Skoči na vsebino

Nesrece - tako ali drugace !


renegade

Priporočene objave

Včeraj zvečer 22:15, sem bil priča nesreči , ki se je zgodila v okolici Maribora !

Z prijateljem in njegovo sopotnico smo se z motorji vračali iz zbora v Dupleku .

Skozi naselje smo se res peljali "skoraj po predpisih = 60 km/h" na to pa

na zelo ravnem delu ceste (osvetljenem) skozi naselje se je v kolega OD ZADAJ zaletel avtomobil R4, ki je vozil z NEPRIŽGANIMI lučmi. Kolega se je še hotel nekako uloviti , vendar neuspešno saj ga je taisti avtomobil ponovno nabasal in tišal pred seboj še nadaljnih 80m (policijsko merjenje) ! Kolegu in njegovi sopotnici sem prvo priskočil na pomoč - zatem pa sem se besno spravil nad voznika !

Si lahkoo predstavljate da je voznik avtomobila bil star prek 80 let - poleg vsega pa je še napihal več kot 1,5 promila !

Sprašujem se , kdo sploh izdaja vozniška dovoljenja , takšnim ljudem , ki so že z svojo starostjo NEPRIMERNI ZA NA CESTO

- kdo preglejuje - njihove motorične sposobnosti ..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zvečer 22:15, sem bil priča nesreči , ki se je zgodila v okolici Maribora !

Z prijateljem in njegovo sopotnico smo se z motorji vračali iz zbora v Dupleku .

Skozi naselje smo se res peljali "skoraj po predpisih = 60 km/h" na to pa

na zelo ravnem delu ceste (osvetljenem) skozi naselje se je v kolega OD ZADAJ zaletel avtomobil R4, ki je vozil z NEPRIŽGANIMI lučmi. Kolega se je še hotel nekako uloviti , vendar neuspešno saj ga je taisti avtomobil ponovno nabasal in tišal pred seboj še nadaljnih 80m (policijsko merjenje) ! Kolegu in njegovi sopotnici sem prvo priskočil na pomoč - zatem pa sem se besno spravil nad voznika !

Si lahkoo predstavljate da je voznik avtomobila bil star prek 80 let - poleg vsega pa je še napihal več kot 1,5 promila !

Sprašujem se , kdo sploh izdaja vozniška dovoljenja , takšnim ljudem , ki so že z svojo starostjo NEPRIMERNI ZA NA CESTO

- kdo preglejuje - njihove motorične sposobnosti ..........

Enako se sprasujem tudi jaz......sem ze dost takih voznikov vidu ki tud glave ne morjo vec obrnt ampak volan pa se vrtijo po celi cesti....take bi mogl odstrant iz ceste....

Upam da je s kolegom in sopotnico vse vredu oz cimprejsne okrevanje..

LP, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da je bil glede na stanje nabasanosti sploh zmožen kar koli izjavit. :angry:

Glede na reflekse, pa predvidevam, da bo drug teden kej povedal :angry: :angry: :angry:

Tudi jaz upam da je s kolegom in sopotnico vse v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem takoj za, da starejšim nad 70 let ukinejo vožnjo,saj večinoma ogrožajo promet.Upam da bo s kolegoma vse uredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem takoj za, da starejšim nad 70 let ukinejo vožnjo,saj večinoma ogrožajo promet.Upam da bo s kolegoma vse uredu

Prepovedati vožnjo z avtomobili vsem starejšim od 70 let je po moje nepotrebno. Vemo, da nekateri vozniki že po 50 letu ne morejo več voziti normalno v prometu, nekateri pa še pri 75-ih vozijo čist uredu. Predlagam komisijo, ki bi ocenila zdravstveno stanje in pratkično vožnjo starejših voznikov. Ta bi potem potrdila veljavnost dovoljenja za krajši čas 6mesecev, 1,2 leti.

Upam, da bosta tvoja kolega čimprej okrevala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem ni v tistemu ki je star 80 let in vozi avto...problem je v tistemu ki mu je zdravniško spričevalo izdal....v postojni imamo voznika, ki je letnik 1912...vsi ga poznajo in se ga na daleč izogibajo...začudo še ni povzročil prometne(tok..tok)...vendar sem ga vidu že take stvari počet da je groza...vprašujem pa se kdo mu je izdal spričevalo....oz. zakaj mu je izdal spričevalo....

ironija pa je da največ prometnih povzročamo mladi vozniki do 25 leta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem takoj za, da starejšim nad 70 let ukinejo vožnjo,saj večinoma ogrožajo promet.

Te bom za rokav pocukal čez recimo 45 let. Ali pa za ušesa, če te bom videl za balanco ali volanom (mogoče tudi za joy stickom, če bo takrat).

Ne posplošujte, bitte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla vsem skupaj!

Najprej , da vam povem , da so morali kolegici operirati desno nogo in ji vstavitinekaj ploščic in seveda nekaj "šravfov" kolega pa so morali operirati tudi na desni nogi ( plastična operacija - saj mu je odneslo preveč kože) + zlomljen desni gleženj , + nekaj reber , ter še ena plastična operacija desne roke !

