Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Mene pa zanima še nekaj. Izpit za A2 sem naredil leta 99. A moram samo odfurat teh 10 ur, ali bojo zahtevali še pole pa RK?

Hvala.

mislim da jih boš odfural kar lepo 21  :) in cena ure je cca 36€ z isposojenim motorjem (pri avtošoli), s svojim pa lahko voziš za 25€ samo če je avtomatik  :) nova zakonodaja in EU standardi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj vidite, kako lepo skrbi za nas mačeha kokoš. Nikogar ne briga varnost oziroma znanje voznikov takšnih ali drugačnih vozil. Celoten sistem je narejen za odiranje kandidatov, namesto, da bi se jih učilo varne in "pametne" udeležbe v prometu. Prejšnji sistem je poznal določeno število vaj brez določenih ur teorije ali prakse. Torej je moral kandidat pokazati določeno znanje, da je napredoval iz vaje v vajo oziroma, da je opravil izpit. Zdaj pa nekdo vozi in plačuje nekaj, kar je že osvojil in bi lahko že samostojno vozil. Ampak ne, mora voziti določeno število ur, ker je edino tako lahko dovolj varen za udeležbo v prometu. Več ur, več dela. Tudi avto šole (šole vožnje) morajo preživeti. Če bi v tej naši kokoši deloval sistem, bi verjetno imeli veliko manj teh šol, katere bi bile bolj kvalitetne. Sem delal kot inštruktor v prejšnjem in sedanjem sistemu, pa lahko samo rečem (napišem), da odgovornim vsako leto odmre več možganskih celic. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi CPP in RK boš mogu še enkrat. Te stvari ti veljajo mislim da dve leti in pol al tri leta, po tem jih moraš ponovno opravit

 

 

No nevem, ali gledajo, koliko let nazaj si naredil A2 ampak jaz sem ga 2007, lansko leto pa A neomejeno. 

 

Rabiš veljavno zdravniško spričevalo (velja 3 leta), plačane ure in kartonček, pa greš odvozit 9ur. Malo poligona in par enosmernih ulic nato pa glavna (pa ponavadi jo čakaš cca. 2 do 3 tedne).

 

me pa zanima, če bi padel na glavni, bi mi tudi A2 vzeli?  :hmm:

 

tako kot je rekel Borut... samo dnar pobirajo, nič pametnega... 25€ zdravniški, par € kartonček + 10ur cca. 300€ = cca. 350€   :fyou:

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi ti pobrali izpit ce pades glavno?

Prej ti ga ce te dobijo pijanega na kolesu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nevent to sam neki vozis u dkfoh, potlej te djo u kožne (obalaaaa) i. Eco - znas ckzey.

Js nerves. Vidim hake kii res ne znaho. Iiin pa te ko znajo.

Uglavnem - vesna (iz ridig)) c) l. Isg fajn deklina.

Tla kul pa besela.

Pusti tis kkiv pa izoof.

Mm vas rad, cimadina pa najpot >3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nevent to sam neki vozis u dkfoh, potlej te djo u kožne (obalaaaa) i. Eco - znas ckzey.

Js nerves. Vidim hake kii res ne znaho. Iiin pa te ko znajo.

Uglavnem - vesna (iz ridig)) c) l. Isg fajn deklina.

Tla kul pa besela.

Pusti tis kkiv pa izoof.

Mm vas rad, cimadina pa najpot >3

jp, nekdo je podaljsal veseli december do februarja.. :lol:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot je rekel Borut... samo dnar pobirajo, nič pametnega... 25€ zdravniški, par € kartonček + 10ur cca. 300€ = cca. 350€   :fyou:

 

Kje pa imajo tok pocen zdravniški pregled? jst sm lani delal izpit pa sem za zdravniški pregled kar lepo dal 52€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V izoli je 30, v kopru pa ze 40 evrov

Cene kr varirajo

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni! Nisem bral cele teme in foruma, se opravicuje ce to ze kje pise.

V vozniskem imam vpisano A do 350 ccm (leta 1999), dela sem izpit pri 18 letih. Nato bi si moral iti pri 21 letih po nov izpit na UE, kjer bi zbrisali do 350 ccm.

Zal nikoli nisem dvignil novega vozniskega dovoljenja. A mi bodo sedaj napisali A, ali moram res znova delati izpit A. Takrat je namrec veljalo, da do 21 leta smes voziti do 350 ccm, nato pa poljubno. Imam tudi C, sedaj grem delat se E.

