Skoči na vsebino

Nesrece - tako ali drugace !


renegade

Priporočene objave

Tistim, ki tega nimajo razčiščenega, pa je treba to vbiti v glavo: "milom ili silom"... z obiski pri psihologih / posvetovalnicah ali z odvzemom vozniškega dovoljenja...

Namesto obiska pri psihologu pa zelo pomaga tudi krasna vsota, ki jo nekdo iztoži od pijančka, ki tolče po nedolžnih.

najbolj pomaga kazen ... visoka ... BTDT ... :blink: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.)Ko bom starostno prometni debil, se sam ne bom več vozil ! Dejstvo !

2.)A veš da ko se "starejši" udeleženci v prometu, pri vključevanju v promet in pogledu najprej levo in potem desno, ko preverjajo desno stran že pozabijo kaj so videli na levi ??!!

3.)Izjeme so in bodo, statistika pa pove svoje !

p.s.

4:)Stranka najstnikov ima v svojem predvolilnem programu zahtevo po opravljanju izpita za kategorijo B pri 16 letih !

Saj ni res, lahko pa bi bilo ! ;)

1. Me prav zanima, če boš res tako samokritičen....

2.Refleksi z leti sicer res slabijo, spomin pa ne tako, kot ti praviš (razen pri bolnih)(bilobil....)

3.Statistika govori, da največ nesreč povzročijo (povzročite??) mladi.

4. Ne predlaga nobena stranka, ampak je v obravnavi predlog, da bi lahko mladi opravili izpit že z 17. ,letom, ter do 18.leta vozili v spremstvu starša ali skrbnika ( po moje najbolj pameten predlog od izuma kolesa naprej)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.Statistika govori, da največ nesreč povzročijo (povzročite??) mladi.

točno & definitivno

najbolj rizična skupina voznikov avtov in motorjev je do 25 leta starosti

v tujini to zavarovalnice že močno upoštevajo in so to obdobje razdelile na nekaj razredov v katerih so pri najmlajših voznikih zavarovalnine 2X višje kot pri starejših od 25 let - z vsakim letom zavarovalnina nekoliko pade (+ bonus če ni nesreče)

to pripravljajo tudi naše zavarovalnice

nikakor pa ni slišati, da bi kaj podobnega bilo v veljavi (ali se pripravljalo) za voznike starejše od 60 let

saj je res, da sem in tja tudi kak dedek (celo pijan) povzroči nesrečo in popolnoma razumem bes v zvezi s tem..

ampak sami malo poglejte na forumu o takih in podobnih dogodkih in videli boste, da motoristi razmeroma redko pišejo o tem, kako jih je izsiljeval, z njimi dirkal, poizkušal izriniti iz ceste - starec za volanom..

veliko več je govora o kolerikih srenjih let v BMWjih&HondahVTi in mulastih čefurčkih v tipotih&starihGTI Golfih s Hi-Fijem 2X več vrednim od pobarvane kripe s preluknjano izpušno cevjo na katero je nataknjen cenen kromiran okrasek v obliki cevi, kupljen v Mercatoriju med čistili za avto

veliko starih ljudi poznam in vem, da so zelo previdni pri sami hoji, kaj šele v avtu.. mogoče ovirajo promet (da mladi ne morejo divjati kot bi sicer želeli).. zato pa povzroče veliiko manj nesreč

sorry

maldi člani MSa - ampak tako je to

howgh, 1 je govoril

B) :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je da so starejši bolj previdni pri opravilih kakor tudi pri vožnji...ampak vseeno si kdaj kolk zlomijo...pa ne zato ker niso previdni ampak zato ker so njihove motorične sposobnosti slabše oz. počasnejše....če se jst spotaknem ob prag se lahko ob hitri reakciji prej rešim padca kot pa 80. letnik....isto če jst naredim napako za volanom predpostavljam da jo lažje rešim kot pa 80. letnik....je pa nekaj tudi odvisno od izkušenj....sam 80. letniki glih nimajo nekih vozniških izkušenj ker so takrat ko so oni vozili avte bili avti manj močni bolj prevozno sredstvo kot pa pravi športniki...zdej sedeš pri 18. letih za volan avta a prostornino 1.6 16v športni filtri 120 konjev 230 km/h..bla bla.......te že to prisiljuje da avto bolj obvladaš oz. ga obvladaš avtomatično ker si v to prisiljen......po moje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in je tudi to: so eni 80. letniki k gre dvakrat na mesc vn v lepi sončni nedelji pelje svojo drago na kapučin na bled in nima prou neč izkušenj, mi je žou :angry: pole je pa gužva z bleda do kranja zrd enga tazga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdej sedeš pri 18. letih za volan avta a prostornino 1.6 16v športni filtri 120 konjev 230 km/h..bla bla.......te že to prisiljuje da avto bolj obvladaš oz. ga obvladaš avtomatično ker si v to prisiljen......po moje :)