Po sedanjih podatkih oba dobro prestajata vse skupaj.

Zanimivo je bilo tudi to , da kolega niso mogli operirati že v soboto , saj je menda pred njim bil ZELO NUJEN primer ker je neki " mulo" našel neki motor ali moped v jarku - ga poskušal nekako vžgati - zakurblati - vendar na nesrečo je bilo okoli mopeda - motorja polno benzina - prišlo je do vžiga motorja - pri tem pa tudi do eksplozije ..... - tako , da je fant dobesedno gorel , saj je imel več kot 80 % ožgane kože .... RES SMOLA !!

Sprašuješ kaj je bilo z starim ???

Prvo sem ga od jeze hotel kar spraviti na oni svet - pa mi je preprečil nek drug možakar in mi rekel naj se raje pomirim. Stari pa sploh ni vedel zase in kaj je povzročil - sploh ni vedel , da je nabasal motorista in ga pred sabo potiskal celih 80 metrov. Kasneje ga je tudi policija odpeljala še na odvzem krvi. Ko sem v bolnici z mojo žensko čakal na bilo kakšno informacijo o mojih dveh prijateljih je še ta isti STARI taval po bolnici in spraševal kje je sploh in kje so njegovi sorodniki , ki naj bi prišli ponj. Izjava policaja , ki je bil ves čas zdraven v bolnici = Več kot 25 let je že v prometni policiji in takšnega primera še sploh ni imel ali slišal za kaj podobnega.

Če bo kaj novega pa vas seveda obvestim !!

LP !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se dodam članek , ki ga mi je poslala ??

Skupina: Člani

Objav: 0

L: 25.08.2003

Tudi jaz sem bila priča nesreči, le da sem prišla na kraj dogodka sočasno s policijo in reševalno službo. Naj pripomnim samo to, da je iz večglave množice "gledalcev" priskočil na pomoč samo eden (starejši gospod blizu 50-tih); tudi sam motorist. Bojda sta v neposredni bližini stanujoča tudi dva doktorja, ki pa se za nesrečo očitno nista zmenila oz. si nista dala zmotiti svoj petkov večer. Nesebično sta se ponudila tudi dva bližnja stanovalca, ki ponesrečenca tudi poznata in sta pri sebi garažirala tudi motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem takoj za, da starejšim nad 70 let ukinejo vožnjo,saj večinoma ogrožajo promet.Upam da bo s kolegoma vse uredu

Jaz se ne strinjam ravno s tem.

Moj oče ima 79, pa vozi čisto normalno in je še brez nesreče. Vidiš pa kakšnega pri 60-tih, ki tudi za na kolo ni več.

Po tej logiki bi moral prepovedati tudi vožnjo najmlajšim, saj povzročajo največ nesreč (tudi jaz sem "razbijal" po svoji krivdi do svojega 23 leta)

Bi pa poostril zdravniške preglede po sedemdesetem letu. Ali pa po 65 letu na 5 let, po 70-tem na 2 ali tri leta.

Jaz pa sem praviloma vedno previden pri voznikih, ki vozijo s kapo ali klobukom na glavi. Že velikokrat se mi je obrestovalo, čeprav ne vidim kakšne logične povezave...

p.s.

Pa hitro okrevanje jima želim tudi jaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj pop. smo se vozili okrog Kočevja pa se je frend tko grdo razbil da me je vse skupaj kr mal minilo. Sploh mi ni da bi se še pelou-trenutno :huh: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler je DESUS v vladajoči koaliciji, tako dolgo bomo na cestah imeli starostne prometne imbecile !

Ogabno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler je DESUS v vladajoči koaliciji, tako dolgo bomo na cestah imeli starostne prometne imbecile !

Ogabno !

A ni reklama -antireklama (tudi strankarska ) prepovedana??

Tudi ti boš enkrat starostni prometni..... . Pa , da te vidim, če boš tudi takrat tako nestrpen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da bi bilo potrebno poostriti zdravniško kontrolo voznikov.

Ampak mislim da niso "problematični" samo starejši. Dejstvo je, da ko narediš izpit oziroma pred njim opraviš tudi zdravniški pregled, potem pa te več desetletij nihče tudi povoha ne.

Kdo ve koliko ljudi je, ki so med tem zboleli zaradi takšne ali drugačne bolezni in zaradi tega verjetno niso sposobni varno voziti, pa jih kljub temu vsak dan srečujemo na cestah????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj že zaostrujejo izdajanje vozniških dovoljenj.

Sam sem nazadnje dobil vpisano, da imam naslednjo zdr. kontrolo čez 7 let....

Žal pa je veliko tistih, ki imajo naslednjo kontrolo šele čez 20 let ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav zelo zanimivo, kaj smo spametovali v dveh dneh. V glavnem o starosti, brezrefleksnosti in podobno. Ampak z lahkoto pozabili, da je bil ata prerosto nabasan.

Alkohol je še vedno neizmerno lahkotno sprejemljiv v naši družbi. Tisti, ki se spravi pijan na cesto je enak človeku, ki se spravi koga ubijat. Samo da mu vedno ne uspe.

