Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Če ga zategneš do konca ne bo nič pomagal, edin motor ti bo odnašal:P Moraš menjat feder oz. amortizer kot je napisal @mashina.

PS.: tudi da to porihtaš, bojo tačke še zmer po tleh brusle :whistle: Če misliš res naslednjo sezono menjat za cestnega....je vsak strošek nesmiselen.

Zdej sem že pa mal zmeden, vsak drugače govori, če bom menjal bom menjal olje in vzmeti v vilcah, zadnji amortizer bom pa samo zategnil. A misliš da bo motor odnašalo potem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj, če je feder zategnjen na ful ne pomeni zmeraj da bo potem bolje. Več ti lahko pove @bikez.

To kar imaš namen menjat je ok. Potem bi zamenjal še feder ozad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš da bi ga dal gor od kakiga ss motorja, al kok to misliš da bi nardil.

Lahko tudi od čopera, če ti je všeč ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem že pa mal zmeden, vsak drugače govori, če bom menjal bom menjal olje in vzmeti v vilcah, zadnji amortizer bom pa samo zategnil. A misliš da bo motor odnašalo potem.

Iz izkušenj, če je feder zategnjen na ful ne pomeni zmeraj da bo potem bolje. Več ti lahko pove @bikez.

To kar imaš namen menjat je ok. Potem bi zamenjal še feder ozad.

A misliš da bi ga dal gor od kakiga ss motorja, al kok to misliš da bi nardil.

okej, zamenjaš olje in vzmeti spredaj in bo malo bolje.

zategneš zadnji amortizer, pa tut če ga do konca zategneš bo vseen kurc k so japonci računal tut na to, tko da ne bo panike. zadnji feder če že menjaš moraš dat iste velikosti kot je ta in ne od kar enega SS motorja.

ampak še vedno bojo tačke po tleh drsale..

pač maš konfekcijski moped, te stvari grejo zraven..

če misliš menjat pust vse tko kot je, ker si boš samo stroške delal. za minimalno izboljšavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za napotke. Sej pravim čez vikend grem do mojstra boma mal preuredila zadevo. Sej zdej ne mislim iz nakeda kot si ti rekel konfekcijskega motorja delat SS ampak pomoje bo po tej predelavi imel malo bolj mirno lego predvsem pri hitrejših ovinkih, za stopalke bom pa problem rešo nekako z distančniki okoli tega se še sam ne morem odločit kaj in kako. Res pa nebom ulagal v motor veliko ker gre v menjavo, mogoče že konec lotošnje sezone bomo vidl kok bo.

Čeprav verjetno ne bom našel nakeda kateri bi imel vsaj približno enake vozne lastnosti kok SS, ali pač. Bo verjetno treba kr SS uzet čeprav mi drža najbolj ne diši pa bo že treba potrpet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za napotke. Sej pravim čez vikend grem do mojstra boma mal preuredila zadevo. Sej zdej ne mislim iz nakeda kot si ti rekel konfekcijskega motorja delat SS ampak pomoje bo po tej predelavi imel malo bolj mirno lego predvsem pri hitrejših ovinkih, za stopalke bom pa problem rešo nekako z distančniki okoli tega se še sam ne morem odločit kaj in kako. Res pa nebom ulagal v motor veliko ker gre v menjavo, mogoče že konec lotošnje sezone bomo vidl kok bo.

Čeprav verjetno ne bom našel nakeda kateri bi imel vsaj približno enake vozne lastnosti kok SS, ali pač. Bo verjetno treba kr SS uzet čeprav mi drža najbolj ne diši pa bo že treba potrpet.

aprilia tuono

motomorini corsaro

benelli tnt

ktm superduke

triumph speed

honda cb1000r

suzuki b-king

bo?

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če res misliš menjat, je vsak vložen € v dodatno opremo bzv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aprilia tuono

motomorini corsaro

benelli tnt

ktm superduke

triumph speed

honda cb1000r

suzuki b-king

bo?

Bo ja, velik je eksotov umes predvsem po ceni so eksoti. Bomo že neki najdl ko bo čas za to. Drugač pa za b-kinga nevem če glih spada zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo ja, velik je eksotov umes predvsem po ceni so eksoti. Bomo že neki najdl ko bo čas za to. Drugač pa za b-kinga nevem če glih spada zraven.

spada spada..

kok pa bi ti dal za moped?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za napotke. Sej pravim čez vikend grem do mojstra boma mal preuredila zadevo. Sej zdej ne mislim iz nakeda kot si ti rekel konfekcijskega motorja delat SS ampak pomoje bo po tej predelavi imel malo bolj mirno lego predvsem pri hitrejših ovinkih, za stopalke bom pa problem rešo nekako z distančniki okoli tega se še sam ne morem odločit kaj in kako. Res pa nebom ulagal v motor veliko ker gre v menjavo, mogoče že konec lotošnje sezone bomo vidl kok bo.

Čeprav verjetno ne bom našel nakeda kateri bi imel vsaj približno enake vozne lastnosti kok SS, ali pač. Bo verjetno treba kr SS uzet čeprav mi drža najbolj ne diši pa bo že treba potrpet.

