Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Bolj me je zanimalo to ali bi imeli raje N/S... Drugo zaenkrat pustimo. Drugače veter na S verziji pa najbrž ni predstavljal nobenega problema, kajne?

S je dobra izbira, z vetrom nobenih problemov, tudi pri hitrosti preko 200 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S je dobra izbira, z vetrom nobenih problemov, tudi pri hitrosti preko 200 km/h

Koliko si pa visok? Meni je pri mojih 176 že kar "vetrovno", ko se hitrosti večajo...

P.s.: je že kdo poskušal kaj urediti glede mehkobe prednjih vilic? Koliko bi rešil, če bi zamenjal fedre, ki so v vilicah z ohlinsovimi tršimi? Strošek je pa 130€ za fedre+olje+delo... Je vredno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zanima me kateri model FZja vozite (S, N) in ali bi, če bi se še enkrat odločili vzeli enak model. To mislim predvsem vas, ki npr. sedaj vozite N verzijo pa bi ob ponovni odločitvi raje vzeli S zaradi vetra.

Namreč oče namerava kupiti XJ6 (vem, ni FZ, je pa skoraj isti šmorn) in ne ve kaj bi raje vzel. Sicer mu je N veliko bolj všeč, vendar sem mu sam raje predlagal S verzijo, zaradi tega, ker velikokrat preberem, da ljudi ravno ta veter odvrne od nakedov. Kaj vi mislite na to?

če bi imela izbiro med fz6n in fz6s, potem bi vzela tisto, kar bi dobila ugodneje. me nič ne moti na fz6n.

če pa bi lahko izbirala še med čem drugim... potem pa... odvisno med čem bi izbirala. vsekakor pa bi šla nazaj na kaj "bolj cestnega". namreč sv650s je bil nekaj čisto drugega. dosti večji užitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to o naked je nakladanje, normalno da je FZ6s boljš.Pri večjih hitrostih je vetr problem pa pika ko peljem 150 ali več se še mal sklonim pa sem miren, pri naked se pa nimaš kam.Tud sam sem hotu naked kupit iz prepričanja da se mora mašina videt no hvala bogu je FZ6s precej odkrit tudi zato je bil to moja izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi to kaj ti je všeč!!!

Meni nobena veterna zaščita ne odtehta fazerjeve maske ki je zame ''grda''!

Zato vozim nakeda, ker so mi všeč gole stvari :naughty:

Če bi htel pa oklep bi pa mel oklep po celem (cestak)

Izbira je tvoja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če je imel že kdo težave z stikalom zavorne luži na zadnji zavori?

Meni je dans začela štopluč goreti tudi ko zavora ni bila stisnjena. Sprva je po nekaj sekundah ogasnila sama, nato je gorela skozi. Malo sem šalter z roko pregono, pa federco ko stikalo vklapla premrdal, in zdaj dela normalno, tako kot predtem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkat reč da je Fazer-ca grda, te bom pa poisku.

Sploh zadn del mi je grd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. zadn del je ful lep.

medtem ko spredn del na nakedu je za :SS

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdo spozna na Fazer 600ccm 06l bi bil vesel odgovora preden peljem na servis.Danes se mi je pri prestavljanju na dol zgodil da sem lahko prestavil samo za eno dol, naprimer iz pete v četrto naprej v tretjo pa ne, da sem prišel do prve sem moral vsakič prestavno tačko malo privzdignit in potem prestavit dol vse tja do prve v bistvo je tako kot da se tačka nebi vračala na srednji položaj kdo ve ali je tuki kakšen feder v igri....

Nisem zasledil da je kdo že odgovoril na tole vprašanje, sedaj ista stvar zanima tudi mene če slučajn kdo ve v čem je težava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zasledil da je kdo že odgovoril na tole vprašanje, sedaj ista stvar zanima tudi mene če slučajn kdo ve v čem je težava.

Ja točnega odgovora žal ne vem, bo pa verjetno res nekaj z vzmetjo ki vrača v sredni položaj. Lahko tudi da je ta prestavna gred nekoliko zvita zaradi silovitega prestavljanja ali udarca v prestavno ročico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja stari, jest sem ga pelu v Elis-o v Domžalah ker mi je pač najbližje in mi je majstr potrdu kar sem predvidevu, problem je le da sam to ne boš zrihtu ker je tisti feder globoko not v mašin.Drugače me je pa najprej šokiral z izjavo da tak del je treba en teden čakat(abstinenca 1 teden brez motorja bi me ubila) je pa imel eno razsuto fazerco in mi je kar tisto rabljeno not dal, ker kot je tudi sam reku da to ne poči velikrat in se nimam kaj bat da bi se mi ponovilo.Nakoncu mi fedra sploh ni računal le delo(tri ure) mislim da je blo 80€.

