Skoči na vsebino

Dan odprtih vrat Harley Davidson + HOGOVCI


.T.

Priporočene objave

Res mora biti zaj ..., če te noben ne j .... .

Ignorancia nocet naj ostane samo v pravu, pri motorizmu je zdravilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neizobražene deklice, zaradi katerih pa se tako ali tako gre ta cel teater pa sploh ne ločijo med motorjem

Ampak tisto sredo je bilo na 3M kar nekaj izobraženih deklic, ki vozijo svoje motorje in so točno vedele kolk je ura............ Zato je bil smeh še toliko večji.

Ostalih neizobrženih deklic pa itak ne zanimajo - ne spustijo olja ob pogledu na starejše možake, ki se gredo bad boyse.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za mene je to, dolgoročno gledano, slab razvoj znamke. vprašanje če bo H-D imel še tak image čez 100 let glede na to kako se spreminja njihova struktura kupcev, no ampak to je že :topic:

že čez 20-30 let je lahko povsem drugače ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sedaj ste lahko videli v živo: H.O.G. = :SS (vsaj slavni Lipa Chapter)

Kup prepotentnih zakreditiranih merjascev z impotenco.

Žal mi je, ker mečejo tako slabo luč na meni tako ljubo znamko in konec koncev tudi na mojo drvarnico na dveh kolesih. Motorji so, kakršni so. Le folk ki jih vozi je obupen. :wacko:

P.S.:

Hvala, Rudi. I appreciate it. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kup prepotentnih zakreditiranih merjascev z impotenco.

...

Mustang, orka motorka! :angry: :angry:

Ne ti meni z impotentnimi merjasci! Merjasci niso impotentni.

In teli zgoraj omenjeni HOGovci ne zaslužijo, da bi jih poimenoval merjasce!

Prašiči mogoče? To so tisti, ki so jim jajčka odščipnili.

Saj veš:

Merjasec - dečko z jajci in jih tudi rabi

Svinja - njegova priljubljena partnerica

Prašič - neosebna žwau, ex merjašček, ki je bil nekako ob lešnike.

Pa en praw lep puzdraw :D

HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sedaj ste lahko videli v živo: H.O.G. = :SS (vsaj slavni Lipa Chapter)

V zadnjem Nedelu jih imate čez pol strani. V sredo je bila najava članka očitno.

Mustang, ne se sekirat. Če pa je hudo, si kupi Valkyrie. Mi nimamo tovrstnih problemov. In se tudi rahlo zadaj držimo pri Goldwingah, kljub enakemu pogonskemu srcu. Povečini nismo #obrtniško kvizipodjetniške mentalitete#.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj jih poznam iz Lipe ... so kakršni pač so. Dokler se ne pogovarjaš z njimi o motorjih - čisto ok.

Osebno ne bi vozil HDja - iz drugih razlogov, kot bi jih navedli HOGovci - ne glede na količino denarja na banki.

Naj vam pa nekaj položim na srce:

brez veze je pljuvati po njih in jim dopovedovati karkoli (veliki večini), ker imajo vedno pri roki čarobno razlago:

" ... kritiziraš iz fowšije ... "

& terajo svoje dalje.

Ah ja, kaj že terajo?

Ja HD marketing - nič drugega. HDju strmo pada prodaja v SLO, pa so naredili malo reklame - po njihovo seveda. To je dejstvo.

In verjemite, veliiiko jih je med nami, ki bi zelo radi imeli tooliko denarja, da bi se lahko na ta način "pokazali" - hej, saj nismo samo enkrat debatirali o "auspuhih", ali ne HHV (ys biti pristaš tihih izpušnih cevi :D )? Yesss in tisti, ki bi to radi, so seveda sedaj modro tiho ali pa glasno kričijo "yssmproti".

Saj običajno HOGovci puste 3M pri miru - vedo, da ne pašejo tja zaradi kateregakoli razloga pač. Njihova razlaga, zakaj ne pašejo tja, bi vas globoko užalila, zato je ne bom napisal. Mi imamo pa svoje razlage za to.