Seveda je pri vožnji avta (kot pri vseh bolj ali manj "rutinskih" opravilih) potrebna obilica avtomatizma, ki pa ne pride sam po sebi!!! Avtomatizem ("rutina") pride lahko z izkušnjami, vendar je pri vožnji potrebno tudi obilo zdrave pameti, kdaj ta avtomatizem prekiniti zaradi nastalih okoliščin (npr. ziheraš vozi 50 izven naselja v idealnih razmerah, pade v gosto meglo, komaj vidi pred sebe - in še vedno vozi 50 sveto prepričan, da je še vedno ziheraš, v resnici pa je bedak).

Kar se konjev tiče, nisi nič prisiljen v karkoli: gas zna dati vsaka budala, pravočasno in pravilno reagirati na nekaj nepredvidenega je pa potem hud problem. - Mnogi pa tudi pravijo, da za normalno vožnjo teh "konjev" itak ne potrebuješ... :P to je pa zgodba brez konca

Po mojem je potrebno omejiti vožnjo premočnih vozil premladim voznikom brez izkušenj in brez vsaj malo življenjske modrosti.

Aja, moj prvi avto je bil fičko. Legenda. Še danes sem mnenja: kdor zna fička normalno in varno voziti, takemu ni noben problem voziti novejši/boljši avto z vsemi mogočimi pomagali tipa ABS itd (pri fičku sem bil vesel, če me ni vleklo v eno ali drugo stran :o , ko sem fajn zabremzal! :D )

Še dve anekdoti, kar se avtomatizma tiče: pred leti sem prodal P205 GTI nekemu mladcu in ga sveto prosil, naj bo previden (prišel s staro razmahano stojadino). Zadevca je letela, si jo pa mogel obvladat... me je tip takoj naslednje jutro klical, da je imel še isti dan nesrečo (ga je ata kao izsilil na glavni cesti čez Tržič, on je pa priletel z GTI-jem 140... :blink: normalno, da se ata ni mogel normalno vključiti v promet

Druga zgodba na las podobna: prodam P106 XSI (podobna majhna, (pre)lahka in hitra zadeva, hudi pospeški, slabe zavore). Na podlagi mojih izkušenj temu še bolj svetujem previdnost, naj se najprej navadi na avto... se je razbil na poti od avtosejma do Novega mesta (tudi do doma ni prišel). Zletel s ceste v steber viadukta. Še dobro, da se ni ubil!

Pa da ne bo pomote: sploh ne zagovarjam starih voznikov oz. tega, ki je naredil tako piz***. Sem proti vsem bedakom na cesti (z avti, motorji, kamioni, rolerji, peš itd.)! Tega problema bi se bilo potrebno lotiti sistematično, npr. z uvedbo raznih simulatorjev v avtošole (simulacija nesreč oz. nepredvidljivih situacij), s postavitvijo raznih poligonov (ki bi bili dostopni vsem), s postavitvijo moto in avto dirkališč, z boljšim nadzorom itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdej sedeš pri 18. letih za volan avta a prostornino 1.6 16v športni filtri 120 konjev 230 km/h..bla bla.......te že to prisiljuje da avto bolj obvladaš oz. ga obvladaš avtomatično ker si v to prisiljen......po moje :)

Seveda. Če bi bil čisto direkten bi napisal DA MORAŠ TIŠAT. Kot tiščite na motorjih in mislite, da morate vse živo in mrtvo prehiteti na cesti. Pa izgovor, da športake sploh ne moreš pod 120 vozit, ker ti šele takrat piš vetra pomaga, da ročič (udov) nimaš preutrujenih in ročic (ta pravih) zvitih na dol in seveda, da se pod to BRZINO mašina sploh ne hladi dovolj.

