Skoči na vsebino

Nesrece - tako ali drugace !


renegade

Priporočene objave

Večina se vas je spravila nad to temo s predlogi, kot da sami ne bodo vpleteni, če se uresničijo njihove zamisli.

Zdravniški na vsake nekaj let, vožnja z inštruktorjem na vsakih nekaj let, kar prepoved vožnje na povprek...

Vse to stane časa in denarja.

Lani, ko smo hiteli iz A350 na neomejeno, je bilo pa večini odveč odšteti tistih 50000 tolarjev za praktični preizkus in legalno pridobitev neomejene A in so se rajši še še 6 ali več mesecev vozili z A350 na prevelikih strojih.

Tako, da vas resno sploh ne morem in vas ne jemljem resno.

Žal.

Vsekakor pa sočustvujem s ponesrečencema. Ker, če so vpleteni zlomljeni gležnji in ploščice in vijaki, zadeva ne bo kar tako hitro v redu in v starem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani, ko smo hiteli iz A350 na neomejeno, je bilo pa večini odveč odšteti tistih 50000 tolarjev za praktični preizkus in legalno pridobitev neomejene A in so se rajši še še 6 ali več mesecev vozili z A350 na prevelikih strojih.

Primerjaš stvari ki nista primerljivi !! ;)

Vprašanje je samo do katerega leta smo sposobni "normalno" upravljati motorno vozilo ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

["izjavljam, da sem ob pregledu navedel resnične podatke o svojem zdravstvenem stanju in da se bom v primeru bolezni ali zmanjšane sposobnosti vožnje sam javil na zdravniški pregled na ponovno oceno sposobnosti za vožnjo motornega vozila"

izjava je pravno zavezujoča in tako je za red poskrbljeno, na nas pa je da se pred 80-tim letom, ko je pregled obvezen, damo sami pregledat in odstranit iz ceste, če se nam zdi, da niso vsa kolešča na svojem mestu ... časi represije kar tako so minili, v modernem sveto tako pač ne gre ... spoštovanje človekovih svoboščin so velika pridobitev moderne civilizacije .... jebi ga ...  B)

... moj naslednji pregled je leta 2053, razen če ....  :blink:  B)

Hotschko se čist strinjam s tabo, samo na žalost ne poznam nikogar, ki bi odgovarjal zato, ker ni upošteval izjave in kljub bolezni ali kaki drugi oviri veselo vozil po cesti in bil nekakšna tempirana bomba, za katero nihče ne ve kdaj jo bo razneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je samo do katerega leta smo sposobni "normalno" upravljati motorno vozilo ! B)

To je že zakonodajalec naredil in določil mejo 80 let. In edini, ki smo na tapeti na vsakih 5 do 7 let smo špeglarji. Ki delamo cel zdravniški pregled, da ne bo pomote.

In Brmmm je izbral kar ta pravo primerjavo glede na predloge, ki se v danem trenutku nanašajo na druge in ne na predlagalce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nažalost sem ugotovil da je udeleženec moj klubski kolega dragan, tip ga je 2x nabil, drugič ga je vrglo pod motor nakar ga je tip tišal 80 m po cesti dokler ni katra omagala od tišanja triumpha st - pijani ota (77 let, 1,8 promila) sploh ni vedel da ga je ruknil ali povozil.

komedija gre naprej - tip je prišel na obisk v bolnico in vprašal kaj je sploh bilo ker se nič ne spomni :angry: :blink:

vglavnem mu je med drsenjem potrgalo kavbojke in goretex jakno tako da je lepo pošoban in mu presajajo kožo :( . zlomljene ima 2 rebri, gleženj in potrgane vezi v kolenu, punca (na srečo jo je odbilo na pločnik) pa odprt zlom gležnja.

še en naj mi reče nekaj o strih voznikih na cesti - PO 60. LETU VSAKO LETO NA PREGLED KI GA NAJ ČASTI DRŽAVA!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komedija gre naprej - tip je prišel na obisk v bolnico in vprašal kaj je sploh bilo ker se nič ne spomni :angry: :blink:

no je vsaj na obisk prišel....večina nebi nikoli prišla.... :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem ni v tistemu ki je star 80 let in vozi avto...problem je v tistemu ki mu je zdravniško spričevalo izdal....v postojni imamo voznika, ki je letnik 1912...vsi ga poznajo in se ga na daleč izogibajo...začudo še ni povzročil prometne(tok..tok)...vendar sem ga vidu že take stvari počet da je groza...vprašujem pa se kdo mu je izdal spričevalo....oz. zakaj mu je izdal spričevalo....

ironija pa je da največ prometnih povzročamo mladi vozniki do 25 leta...