So pa - to jim je treba priznati - najbolj homogena moto-grupa in najbolj zvesta "svoji firmi". Za njo so pripravljeni marsikaj žrtvovati - ne samo veliiko denarja.

So pa to le moja opažanja "od blizu", ki se zelo verjetno ne pokrivajo z vašimi. Še enkrat pa naj na koncu poudarim, da mi niti motorji niso všeč, niti uniformiranost HOGovcev, njihov odnos do ostalih, pa še najmanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa a ni vse skupaj že malo odveč, saj so samo ena zelo mala skupina znotraj motoristov, so se pač najdli po okriljem H-D marketinga in terajo svoje. meni je vse skupaj smešno, sploh pa homogenost ostalih motoristov ko jih je treba popljuvat po drugi strani pa med drugimi ni nič drugače. plastičarji zaničujejo čoperiste in vse kar ni 120 KM+, čoperisti plastičarje, solisti "čredne" klubovce,.....bla bla.

pa saj je vseeno, saj so samo motorji in vozniki, sam imam z voznikom H-D toliko skupnega kot z voznikom tuning opel kadeta - nič razen tega da ima on avto in jaz avto, tako kot ima H-D voznik motor in jaz motor. drugače pa smo si različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa saj je vseeno, saj so samo motorji in vozniki, sam imam z voznikom H-D toliko skupnega kot z voznikom tuning opel kadeta - nič razen tega da ima on avto in jaz avto, tako kot ima H-D voznik motor in jaz motor. drugače pa smo si različni.

:yea2:

yesss

midva tako misliva ...

- lastnik tuning Opel Kadetta

- lastnik Golf GTIja

- lastnik HDja

pa ne ...

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<_< Ko prebiram te poste v zvezi z HD sem se spomnil enega "starejšega" motorista, ki je mel v svoji motoristični karieri ogromno motorjev vseh vrst od cestakov do čoperjev!

Med zadnjimi motorji, ki jih je imel je bil tudi Harley!

Človek tega motorja ni mogel "prešinfat" rja je po treh letih dobesedno napadla harleya (okvir). Totalno je bil razočaran nad HD.

Človek je imel možnost tudi obiskati tovarno, kjer HD izdelujejo.

Ko so prišli v tovarno so se morali vse obleči v plastične halje ipd.

Potem so šli na ogled proizodnje, človeka bi tam zadela skoraj kap. Daleč od urejenosti in čistoče. Rekel: vse je bilo "žvarcnato" masno, da od urejenosti delavcev ne govori! Skratka človek je bil zelo presenečen!

Od tega ogleda je že preteklo, kar nekaj časa ( cca 10let), verjetno so zdaj razmere boljše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustang, orka motorka! :angry: :angry:

Ne ti meni z impotentnimi merjasci! Merjasci niso impotentni.

In teli zgoraj omenjeni HOGovci ne zaslužijo, da bi jih poimenoval merjasce!

Prašiči mogoče? To so tisti, ki so jim jajčka odščipnili.

Saj veš:

Merjasec - dečko z jajci in jih tudi rabi

Svinja - njegova priljubljena partnerica

Prašič - neosebna žwau, ex merjašček, ki je bil nekako ob lešnike.

Pa en praw lep puzdraw :D

HHV

Hja, sem nekako hotel prevest "hog", pa si me najdu... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem so šli na ogled proizodnje, človeka bi tam zadela skoraj kap. Daleč od urejenosti in čistoče. Rekel: vse je bilo "žvarcnato" masno, da od urejenosti delavcev ne govori! Skratka človek je bil zelo presenečen!

Od tega ogleda je že preteklo, kar nekaj časa ( cca 10let), verjetno so zdaj razmere boljše!

Ja, leta 1994 so popolnoma renovirali fabriko in sprmenili način izdelave. To se je poznalo tudi na bistevno boljši kvaliteti motorjev. Sicer ni pa nič narobe z "ol' American grease machine." :lol:

@Rozi: ja, če omeniš dve črke kot sta H in D ljudje blazno hitro skočijo v luft. Pa ne vem čisto zakaj :?

