak sem vedo da ga ma zarad vbracij a se mi je vseeno zdel kr veliko zraka :)

No sam da je vse uredu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v nedeljo sem prvic vozu to cudo od Yamahe na relaciji Kocevje - Trebnje, letnik 2007, s varjanta. Moram povedat, da sm jo kar tiscal v obrate, ker se izpuha ne slis nc in nism mel obcutka. Motor se zelo lepo pelje, v ovinke se lepo polaga, vse kontrolne stvari so mehke, uglajene, zavore odlicne (nism se vozu sportaka, da b vedu razliko) oziroma vilice mal premehke. Vetrna zascita je dobra, ni feelinga metanja celade sem in tja. Motil me je edin to, d ko sem drzal balanco je blo kot, da bi skuter vozu.. Sicer vsecen motor, sam za hornetko :naughty: (2004) pa ne bi zamenal.. Pr moji je vse mal trs, ko primes balanco ves, kaj imas pod ritjo, zavore morda malenkost slabse, vetrna zascita pa me ne gane... V glavnem: pozitivno presenecen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v nedeljo sem prvic vozu to cudo od Yamahe na relaciji Kocevje - Trebnje, letnik 2007, s varjanta. Moram povedat, da sm jo kar tiscal v obrate, ker se izpuha ne slis nc in nism mel obcutka. Motor se zelo lepo pelje, v ovinke se lepo polaga, vse kontrolne stvari so mehke, uglajene, zavore odlicne (nism se vozu sportaka, da b vedu razliko) oziroma vilice mal premehke. Vetrna zascita je dobra, ni feelinga metanja celade sem in tja. Motil me je edin to, d ko sem drzal balanco je blo kot, da bi skuter vozu.. Sicer vsecen motor, sam za hornetko :naughty: (2004) pa ne bi zamenal.. Pr moji je vse mal trs, ko primes balanco ves, kaj imas pod ritjo, zavore morda malenkost slabse, vetrna zascita pa me ne gane... V glavnem: pozitivno presenecen..

Hvala za kompliment :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v nedeljo sem prvic vozu to cudo od Yamahe na relaciji Kocevje - Trebnje, letnik 2007, s varjanta. Moram povedat, da sm jo kar tiscal v obrate, ker se izpuha ne slis nc in nism mel obcutka. Motor se zelo lepo pelje, v ovinke se lepo polaga, vse kontrolne stvari so mehke, uglajene, zavore odlicne (nism se vozu sportaka, da b vedu razliko) oziroma vilice mal premehke. Vetrna zascita je dobra, ni feelinga metanja celade sem in tja. Motil me je edin to, d ko sem drzal balanco je blo kot, da bi skuter vozu.. Sicer vsecen motor, sam za hornetko :naughty: (2004) pa ne bi zamenal.. Pr moji je vse mal trs, ko primes balanco ves, kaj imas pod ritjo, zavore morda malenkost slabse, vetrna zascita pa me ne gane... V glavnem: pozitivno presenecen..

Ja itak... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Spet jaz, in spet imam nekaj vprašanj za lastnike FZ6.

*Opazil sem, da mi ko stoji motor dalj časa na soncu začne iz cevke, na sliki označeni z 2 kapljati bencin, in to ne prav malo, recimo 1 kapljica na 10s. Se to še pri komu dogaja? Se da kej narest da se to prepreči?

*Tisti nastavki na sliki označeni z 1, so verjetno za bugspojler ane? Verjetno je imel to prejšnji lastnik gor, samo ne vem kero firmo :rolleyes:

*Glede sprednjih vilc me še zanima, včasih imam občutek, kot da imajo malo lufta, ko zapeljem čez kakšno luknjo recimo pri nizkih hitrostih, ne mislim zdej naprej nazaj, ampak v smeri gor-dol. Slišal sem že kar nekaj kritik glede premehkih vilc, je to tudi eden izmed minusov?

Hvala :)

Aja, še sliko lahko pripnem :whistle:

post-22590-1241460021_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Speedseeker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Spet jaz, in spet imam nekaj vprašanj za lastnike FZ6.

*Opazil sem, da mi ko stoji motor dalj časa na soncu začne iz cevke, na sliki označeni z 2 kapljati bencin, in to ne prav malo, recimo 1 kapljica na 10s. Se to še pri komu dogaja? Se da kej narest da se to prepreči?

*Tisti nastavki na sliki označeni z 1, so verjetno za bugspojler ane? Verjetno je imel to prejšnji lastnik gor, samo ne vem kero firmo :rolleyes:

*Glede sprednjih vilc me še zanima, včasih imam občutek, kot da imajo malo lufta, ko zapeljem čez kakšno luknjo recimo pri nizkih hitrostih, ne mislim zdej naprej nazaj, ampak v smeri gor-dol. Slišal sem že kar nekaj kritik glede premehkih vilc, je to tudi eden izmed minusov?

Hvala :)

Aja, še sliko lahko pripnem :whistle:

tisti 2 cevki sta oduška iz rezervoarja, nosilca kot si že ugotovil sta verjetno za bug spoiler

kar se pa vilic tiče sem pa absolutno mnenja da so premehke, občutka da imajo malo lufta pa nisem imel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Spet jaz, in spet imam nekaj vprašanj za lastnike FZ6.

*Opazil sem, da mi ko stoji motor dalj časa na soncu začne iz cevke, na sliki označeni z 2 kapljati bencin, in to ne prav malo, recimo 1 kapljica na 10s. Se to še pri komu dogaja? Se da kej narest da se to prepreči?

*Tisti nastavki na sliki označeni z 1, so verjetno za bugspojler ane? Verjetno je imel to prejšnji lastnik gor, samo ne vem kero firmo :rolleyes:

*Glede sprednjih vilc me še zanima, včasih imam občutek, kot da imajo malo lufta, ko zapeljem čez kakšno luknjo recimo pri nizkih hitrostih, ne mislim zdej naprej nazaj, ampak v smeri gor-dol. Slišal sem že kar nekaj kritik glede premehkih vilc, je to tudi eden izmed minusov?

Hvala :)

Aja, še sliko lahko pripnem :whistle:

Za bencin še nisem videl. Možno je, da se zgodi, če je preveč poln tank.

Glede vilic pa je tko, da dobijo pri nekje 20-25kkm luft. To sem opazil že pri enem FZ6, ki sem ga testiral in ga potem nisem ravno zaradi tega kupil. Kasneje me je prodajalec klical in mi sporočil, da je zadevo odpravil na servisu, da je bilo potrebno samo nekaj pritegniti. Sedaj sem pa tudi na svojem opazil isto stvar, sicer je samo malo lufta ampak me moti. Vse kaže na to, da je to feler na FZ6 motorju.

Glede mehkih vilic je pa tako. Če se normalno pelješ je OK, v kolikor pa se npr. podiš za kakšnim cestakom in če v ovinku držiš gas in ga nato nenadoma spustiš ti motor zapleše, kar je neprijetno dokler se tega ne navadiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Glede mehkih vilic je pa tako. Če se normalno pelješ je OK, v kolikor pa se npr. podiš za kakšnim cestakom in če v ovinku držiš gas in ga nato nenadoma spustiš ti motor zapleše, kar je neprijetno dokler se tega ne navadiš.

si hotel najbrž napisat da ti podiš medtem ko se on "normalno" pelje ;)

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!