Vkratkih in srednje hitrih ovinkih si z omenjenimi nakedi(omenil biker 77) lahko zelo hiter, tudi hitrejši od ss, v "hitrih" srednje hitrih ovinkih in hitrih pa so seveda "malce nestabilni", morda z izjemo b-kinga in delno aprilije.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pri tem fazerju sem se mal zaj... sem kr na hiter uzel pa se nč kej velik pozanimo, glede voznih so mi vsi govril da je kr ok, sam sedaj pa po trugi sezoni vidim da za kako bolj športno vožnjo ni to to. Seveda pa mi je motor na začetku bil zelo ok, za uvajanje v motorizem in tudi še naprej bi bil ok za vožnjo, ampak se vedno bolj nagibam k... Tak da bomo vidl kaj bo prinesel čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa po "drugi sezoni" si še zmer začetnik :evilgrin:

No skratka..če že imaš ugodno varianto za menjavo olja in fedrov, to naredi. Kaj več se pa jst ne bi igral.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok pol bom pa še naprej vozo fazerja, ko bote pa napisal kdaj nebom več začetnik bom pa menjal :evilgrin:

To bom prerihto pol bomo pa vidl kok pa kej naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanima me kakšne tank torbe uporabljate lastniki Fazerk.S kakšnimi ste najbolj zadovoljni?Tiste s pasovi verjetno niso najbolj praktične (verjetno je treba dvigniti tank pri montaži),koliko se opraskajo z magneti?Za vsakdanjo uporabo je verjetno dovolj višina 15-20 cm,kako to zgleda na motorju,mogoče kašna slikca?Ali je kdo v kratkem kupil tisto ki se privijači na vijake na vrhu tanka?Kje kupiti?Dobrodošel bi bil vsak nasvet.Saj lahko grem v eno trgovino in mi nekaj svetujejo,potem pa ugotovim da je drugje boljša in cenejša izbira.Ali je Mauri iz Lučenika pri Gorici dobra izbira?

LP Toni

hoy

Sam uporabljam tank torbo, ki mi je bila podarjena, je pa verjetno iz Louisa. Pritrdi se lahko z paski (ni potrebe po snemanju tanka) ali pa z magneti, ki kot ste že omenili zaradi nenavadne oblike tanka ne drži preveč. Na ta spodnji del se z zadrgo pritrdi prvi del ki je visok cca 20cm, s trdimi stranicami. Navrhu je še žepek z prozorno volijo za GPS ali zemljevi. Na ta del se še lahko z drugo zadrgo nastavi še en del ki je visok cca 15 cm.

Z polno vprego zgleda tako:

post-22789-1242241751_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja ima še postrani magnetk,tak da bolj drži in oblika tanka ni tak pomembna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoy

Sam uporabljam tank torbo, ki mi je bila podarjena, je pa verjetno iz Louisa. Pritrdi se lahko z paski (ni potrebe po snemanju tanka) ali pa z magneti, ki kot ste že omenili zaradi nenavadne oblike tanka ne drži preveč. Na ta spodnji del se z zadrgo pritrdi prvi del ki je visok cca 20cm, s trdimi stranicami. Navrhu je še žepek z prozorno volijo za GPS ali zemljevi. Na ta del se še lahko z drugo zadrgo nastavi še en del ki je visok cca 15 cm.

Z polno vprego zgleda tako:

Meni res deluje kot torba iz Louisa, torej je podobna moji, ki pa ima tudi ob strani magnete in drži k pes in z njo nimam težav. Sam kak se pa ti voziš s tako nabito torbo pa tudi meni ni jasno (sem samo enkrat probal pa nikol več). Drugače pa en hint: Na dno daj vedno težje stvari pa bo .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polno vprego zgleda tako:

hja. če jst tako naložim nekaj na tank, se 100% ne morem peljat. sej še ven ne bi vidla.

sama imam eno tank torbo iz luisa. je taka nizka, vendar velika za A4 format. gor jo dam samo takrat, kadar grem kam sama in pa če rabim takrat kaj s sabo. drugače vedno vozim brez. ima pa tudi moja zgornji žep prozoren.

pritrdi se z magneti, pa držijo zelo dobro, ne glede na obliko tanka, poleg tega pa ima spredaj trak, in pritrdim še s tistim.

jaz motor rajši naložim tako (zadaj torba iz louisa, spredaj tank torba za govorno napravo):

DSCN0402.JPG

DSCN0374.JPG

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossie, jest imam identično tvoji, pa mi na FZ6 nekako ne stoji najbolje :krneki:

Tebi dobr? Na SVju vrjamem da je brez problema, k ma lep tank...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije.Barracuda,tebe bi pa prosil če mi lahko samo napišeš kako se torba pritrdi s pasovi,ker s slike ni razvidno.Ali se da pasove pod tankom ali se jih samo kam zatakne?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije.Barracuda,tebe bi pa prosil če mi lahko samo napišeš kako se torba pritrdi s pasovi,ker s slike ni razvidno.Ali se da pasove pod tankom ali se jih samo kam zatakne?

LP

Jaz mam zvezano takole, brez problemov se da napeljati te pasove kot na sliki

Popravljeno . Popravil Barracuda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje za vas, ki ste kdaj kupili nosilce za top case.

zanima me, če je cena 50-60€ dobra. je pa to cena za nosilce in podložno ploščo, na katero gre kovček yamaha 46 ali kappa 46.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole se mi zdi da je polovična cena... Zelo dobro...

ok.

potem bom pa kar danes jih naročila :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!