Poznam; rdeči clio. V Postojni omenjenemu gospodu na medicini dela niso hoteli izdati zdravniškega spričevala, zato se je odpravil v Ljubljano in uspel. Sem ga večkrat videl; strah in groza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zvečer 22:15, sem bil priča nesreči , ki se je zgodila v okolici Maribora !

Z prijateljem in njegovo sopotnico smo se z motorji vračali iz zbora v Dupleku .

Skozi naselje smo se res peljali "skoraj po predpisih = 60 km/h" na to pa

na zelo ravnem delu ceste (osvetljenem) skozi naselje se je v kolega OD ZADAJ zaletel avtomobil R4, ki je vozil z NEPRIŽGANIMI lučmi. Kolega se je še hotel nekako uloviti , vendar neuspešno saj ga je taisti avtomobil ponovno nabasal in tišal pred seboj še nadaljnih 80m (policijsko merjenje) ! Kolegu in njegovi sopotnici sem prvo priskočil na pomoč - zatem pa sem se besno spravil nad voznika !

Si lahkoo predstavljate da je voznik avtomobila bil star prek 80 let - poleg vsega pa je še napihal več kot 1,5 promila !

Sprašujem se , kdo sploh izdaja vozniška dovoljenja , takšnim ljudem , ki so že z svojo starostjo NEPRIMERNI ZA NA CESTO

- kdo preglejuje - njihove motorične sposobnosti ..........

V ZVCP-ju piše, da se vozniško dovoljenje izda do 80. leta, potem pa se podaljšuje na podlagi veljavnega zdravniškega spričevala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en naj mi reče nekaj o strih voznikih na cesti - PO 60. LETU VSAKO LETO NA PREGLED KI GA NAJ ČASTI DRŽAVA!!!!!!!!!!!!

Po eni strani razumem tvoj afekt, po drugi strani pa si ... kar sam zmisli, kaj si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pol pa stožit bedaka ... pa naj crkne, ko bo brez penzije ostal ... !!!  :angry:  :angry:

In kaj bo imel od tega???? Tisti grozni čas (ko se je nesreča zgodila) ne bo nikoli izginil.....in tudi denar ne bo pomagal.... :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pol pa stožit bedaka ... pa naj crkne, ko bo brez penzije ostal ... !!!  :angry:  :angry:

In kaj bo imel od tega???? Tisti grozni čas (ko se je nesreča zgodila) ne bo nikoli izginil.....in tudi denar ne bo pomagal.... :( :(

khm no ja bolečine minejo počasi, nov motor in še malo viška denarja pa tudi zaceli rane ;) . če že ne drugega bo saj malo finančno nadomestilo za čas ko ne moreš normalno delat in že zaradi tega zgubiš kar nekaj financ.

treba bo edino pohitet, pri hitrosti slo sodišč lahko tip prej škripne preden postopek zlaufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba bo edino pohitet, pri hitrosti slo sodišč lahko tip prej škripne preden postopek zlaufa.

To ni več Draganov problem. On bo kontaktirou z zavarovalnico, zavarovalnica pa izterja denar od (pijanega) možakarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba bo edino pohitet, pri hitrosti slo sodišč lahko tip prej škripne preden postopek zlaufa.

To ni več Draganov problem. On bo kontaktirou z zavarovalnico, zavarovalnica pa izterja denar od (pijanega) možakarja.

Ja samo pod pogojem,da ne bo zavarovalnica po stari in uveljavljeni praksi čudežno iznašla deljeno krivdo!!!!!!!!!!!!!

Nasvet:ODVETNIK in to takoj po zaključku zdravljenja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapomnite si.........ZAVAROVALNICE SO BOGATE NA NAŠ RAČUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba bo edino pohitet, pri hitrosti slo sodišč lahko tip prej škripne preden postopek zlaufa.

To ni več Draganov problem. On bo kontaktirou z zavarovalnico, zavarovalnica pa izterja denar od (pijanega) možakarja.

zavarovalnica je eno (pogajanja z odvetnikom obvezna!!!!!!), civilna tožba pa drugo in v tem primeru misim da je kar upravičena, no sicer pa bodo odvetniki tako ali tako to najboljše povedali ko bodo zavohali kri (denar ;) ).

ok zaključimo temo, o starosti in vozniški pa smo tudi že drugje debatirali pa čeprav sploh nima smisla, vsaj zaenkrat ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj že zaostrujejo izdajanje vozniških dovoljenj.

Sam sem nazadnje dobil vpisano, da imam naslednjo zdr. kontrolo čez 7 let....

Žal pa je veliko tistih, ki imajo naslednjo kontrolo šele čez 20 let ...

Na žalost je tako, jst mam veljavno vozniško do leta 2058-pomisli 80 let starosti.