@Jur (aka 1): diagnoza je pozitivna: fouš si :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rozi: ja, če omeniš dve črke kot sta H in D ljudje blazno hitro skočijo v luft. Pa ne vem čisto zakaj :?

V februarski številki zelo cenjene ameriške revije Motorcyclist so jasno in glasno popljuvali kolekcijo Buellovih motociklov. Da so glede na ceno ena navadna pasja jajca, kaj šele v primerjavi z evropskimi izdelki (Američani zelo cenijo Aprillio npr.). Reakcije lastnikov Buellov so bile tipično nacionalistične in svetinja braneče.

Žal HD postaja nacionalistični simbol ZDA, kar pa ni več in- ameriška fana na motorju zbuja negativne asociacije. Tako nekako kot pred 10 leti, ko bi slovenci radi v NATO, pa so rekli wait. Danes je nato odveč večini slovencev.

HD je moda. Je pa res, da le še pri njih dobiš veliko kil železa, ki je v svojem bistvu fundamentalni motocikel, ki ga obdelaš po svojih zamislih (ali plačaš debelo, da to naredijo drugi). Nekaj bi se našlo še pri Triumphu (english style), potem je pa ende štufe. Poglejte v kataloge, če ne verjamete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se vas da enostavno sprovocirat. :) Tole me čedalje bolj spominja na ono temo "Ajajaj človek".

Sploh ne! Meni je izgledalo vse skupaj tako, da če bi se to dogajalo v kakšni vaški gostilni, bi bil prej ko slej "AUF BIX" in bi padlo po gobcih. Mislim, da je bolje, da tukaj zlijemo nekaj žolča, kot pa da prakticiramo zgornjo potezo.

Sploh pa ne pljuvamo čez HD, ampak čez prašiče, ki so se na njih privalili in posvinjali vse nas ostale v očeh nemotoriziranih obiskovalcev tromostičja.

Nekateri pač 3M smatrajo nekako za svojega. Tako kot smatraš za svoj prostor, kjer se dobivaš v miru s prijatelji. Pa najsi bo to oštarija, škarpa na sosednji ulici, klopce v parku ipd. In nikomur ni všeč, da nekdo tretji pride tja svinjat.

To je to, nič drugega.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se vas da enostavno sprovocirat. :) Tole me čedalje bolj spominja na ono temo "Ajajaj človek".

Saj res. Kaj se dogaja z "AJAJAJ ČLOVEKOM"? Nikjer ga ni videti!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jur: diagnoza je pozitivna: fouš si :lol1:

:kva2:

Yess, pa si me pogruntal: tako uživam v svoji fowšiji, da raje ne kupim HDja ... samo, da sem še naprej lahko fowš.

:lol1:

Predlog: na 3M ob sredah zvečer rezerviraj posebno mizo in izvajaj psihodelavnice za toleženje nas zatrtih neHDriderjev

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Tadej in sveda vsi ostali.

Kar nekaj časa nisem sledil teh strani, kar je pač bila napaka za katero se lahko opravičim le tako ... preobremenjen z golim preživetjem.

Vsi, ki smo pristopali na te strani, smo bili enako opozorjeni:

...... Ne žalite drugih uporabnikov foruma. (Tukaj bi dodal, da so žaljitve nasploh neprimerna dejanja) .... Ne uporabljajte neprimernih izrazov - primerni izrazi so tisti, ki bi jih upali povedati tudi svoji mami. ... Motosvet.com si pridržuje pravico do brisanja sporočil, brez kakršnegakoli opomina, ki so v nasprotju ...., splošno moralo, ki uporabljajo žaljiv jezik ...

Hogovci: Harley Owners Group je ustanovil in je njegov lastnik Harley-Davidson Inc. Član je le tisti, ki plača članarino (le prvo leto je kupec novega motorja avtomatično včlanjen). Oznake H.O.G. pa so v prosti prodaji in po njih ni soditi, kdo je član in kdo ne. Pravila ne zahtevajo snemanja oznak, ko člansvo poteče. O kodeksu članov pa mogoče drugič.