Srečko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkohol je še vedno neizmerno lahkotno sprejemljiv v naši družbi. Tisti, ki se spravi pijan na cesto je enak človeku, ki se spravi koga ubijat. Samo da mu vedno ne uspe.

Se 300% strinjam!

na :( je res tako

:angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi bil zato da vsi vozniki vsakih 5(?) let opravijo par ur voznje pri instruktorju.

Ta bi jim malce "osvezil" znanje ter (bi morda) "kronicno" slabe voznike napotil na kaksno daljso ucno uro.

Precej je voznikov na cesti, ki ne poznajo pravila srecanja, ker ga pac takrat ni bilo ko so se oni ucili.

Ali pa ne vedo pomena rumene luci na nasprotni strani krizisca, ki ti daje vedeti da imas "fraj" in da naj (za bozjo voljo) SPELJES!

Ter da imajo pesci/kolescarji PREDNOST na prehodih! itd itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve koliko ljudi je, ki so med tem zboleli zaradi takšne ali drugačne bolezni in zaradi tega verjetno niso sposobni varno voziti, pa jih kljub temu vsak dan srečujemo na cestah????????

Ko narediš zdravniški pregled za usposobljenost vožnje motornega vozila je del tega pregleda tudi podpis izjave, ki gre zelo poenostavljeno nekako takole:

"izjavljam, da sem ob pregledu navedel resnične podatke o svojem zdravstvenem stanju in da se bom v primeru bolezni ali zmanjšane sposobnosti vožnje sam javil na zdravniški pregled na ponovno oceno sposobnosti za vožnjo motornega vozila"

izjava je pravno zavezujoča in tako je za red poskrbljeno, na nas pa je da se pred 80-tim letom, ko je pregled obvezen, damo sami pregledat in odstranit iz ceste, če se nam zdi, da niso vsa kolešča na svojem mestu ... časi represije kar tako so minili, v modernem sveto tako pač ne gre ... spoštovanje človekovih svoboščin so velika pridobitev moderne civilizacije .... jebi ga ... B)

... moj naslednji pregled je leta 2053, razen če .... :blink: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zakonodaja na tem področju tudi ureja zadevo, le da jo tisti, ki so pooblaščeni za to, ne izvajajo.

Vsak zdravnik lahko predlaga napotitev voznika na kontrolni zdravstveni pregled, če utemeljeno podvomi o voznikovi telesni ali duševni zmožnosti za vožnjo. Pa kaj, ko tega ne izvajajo, je že verjetno preveč pisarije.

Tudi policija predlaga napotitev na kontrolni pregled voznike, ki so večkrat napihal al pa dokazano uživajo drogo, pa jim zdravnik na kontrolnem pregledu gladko izda spričevalo, da so sposobni za vožnjo.

Tukaj res ne moreš sposobnosti omejit samo z leti, ampak tisti, ki lahko sposobnost omejijo s kontrolnimi pregledi, bi moral naredit več.

Alkohol pa je itak svoje področje.

lep pozdrav, po dolgem času

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* mene pa presemeča kako ste se spravili na starejše ljudi - matr k da so vsi nevarni sploh pa ker vozijo počasneje kot vi

* verjamem in se strinjam da bi morali imeti pregled verjetno prej kot pred 80-85 letom vendar pa je definitivno veliko starejših voznikov, ki vozijo v redu, so pa tud nekateri ki niso za na cesto -> kar velja za vse starosti in tudi za spol

* poenostavljanje, vsi starejši od mene par let (ta meja se skoz premika, spomnite se ko ste bili stari 10 let pa je bil vsak 10 let starejši že starček na smrtni postelji) in ženske so tako ali tako nesposobni in bi jim bilo bolje vzeti izpit ne pelje nikamor

-> temu gospodu iz napisanega primera pa ga bodo, ker je bil usut k marija in čisto prav da mu ga bodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdajle sem izvedel, da jaz tega motorista zelo dobro poznam ... D. čimprej se pocajtej, pol pa stožit bedaka ... pa naj crkne, ko bo brez penzije ostal ... !!! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler je DESUS v vladajoči koaliciji, tako dolgo bomo na cestah imeli starostne prometne imbecile !

Ogabno !

A ni reklama -antireklama (tudi strankarska ) prepovedana??

Tudi ti boš enkrat starostni prometni..... . Pa , da te vidim, če boš tudi takrat tako nestrpen...

Ne reklama ali antireklama, ampak dejstvo !

Ko bom starostno prometni debil, se sam ne bom več vozil ! Dejstvo !

A veš da ko se "starejši" udeleženci v prometu, pri vključevanju v promet in pogledu najprej levo in potem desno, ko preverjajo desno stran že pozabijo kaj so videli na levi ??!!

Izjeme so in bodo, statistika pa pove svoje !

p.s.

Stranka najstnikov ima v svojem predvolilnem programu zahtevo po opravljanju izpita za kategorijo B pri 16 letih !

Saj ni res, lahko pa bi bilo ! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!