Do takrat pa bom odličen, sposoben voznik. Ma ne me basat, vprašanje če bom še živ. Keri kreteni delajo ta pravila.

PS Hitro okrevanje, brez posledic. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh........ moje VD nima "veljavnega roka"

.......ergo ali dokler mi ga ne vzamejo ali dokler ne stegnem papke..... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že zakonodajalec naredil in določil mejo 80 let. In edini, ki smo na tapeti na vsakih 5 do 7 let smo špeglarji. Ki delamo cel zdravniški pregled, da ne bo pomote.

Pa smo špeglarji po mojem mnenju še najmanj škodljivi, ker če ne vidiš si greš itak nova očala kupit, ker brez enostavno ne moreš vozit.

To stvar bi najlažje rešil tko, da če te večkrat dobijo pijanga za volanom, ti pač enostavno odvzamejo vozniško in jo greš lahko delat šele čez najmanj 5 let - kar sicer delajo ampak ne dovolj pogosto pa tut prepoved opravljanja vozniškega je mislm da samo okol 1 leto, registrirani alkoholiki pa itak nebi smel met vozniške.

Pa tisto o opravljanju izpita za avto pri 16ih je čist mem, ker jst zase vem da pri teh letih niti pod razno nism bla dovolj odgovorna za avto vozit. Še pri 18ih je velik takih k še niso, pol ti pa zbije otroka pa še spizdi povrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To stvar bi najlažje rešil tko, da če te večkrat dobijo pijanga za volanom, ti pač enostavno odvzamejo vozniško in jo greš lahko delat šele čez najmanj 5 let - kar sicer delajo ampak ne dovolj pogosto pa tut prepoved opravljanja vozniškega je mislm da samo okol 1 leto, registrirani alkoholiki pa itak nebi smel met vozniške.

V Sloveniji alkoholizem je in ni tretiran kot bolezen. Kot bolezen takrat ko gre za "ščitenje" človekovih pravic v sveri posegov v zasebnost, da bi se pa (obvezno) zdravilo, takrat pa ni bolezen.

Ali kakor je izjavil nek možak iz Novega mesta, ko so ga intervijuvali v Dragačevem (znamenita srbska truba pa to), da se v Sloveniji ne more več sprostiti (mislil je verjetno, da se ga ne more več sproščeno nabiti in (ga) alkoholno srati) in je tako v Dragačevo pobegnil pred Kebrom in njegovim antialkoholnim zakonom.

Od piva so pili več ali manj vsi Laško (LDS ovski izvoz v bratske republike).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se zamislite nad tem:

Tip, ki je pred kakim mesecem dni povozil kolesarja malo pred Kozino do smrti ima na vesti še 1 peščca, 1 motorista in 2 kolesarja ter poškodovanega otroka in žensko, ki jo je tudi skinu na prehodu za pešce. Vse to je naredil v 15. letih in še vedno veselo vozi po cesti .... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj zalostno je,da je antialkoholni zakon sploh potreben.drugace povedano,da se nasekana goveda sploh spravijo za volan/balanco. :angry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Antialko zakon naj bi predvsem ščitil odraščajočo mladino (long term approach), odpravil pijančevanje na delovnem mestu in omejil neizmerno lahkotnost dosegljivosti alkohola.

Ko bo pa alkohol postal družbeno nesprejemljiv in alkoholik izločen iz družbe (kot kazen za posameznika), bo Slovenija šele na dobri poti.

Beseda "nasekano govedo" je v Sloveniji ugotovitev in ne zaničljivka.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beseda "nasekano govedo" je v Sloveniji ugotovitev in ne zaničljivka.

ugotovitev za:

a. govedino predelano v mesarski industriji/obrti ali

b. z alokoholno-opojnimi substancami zelo omamljeno osebo?!

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res verjemete, da bo protialkoholni zakon karkoli rešil? Bull shit! Da ne piješ oz. da ne greš pijan za volan, moraš imeti sam pri sebi razčiščeno. Tistim, ki tega nimajo razčiščenega, pa je treba to vbiti v glavo: "milom ili silom"... z obiski pri psihologih / posvetovalnicah ali z odvzemom vozniškega dovoljenja...

Namesto obiska pri psihologu pa zelo pomaga tudi krasna vsota, ki jo nekdo iztoži od pijančka, ki tolče po nedolžnih.

Pa čimprejšnje okrevanje želim...zelo hude poškodbe! Če bi se (tok, tok, tok) to meni zgodilo, bi ga izmolzel do konca! Nekaj sebi v tolažbo, predvsem pa njemu in podobnim v poduk. V demokraciji žal veliko stvari laufa na denar.

Popravljeno . Popravil mobilko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!