Chapter: je dolžan ustanoviti vsak zastopnik in/ali distributer za področje, ki ga pokriva z določili v prodajni pogodbi. Tako so običajno člani določenega chapterja tudi kupci teh motorjev s tega področja.

Lastniki H-Djev se včlanjajo ali izstopijo seveda na svojo željo. Kodeks pa jih zavezuje zgolj na uradnih chapterskih srečanjih in H.O.G.-ovih prireditvah. Torej drugje počnjo tisto kar pač počnejo in niti H.O.G. niti chapter s tem niso povezani.

Orli so zvečine tudi moji prijatelji. Ustanovili so se zgolj zato, ker H.O.G ne predvideva takih aktivnosti, kot jih izvajajo oni. In to je dobro za vse. Veliko ljudi ima članstvo pri objiih in kar nekaj članov chapterja je včlanjenih še v druge klube.

Seveda pa je največ harleistov, ki niso včlanjeni nikamor. Po svetu je takih preko 90%, slovenčki pa zelo pridno delamo, zato za nas nima časa ali volje le okoli 60% lastnikov. Letos je plačalo članarino preko 70 ljudi, ker jo pobiramo tako, da ljudje izvedejo nakazilo donacije neposredno na Zavod za usposabljanje invalidne mladine Kamnik. In veliko jih plača med 2,5x-5x -nim zneskom članarine.

Upam, da je že iz teh skronih navedb razvidno, da je bila uporaba klasifikacije "hogovec" dokaj zmotna, kadar je bila namenjena pretiranemu rezvrednotenju vsega povprek. Seveda pa celotnemu forumu zelo znižujejo ugled prispevki udeležencev, ki s kopico grdih izrazov kar "tja v en dan" zmerjajo cele skupine ljudi.

Z veseljem pa bom odgovoril na vsa tehtna vprašanja.

Lep pozdrav Motosvetu

Rastko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce HD ne vzame oz. kako drugace vidno ne razveljavi clanstva bivsih clanov si je za to kriv sam, ce in ko se dogajajo stvari insinuirane na teh straneh. je nenako enaka stvar, kot v raznih klubih. ce nisi vec clan, imas "njihove" barve (kakrsnekoli) in delas dobre ali slabe stvari medtem ko imas te barve vidno na sebi, bodo ljudje povezali to ne samo z osebo temvec tudi z barvami in tako tudi z klubom/organizacijo.

namebnost clanarine nima s tem nobene veze, tudi vse druge dobre stvari ne odtehtajo zgoraj omenjenih "pizdarij". s posplosevanjem se tudi sam ne strinjam, samo tako je. in s tem smo spet pri mojem prvem stavku. ali sami poskrbite za red ali pa vzamete slabo PR v zakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da razni "vikend četniki" oz. ponosni lastniki "HD-jev za do bufeta" naredijo več slabega za znamko in ugled HD kot vsi naši posti skupaj.

Namesto jamranja raje članom povejte, da turiranje in preseravanje na tako občutljivi lokaciji, kot je tromostovje, ni ravno dobra reklama.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da je že iz teh skronih navedb razvidno, da je bila uporaba klasifikacije "hogovec" dokaj zmotna, kadar je bila namenjena pretiranemu rezvrednotenju vsega povprek. Seveda pa celotnemu forumu zelo znižujejo ugled prispevki udeležencev, ki s kopico grdih izrazov kar "tja v en dan" zmerjajo cele skupine ljudi.

Tudi pripadnost kakšnemu narodu ali pa barvi kože včasih ni "fajn". Teh dveh stvari ne moreš spremeniti (razen če si poturica ali M. Jackson), pripadnosti nekemu klubu se pa lahko odpoveš ali pa plačaš vztrajanje v njem.