Poka poka po goli riti. Še prej si pa malo oglejte letošnjo črno kroniko in poskušajte ugotoviti, zaradi česa so se nesrečniki povečini znašli tam. Pa brez zamere, dokler se pobijate sami je največji strošek pogreb. Ko postanete kripli, postanete družbeno breme, ko pa to še komu drugemu naredite, ste pa lahkomiselni morilci.

Kot da bi v Sloveniji še vedno vrteli film Prehitri in pijani. Lupčeki, drugje po svetu je to izven mode. Na "uradni" cesti namreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tkole

:D

stari bi mladim in mladi starim najraje pobrali vozniške

če prav razumem

zato predlagam

da se vozniške izdajajo z omejitvijo veljavnosti glede na starost voznika

samo med 30im in 35im letom

ne mlajši in ne starejši pa spljoh na cesto ne smejo

:D

a ste za to modreci??

matr kolk dnarja bi prišparali

pa čist okolje pa to..

si pretstavljate sveeež zrak v Ljubljani?

pa praaazneee ceste

:D

tistih5letseizdivjašpajepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ne se zdaj tu razpočit od modrosti (velja za vse)!!!!!!!

tudi v tako oh in ah svetu kot je naša draga nemčija (če se že vedno nekaj zgledujemo po njih) in ostalih državah EU + skandinavija + zda +......., POVSOD IMAJO TEŽAVE Z AGRESIVNIMI VOZNIKI, PIJANIMI VOZNIKI, ZADETIMI VOZNIKI (xtc, ganja, koka,....) IN POVSOD JAMRAJO DA JE STANJE ALARMANTNO IN SE POSLABŠUJE!!! procentualno nismo slovenci sigurno nič bolj pijani, zadeti in agresivni kot druge nacije!!!!!

mladi so pogosteje "pod vplivom" in hitri, stari pa se pogosto znajdejo na napačni strani avtoceste ali povzročajo kaos ker jih ne dohajajo refleksi. in to vse se dogaja čeprav imajo višje kazni, zavarovalne razrede, zdravstvene preglede za starejše in še in še.

v človeški naravi je da deluje proti zakonom!!!!!!!

ajde zaklenite to preden pride do generacijskega obračuna motomladcev in motostarcev ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sem pozabil omeniti še obračun med abstinenti in ljubitelji alkokapljice, pa med verniki in ateisti, med desno in levo strujo, med čoperisti in cestaki, med offroaderji in asfalterji,............ B) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E Pervy,

ne ga srat. Forum je namenjen razčiščevanju zadev, ne pa zaklepanju. Če problem je, ga moraš rešit takoj, ne pa pod mizo. In problemi so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E Pervy,

ne ga srat. Forum je namenjen razčiščevanju zadev, ne pa zaklepanju. Če problem je, ga moraš rešit takoj, ne pa pod mizo. In problemi so.

že že ampak vse te teme smo že premleli, našli več variant možnih rešitev, se malo skregali (no izmenjali mnenja ;) ), sedaj pa se posti samo vrtijo in ponavljajo. pa tudi če najdemo odlično rešitev za vse probleme nam to nič ne pomaga ker tako ali tako kratkoročno nimamo vpliva na te stvari. ko bomo imeli možnost kaj spremenit pa se dobimo in "brain trust" izdela rešitev. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvorno sporocilo

Tipična podoba na avstralskih avtocestah - voznik, ki z eno roko drži volan avtomobila, v drugi pa pločevinko piva - bo kmalu postala preteklost. Prometni minister avstralske države Novi južni Wales je namreč napovedal spremembo zakona, ki dovoljuje pitje alkohola med vožnjo.

