Skoči na vsebino

Dan odprtih vrat Harley Davidson + HOGOVCI


.T.

Priporočene objave

Bogi Harleyaši/Hogovci

.....pa skor čist tiho so.....

Alla :wacko:

To mi pri njih daje najbolj misliti ...

dobesedno vzbuja čedalje več spoštovanja do te družbe ...

hmmmm

:rolleyes:

Bogsigavedi zakaj se ne mešajo v te naše kvačke?

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Čelada da, čelada ne...

Kolikor jaz pri nas vidim po cestah, imajo v glavnem vsi čelade na beticah.

Brezčeladnike ali tiste, ki imajo integralke vdelane pod kožo, pa videvam v glavnem po mestnih ulicah.

Torej moj zaključek:

Motoristi nosijo čelade, bifejske pičke pa ne. :devil:

Motoriste pozdravljam in se za njih zanimam in z njimi družim, bifejske pičke naj pa kar po bifejih visijo brez mene. :P :devil:

Da, se pa absolutlich strinjam, da je nenošnja čelade v reklamah bilokakšnih slab zgled za mularijo, ki kar srka, kako bi bilo fajn, če bi imel to, ali pa to. Pa malo golih dekliških popkov zraven, itd, itd. :doze:

In še bolj se strinjam z Ranom, da nenošenje čelade ob poškodbah ni samo stvar nenosilca zaščitnega piskra. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tam čelada ni obvezna!!!

....napača....lani so me na otoku pašmanu ustavili njihovi policaji, saj so mislili, da vozim ukraden motor,kajti imel sem čelado na glavi.....po temeljitem preverjanju papirjev in številk na motorju, so mi povedali, da sem bil tisti dan edini z čelado in se jim je to zdelo zelo sumljivo......in ko smo tako debatirali, so mimogrede ustavili še dva mandeljca....brez čelade normalno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja ? A res ?

Vse lepo in prav, do takrat ko bo en tak vse stroške zdravljenja, ko ga skup dajejo in vse z rehabilitacijo lahko traja več let in košta več kot bo tip cel življenje zaslužil.

Plačujemo pa davkoplačevalci.

:angry:

Je pa to še vedno najbolj pametno porabljen davkoplačevalski denar.

Drugače se ne peljem brez čelade skoraj, da nikoli a kljub temu

HELMET LAW SUKS :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino v ZDA pa še to ne v vseh državah ni obvezno nositi čelado oz. tam zakon veleva, da moraš obvezno imeti ali čelado ali zaščitna očala....

Mene ne moti, če se kdo vozi brez čelade (škodi izključno sebi blablabla), če pa nima vsaj dobrih špeglov, pa bo grdo škodil marsikomu, saj veste kako se muhe razplozajo čez vizir. In ko jih bo nekaj dobil v oči po prvem nizkem startu, ga ne morem obsojat, če bo pometel ostala vozila, pešake , domače živali in MMMJ mene. Oči pazijo, da ne padeš na glavo, torej jih zadihtaj, če nič drugega ne maraš na kepi. Itaq ni udobno iti kam dlje brez nečesa na buči. Starejši HD so mi pa čisto všeč (da ne bo :topic: ). Primer : hitre testne vožnje pred OLP. Sram te bodi Duca in oči na ful tiščat.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamniški občan 10. 6. 2004

PS: Hvalabogu ima motorist na sliki čelado, da ne bo spet zgražanja.

post-11-1088515249.jpg

Popravljeno . Popravil rozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo kdo drugi prej.....

"dva ima vzadaj gor!

oba sta brez celad!

oba samo v natikacah!

joj! joj! joj! :blink: :wacko: "

tako, vsi se umetno zgrajajoci ste lahko sedaj pomirjeni - zgrazali smo se, ta aspekt je torej obdelan. drugace lepo od lipa chapter, a kaj ko dajo enkrat tak (pomoc) in drugic drug (3M) vtis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"dva ima vzadaj gor!

oba sta brez celad!

oba samo v natikacah!

joj! joj! joj! :blink: :wacko: "

ja, ja in potem so naredili furo 100 kilometrsko !

eni so srečni če samo sedijo na motorjih ! :D

včasih je hitro, hitro prehitro ! tudi pri objavah v forumu ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo lepa gesta, ki je vredna pohvale, sicer pa se umikam iz te teme ker mi gre na živce to pretirano pluvanje.

sicer pa kako bi šele mene popluvali če bi vedeli kaj včasih delam, ja zgleda si bom mogu H-D kupit, zdaj očitno nisem dovolj opazen da bi si zaslužil da me pluvate. :xx: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiho smo zato (harleyaši NE HOGovci - v mojem primeru!), ker:

1. ne slišimo kaj govorite, ker nam mašine preveč ropotajo

2. ne moremo odtipkat nazaj postov, ker se nam roke preveč tresejo od vibracij

:wacko:

Jaz vedno nosim čelado. In to večinoma (izven mesta) Arai, ki naj bi prenesla tudi udarce nad 100km/h, kot ponavadi vozim. Po mestu si pa privoščim HD kahlo, ker ima tudi boljšo preglednost, kar v mestni vožnji bolj prav pride. Pa še zgorim ne spodaj.