Mi pa dragi Rastko tole diši po "odpuščanju grehov":

- "Uporaba klasifikacije hogovec dokaj zmotna",

- "prispevki udeležencev zelo znižujejo ugled forumu",

- za zabelo pa (ta je pa moja): plačam članarino v dobrodelne namene in se lahko obnašam kot socialni idiot (pravoverni krščani to opravijo v cerkvi).

Pa brez zamere in seveda paz'te nase.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je samo ena stvar:

v vseh klubih, grupah in združenjih je opazen različen kulturni nivo članov.

Tisti z nižjim nivojem navadno "poskrbe" za kak eksces, ki potem zaradi nošenja simbolov pripadnosti omadežuje celo grupo. V starih časih (mojih) so takega člana izključili (iz športnega kluba, recimo) - danes, med odraslimi posebej, pa velja, da pač vsak odgovarja za svoje obnašanje na javnih mestih (izven grupe, ki predpisuje neka pravila).

Definitivno ni prav, da popljuvate celo HD sceno v SLO (čeprav nisem njihov) zaradi izpada enega na 3M.

Mater, take pljuvancije in zmerjanja (ane, HHV - ti prideš na vrsto na koncu :devil: ) nisem bral nikoli niti zaradi težjih zadev: vožnje po zadnjem kolesu na 3M z odprtimi rori na kaki kroski, sreet-erju ipd, zeloo očitno pijanih budal. To ni v redu in je daleč od vsake dobronamerne kritike ali opozorila.

Človek se vpraša, kaj je tisti pravi vzrok za tako skrajno pretirano reakcijo nekaterih.

Pa da ni mogoče res fowšija?

Veliki jägermaister, Hr. HHV, zagovornik glasnih rorov, poznavalec živali in zagovornik nošnje orožja pod nadzorom SLO psihiatrične scene, naj se najprej vpraša:

1 kaj mi je bilo, da sem pisal take sovražno-žaljive poste

1,5 ali sem nekje doli okoli pleksusa začutil željo po streljanju v tem trenutku in sem potem to "kompenzacijsko izstrelil" na forumu

2 kako se v resnici reče prašiču brez jajc (vsaj to bi lahko vedel, če že hodiš na jago)

Naj ti razložim (ys social. delavec po izobrazbi), da se prihodnjič v zmerjanju ne boš tako blamiral in izpadel ... naja to, kar si izpadel.

SLO jezik pozna sledeče izraze:

samec: pujs, prašič, merjasec (ima jajca)

samica: prasica, svinja (ima luknjo)

kastrat: bekon ( prašič - nima jajc)

No toliko o tem - pa mirno kri na cesti, saj tam ni forum in jeza koga lahko stane tudi življenja.

:)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Veliki jägermaister, Hr. HHV, zagovornik glasnih rorov, poznavalec živali in zagovornik nošnje orožja pod nadzorom SLO psihiatrične scene, naj se najprej vpraša:

1 kaj mi je bilo, da sem pisal take sovražno-žaljive poste

1,5 ali sem nekje doli okoli pleksusa začutil željo po streljanju v tem trenutku in sem potem to "kompenzacijsko izstrelil" na forumu

2 kako se v resnici reče prašiču brez jajc (vsaj to bi lahko vedel, če že hodiš na jago)

Naj ti razložim (ys social. delavec po izobrazbi), da se prihodnjič v zmerjanju ne boš tako blamiral in izpadel ... naja to, kar si izpadel.

SLO jezik pozna sledeče izraze:

samec: pujs, prašič, merjasec (ima jajca)

samica: prasica, svinja (ima luknjo)

kastrat: bekon ( prašič - nima jajc)

No toliko o tem - pa mirno kri na cesti, saj tam ni forum in jeza koga lahko stane tudi življenja.