Mam pa občutek da je ta feder tok simpel da ga ni iz druge mašine dobil ampak je bil to sam blabla, samo nima veze rihtu je v enem dnevu in sem mu še danes hvaležen za brzino.

Upam da zrihtaš čim prej in srečno.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja točnega odgovora žal ne vem, bo pa verjetno res nekaj z vzmetjo ki vrača v sredni položaj. Lahko tudi da je ta prestavna gred nekoliko zvita zaradi silovitega prestavljanja ali udarca v prestavno ročico

ja mislim da je v bistvu majster ko je odpru mašino vidu da je stvar samo skrivljena najbrž res od bolj grobega prestavljanja(ker tisti dan sem bil res žleht) tako kot predvideva Barracuda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mislim da je v bistvu majster ko je odpru mašino vidu da je stvar samo skrivljena najbrž res od bolj grobega prestavljanja(ker tisti dan sem bil res žleht) tako kot predvideva Barracuda

In je pustil kr tako skrivljeno ali je poravnal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva si model Barracuda, če ne bi zrihtu kar koli že je najbrž po še zmeraj ne bi mogu šaltat.Tip je reku da je feder zamenu in jaz mu verjamem itak mi ga ni računal razen ure dela, dopuščam pa možnost da je samo kaj poravnal,popravil,nazaj nataknil..., pa sploh nima veze saj motor dela tip top pa sploh nisem nežen z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva si model Barracuda, če ne bi zrihtu kar koli že je najbrž po še zmeraj ne bi mogu šaltat.Tip je reku da je feder zamenu in jaz mu verjamem itak mi ga ni računal razen ure dela, dopuščam pa možnost da je samo kaj poravnal,popravil,nazaj nataknil..., pa sploh nima veze saj motor dela tip top pa sploh nisem nežen z njim.

:slap:

Sem pač mislil, da veš v kero stran se šrauf šraufa, pa vidim da te tehnika ne zanima...

Sorry, da me je zanimalo kaj točno je bilo narobe...

lol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti ni jasn, že prej sem napisal da je bil feder če se pa tok spoznaš na šravfanje si pa podri mašino pa ga boš vidu.Pa ne govor u tri dni kaj kdo zna in kaj ne če me ne poznaš in ne veš kaj delam.

Tema zame zaključena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti ni jasn, že prej sem napisal da je bil feder če se pa tok spoznaš na šravfanje si pa podri mašino pa ga boš vidu.Pa ne govor u tri dni kaj kdo zna in kaj ne če me ne poznaš in ne veš kaj delam.

Tema zame zaključena.

A znaš preštet do tri???

No če ne vsaj do dva znaš upam...

No napisal si par postov nazaj da je res bla skricljena os, če ne pišeš nekaj kr tja v tri dni, bi mogoče razumel moje vprašanje!

Pa ne govori da se spoznaš na tehniko, ker še največji bedak ve da ta federca ni v MAŠIN kot ti praviš, ampak v menjalniku. Aja to je zate ja vse isto, ker se ja skup drži :slap:

Zdaj je še pa konc z moje strani :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zasledil da je kdo že odgovoril na tole vprašanje, sedaj ista stvar zanima tudi mene če slučajn kdo ve v čem je težava.

Zate upam da čimprej in čimbol ugodno težavo odpraviš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

fejzeraši se med sabo drkajo da majo grd motor :)

to še svet ni vidu :D

Fazer je z masko spredaj, jaz mam nackeda :D

Grda pa itak nobena Yamaha ni, ene so sam manj lepe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo mogoče original crash-pade monitrane na tem motorju? Če da, bi prosil za kako sliko, da vidim, kako točno je stvar narejene. Kolikor sem gledal so originalni drugače narejeni od aftermarket, po moje pa so original yamaha najboljši. Bi se jih lotil sam izdelat, pa me zanima kako so narejeni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne splača, rezen če boš sam podrejal zadevo!

Ma kdo mogoče original crash-pade monitrane na tem motorju? Če da, bi prosil za kako sliko, da vidim, kako točno je stvar narejene. Kolikor sem gledal so originalni drugače narejeni od aftermarket, po moje pa so original yamaha najboljši. Bi se jih lotil sam izdelat, pa me zanima kako so narejeni....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!