Odkar sem sprobal, da čelada ni modni dodatek - DON'T LEAVE HOME WITHOUT IT!

Tudi renegade bi nosil čelado, če ne bi to premaknilo njegove lasulje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. ja zgleda si bom mogu H-D kupit...

povej kdaj - greva skupaj, da dobiva količinski popust

:D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi po tvojih postih, da se nagibaš k nakupu HD-ja. Si postal sumljivo naklonjen in prijazen do te tematike... Ali si se z bratom zadnje čase bolje razumeta? .)

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi po tvojih postih, da se nagibaš k nakupu HD-ja. Si postal sumljivo naklonjen in prijazen do te tematike... Ali si se z bratom zadnje čase bolje razumeta?  .)

:lol:

Saj sem napisal zakaj sem vedno bolj naklonjen temu.

:)

Z bratom sva se vedno dobro razumela, kar pa ne pomeni, da sva se o vseh temah strinjala ali imela idetentične poglede na njih oz. da bi imela celo isti okus glede predmetov in stvari. To slednje se mi zdi, da je celo zelooo različno.

Tudi trenutni konflikti zame/zanj niso nikoli pomenili prekinitev kontiuitete tega dobrega razumevanja, saj sva jih vedno (prejalkasnej) kompromisno rešila kot razumna človeka.

Res poznam malo bratov, ki bi imeli tako OK odnos kot midva.

Zadovoljen?

Ali te še kaj zanima s tega osebnega področja?

:)

Kar vprašaj - ni problem, samo če se moderatorij ne odloči da je to :topic:

pies: še nekaj - vedno sem bil srečen (ys osebno), ko sem ga videl kako uživa v dopolnjevanju svojega motorja, čeprav ys HDja ne bi nikoli tako opremil.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo je slišati, da se dva brata tako dobro razumeta... :)

In super bo, ko bosta lahko skupaj grmela po cestah na HDjih - eden na kromiranem, drugi pa na totalno črnem. B) cool.

Glede Rastkotovega harleya pa takole. Moder mož mi je nekoč rekel, ko sva oba strmela v neko čudo od motorja: "Nikoli se ne ocenjuje okusa, ampak izvedbo". In res je tako. Od zdaj naprej, tudi če mi ni všeč kar vidim, znam ceniti kako je neki človek izlil dušo in se potrudil, da je naredil lepotca, ki mu pod soncem ni enakega. In to je Rastkotov motor - one and only.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kako je neki človek izlil dušo in se potrudil, da je naredil lepotca, ki mu pod soncem ni enakega.....

& to je tista bistvena razlika med

HDji/vozniki HDjev in ostalimi motorji/motoristi

to niso poceni zadeve in od pravih ljubiteljev

zahtevajo veliko energije, denarja in odrekanja

to je tisto srce celega dogajanja, ki je vredno spoštovanja

jasno, da ne velja za vse - za večino pa

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Klimbra!

Ko kupią Harley Davidsona avtomatsko postaneą član kluba HOG (Harley Ovner Group). Prvo leto ti tovarna plača članarino. HOG za Slovenijo se imenuje HOG - LIPA CHAPTER SLOVENIJA. Ko si enkrat v HOG imajo pa svoja pravila. Hogovci ne hodijo na navadne moto zbore ampak majo svoje. Imajo skupne voľnje, gredo strelat glinaste golobe, to soboto so ąli kegljat, dva tedna nazaj so ąli na gokart v BTC, kasneje je njihov član praznoval rojstni dan, spomladi so imeli piknik v kamniąki Bistrici (valjda, da samo za HOG. Sej meni boli k.... kaj majo oni, vendar mi gre pa na ľivce, ko se srečamo na cesti in nočejo pozdravt - jim je izpod časti. To me pa ful razpizdi!!! Tudi junija jih ni bilo pred parlamentom, ko smo Pahorju izročili naąe zahteve in podpise - LEPA SOLIDARNOST IN SOKULTURA. Priąli so lahko MK-ji, MC-ji, Motosvet in drugi neklubski motoristi. Oni pa: ko vas jebe!

Pol jim je pa eden njihov član rekel FUCK OFF!!! in je naredil svoj moto klub MK Orel (zato je v MK Orel toliko HD) in so začeli Orli hoditi tudi na obične motozbore, tudi na Hrvaąko, v Bosno. Spomladi so bili celo v Beogradu. Tudi zbore so naredili, da daą kapo dol. So tudi člani ZMKS. Za svoj emblem so si zbrali Harleyevega orla, ko pa je Mihelič to zvedel, je pa ponoru in jim grozil s toľbo in podobno.

To je samo grobi opis, tako sem jaz sliąal, če pa je resnica drugačna pa naj pove!

Tadej

ORLI: ......So tudi člani ZMKS. Za svoj emblem so si zbrali Harleyevega orla, ko pa je Mihelič to zvedel, je pa ponoru in jim grozil s toľbo in podobno. .....

Hej, Tadej !

Tvoja jezne navedbe so najbrž že upravičene.