:)

He, he Jur, pa ti si mi en izziv. :D :D

Dejva najprej tole o pujskih. Moje znanje, ki sem ga moral potrditi na izpitu, uporaba izraza na kmetih in SSKJ (Elektroniše veržn ASP) pravijo takolele:

zool. divji

prašič v vlažnih gozdovih živeča žival s klinasto glavo in

z dolgimi, naprej štrlečimi podočniki, Sus scrofa //

skopljen samec prašiča: prašič se hitreje debeli

kot svinja

2. nizko pohoten, nasilen moški: stari prašič jo je

spet nadlegoval / kot psovka daj mir, prašič

nemarni

3. nizko umazan človek: ta prašič si ni umil rok

Hja, tole sem toraj prav povedal, a ne?

Okoli pluvanja po "Hoh"ovcih, bi te kar na Ice-ov odgovor napotil. Mi je vzel besede izpod tipkovnice.

Naslednje:

Najprej hvala za pohvalo "Veliki jagermajster" ( Kje pa tisti a s pikcami dobiš?), vendar še nisem, upam pa, da kdaj bom uspel najti čas in doštudiral tisto kar je potrebno za naziv "lovski mojster". Torej morebitna bodočnost.

Okoli glasnih rorov, sva se mogoče kdaj ob koktici malo narobe razumela. Da, seveda trdim, da glasni rori povečujejo možnost, da je motorist prej opažen. To sem opazil sam na svojem primeru pri vožnji z odprtimi in nazaj zaprtimi rori. Ni pa mi premočno ropotanje všeč. Razen na kakšnih motozborih ob določenem številu popitih kozlov pred prenočitvijo v šotoru.

O orožju in zdravniških pregledih vse jasno,

zato dalje na točko 1:

Kaj mi je bilo? Očitno kontroliran razpizditis in želja, da to preberejo še Hoh-ovci in uvidijo, da takšno obnašanje na mestu kot je 3M ni zaželjeno in ni niti njim v ponos. Ali bi bilo bolje, da bi se na licu mesta pogovorili na "jebem ti mater" in bi se nam režal celi svet, ko bi se med seboj klali?

Pod 1,5 si pa totalno mimo ustrelil. Se zgodi, kajne? .) :P :D

"Kompenzacije" izvajam drugje in na drug način.

Okoli blamaž, ne glede na to, čigave so, pa se preveč ne sekiraj. Nihče vsega ne ve in zna, zato grešimo, se pogovarjamo in medseboj popravlljamo, torej se učimo in se dobro imamo. Če pa koga pohojemn žulj preveč peče, mu pa čas pozdravi bolečino. Čeprav ga je škoda. Časa namreč.

Pa en lep lovsko, strelsko, mopedistični pozdrav! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Tadej in sveda vsi ostali.

Z veseljem pa bom odgovoril na vsa tehtna vprašanja.

Lep pozdrav Motosvetu

Rastko

No Rastko, potem pa povej, zakaj ne morete priti na 3M tako kulturno - se pripelješ, parkiraš.

A je potrebno pokanje? Sorry ampak un ki je pokal v sredo (iz Ribnice) je prav ubogo zgledal. Na sredini med motorji je navijal gas in pokal in gledal okrog kolk folka ga gleda in sam sebi se ja zdel imeniten.

Folk si je pa misli: Lej kmetavzar se je prišel v LJ pokazat.

Če se imate za tak naj naj klub oz. združenje, si takega obnašanja ne bi smeli privoščiti. Vi pa ste si ga. In ti kot predsednik HOG Lipa Chapterja bi lahko fante opozoril na neprimerno obnašanje, pa jih nisi.

Vsako leto dežujejo pritožbe zaradi hrupa & suff, ki ga ob sredah povzročajo motoristi na 3M in če boste vi tam pokali in navijali vaše motorje v rdeče polje, boste situacijo samo poslabšali.

Pokojni Janez Hribar, Gorana, Senka, Mojca (vsi vaši člani) niso niti enkrat pokali na 3M. In ko so na impozantnem Janezu videli na hrbtu znak HOG Lipa Chapter Slovenija so si rekli ja lej to je pa res nekaj posebnega.

Ko so pa pred pred dvema tednoma tak znak videli na vaših hrbtih, ko ste pokali in navijali motorje v rdeče polje, so pa rekli :SS :SS :SS :SS

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!