"Zakon je zastarel in ni v koraku s pričakovanji skupnosti. Ne želimo več videti voznikov, ki imajo eno roko na volanu, drugo pa na steklenici piva," je poudaril prometni minister. Kot je še pojasnil, bodo nov zakon, ki bo prepovedoval pitje med vožnjo, kmalu zapisali v zakonik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, kdor bi ga rad cukal med vožnjo, naj gre hitro v Avstralijo, dokler še ne sprejmejo zakona. Bo z letalsko karto in Rent-a carom ceneje, kot kazen in eventuelne posledice pri nas. B) :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, kdor bi ga rad cukal med vožnjo, naj gre hitro v Avstralijo, dokler še ne sprejmejo zakona. Bo z letalsko karto in Rent-a carom ceneje, kot kazen in eventuelne posledice pri nas. B)  :wacko:

uh si že predstavljam voznika "road train-a" z 12. piksno pira v roki in ciglom na gasu!!!! :blink: pa tam moreš očitno pit da te ni tako strah na cesti :P :lol:

29_rt.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry folk.....vse to besedičenje nima nobenega haska.......zadeva je čisto preprosta......pri nas ni problem v zakonu o pijači....pitju.....pač pa v zakonodaji nasploh!!!!!!!!!!!!!!!

Lejte.....mulac ti plune moped,pa ga polcaj še za ušesa ne sme potegn!!!1

Mulac ti zreže gume(tko k so jih men izbrisani) pa se polcaji pa jest lahko na glavo postavmo,pa nikome ništa

Pjačo lahko kao član kluba že pred šesto dobiš.....ni problema,sam vedet je treba kje!!!!!!!!!!

Pišite po faci predelanemu,totalnemu biciklističnemu virtuozu, ministru za pravosodje,da zaščita človekovih pravic barabam istočasno pomeni kratenje pravic poštenim ljudem........tisoč mailou pa se mu bom mogoče u njegovi sesuti krščanarski betici nekaj premaknilo,pa bo zadevo videl še s kakšnega drugega zornega kot!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk kaj je s tisto slikco gor!Ne me strasit s takimi fotomontazami!!Grozljivo!!Si predstavljate da gres tak ROAD TRAIN prehitevat in si navajan na evropske sleparje!!Si na sredini ,pa imas do konca prehitevanja se 300m......pred tem pa poklices na njihovo amza da za 10 min zaprejo nasprotni pas.. :rolleyes: (mal domislije ne skodi) :ph34r:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tako velik verjeno ni. Sem pa enkrat videl nek dokumentarec in imajo res veliko prikolic. Ne verjamem, da se take zadeve prehitevajo. Ker če ravno je cesta po kaki puščavi lahko celi dan prazna in ne srečaš avtomobila ali drugega tovornjaka, lahko ravno ko se to zverino spraviš prehitevat srečas marsikaj (tu kenguruja :) )

Zgleda prav gadno! :blink:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor sm jaz vidu v eni francoski oddaji imajo ti kamijoni 3 prikolice in ne več. Saj tud teoretično gledano bi kamion, ki bi tolk prikolic vleku moral met večtisoč konjev. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor sm jaz vidu v eni francoski oddaji imajo ti kamijoni 3 prikolice in ne več. Saj tud teoretično gledano bi kamion, ki bi tolk prikolic vleku moral met večtisoč konjev. :hmm:

slika ni fotomontaža, take pošasti res vozijo. saj ne rabi 1000 KM, lepo počasi potegne in nato vztrajnost dela svoje. zato se tudi ne ustavljajo (niti ne poskušajo) razen tistih 1000 km od ene točke do druge. zato jim tudi pravijo "road train".

mater smo spet daleč od teme :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, ko smo zadnjič ( v torek....) hoteli k Icotu, nismo mogli mimo še enega pacienta bolnišnice, ki ga mariborčani skoraj vsi poznamo.

Sam pravi, da mu volje ni vzelo, kak bo povedala noga in predvsem gleženj, je pa še prezgodaj.

Samo da je volja.

post-6-1063467039.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si lahkoo predstavljate da je voznik avtomobila bil star prek 80 let - poleg vsega pa je še napihal več kot 1,5 promila !

Jaz sem tudi bil zraven ko se je nesreca zgodila pa ta voznik je skoraj moj sosed in morem povedat da se je nasledni dan ze z tisko katerco domov peljal....pa da se kar vozi ce se ne motim...sicer ne z katerco ampak z twingotom... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!