Nekaj argumentov pa je netočnih.

Orli imajo "pravega svojega orla" za simbol, ki jim ga je zrisal pač neki priznani oblikovalec. In nima nobenih skupnih oblikovnih potez s H-D ali H.O.G. orli. Že leta Orlom izdelujem tkane embleme (prijateljsko in brezplačno), tako da o temu orlu nekaj že vem.

LP Hogsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, sem dobro premislil. Dejstvo je da so točno pred počitnicam v eni od, pri mulariji bolj, gledanih oddaj trije modeli na mamljivih motociklih, kjer je bilo naglas s ponosom povedano, da gre za HD, pripeljali tri mične dekline. Če tole ni stvar, katero bo mularija posnemala, pol pa ne vem :hmm:

Se strinjam, da tole ne predstavlja niti 1 promila od tega, kje vse mularija zglede vleče, samo, mi gre pa na k... da so natančno tisti sodelovali pri tem. Če bi pri vsaki stvari rekli, da je vpliv tko majhen, da je zanemarljiv, potem bi nazadnje vsota tah majhnih in zanemarljivih vplivov prej la slej narastla...

Ma, sem že začel :topic: filozofirat, v glavnem, a je tko hudo eno čelado na pisker dat, vsaj vozniku, če jih že punce nimajo, da se jim frizura ne frdirba ?

lp

Rudi

..... Jap, sem dobro premislil. Dejstvo je da so točno pred počitnicam v eni od, pri mulariji bolj, gledanih oddaj trije modeli na mamljivih motociklih, kjer je bilo naglas s ponosom povedano, da gre za HD, pripeljali tri mične dekline. Če tole ni stvar, katero bo mularija posnemala, pol pa ne vem ...... itd

Hej fantje, prosim počasneje z H-D obsodbami (lastnikov) vse povprek. Zakaj se raje ne ujezite na scenarista, režiserja in direktorja oddaje, ki so zahtevali "tri tipične biker-je" in povedali kaj in kako morajo narediti na sceni!

Tako je pač bilo.

Če v kaki oddaji vidite npr. golo nizozemko v veleblagovnici, pa ja da ne obsojate vseh nizozemk? Pa še tista verjetno, ko ni "v oddaji" ne hodi vedno gola po veleblagovnicah.

Ohhhhhhhhhh, kaj vse se dogaja.

Pazite na cesti! LP Hogsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

& to je tista bistvena razlika med

HDji/vozniki HDjev in ostalimi motorji/motoristi

Jasno, da so harleyaši nekaj posebnega. <_< :rolleyes:

Nekdo, ki da veliko v izvedbo svojega cestaka-streetfighterja, caferacerja, ni nič takega. :huh: :huh: On npr. dela brez veliko energije, denarja in odrekanja...

Yao, kako se razpreda o teh kastah, Harley-vsi ostali....Pleh k't pleh. <_< Oz. v harleyevemu primeru velik železja... B) B) B)

No, mal sm siten, k sm razbil svoj moped, pa morm bit doma. :wacko: :cry: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, da so harleyaši nekaj posebnega. <_< :rolleyes:

Nekdo, ki da veliko v izvedbo svojega cestaka-streetfighterja, caferacerja, ni nič takega. :huh: :huh: On npr. dela brez veliko energije, denarja in odrekanja...

Yao, kako se razpreda o teh kastah, Harley-vsi ostali....Pleh k't pleh. <_< Oz. v harleyevemu primeru velik železja... B) B) B)

No, mal sm siten, k sm razbil svoj moped, pa morm bit doma. :wacko: :cry: :)

posebnega v čem?!?!

isto so ljudje in isti veter imajo v laseh kot vsi ostali bikerji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posebnega v čem?!?!

isto so ljudje in isti veter imajo v laseh kot vsi ostali bikerji...

Saj je Robi povedal, da je žalooosten ...

:cry:

pust ga prmer :angry:

Robi, saj bo kmalu bolje.

:unsure:

Ys sm tudi včeraj skoraj jokal, ko sem se vozil z avtom okoli in vsak od štirih nasproti vozečih je sedel na svojem mopedu in užiiiival - ys pa qrac :cry:

Point ni v nobeni razliki & totalka brezvezno je kakršnokoli nakladanje o razlikah, ker smo vsi v povprečku isti.

Čelade gor ali dol, auspuhi gor ali dol - vseeno je ali ropota HD ali navrtan Akrapovič pod ritjo ... ali pa če se nič ne sliši.

Važno je da je človek srečen zaradi takega ali drugačnega motorja.

Da si odtrga tiste pol urice od sivega, morastega vsakdana, pozabi na tečnobe okoli sebe, svoje neke namišljene ali resnične probleme.

Da se vsede na motor

& doživi

let svobodnega orla.

:D :D :D :D :D

pies: moderatorji tut ys sm žaaalosten & če ta poetična proza ne paše sem jo mirno zradirajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posebnega v čem?!?!

isto so ljudje in isti veter imajo v laseh kot vsi ostali bikerji...

Yah, netopir, a sm premal sarkastično napisal? :rolleyes: :rolleyes: B)

Read it again. :) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!