B nisem nikoli delal, ko sem naredil C so mi B podarili.

Hvala in lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ni bilo potrebe po zamenjavi si imel vse datume veljavne? najbolje da povprašaš v lokalni upravni enoti, če je kdo popravil takrat brez tvoje zahteve morda velja če pa ti piše do 350 bo možno da bo veljalo po novem zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Nisem bral cele teme in foruma, se opravicuje ce to ze kje pise.

V vozniskem imam vpisano A do 350 ccm (leta 1999), dela sem izpit pri 18 letih. Nato bi si moral iti pri 21 letih po nov izpit na UE, kjer bi zbrisali do 350 ccm.

Zal nikoli nisem dvignil novega vozniskega dovoljenja. A mi bodo sedaj napisali A, ali moram res znova delati izpit A. Takrat je namrec veljalo, da do 21 leta smes voziti do 350 ccm, nato pa poljubno. Imam tudi C, sedaj grem delat se E.

B nisem nikoli delal, ko sem naredil C so mi B podarili.

Hvala in lp!

 

Branje sprošča. Ampak dvomim, da bo tebe sprostilo. 

 

DOSEDANJE VOZNIŠKO DOVOLJENJE                                                                                                                NOVO VOZNIŠKO DOVOLJENJE

A do 125 ccm                                                                                                                   =                                     A1

A do 125 ccm in 11 kW                                                                                                    =                                     A1

A ≤ 125 ccm in ≤ 11 kW                                                                                                   =                                     A1

A1                                                                                                                                    =                                     A1

A ≤ 25 kW in ≤ 0,16 kW/kg oziroma A – A z omejitvijo ≤ 25 kW in ≤ 0.16 kW/kg             =                                     A2

A do 350 ccm                                                                                                                 =                                     A2

A                                                                                                                                      =                                     A

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pozanimal na UE. Obvezno še 1x na voznjo.

Saj rad vozim, ni problema, pravkar narejeno zdravnisko mi velja.

Le placat bom moral 10 ur voznje + izpitna ura .

Se ena zivljenska sola vec, katere nauk je takoj vse vzeti, ce ti kaj pripada, kasneje se ali spremenijo zakoni, ali pa izgubis stik z ljudmi, ki se nenormalno spremenijo ali pa stik s sluzbo/direktorjem....

Popravljeno . Popravil Branch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da boste vedeli, kateri motor je primeren za kategorijo A2.

 

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

 

Sem prabral kar nekaj strani in nisem preprican, da dobro razumem zgornje pravilo. Ce ima motor npr. tocno 35 kW, ali to pomeni, da masa motorja ne sme presegati 175 kg, motor z 20 kW, naj ne bi presegal 100 kg, itd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe razumes.... ti si napisal da ce ma 20 kw pol nesme presegat 100kg....

Lako ma tud 300 kg.... problem je ce je prelahak in posledicno prevec leti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Sploh ne vem kako ti lahko uzamejo znanje kar se tiče CPP to je proti slovenski ustavi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kupla pravi:

Sploh ne vem kako ti lahko uzamejo znanje kar se tiče CPP to je proti slovenski ustavi :OK:

So ti možgane oprali ? Sem vedel, da jim ni za zaupati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kupla pravi:

Sploh ne vem kako ti lahko uzamejo znanje kar se tiče CPP to je proti slovenski ustavi :OK:

Explain more, please :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja to te predavatelj pr cpp našajba da ti znanja ne morejo vzeti... da tud ce vozis pijan itd ti izpita neb smel uzet ker je to tvoje znanje itd itd.. :D so talenti ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Rogerg pravi:

Ja to te predavatelj pr cpp našajba da ti znanja ne morejo vzeti... da tud ce vozis pijan itd ti izpita neb smel uzet ker je to tvoje znanje itd itd.. :D so talenti ja

Saj kršitelju ne vzamejo ne znanja ne izpita, ampak mu samo izrečejo ukrep prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja ali pa ukrep prepovedi vožnje. Vsa pamet in tisti papir mu ostanejo, vendar je oboje neveljavno :lol1:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit za motor sem opravil leta 2013. Veljavnost za A so mi dali do 2023. To mi je vse jasno.

Letos sem zamenjal kartico, zaradi spremembe stalnega bivališča. Vse ostale kategorije imam veljavne do 80. leta, za motor pa

le do 2023. 

Naslednjo menjavo kartice imam spet čez 7 let, mater ej, čeprav kartica velja do 2026. Only in Slovenia.:mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!